Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотограф семейство не храни!
Автор: gruncharov   
Дата:   13-04-11 17:03

... Поне така казваше баща ми на времето в опита си да ме насочи към нещо "нормално", и така станах програмист.

Ясно е, че изречението не е вярно защото всички познаваме фотографи, било то международни или български, които взимат страхотни хонорари - обаче за страхотна (или не чак толкова) работа. Или пък такива, които просто само с това се занимават и финансовото им състояние им е що-годе нормално.

Пускам темата защото ми стана интересно - какво е да се занимаваш само с фотография в България, и то не като хоби а като работа? Ами извън България?

Пускам темата, ей така, защото не намерих подобна.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: kadar   
Дата:   13-04-11 17:06

Ами да ти кажа да се занимаваш само с фотография ,НИКАК ама НИКАК не е лесна работа.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: jivkojj   
Дата:   13-04-11 17:11

Абе то и Бербатов взема яко пари, ама колко са като него.

Прав е бил баща ти! А с парите от програмиране, може колкото искаш да се преструваш в свободното време на профи фотограф. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: danyyel   
Дата:   13-04-11 17:14

[beer] хаха ... и аз програмирам, а хобито ми е да [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: ilcoin   
Дата:   13-04-11 17:23

Бреее, ще се съберем тука програмисто-фотографистите [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: gruncharov   
Дата:   13-04-11 17:23

@jivkojj да де, но просто в един момент след 10г. ти писва да седиш по 12 часа на един стол и да пишеш кодове, дори това да ти носи супер $$ :/

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: realnoncho   
Дата:   13-04-11 17:27

Ей сега ще видят фотографите като се преориентираме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: jivkojj   
Дата:   13-04-11 17:27

Ами то за повечето професии дето носят добри $$$ се изисква яко бачкане. Има някои дето работят тежък физически труд за малко $.

Аз съм работил навремето по няколко месеца годишно като камераман и изобщо не беше лека работата. Сега като програмист съм по-доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: psychoiho   
Дата:   13-04-11 17:44

"Ами то за повечето професии дето носят добри $$$ се изисква яко бачкане." - много съгласен. Но пък средното ниво програмисти са по-добре платени от средното ниво (профи) фотографи.

На мен баща ми едно време ми казваше нещо в стил "програмист къща на храни". Аз на инат продължих да се занимавам с това което обичам, и така вече 14 години ме храни. И още го обичам.

Паралелно на това мога да си позволя да съм не-беден (далеч съм от богат) хобист и фотографията ми е дала много през годините.

Общо взето човек трябва да си слуша сърцето и да се съобразява с разума си :) от там нататък - яко бачкане и малко спане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: BoneFletcher   
Дата:   13-04-11 17:50

Момчета ( програмисти ), като ви гледам техниката, май не е много $$$ да си програмист! [smilie3]

Е, ако пък повечето пари ги влагате в хай-енд лаптопи, сървъри или хай-спийд рутери, тогава бива!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: jivkojj   
Дата:   13-04-11 17:54

BoneFletcher, и защо трябва да набивам пари в техика?!

Например с парите за екскурзии, които давам средно за 1 год., грубо мога да си купя 3 пъти цялото фото-оборудване, които в момента имам (това по груба сметка за последните 2-3 год.).



Публикацията е редактирана (13-04-11 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: dd5   
Дата:   13-04-11 17:58

[smile]

по принцип никоя професия не е лесна- въпреки , че отстрани не изглежда така, но при българина обикновенно чуждата е лесна, а неговата трудна [smilie5]

а дали фотограф храни къща - храни, но все по трудно-с фотография си построих и къщата, и студиото в което работя ...

и сега с риск да си навлека словесни неприятности мога и да обясня защо според мен е все по-трудно - защото много хора решиха че от хобито си трябва и пари да вадят, техника да избиват
подбиване на цени - еми като не даваш 1 стонинка данъци за това- нормално е

и още много може да се каже, но много ще се отплесна [smile]



наскоро имах кандидат- клиент за интериорни и екстериорни снимки, но му се стори висока цената която поисках, защото фотограф на БТВ им вземал наполовина от това, което аз съм искал[smile] Най-спокойно и обясних на дамата защо е така- еми просто колегата си взема заплатата, плащат му осигуровките, със служебната техника си ходи и бачка час-мак- еми защо да не поиска по-малко пари за тази работа ?
като е отворен-да излезе на светло, да си купи техника и плаща всечки налози- а тогава да го видя за колко ще си оцени труда [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-04-11 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: makenzi   
Дата:   13-04-11 18:02

(dd5) Много си прав.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: kadar   
Дата:   13-04-11 18:03

dd5- [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: Славов   
Дата:   13-04-11 18:12

Пък аз щракам за кеф .... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: psychoiho   
Дата:   13-04-11 18:19

BoneFletcher тролва, да види кой ще се закачи...

То и аз си снимам зе кеф, моя. Не ме интересуват форуми и рейтинги, камо ли пък клиенти. Екстрите на хобито..


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: dd5   
Дата:   13-04-11 18:22

Е и аз си снимам за кеф, освен че ми професия [smile]

Въпроса в темата беше дали фотограф семейство храни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-04-11 18:23

Той баща ми не ми го казваше директно, но намекваше, че еколог къща няма да храни ама на...


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: shama   
Дата:   13-04-11 18:29

dd5 [smilie24] ,
кво излиза пак държавата е виновна, защото аз ако закъснея да си платя данъка, или пропусна срокове за някоя от декларацииките ще ме друснат и с глоба, а пича които го нема никъде регистриран ... дреее му. Все пак, ако си кадърен и работиш с желание рано или късно парите ще доидат в каквато и сфера да си.

Доколкото има опит в чужбина с фотография могат да се изкарват пари, но пък там изсикванията са малко по-големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: psychoiho   
Дата:   13-04-11 18:45

абе аз така и не мога да се съглася с вас - не мисля че аматьорите и другите тарикати са ви виновни, ами мисля че клиентите са проблемни.
И щом се борите за такива клиенти, значи пазара е беден...едно време когато куцо и сакато беше уеб дизайнер и правеше сайтове за по хх лева аз не се шашках, защото това беше commodity пазар където борбата е за най-ниска цена. Та и сега с фотографията така. Грешните клиенти търсите...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: vikitovikito   
Дата:   13-04-11 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: dd5   
Дата:   13-04-11 18:55

psychoiho,

клиентите са проблемни, прав си...
и за пазара си прав - предлагането е голямо, търсенето е малко- с две думи много станахме [smile]

преди цифровата ера кадър 6/6 и тн, се таксуваше за минимум 50 долара- малко бяха хората с необходимата техника и клалификация да го произведат продукта

все повече тн Рекламни агенции си снимат сами неоходимите неща, не прибягват до услугите на нещатен фотограф с цел да не се види скъпо на клиента крайния продукт



Публикацията е редактирана (13-04-11 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: danyyel   
Дата:   13-04-11 19:03

Незнам но трябва да се съберем програмистите "фотографи" да направим един опен сорс DSLR, па може и по някой лев да изкараме от това [smilie25] ....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: guesswho   
Дата:   13-04-11 19:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: dd5   
Дата:   13-04-11 19:22

Хах, тя темата за проблемите на програмистите се завъртя [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »