Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: vga   
Дата:   20-04-11 12:35

Здравейте! Направих един филм за клиент, който иска DVD дисковете, които му давам, да са предпазени от копиране. Някой има ли опит със софтуер с такава цел и дали можете да ми препоръчате как да изпълня тази задача? Благодаря ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: ksuhorukov   
Дата:   20-04-11 12:45

Може ли да бъде възпроизведен един диск, то съдържанието му може да бъде копирано. Спасение няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: vga   
Дата:   20-04-11 12:57

Ок, но да кажем, че никой няма да си играе, за да премахва и да заобикаля защитата. Все пак какво мога да ползвам за някаква протекция. Четох, че има разни софтуери, но не разбирам как да ги използвам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 13:00


Кажи му че си ги защитил и готово...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: vga   
Дата:   20-04-11 13:05

Струва ми се най-малкото несериозно. Първото, което аз бих направил, ако кажа на някой, че искам защитен от копиране диск, е да сложа диска и да опитам да копирам съдържанието му на харда. Като стане ще има неприятно обаждане по телефона [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: charger   
Дата:   20-04-11 13:25

vga
в Холивуд спецовете НЕ могат да се оправят с този проблем пък ти ли...
По скоро лицензирайте диска към Министерсството на културата,дават номер и бла-бла...
Това не предпазва от копиране,но може да се търсят права по съдебен ред.Ако е от значение за клиента ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: guciguci   
Дата:   20-04-11 13:27

А аз помислих,че искаш да разбиваш защита,та щях да помагам. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: vga   
Дата:   20-04-11 13:33

Брех да му се невиди, такъв сериозен проблем ли се оказа... аз мислех, че е техническа задача, с която никога не съм се занимавал и затова потърсих съдействие. Интересно, че Гугъл дава 100 начина за разбиване на securom и прочие защити, но дори от официалния съпорт сайт не мога да разбера как да работя за защитата на диск. Лоша работа, но ще обясня на хората как стоят нещата. Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: Tonidi   
Дата:   20-04-11 14:25

По-сигурна от вградена софтуерна защита е хардуерната такава. Става с надраскване с пергел на последните няколко минути от филма. Не че го практикувам, но съм го пробвал. Не е и на 100% сигурно, но 99...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: ksuhorukov   
Дата:   20-04-11 14:35

Всъщност това е един от най-добрите начини, но се прави със специална техника и на специално място по диска. До колкото знам, в самия файл се оставя място, което не се "търси" по време на възпроизвеждането. Не знам дали го обяснявам точно, но идеята е, че при опит за директно копиране, файлът ще трябва да се копира целия, а това няма да е възможно заради физически дефект на диска. В същото време цялата информация е на диска и "дупката" не пречи. Това осигурява известна защита срещу директно копиране, но не означава, че не можеш да прихванеш и запишеш възпроизведения сигнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: ibk   
Дата:   20-04-11 14:55

Всеки софтуер за мастеринг на ДВД има такава опция.
ДВД архитект на Сони я има в Properties на проекта.
Copy protection - On/Off

Това е най-многото, което можеш да направиш. Другите защити - Макровижън и подобните се заплащат допълнително (лицензи и т.н.) и едва ли ще ти/му е необходимо.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: mitku   
Дата:   20-04-11 14:57

vga, НЕ можеш да защитиш диска от презапис и това е. Единственият вариант е да го надереш и съсипеш, така че да не може да се чете... лек страничен (д)ефект ще е, че и няма да може да се гледа.
Защитите се правят чрез специални машини при производителите на дискове, каквито машини ТИ не можеш да имаш... и пак се разбиват "за норматив". Просто не се занимавай с глупости и си гледай другите задължения по изпълнението на задачата си - защита НЕ можеш да направиш. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: BoneFletcher   
Дата:   20-04-11 15:45

Енкрипваш информацията на диска, примерно със синята риба, написваш ключа на хартия и листа в сейф в банката.

Неудобства:
- няма да можеш нищо да гледаш от диска
- можеш да гледаш, ако го декрипнеш, ама трябва да ходиш до банката [smilie3]



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: 3DF   
Дата:   20-04-11 20:41

Взимаш една дрелка с бургия 1 мм и правиш дупка на края на диска. Не върху зоната, където е филма. Принципно работи. Недостатъкът е, че понякога така сработва защитата, че въобще не може да се отвори информацията. Що дискове съм пробил така....

Има и друг вариант. В момента ми хрумна. Би трябвало да работи. Филмчето се слага в под папка а тази папка в друга папка, която трябва да се отвори с някаъв код числа или букви. Така
можеш да направиш пет копия на филма. Като сложиш диска в компа за презапис дори ида се презапише 100 пъти то за да се отвори папката трябва да се въведе кода. А филма е в подпапката и не може да се види.
Цялата тази операция създава известни проблеми, но все пак трябва да работи.



Публикацията е редактирана (20-04-11 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-04-11 20:50

[smilie24] Това с пергела не е шега. Найстина става, но в находчиви ръце няма спасение и при този варянт [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: Tonidi   
Дата:   20-04-11 20:52

[smile] дааа, аз затова написах, че работи на 99%...след 5-6 часа успях да си преодолея защитата ми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 21:45


Щом се плейва на екрана няма начин да не се изкопира...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-04-11 22:00

Ако 20 000 човека пишат за дедо Бил няколко милиона се чудят как да разбият защитата [smilie18] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: gpi72   
Дата:   20-04-11 22:20

А ако тия няколко милиона не се справят Бил им я подхвърля [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: dedopop   
Дата:   20-04-11 22:29

Драскане в края на диска, върху пътечката със сервизна информация. Как обаче ще се нацели точна тая пътечка е отделен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: asahi   
Дата:   20-04-11 22:38

Чупиш диска и решаваш проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: bozo   
Дата:   20-04-11 22:46

Микровълнова - около 800W, 2 секунди. Не се копира, гарантирано...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 22:53


Осигурете ми заплащане - лично ще измамя клиента че има положена такава защита...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: moketa   
Дата:   20-04-11 23:07

Колега vga, няма 100 процентова сигурна защита, но поне може да се приложи такава, че да направи много трудно копирането и на практика да го обезсмисли. Пращаш ми оригинално DVD с филма и аз ще ти направя колкото искаш копия от него, които ще бъдат защитени от копиране в 90 процента от опитите.
За цената на услугата- пиши на ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за защите от копиране на DVD
Автор: Блясък   
Дата:   21-04-11 00:43

ето го батко!


http://photo-zona.net/images/user30837/album4191/large/1238789197_afdd5808_draskotina.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »