Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: s_l   
Дата:   14-04-11 15:31

"..и преди да се оправдае с пазара, клентите и аматьорите е хубаво и в себе си да се вгледа."

Да, добре казано! По удобно е, друг да е отговорен за нашите постъпки, чиито следствия са ни довели до дадена ситуация. Ето защо много хора търсят причините извън себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: juslen   
Дата:   14-04-11 20:16

Проблема е, че доста от любителите с DSLR-и задобряха и си накупиха профи техника, та почнаха да изкарват снимки като професионалните фотографи.

Единствената разлика вече е само в уменията, техниката не е фактор, из София редовно мяркам млади хора с FF тела и бели обективи[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: guesswho   
Дата:   14-04-11 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: yang   
Дата:   14-04-11 21:55

То това е като таксиметров шофьор в състезание за Формула1. Всички са професионалисти, ама в публиката винаги има "някои" които карат по-добре....
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: s_l   
Дата:   14-04-11 22:04

@jusilen
"Проблема е, че доста от любителите с DSLR-и задобряха и си накупиха профи техника, та почнаха да изкарват снимки като професионалните фотографи."


Аз се опитвам да кажа, че това не е проблем, а е готино..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-04-11 22:18

А какво е ФОТОГРАФ и какво е примерно програмист или пък...
какво е Шофьор на лично МПС и шофьор на автобус и има ли разлика.
Какво е да си шмайзер със професионална камера и да снимаш туристически дестинации и да избиваш комплекси У ФФ и да ревеш че си с професионални възможностти щото има три снимки на кръст с ретинк Б около стоте точки.
Много ми е интересно колко от вас продадоха въпростните снимки с ретинг/Б над 100 точки и за колко. Знаете ли как става[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: Psychoiho   
Дата:   14-04-11 22:31

Теб пък къде те стиска шапката?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: Amigo   
Дата:   14-04-11 22:45

Абе то някои по-горе са го казали. Става дума за това, че хора, които може и иначе добре да се справят с нещо, което не им е основна професия, го правят без да са регистрирани да извършват подобна дейност, взимат 2-3 пъти по-малко пари от клиенти, за което не издават никакви документи, не плащат съответно и данъци върху тези приходи, работят с пиратски софтуеър и т.н.[smilie8] Аз познавам такива хора, които по този начин си докарват с фотография, дизайн, предпечатна, изпълнение на различни проекти и т.н. [smilie8] На това му се вика сива икономика. [smilie8] [smilie25] [smilie25] Защото, ако човек има желание и хъс, а пък и талант, с достъпа си до висококачествена техника и софтуеър може да се справи много добре, но работейки в сивия сектор, той по този начин подбива пазара на хората, които си вадят хляба легално със съответната професия и за което плащат и съответни данъци. [smilie25] [smilie25] Не става дума за сериозни и платежоспособни фирми, които винаги ще предочетат да разчитат на доказал се професионалист в дадена сфера и всичко ще е оформено със съответните документи. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: MOPT   
Дата:   15-04-11 10:04

Аз не съм фотограф по професия и снимам само за кеф. Изкарвам си парите с друго (май програмистите сме много тук), което също ми е хоби от 15тина години :).
Та, моето мнение, е че просто поръчките намаляват. Аз примерно не бих анем фотограф да снима РДто на децата ми защото мога да го напрявя и сам. Сигурно качеството ще е (много) по-лошо, но пък кефа за мен ще е (много) по-голям.
Доста хора имат добри апарати и си ги ползват за семейни снимки, по празници или пътувания, което изяжда от поръчките. Не говорим за професионални фотосесии за брошури, билборди, списания и т.н. Те предполагам не са много в бедна и малка България.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: landstar   
Дата:   16-04-11 13:57

Абе като всяка професия, дето се навъдят много народ и фотографията девалвира. Така стана и с юристите и пр. Всеки, който не е виждал снимка му се чини, че е достатъчно да имаш фотоапарат и айде - ЖСМ-а за сватбата стига. Голямата грешка на нашите профита е, че си крият снимките под дюшека, вместо да ги изтъпанят на някоя витрина както беше едно време по фотоателиетата. Тогава се види разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: asahi   
Дата:   16-04-11 14:01

За какво беше препирнята?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: kadar   
Дата:   16-04-11 14:18

[cool] а де .....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: dindrein   
Дата:   18-04-11 13:26

goldfrapp : Единствен ти си преценил "алтернативната цена" на това да си 100 % фотограф - хобист или фотограф - хобист, който се опитва да си избие разходите за хобито (или поне част).
Мисълта ми е, че ако определен вид фотографски услуги вече са "непродаваеми" или слабо продаваеми, то сигурно има друга пазарна ниша, още неразработена.
Всички тези хобисти биха дали мило и драго да се усъвършенстват в хобито си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: Nikodima   
Дата:   08-05-11 15:21

Абе, я се си снимайте и се наслаждавайте! Не се занимавайте с глупости!!! Не е ли това най-важното?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-05-11 15:29

към автора на темата[smilie5]

Скоро чух един израз много точен, ЦИТИРАМ

"-Аз, като фотограф семейство няма да изхраня"

Има разлика разбираш ли значи и от дума на дума е станало
Музикант къща не храни[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: chill   
Дата:   08-05-11 15:36

Автор: psychoiho
Дата: 14-04-11 14:43

аз като "програмист" не се притеснявам от милионите хората с ПЦ-та защото ми се плаща заради моите знания и умения, а не защото притежавам компютър.
---

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Абсолютно съгласен.

Нещо повече, аз, като програмист, не се плаша дори от милионите програмисти с ПЦ-та.
Защото съм по-добър. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф семейство не храни!
Автор: guesswho   
Дата:   08-05-11 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »