Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: shama   
Дата:   20-04-11 13:41

dd5 не мисля, че може да се работи без един основен набор от техника. Пак зависи какво снимаш и колко често де , но и рентала си има своите недостатъци .

Иначе да, чиста работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: dd5   
Дата:   20-04-11 13:54

shama ,
естествено, че без лична техника не се работи[smile]
не говоря за едно про-тяло, необходимите качествени обективи, без които един професионалист не може в ежедневната работа
Осветлението- на всеки според нуждите.

Говоря техника от порядъка на 50-60 хил лева, която не е необходима на никой ПРО в ежедневната работа в БГ според мен-тя да се наема и съответно за сметка на клиента ще е


Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: shama   
Дата:   20-04-11 14:18

Agree [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-04-11 16:06

Ми аз взех че се хванах и пуснах Л.С. на трактриста[smilie18]
А за Джепега не си прав само тук са в базик джепег инече всичко на РОУ[smilie25] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: niro   
Дата:   20-04-11 16:58

Ами той може и на лични сайтове да е писал, но не пречи да пусне и тук обява. Срещал съм и в други фотографски сайтове обяви по проекти - може да има повече предложения и концепци, дори конкуренция[smilie3]. А ако някой ф-ф му е достатъчно техниката, има си и хората, може да предложи оферта и някои от нещата да ги получи в пари, вместо в осигурени модели, хора за поддръжка, логистика и т.н.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: alsash   
Дата:   20-04-11 17:25

...отговорно искам пак да заявя, че нямам никакво време за еротична фотосесия за някакъв си календар....престанете да ми се обаждате....имам да снимам кифли и козунаци за този период [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: asahi   
Дата:   20-04-11 17:26

Пускайте си офертите и се дръжте сериозно да не се налага аз да ги снимам накрая. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: landstar   
Дата:   20-04-11 17:51

Абе белучито е пунт и пластика, моделките на тркатора са къде - къде ... Наше, родно бедро!
До тракториста: аматьори може ли? Ще взема разрешително от жената ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: Svetomir   
Дата:   20-04-11 18:36

Айде колеги малко по- сериозно с темата.
Аз предлагам за тая работа да потърсите майстора Иван Иванов от Шумен.
...не виждам друг достоен [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: tractorista   
Дата:   20-04-11 20:33

Здравейте на всички, отново ме смаяхте...

Сега, няколко разяснения:
1. Обявата е сериозна
2. Техниката с която разполагаме : 2 бр. 5 Д марк 2 , 700-200 + твърд 50 / 1,8 ; 17-40 мм ; светк.спийдлайт 2, голямата мисля беше 540, преносим генераторен кит Динафос- светкавица, видео осветление, синхронизатори, отражателни дискове, стативи и др.
3. Изборът на повечето модели вече е направен от спонсорите на календара ( [smilie8] )
4. 6 от фотосесиите ще включват "продуктово позициониране" ( най-трудната част )
5. Календара няма да го снимам аз, понеже цялото лято имам графици за заснемане на трактори и земеделски инвентар в заводи и фирми из цяла Европа ( снимането на машини ми се отдава повече )
6. Моля, който желае да участва в избора на фотограф за заснемане на календара, да изпраща линкове към портфолио


Благодаря на всички за интереса !
[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: ivenchev   
Дата:   20-04-11 23:22

ядохте ли сега редосеялката, а ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: alsash   
Дата:   21-04-11 07:57

без спам...желая успех на продукцията!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: serjy   
Дата:   21-04-11 08:43

а сега да ги видим големите фотографи къв календар ще направят, че по миналогодишния плюваха с големите храчки

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: boncho_marinov   
Дата:   21-04-11 08:55

както казваше Хайтов ...едно е да искаш, второ да можеш, а трето и четвърто да го направиш...
Успех на проекта[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: nikolayvarna   
Дата:   23-04-11 08:27

Давам под наем "комбайн" [smile] - кабрио, 5000 кубика, със CD mp3, лети джанти и др. екстри - подходящ за снимките [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: Hotsnail   
Дата:   23-04-11 09:22

Много приказки ама освен тракториста и Бони във ФФ май никой не е показвал добър календар от 2006-а насам. За още един човек знам, че е снимал хубав календар, ама не се е хвалил.

Може да ги дрънкате големи ама ако има сериозни кандидати, вероятно са пропуснали писането на глупости.

Отворен конкурс с публична обява е най- нормалното нещо. Ясно е че има детайли дето могат да се говорят. Ако разбираш пращаш портфолио, отиваш на събеседване и т.н. Инак пишеш глупости, като мен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: bpavlov   
Дата:   23-04-11 15:26



За направата на такъв календар много по-важен е дизайнерът, който ще го измисли, а не фотографа.
Или в България всички дизайнери бяха предпечатари, а всички фотографи - дизайнери...



Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: Lito   
Дата:   23-04-11 17:46

bpavlov много правилно го е казал :") всяка жаба да си знае гьола.. има си хора арт директори или криейтив / колко е тъпо на бг/, на който работата им е да измислят идеята, фотографа да я осъществи, някоя фирма за пост обработка да оправи кадрите и накрая всичко да се довърши от предпечата.. :) много се кефя на хората дето си мислят, че са всичко в едно, и още повече на тези, които си вярват че са добри в това :))) верно че в родината компромисния вариант винаги е за предпочитане, но като говорите за техники за десетки хиляди, поставяте критерии за качество и големи фотографи и работи... поне ги говорете нещата както е редно да се случват в целия им мащаб :") Хората с хубавите календари пък не се хвалят тук, защото в годините когато са се хвалили ги изпонасирахте и тях и то някак си се обезсмислея да споделяш каквото и да е с такова общество :") със здраве и късмет с календара :") дано го направи някой, който никой не го е чувал и да е на по- високо ниво от всичко пускано в този форум! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: Myth   
Дата:   23-04-11 19:21

Последните два поста... няма такова нещо, като всяка жаба да си знае гьола, най-малкото намираме се в България. Освен това дори и един човек да направи всичко от идеята до предпечата, не виждам какъв е проблема да излезе добър и сполучлив продукт. ВАЖЕН Е КРАЙНИЯ РЕЗУЛТАТ. Много модерни станхме с едни думички "арт" директори, "криейтив" и т.н. Да не говорим, че понякога работят уж точните хора пък накрая резултата...
И Лито поне вземи си оправи сайта след всичките тия приказки и напъни, защото на мен ми е невъзможно да го прочета на БЪЛГАРСКИ, вероятно защото някой от големия екип дето го е правил нещо не е толкова специалист в работата си. Иначе имаш хубави кадри според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: asahi   
Дата:   23-04-11 19:28

Не че не става със занаятчийски подход, ама ще си личи. Владея всички стъпки на процеса, но съм специалист само по едно и с него се занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: Myth   
Дата:   23-04-11 19:31

асахи никъде не съм казал, че всички го можем [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: hotsnail   
Дата:   23-04-11 19:44

Интересно на Бресон или Леибовиц кой ли им е арт директор? а дали си имат дизайнери?

явно некадърността се прикрива с оправдания - календара е калапав щото нямах арт директор - пък то си е чист некадърник. [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-04-11 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: luboar   
Дата:   23-04-11 20:30

hotsnail[smilie24]
.. не могат да чуят петела чалгарите. и тъй като парите са в тях, ще стоим на дъното на Европа, в очакване да го чуят някога.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: Lito   
Дата:   23-04-11 20:36

Myth незнам какво разбираш под много модерни станахме.. те хората го правят това от както я има фотографията :"))) да уточня че не говорим за арт фотогорафия, а комерсиална :") и ти точно това потвърди че българина предпочита компромисния вариант вместу да се свърши както трябва нещото.. нормално е както asahi е писал, с времето да се разбира от всичко, но специалист във всички области може явно само нашенец да бъде:) Бресон незнам колко общо с комерс има, но ЛеЙбовиц със сигурност отделя адски много време за пост обработка и предпечат ... да ама не ;)) говорите вятър колкото да става май :")

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за еротичен календар - II
Автор: n1x0n   
Дата:   23-04-11 22:07

Интересно на Бресон или Леибовиц кой ли им е арт директор?

Ти ако си мислиш, че 75% от кадрите дори и на най-големите имена в рекламна фотография не са мислени от външен арт-директор - жестоко се лъжеш.

Слабият календар на Lavazza, заради който толкова много критикувахме същата тази Лейбовиц, всъщност е по идея точно на арт-директор, името му е Armando Testa.

п.п.
Дизайнерите правят графично оформление, което няма абсолютно нищо общо с работата на арт-директора, който мисли цялостната концепция на даден продукт.

п.п.п.
Ани Лейбовиц не отделя никакво време за предпечат, защото той няма нищо общо с това, което тя прави.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »