Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 08:52

rapt0r
Нямам забележки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 09:37

pkasabov
за толкова глупав ли ме смяташ виждам че си правикадрите със СЪпунер[ezik] 5-6 години снимам и съм наблюдавал снимки и мога да различа кое е с ДРСЛ и Сапунер. Голем шмайзер си[smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 09:39

iordanov
ако не ти е приятно не ми посещавай темата. Да се познаваме случайно[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dreamer   
Дата:   26-11-10 10:04

Маймуне, вместо да пъдиш Йорданов от темата сподели личен пример как снимаш.
Какви обективи използваш най-често на какви бленди снимаш приближенията?
Използваш ли конвертори, макро пръстени?
Шейни?
Стативи?
Спомени нещо и за осветлението. Каква светкавица ползваш при снимките, ползваш ли такава?
Разсейватели има ли?
Отражатели?
Стига ли ти осветлението при режим 1:1? Компенсираш ли го по някакъв начин?
Избори различните типове макро спомени нещо и за микрото. Какво е препоръчително за различните типове макро - няколко полезни съвета?
Можеш да споменеш и за специфичната композиция при макро снимките характерна само за тях.
На какво се набляга при различните мащаби? Кога точно натискаш спусъка? Къде снимаш, навън или в студио? Кажи няколко съвета за снимането на макро в студио на животинки или на предмети.
Замразяваш ли буболечки?
Върни се пак на техниката и оборудването, кажи за различните типове постановки с обективи, пръстени ривърс пръстени за байонет или обектив, проксарни лещи.
Какви са им предимствата и недостатъците?
Каква обработка прилагаш на кадрите?
Стакинг?

Ето такива неща искам да прочета в тая тема... Не ми се четат разправии, нападки и самореклама.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: TimeLineX   
Дата:   26-11-10 10:52

junkpaper написа:

> "голЕми" се пише
>
> снимай макро цици! вдигат... рейтинга! :D


има го и това :-)

http://87.121.7.213/site_pics/157/3_1182452684.jpg



Публикацията е редактирана (26-11-10 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: deadlirics   
Дата:   26-11-10 11:08


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs466.ash2/73924_1463957804941_1413360569_1011060_522694



Публикацията е редактирана (26-11-10 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: deadlirics   
Дата:   26-11-10 11:09


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs943.snc4/73646_1463957924944_1413360569_1011061_752872


Не знам дали е макро или микро. Снимам с една тъмна сигма 18-200 + макро екстендер 25мм. Снимам предимно живи (неумъртвени или замразени) гадинки. Използването на статив и отражатели е почти невъзможно щото никои не чака (позира) за снимка. Малкото време за заснемване на обекта не ми дава възможност за презизно кадриране или специални настроики. При разстояние до обекта 8-10 см. и 200 мм фокусно разстояние "ДОФ" е в рамките на 0.2-0.3 мм. Мащаба не съм го изчислявал.
При обърнат китак нещата са си направо като микроскоп. Без статив макро мех и дистанционен спусък снимането е невъзможно.
Това са моите методи и наблюдения. Мерси.



Публикацията е редактирана (26-11-10 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   26-11-10 11:29

Ако може, критика, моля!


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 11:49

хубава е снимката, това е рядко срещан Акт-хранене. Просто си уловил момента и си кадрирал добре. За обработката на кадъра не мога да кажа нищо щото аз не ги обработвам моите!
Йорданов, колко такива кадри имаш[smilie11]
Сам по себе си кадърът е хубав. Но няма нищо искай си критика[smilie18]
Темата е да споделяш опит[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: pkasabov   
Дата:   26-11-10 11:53

Маймунка,
Не съм си и помислял да преценявам умствените ти възможности, още по малко да ти лепвам етикети - за разлика от теб. Единственото, което мога да смятам, е че изместваш въпроса с неоснователното ти заключение, че във въпросната снимка е използван допълнителен блър филтър. Друго, което мога да смятам, е че в теб гори някаква агресия, която се допълва с липса на елементарно възпитание и такт в диалога със съфорумците.
П.С.
Така и так отделих внимание и за да ти покажа, че нямам нищо лично по отношение на поведенческия ти модел, да ти дам и два полезни съвета, за да не те боли глава като ти изпатка пак хард-диска и си загубиш 50 gb творчество:
1) Тоя хубав навик да зарязваш компютъра си включен и без надзор, докато миткаш по улиците - вземи го забрави [smilie3] ;
2) Като продадеш някой от страхотните си фотографии (това го мисля - няма ирония) отдели около 100 - на лева за един външен хард-диск и прави резервни копия през седмица.
Сигурно пак ще получа някоя цветиста ругатня по мой адрес и пет - шест [smilie19] такива от твое име ..., но здраве да е!



Публикацията е редактирана (27-11-10 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 11:58

dreamer
Снимам със Д40Х
обектив 60мм 2.8Д микро
обектив 18-55ДХ 3.5-5.6Ф
Макро пръстени 12мм 20мм 36мм
триножник Велбон със Ябълковидна глава с възможност за обръщане на конзолата между краката на триножника[smilie6]
30см светлоотразител

Бих пояснявал как съм снимал с конкретен прибмер от моят профил[smilie24]



Ще престанете ли да си просите критика за кадри които видно нямат нищо общо с естетиката

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 12:04

pkasabov
Блър филтър мога ти дам конкретен пример но не и в макро фотографията въж категория портрети там се маже яко забележката ми е обща[smilie5]
Не е насочена конкретно към теб персонално, моля да ме извиниш ако съм оставил впечетление за налични нападки[smile]
Виждам че снимката ти от сапунерката ти е без БЛЪР не съм толкова сляп. Още веднъж моля да ме извиниш[ezik]
Когато снимаш пеперуда гледай крилата на инсекта да са на фокус или иначе казано да са целите във фокусната равнина. Щото крилата са доста обемисти и доста дърпат внимание независимо какъв цвят са. Ще пусна снимка да две пеперуди една срещу друга и на двате насекоми крилата са във въпростната равнина[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: pkasabov   
Дата:   26-11-10 12:31

Автор: MauMyHa
[smilie24]
Благодаря, ще станем приятели накрая май [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 13:24

https://photo-forum.net/i/1402142


Обещаната снимка
някой да се опита да я тълкува[smilie5] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: deadlirics   
Дата:   26-11-10 13:30

Аз лично бих десатурирал леко фона, цветните петна отзад разсеиват погледа.Малко симетрията куца за толкова центриран кадър ама не е болка за умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 13:32

същите пеперуди от различен ъгъл Преди кадриране [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 13:37

deadlirics
100% съм съгласен с тебе за фона и сатурацията в случайт съм засилил цветовете във хапарата ВИВИД-МОРЕ[smilie5] Вече не ползвам тази опция и още нещо снимката е от базик джепег допълнително се губи резолюция и има леко червено+[smilie5]
Ако извадя кадъра от роу-формата май ще е друга картинката но отвличащото внимание на фона цвят разваля кадъра[smilie7]
по спомен май е на 8 бленда. Това е 2/3 от цял кадър т.е. КРОП[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   26-11-10 13:48

Искам още критика, защото не я получих за първата снимка.
колкото до обработката, само базови корекции - криви, малко пресилени цветове и толкоз. Кофти е, че макрофотографията е ощетена най-много от демонстрацията в интернет, защото малкия размер на файловете не позволява да се оцени идтинското сачество на кадрите. повечето кадри в нета са кропени и шарпени до безкрайност и при печат на хартия се вижда колко отчайващо слаби са. Пример снимката ти на моста.
По тази причина тук качвам по-скоро тестови снимки, т.е. като направя някакво безумие ми се приисква да видя как се приема от широката публика.
Втората причина е, че много, ама много малко хора могат да оценят достойнствата на макрофотографията, не само като качество и естетика, но и като трудност на изпълнение, доколко е интересен един вид или даден момент от поведението му.
А след последния конкурс не бих си губил времето и с подобни безмислици, поне не тук, в България или ако предварително няма уговорка да го спечеля аз.
Имам предимно такива кадри, но уверявам те, не е "просто" да уловиш момента.
Още моменти, и още, и още.



Публикацията е редактирана (26-11-10 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-10 13:54

iordanov [smilie24]
Вместо критика за снимките, които много ми харесват, бих ти дал съвет да смениш енкодинга на сайта си на utf-8, или win1251. Така ще се чете и кирилицата.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 13:57

iordanov
Именно заради снимката на Моста в момента много ме е яд че нямах нещо по дълго на момента това беше предварителен кадър-общ план при опита ми да доближа гадинката избяга
недостатък на 60-та при подобни размери на гадинките и въпреки това не съм виждал по хоубав кадър от моя на скачащ паяк с толкова изчистен фон[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   26-11-10 14:15

Ето ти скаскачащ паяк на изчистен фон, без кроп и с възможност за широкоформатен печат, надарен с детайл

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   26-11-10 14:16

didesignbg, благодаря ти за добрите думи и за съвета!



Публикацията е редактирана (26-11-10 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   26-11-10 14:20

Маймун, снимката ти на моста е хубава, но абсурдо малка като резолюция за този размер на печат. На твое място не бих я дал за изложба, но всеки си има виждане за нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 14:37

iordanov
Искаха ми първо жабата но фокуса не беше на окто й и са го елиминирали от изложбата после са решили че искат паяка пратих ми го с нагледни обяснения[smile]

Твоят Скопкльо е хубавица оно "дупето" въпреки че не е на фокус доста дърпа внимание [smilie5] И фона не е чак толкова изчистен колкто твърдиш има елементи доста се отличават като жилки и доста дърпат внимание[smilie6]
И защо засилваш толкова много цветовете прекалено е[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   26-11-10 14:40

http://www.jordanov.macropic.net/R008.html

фона е чудесен, актА също, но пустото червено много дърпа вниманието(по листото)
Не стои контрастно паяка със петното по листото. Виж мухата по ръба на листото е много контрастна с фона[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »