Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: ilcoin   
Дата:   20-04-11 09:41

Кое и е проблемното на 2Д-то, че ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 09:46


Инсталацията ми е чисто нова 7ца 32 бит ултимейт на 1 седмица. Компонентите са асус и са нови от магазина.

Инсталирам компютри от към хардуер и софтуер от правец 8М. За 25 години все съм се научил кое как става...

Драйверите ми са от сайта на асус. С тези от сайта на интел ми крашва фотошопа. Затваря се точно за секунда и вади съобщение да се гръмна :)

Всички останали софтуери - корел илюстратор индизайн дриймуейвър флаш и т.н. си работят перфектно.

Процесора е дуалкор 3.0, клокнат на 3.6. Ако не е клокнат пак прави същите номера.


Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-04-11 09:56

Ами ако се пробва за експеримент с друго копие на Фотошопа (от денонощния магазин)?

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: ilcoin   
Дата:   20-04-11 09:58

Ами, смени ли фотошопа? Много е вероятно да тръгне, а новата карта може да ми я пратиш по куриер за моя сметка [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: Myth   
Дата:   20-04-11 09:58

На на АТИ 3700 ли, ми например при разглеждане на JPEG-зи бави, бавно ги отваря например с FASTSTONE, във Фотошопа работи малко лагава, при скролиране или местене на изображението, при прилагане на ефект някакъв само как дразнещо "налива" промените на редове [smilie5] [smilie5]. Като цяло слаба производителност в 2D поразрови се в нета всички се оплакват от тази серия на АТИ за 2Д-то. Бодваш обаче една доста по-слабичка например 1950 и нямаш грижи.



Публикацията е редактирана (20-04-11 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: rafayamaha   
Дата:   20-04-11 10:07

Няма значение стига да е с добри характеристики ( да покрива изискванията ).За RAM паметта вече съм съгласен,колкото повече толкова повече и процесора естествено да е доволно мощен.[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: Myth   
Дата:   20-04-11 10:27

Е то по принцип много отдавна всички карти покриват изискванията за 2Д, ама едно е по принцип друго на практика. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 10:41


За какво да сменям фотошопа - този работи на 10на компютъра, вкл. старата ми П4ка без проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: BoneFletcher   
Дата:   20-04-11 10:42

Сопата ползва OpenGL и му е все тая какъв хардуер сте си сложили в щайгата. Дори да нямате никаква карта ( теоритично ), OpenGL-a пак ще работи. Ако драйверът може да изпълни някоя функция хардуерно на картата, той я изпълнява. Ако не може я изпълнява софтуерно.
Иначе ускорението предимно се ползва за преглеждане, за увеличаване и други подобни. Всичко останало се смята от CPU-то, защото различните драйвери на OpenGL-то ще дадат различни резултати, а това не е добре!
От доста време вече 64-битовите OS са стандарт. Нямам представа кой и защо, ползващ Фотошоп ще си скопи компютъра и производителността като си сложи 32-битова OS.
А снобарският мит за нагризаната ябълка няма да го коментирам!

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: BoneFletcher   
Дата:   20-04-11 11:16


http://tiny.cc/kwbzq


Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 11:16

Ако нямаш 8 гб рам е напълно безсмислено да си слагаш 64 бит. виндовс. Това докарва доста проблеми със софтуера - несъвместимости от всякакъв род. Отделно за 64 бит не може да си гледаш тъмбнейлите на ЦР2 от 40д.

Отделно 32битовите приложения ако ще и 128 битов виндовс да си сложиш си ползват по 2 гб рам

И това хоро го играя на работа.



Публикацията е редактирана (20-04-11 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 11:17


Нека спамът да започне сега [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: Myth   
Дата:   20-04-11 11:22

А ако имаш 4ГБ, к'во правим щото Windowsa 32битовия няма да ги "види" всичките.

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: BoneFletcher   
Дата:   20-04-11 11:24

imitev, не си прав!

Ако си с 4GB и си с 32-битов уиндоус, неможеш да си ги ползваш всичките - ползваш около 3GB...
Явно и ти си падаш по митовете! Какви проблеми намери със софтуера? От 3 години съм с 64-битова Виста и не е мръднала. Никакви проблеми!
"Отделно за 64 бит не може да си гледаш тъмбнейлите на ЦР2 от 40д." WTF?
А ако имаш 10 32-битови приложения какво правиш? Чегърташ си по хардовете, щото няма памет?



Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: compur   
Дата:   20-04-11 11:28

Activex, Acitvex - просъскал агентът фашист! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: dismis   
Дата:   20-04-11 11:38

Аз също съм с 64 битов уиндоус и не ми се случвало да имам несъвместим софтуеър :) Мисля че е огромно предимство и не ти трябва да имаш 8гб рам - не че пречи :) Аз намирам огромна разлика между 32 битовия фотошоп и 64 битовия- да не говорим за други програмки.
ATI не са никак лоши но трябва да проучиш всико много добре за да си сигурен че ще си пасне с твоята конфигурация и с това за какво ще я използваш- аз имам ATI 4870 ..нещо си не помня вече и не съм имал нито един проблем с драивери или каквото и да е :)
Ако имаш повечко пари може за п осигурно да си вземеш нвидиа :) това е :)



Публикацията е редактирана (20-04-11 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: ZENON   
Дата:   20-04-11 11:42

Ако си с 4GB и си с 32-битов уиндоус, неможеш да си ги ползваш всичките - ползваш около 3GB...

Мисля, че сървър 2003 поддържа доста повече РАМ. Но не знам дали Шопа играе върху тази платформа.
По темата - Нвидиа, досегът ми с Ати е оставил неприятни спомени.

off/
Като Линукс усер съм забелязал, че Нвидиа имат по-добра поддръжка за тази ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: digitalgab   
Дата:   20-04-11 11:44

Съгласен с асахи, всички се справят прекрасно.
Но някои са по шарп в 2D от останалите, като например Asus ATI 9250 256 mb, с която съм сега. Иначе за новия комп имам Asus EN8600GT Silent, това добър избор ли е?



Публикацията е редактирана (20-04-11 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: Myth   
Дата:   20-04-11 12:15

НЕ ВСИЧКИ!

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: imitev   
Дата:   20-04-11 12:41


BoneFletcher - в момента виндовса познава 3.5 ГБ рам от 4те. Мен това ме устройва.

Компютърът е 4пъти по-бърз от предния ми. На предният правех плакати 50х70 с всички последващи ги обработки на 1 гб рам, тук имам 3.5.

64 битовата 7ца е по-тежка и на тия 4 гб рам ще имам за приложения по-малко отколкото губя. Освен това заема повече място на диска.

Гледах тестове на фотошоп 32 и 64 бит - на една и съща машина 64 битовият не беше много по-бърз.

Сомпур - какво имаш предвид активх - предполагам ДиректХ. Минах през 10, сега съм с 11 - никаква разлика.



Довечера ще взема една видеокарта да пробвам и ще ви напиша резултата да си знаете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: ivan_varna   
Дата:   20-04-11 13:03

Абе сложете си Lindows и не се занимавайте с глупости... [smilie5] .. а извинете
вече Linspire !!!

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: digitalgab   
Дата:   20-04-11 13:25

Това горното вече не съществува, мислим да си сложа китайското чудо:
http://www.zenway.ru/page/ylmf-os

Отговори на това съобщение
 Re: ATI или NVIDIA
Автор: ivan_varna   
Дата:   20-04-11 14:07

Вече няма Linsfree..... ааааа на къде върви светът [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »