Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   12-04-11 11:04

Ейййй излъгахте момчето за автофокуса на пентакс ..то бива бива ама [smilie23]

"Това, което ми казахте за автофокуса, доста наклони везните към никон"

а всъщност колко от тия каде го плюят знаят колко е бърз фокуса му?

бил по бавен от на Д7000 ...каде го гледа това съпоставяне бе Pefoto ..дай и ние да гледаме [smilie18]

бааааа момчето иска впечетления бе не съчинения

иначе зимаи Д7000 по лесно ще решиш нещата с твърд светлосилен обектив ефтинко ...и е прав PD каде ти е писал по горе ...

ма не слушай простотии тялото на пентакс к-5 е перфе ....във всяко едно отношение ...противното твърдение е смешно .... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 11:15

siluet23 аз съм тествал фокуса на К5!
От около 30 снимки във Фотопавилиона половината бяха я с бек я с фронт а по някой път и въобще без фокус ...
За това избрах Д7000...
Сега вече незнам с новият ъпдейт нещата може да са се оправили, но това вече не ме интересува
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: CyberGene   
Дата:   12-04-11 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mbs   
Дата:   12-04-11 12:46

Ами в това конкретно пролича разликата - Пентакс признаха проблемите и ги коригираха, Никон си мълчат и за фронт фокуса при D7000 и за случаите с петна върху матрицата, а не е като да няма такива...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: serjy   
Дата:   12-04-11 12:48

новите никони нещо много им се наелектризира матрицата и е като прахосмукачка, никво електронно почистване не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   12-04-11 12:52

това е със старите версии на фърмуера ..в новите е оправено ..хората си потдържат телата ..скоро бяха излезли подобрения за к200 дори ...излезе нов ъпдейт за к-7 които подобрява фокуса значително ....това се нарича подръжка от производителя ...там кадето другите марки са доста зле

к-5 излезе на пазара доста набързо за да влезе в някакви срокове и не виждам проблем да си ъпдейтна софта които често добавя допълнителни функции в тялото и подобрява други такива ...

Пентакс продължават да подържат тела които вече са спрени от производство и да пускат нови софтове за тях ...за което евала ...така че че к-5 имал грешка във фокуса на жълто осветление е булшит защото това беше с нулевите серии на фърмуера ..и всеки знае че до месец два пускат ъпдейти .

тия филми с жълтата крушка ги няма вече но който търси под вола теле пак ще намери кусури

аз имам не 30 а над 1000 кадъра с к-5 на тъмно на светло на сякво ...за мене проблем няма ...ма незнам може да не виждам

пентакс са пичове и ще продължавам да ги купувам [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Y36   
Дата:   12-04-11 13:00

я да си признава веднага кой снима на жълта крушка [shtrak]
имам к5 от половин година - без забележки...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   12-04-11 13:04

Мда... дотук коментари за АФ на К-5 има само от хора, които никога не са го пипали [smilie18]. Точно така, браво [beer].

Само 5 неща: снимал съм с всички апарати на Пентакс от *istDS, през К100Д и К10Д, та до К7 - всичките имат ЕДНА И СЪЩА АФ-система.

АФ системата на К-5 - няма нищо общо. Нищо. И то във възможно най-добрия контекст. Това е апаратът, заради който си смених К10-ката, след като не ме поблазниха нито К20Д, нито К7.

Но обективно погледнато - телата са много близки като показатели, най-добре да се пробват и т.н.

Съвсем обективно погледнато - да, ниския клас твърди обективи при Никон са по-евтини. Факт. И не са лоши [smilie24]. Толкоз [shtrak]

Успех с избора.



редакция: Аз докато си напиша мнението и то и други хора писали, дето са снимали с апарата, извинявам се, написаното от мен не важи за тях [beer]



Публикацията е редактирана (12-04-11 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 13:21

Аз само казвам, какво съм видял. Може проблема да е оправен, но самият факт, че го имаше не говори добре … Най малкото изгубиха клиенти включително и мен.
Иначе за Пентакс само добри неща мога да кажа. В крайна сметка това ми беше първият дигитален апарат
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ilcoin   
Дата:   12-04-11 14:09

Това, което ми допада при пентакс е, че има много добра съвместимост с почти всичко, което се продава в базара като обективи.

Тоест, за всякакви любителски проби и експерименти + нежелание да се загробват четирицифрени суми за техника е идеалната система.

За снимане на динамични сцени при ограничена осветеност може би не е идеалната система, но за всичко друго мисля че се справят добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 14:55

а ти имаш ли добро ниво в двете? ((:



Публикацията е редактирана (12-04-11 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 14:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 15:27

4 грешки само в горното, мой, тия шестаци май са ви ги раздавали и както в момента ги раздават - на куцо и сакато. но напънът ти беше трогателен иначе (((:

едит - с редакцията грешките станаха 5. браво. (((:



Публикацията е редактирана (12-04-11 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 15:30

виж лс, че много литературно става, дай за фотографията сега ((:

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: the_drug   
Дата:   12-04-11 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Myth   
Дата:   12-04-11 15:58

3, 5 другия път грешките са 10 ДЕСЕТ съвсем сериозно го казвам.



Публикацията е редактирана (12-04-11 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: the_drug   
Дата:   12-04-11 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   12-04-11 16:14

Относно това, че АФ на Никон е по-хубав/бърз е напълнно възможно да е точно така, все пак не съм снимал много с Никон за да мога да си позволя да дам сравнение.

Проблема обаче на всички БГ форуми, е че е пълно с хора лаладжии които не само не спират да бълват глупости, често и простотии ами и имат лошото качество да подвеждат другите. За съжаление оправия няма.

Трудно ще намериш адекватно и безпристрастно сравнение на тези две тела. За съжаление живеем в бизнес свят където интереса клати феса. Ако искаш да си изградиш по-ясна картина, най-добре се рови по чуждоезичните форуми и чети положителни и отрицателни отзиви за всяко тяло поотделно. Често има хора които са минали от един модел или марка към посочените и от тях може да добиеш интересни сравнения.

Относно к-5 ще ти кажа какво аз харесвам в него:

1. Компактно тяло с изнесени контроли
2. Добро ИСО със сравнително малък шум
3. Много добра динамика
4. Наличният набора Лимитед обективи които стават само и единствено за Пентакс

Малко офтопик: pefoto01 е най-големият Пентакски мрънкач който съм виждал по-всички форуми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »