Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Изцепки :)
Автор: pileshtar   
Дата:   06-05-11 08:44

Отиваме с двама колеги да снимаме в студио специално уговорено за целта, като всеки има по час, два за снимки. Аз съм си подготвила средноформатната камера, заредила съм се с филми и започвам първа. Ще се снимаме един - друг. Момчетата много мили и любезно ми угаждат на всякакви прищевки и хрумвания, лепих им мустаци, преобличах ги и какво ли още не. И накрая - 6 часа отлетели и за тях не остана време да си направят снимките.
Тръгваме си все пак доволни и вдъхновени от прекараният ден, бързам да се прибера и да проявя филмите. Резултатът - 4 празни филма!
Оказа се, че върху обектива на камерата има лостче с опция M-X synchronization, и когато се снима на М светкавицата светва преди да се отвори затвора, трябвало е просто да сложа лостчето на Х, но кой да внимава като чете упътването!

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-05-11 09:39

Като се замисля, случвало ми се е само да прецакам половин филм. Зима, студ, въртя въртя да изкарам с замръзнали ръце врътката на Зенита и по едно време вече предположих, че е свършил, може би по-скоро не са ми издържали нервите и пръстите и отварям и... половината филм си седи. Навих си го и още не съм го дал да се проявява, че като се сетя и умирам от яд. От сега нататък такива действия само в по-спокойна ситуация... Иначе покрай слънчевото затъмнение последно си беше шоу, един забравил преходник, дуг тъкмо се връщаме с преходника, оказва се батерията останала на зарядното, хайде обратно... Накрая почнахме да снимаме с половин час закъснение, ама здраве да е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: stzz   
Дата:   06-05-11 10:15

На една вила сме, зимно време.
Правим цър-пър на едно външно барбекю, апарата на статив с дистанционно......и си щракам суетнята, от която и аз съм част.
Апарата остава включен навън, ние се пребираме вътре и започва веселбата!
Решавам да продължа със снимките, прибирам апарата ...[smilie10]....филма свършил!!!
-Къде е дистанционното? Някой пипал ли го е?
-Миии, аз го разглеждах!
-Натискала ли си това коче[shtrak] ???[smilie9]
-Миии, да!
............[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: burningice   
Дата:   06-05-11 10:48

Зенита има много як транспортен механизъм, в студено време може да разцепи филм Орво- например, без снимащия да усети [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   06-05-11 12:10

Моят коронен номер е като снимам сватба или подобно интензивно събитие да си наглася настройките на апарата в къщата и да снимам на М. В ентусиазма и лудницата излизаме навън и аз забравям да сменя скоростта на затвора или да мина на А и така си заминават кадри в преекспонираното небитие.

Друга глупост, която съм правил е да поставя кола за снимане. Снимам, редя осветление, играя си 10 минути и накрая се оказва, че съм забравил да фокусирам (автофокусът ми не е на полуспусъка). И айде наново хамалогията.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   09-05-11 13:58

BotsRevenge
Това ми се е случвало. Да забравя да сменя режима [smilie5] Скоро ходих из парка, едни пилета ми харесаха, преди това бях на макро [smilie18] и си останах на макро - пилетата естествено не се виждат. Хвана ме яд, щеше да стане готина снимка - двойка гълъбчета [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: victorcito1978   
Дата:   09-05-11 14:34

Снимаме някаква реклама на някакво евтино кафе. "Актьорите" са двойка много симпатични гаджета (и в живота, и за клипа). Всичко е ток - осветление, кадри, пакшотове, по конец.

Буквално на последния кадър от снимките колега изтрива погрешен дубъл от едно движение с фарт. Оказа се, че е изтрил целия материал от 12 часа работа на един автобус хора...


На следващия ден снимахме всичко наново ... :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »