Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: momo81   
Дата:   11-04-11 21:09

Знам, че е поредната тема за сравнения, и че още не е петък..., но..... Няма "утре" да си вземам нито единия или другия, но може би след около два месеца ще помисля по-сериозно над тази дилема. Въпроса ми е по-скоро към хора, които имат опит с Пентакс-а. На хартия и двата са почти еднакви, цената им и тя сходна. Аз лично единствения ДСЛР, който съм ползвал е Д70, ааа... и Д5000, но за много кратко. Но от Пентакс никакви лични впечатления нямам.
Благодаря предварително за коментарите Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: momo81   
Дата:   11-04-11 21:49

Забравих да кажа, че вероятно онвен китовия обектив мисля да ползвам нещо твърдо(50мм еквивалент) и доколкото познавам стила си на снимане това ще ми е достатъ4но, макар че напоследък много ми се иска да снимам портрети, но.. като начало мисля, че и 50 мм вършат добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: boyanb   
Дата:   11-04-11 22:34

един пентаксаджия ще ти каже пентакс [smilie5]
един никонаджия ще ти каже никон [smilie5]

отивай в магазина, прибвай и двата и си реши сам, да няма после ма тоя как ме излъгааа [smilie18]



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-11 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: milenmarinov   
Дата:   11-04-11 22:51

Ами от това което каза до момента, мисля че Никон е твоята система, въпреки че аз съм пристрастен и съм твърдо за Пентакс.
При Никон, като за начало ще минеш доста по-тънко и ще имаш доста добро ниво. При Пентакс твърдите обективи са скъпички.
Иначе с еквиваленти на обективи и двата се справят еднакво по мое мнение.
Трябва да отбележа че Д 7000 съм тествал с 24-70/2.8 и 70-200 2.8....и останах много доволен.
А Пентакс с 16-50/2.8 и Тамрон 70-200/2.8, което като ценова разлика е доста под това на Никон.
Говоря за качество на изображението, шум, стабилизация и фокус.
Успех...:)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: sisqou   
Дата:   11-04-11 23:33

Щом и двата са толкова близки по стойности, според мен е добре да видиш първо как ще са обективите като цени и на второ място кое меню ще ти е по-лесно да боравиш с апарата, както и изнесените копчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-04-11 00:13

Никонската система с д7000 подплътена със едни 35 1.8Г и 50 1.4Г и наличието на зуумове с качество и добра цена като 18-105 и 16-85 съчетано с добрите теле обективи като 55-200 и 70-300 вр я правят най-добрата любителска система в момента на пазара.

Лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   12-04-11 00:21

зимай Никоня ..щом имаш опит със системата ..ще ти е по леко ..и д7000 е страхотно тяло ....

ама не вервай на pefoto който по горе писа най големите глупости за пентакс ... минал от к-20 на д7000 и останал доволен и плюе пентакс та плюе ....намерил че премерил ...чел по форумите за некви проблеми и размишлява на глас ...а колко кадъра има с к-5 и к-р ....еми нула [smilie23]

аиде да помоля да споделяте мнение от опит а не от фантазии .. на такива и Д3с да имат в ръцете се нещо няма да им стига ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: the_drug   
Дата:   12-04-11 00:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mitku   
Дата:   12-04-11 00:46

Д7000 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ivan_varna   
Дата:   12-04-11 01:03

Я си вземи един К-х и инвестирай в по скъпи обективи, не се харчи за скъпи тела [smilie5] :DDD

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mbs   
Дата:   12-04-11 01:20

Аз бих избрал K-5 [smilie24]
Страхотна динамика: http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-k-5-forum/123731-no-more-tests-just-pictures.html

Влаго-прахо-и т.н. защита + стабилизация + уникални компактни твърди обективи и неограничен избор от всевъзможни други: http://www.pentaxforums.com/forums/lens-clubs/

И ако това изобщо има значение - в магазина на клуба с карта за отстъпка цената е с 5% по-ниска: http://pentaxfanclub.com/portal.php



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 01:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ivan_varna   
Дата:   12-04-11 01:30

е ти ся за 1000 лв искаш всичко да има :-) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 02:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ivan_varna   
Дата:   12-04-11 02:40

мммм дам, ама нямат всичко останало :-) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: kapitancho   
Дата:   12-04-11 07:42

Какви сте такива фотографи като не знаете думата визьор как се пише [smilie10] ?

И двата апарата се готини и най-разумното е да ги пробваш преди да решиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   12-04-11 08:18

мии К5 няма евтина 50-ка, светлосилна 35-ца евтина също(2.4 не е светлосилно за кропка при конкурентна 1.8 такава), като цяло твърдите обективи излизат по-скъпо от на никон, но можеш да закачиш безгрижно почти всичко друго, дори правени преди повече от 20-30 години и то ще потвърждава фокус(по централна точка само но...), ще мери и ще има стабилизация. Това е предимството - стабилизация за всичко и малко(изключително малко) по-голямата динамика спрямо Д7000.

При никон слагането на не никон обективи е клизма - трябват преходници с оптичен елемент които влошават качеството и т.н. Обаче имаш хипер евтини твърди никонски 35-цата е на 1.8 и е 400лв нова, 50 1.8 е чудесен и е автофокусен с Д7000, имат и 85 1.8 също автофокусен и чуден.

На пентакс няма 85 автофокусен под 1600лв, ръчните струват от 400лв нагоре. За сметка на това имат странни но хубави лимитед обективи които са хубави, според мен малко надценени но хубави.

Като цяло ако не си наясно какво искаш защо се мяташ на среден клас тяло не знам, по-добре вземи ниския клас със повече обективи добии практика и така... после ще решиш какво искаш. Аз лично даже бих взел втора ръка тяло и много обективи за парите на К5/Д7000.

ПС ако ще ползваш такъв апарат(К5/Д7000) със китовите тъмни зуумове само - по-добре си вземи турбосапунера или ниския клас тяло че по-евтино.

ПС2 всякакви чуденки които имаш търсачката ще ти ги отговори понеже на седмица има по 20 такива теми [smilie5]
Аз обмислям да си го копна това и да го пействам само като мина през такава тема че вечего пиша не знам кой път.



Публикацията е редактирана (12-04-11 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: momo81   
Дата:   12-04-11 09:23

simbon4o:
далеч съм от мисълта да снимам само с китаци, дори мисля да взема само тяло и отделно нещо твърдо.

Благодаря на всички за отговорите. Исках основно да чуя мнения на хора снимали с пентакс, понеже нямам никакви впечатления от системата. Това, което ми казахте за автофокуса, доста наклони везните към никон, и факта,че твърдите обективи на никон са по-евтини май отново ще ме накара да се спра на Никон.

Успех на всички Ви, с пожелания за страхотно уловени моменти :) https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif




Публикацията е редактирана (12-04-11 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: serjy   
Дата:   12-04-11 09:29

няма по-голямо удоволствие във фотографията от това, да снимаш с качествен твърд обектив, а евтиното и убаво все още никой не е открил [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: shadow...   
Дата:   12-04-11 09:45

K-5...vzemash i shte se radvash...fokusut e burz...i ot tam sa obektivite koito shte zakachash..

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mbs   
Дата:   12-04-11 09:58

@momo81, успех в избора [smilie24]
А това с автофокуса са пълни глупости на хора с по две леви ръце (нищо лично). Ако имаш време погледни снимките в тая тема: http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=48&t=2837

Правени са с тела къде-къде по-бавни от К-5


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   12-04-11 10:18

Каквото и да си говорим автофокуса си е важен и за никой не е тайна че при никон е по-развит с повече режими и екстри. От друга страна ако ще ползваш никона с неникон обективи - не разчитай толкова много на него, пак е бърз ама често не толкова точен.

Още нещо при двете системи, ако ще пазариш по-скъпи обективи никонските не са евтини с други думи 50 1.4 на никон е по-скъпо от 50 1.4 на пентакс примерно. Така че - мисли умувай, по възможност пробвай и така прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: momo81   
Дата:   12-04-11 10:58

едва ли ще пазарувам прекалено скъпи стъкла. Предполагам 50/1.8 и 85/1.8 ще ми вършат чудна работа. поне сега съм на този акъл :), занапред.... знам ли къде ще ме отвее вяртъра. то това ее.. е..и крастата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mitku   
Дата:   12-04-11 11:00

Е, поне си знаеш "диагнозата". "Краста" си е, а освен туй е нелечима и с течение на времето само се задълбочава. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   12-04-11 11:04

Ейййй излъгахте момчето за автофокуса на пентакс ..то бива бива ама [smilie23]

"Това, което ми казахте за автофокуса, доста наклони везните към никон"

а всъщност колко от тия каде го плюят знаят колко е бърз фокуса му?

бил по бавен от на Д7000 ...каде го гледа това съпоставяне бе Pefoto ..дай и ние да гледаме [smilie18]

бааааа момчето иска впечетления бе не съчинения

иначе зимаи Д7000 по лесно ще решиш нещата с твърд светлосилен обектив ефтинко ...и е прав PD каде ти е писал по горе ...

ма не слушай простотии тялото на пентакс к-5 е перфе ....във всяко едно отношение ...противното твърдение е смешно .... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 11:15

siluet23 аз съм тествал фокуса на К5!
От около 30 снимки във Фотопавилиона половината бяха я с бек я с фронт а по някой път и въобще без фокус ...
За това избрах Д7000...
Сега вече незнам с новият ъпдейт нещата може да са се оправили, но това вече не ме интересува
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: CyberGene   
Дата:   12-04-11 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mbs   
Дата:   12-04-11 12:46

Ами в това конкретно пролича разликата - Пентакс признаха проблемите и ги коригираха, Никон си мълчат и за фронт фокуса при D7000 и за случаите с петна върху матрицата, а не е като да няма такива...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: serjy   
Дата:   12-04-11 12:48

новите никони нещо много им се наелектризира матрицата и е като прахосмукачка, никво електронно почистване не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   12-04-11 12:52

това е със старите версии на фърмуера ..в новите е оправено ..хората си потдържат телата ..скоро бяха излезли подобрения за к200 дори ...излезе нов ъпдейт за к-7 които подобрява фокуса значително ....това се нарича подръжка от производителя ...там кадето другите марки са доста зле

к-5 излезе на пазара доста набързо за да влезе в някакви срокове и не виждам проблем да си ъпдейтна софта които често добавя допълнителни функции в тялото и подобрява други такива ...

Пентакс продължават да подържат тела които вече са спрени от производство и да пускат нови софтове за тях ...за което евала ...така че че к-5 имал грешка във фокуса на жълто осветление е булшит защото това беше с нулевите серии на фърмуера ..и всеки знае че до месец два пускат ъпдейти .

тия филми с жълтата крушка ги няма вече но който търси под вола теле пак ще намери кусури

аз имам не 30 а над 1000 кадъра с к-5 на тъмно на светло на сякво ...за мене проблем няма ...ма незнам може да не виждам

пентакс са пичове и ще продължавам да ги купувам [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Y36   
Дата:   12-04-11 13:00

я да си признава веднага кой снима на жълта крушка [shtrak]
имам к5 от половин година - без забележки...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   12-04-11 13:04

Мда... дотук коментари за АФ на К-5 има само от хора, които никога не са го пипали [smilie18]. Точно така, браво [beer].

Само 5 неща: снимал съм с всички апарати на Пентакс от *istDS, през К100Д и К10Д, та до К7 - всичките имат ЕДНА И СЪЩА АФ-система.

АФ системата на К-5 - няма нищо общо. Нищо. И то във възможно най-добрия контекст. Това е апаратът, заради който си смених К10-ката, след като не ме поблазниха нито К20Д, нито К7.

Но обективно погледнато - телата са много близки като показатели, най-добре да се пробват и т.н.

Съвсем обективно погледнато - да, ниския клас твърди обективи при Никон са по-евтини. Факт. И не са лоши [smilie24]. Толкоз [shtrak]

Успех с избора.



редакция: Аз докато си напиша мнението и то и други хора писали, дето са снимали с апарата, извинявам се, написаното от мен не важи за тях [beer]



Публикацията е редактирана (12-04-11 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 13:21

Аз само казвам, какво съм видял. Може проблема да е оправен, но самият факт, че го имаше не говори добре … Най малкото изгубиха клиенти включително и мен.
Иначе за Пентакс само добри неща мога да кажа. В крайна сметка това ми беше първият дигитален апарат
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ilcoin   
Дата:   12-04-11 14:09

Това, което ми допада при пентакс е, че има много добра съвместимост с почти всичко, което се продава в базара като обективи.

Тоест, за всякакви любителски проби и експерименти + нежелание да се загробват четирицифрени суми за техника е идеалната система.

За снимане на динамични сцени при ограничена осветеност може би не е идеалната система, но за всичко друго мисля че се справят добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 14:55

а ти имаш ли добро ниво в двете? ((:



Публикацията е редактирана (12-04-11 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 14:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 15:27

4 грешки само в горното, мой, тия шестаци май са ви ги раздавали и както в момента ги раздават - на куцо и сакато. но напънът ти беше трогателен иначе (((:

едит - с редакцията грешките станаха 5. браво. (((:



Публикацията е редактирана (12-04-11 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 15:30

виж лс, че много литературно става, дай за фотографията сега ((:

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: the_drug   
Дата:   12-04-11 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Myth   
Дата:   12-04-11 15:58

3, 5 другия път грешките са 10 ДЕСЕТ съвсем сериозно го казвам.



Публикацията е редактирана (12-04-11 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: the_drug   
Дата:   12-04-11 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   12-04-11 16:14

Относно това, че АФ на Никон е по-хубав/бърз е напълнно възможно да е точно така, все пак не съм снимал много с Никон за да мога да си позволя да дам сравнение.

Проблема обаче на всички БГ форуми, е че е пълно с хора лаладжии които не само не спират да бълват глупости, често и простотии ами и имат лошото качество да подвеждат другите. За съжаление оправия няма.

Трудно ще намериш адекватно и безпристрастно сравнение на тези две тела. За съжаление живеем в бизнес свят където интереса клати феса. Ако искаш да си изградиш по-ясна картина, най-добре се рови по чуждоезичните форуми и чети положителни и отрицателни отзиви за всяко тяло поотделно. Често има хора които са минали от един модел или марка към посочените и от тях може да добиеш интересни сравнения.

Относно к-5 ще ти кажа какво аз харесвам в него:

1. Компактно тяло с изнесени контроли
2. Добро ИСО със сравнително малък шум
3. Много добра динамика
4. Наличният набора Лимитед обективи които стават само и единствено за Пентакс

Малко офтопик: pefoto01 е най-големият Пентакски мрънкач който съм виждал по-всички форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 16:26

СПА, само едно уточнение! Ако погледнеш сайта на dpreview.com ще разбереш, че фокусът на Д7к. е по лош и от сапунерка… Което ме кара искрено да се усмихвам и да смятам, че не само тук има лаладжии.
Хубавото в момента е че човек може да вземе Д7к за един уикенд и да разбере сам за себе си кой прав кой крив …
Препоръчвам на всички с такива дилеми този вариант. Най малкото защото хората имаме различни очаквания и вкусове …
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 16:35

Абе Пефото, да ти кажа малко се увличаш в плюенето на Пентакс. В крайна сметка до колкото съм разбрал от думите ти бая време тази система те е хранила. Не е нужно всеки път, като се напише думата Пентакс и ти да скачаш...
Помни че колкото повече добри фирми има на пазара, толкова по голяма е възможността да се предлагат все по добри продукти на все по достъпни цени
[beer]



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 17:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   12-04-11 18:17

Абе... аз мисля, че малко се прецака, като избърза, ама айде... Може и да е било за добро [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 19:14

що, бе, човекът иска топпро дслр, явно си вярва, че камерата му е проблемът да прави добра фотография, не друго. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: milenmarinov   
Дата:   12-04-11 19:30

darksorrow[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Мисля че това което каза, обобщи темата.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   12-04-11 22:11

Пичове какво е това пентакс бе... Това си е компромис. Не ми се е случило,нито веднъж, да прочетя ревю в което пентакс да са конкурентни на водещите производители. Това ми звучи все едно да тръгна да си купувам кола,да имам желание за хубав автомобил, и накрая да си дойда с хюндай. Няма край списъка с оплакванията от системата. Който се оттърве веднъж повече не повтаря. Или по-правилно, който открие топлата вода, вече си се къппе с топла. Дайте да коментираме: шум им е мръсна дума-Винаги пентакс шуми повече от NIKON и CANON, бърз и точен auto focus-пентаксянци въобще не знаят какво е, ергономия и интуитивни менюта под въпрос-не веднъж съм чул оплакването" Гледам във визьора,че ми пада скоростта, искам да вдигна ISO-то и трябва да мина през три менюта, скърцащи пластмаси, празнота в гамата от обективи, нямат full frame липсва им pro нивото, доста от моделите нямат auto focus asist... То почти не остана-май само синхронизация със светкавица. Аз лично нямам впечатления, но съм 100 процената сигурен, чеколеги, които са използвали пентакс NIKON и CANON-няма да предпочетът пентакса. В случая сравняваме средния клас на NIKON с едва ли не най-доброто от пентакс. На мен лично това ми е достатъчно-средното постижение от единия батко с най-доброто от пентаксчетата... и пак не става.[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-04-11 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   12-04-11 22:16

Вижте на какво клипче се натъкнах тук,разлика се вижда дори на тази малка резулюция, ако това са снимки и се разпечатат на пентаксянци ще им се дореве. [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-04-11 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 22:33

Xl това всичко е теория… Системата е прекрасна и е една от първите …
Аз при определени условия бих сменил Никона за Пентакс.
Такива писаници, кото твоите по-горе са добри само за селски вечеринки …
[smilie3]




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: milenmarinov   
Дата:   12-04-11 22:36

xl_

[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Това верно ли го написа...?!?! Как може да коментираш система с която нямаш никакъв пряк достъп.....?!
Ама наистина много, много глупости си написал....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mbs   
Дата:   12-04-11 22:50

титанично, просто... (може и в обратен ред) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   12-04-11 23:02

мииии и аз мисля че човека не знае какво говори :) по-неергономично от никонския и канонския нисък клас няма, то е нарочно мислено да е неудобно да се купуват по-скъпите. Пентакс поне не са така. Прост пример - през опита ми с марките на пентакс свикнах най-бързо. Никона го свиквах седмица, канона - не можах, но признавам не съм пробвал много. Пентакса... лесно беше. Пластмасите не скърцат на телата които аз съм пробвал. Фул фрейм няма - няма кинти фирмата е позакъсала, но успяха да прокарат 645 среден формат тяло а там имат и много традиции и готови обективи и прочее. При някои ситуации предпочитам пентакс категорично пред другите.

Абе... глупости ... не харесвам много неща в марката ама не е съвсем за изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   12-04-11 23:11

написа:

> Вижте на какво клипче се натъкнах
> тук, ако
> тези файлове се разпечатат на пентаксянци ще им се дореве.
> [shtrak]

Ти си първият дето ще разпечатва филмчета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 00:06

[smilie10][smilie10][smilie10] май доста хора засегнах. Пичове в системата пентакс няма нищо, което да ме впечатли. Що се отнася до опит със системата,имам си, пощракал съм с К100-той скрибуцаше, с К200-много шум, и к10 само той го биваше горе долу, ама и той шуми доволно абе... Просто пак казвам нито веднъж на нито едно ревю не съм видял пентакс да е конкурентна фирма на NIKON и CANON. Ако държите ще ви ги прикача от К100 до К5. spa що се отнася до клипчвтата,вярно е,хвана ме. Просто там се вижда разлика в изображенията от двете тела и затова го прикачих. PS лека нощ пентаксянци. Извинете...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: kasad   
Дата:   13-04-11 00:14

Като чета горния хм....се сещам една фраза написана над писоар-"Ела по-близо, не се надценявай..."[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Myth   
Дата:   13-04-11 00:14

Автор: xl_
[smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Е аз не съм капацитет но такива, като теб ще ме уморят от смях някой ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   13-04-11 01:36

хахахах :) ХЛ земи си никона Д200 иди в циганската махала размени го за пистолет прибери се у вас седни на стол и помисли дали това което написа го мислиш или не ...и ако го мислиш лапни дулото и дръпни спусъка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

пинчер мамин [smilie5]

на такива като тебе само попара

1am3r

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   13-04-11 01:40

Няма тема в която да се спомене някоя марка и да не се появи някой който генерално да зачеркне всичко, особенно ако е за Пентакс.

За ьл_ ето ти един глупав чичко който е решил, че к-5 му върши достатъчно робота и си е продал всичко канонско. Та въпросният чичко нито веднъж не прочетох да оплюе предишната си техника която ама хич не е малко. Просто казва това ми харесва тук, това ми харесва там. Ама нали българите започват от професор нагоре ей го на вече 5 години в този форум погребват Пентакс.

Линка към чичкото:
http://www.boxedlight.com/k5/index.htm


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   13-04-11 01:44

Много ми харесва този форум! Дори когато нямам време редовно да влизам да чета, вляза ей така веднъж на три месеца и си намеря нов любим герой. Титанични смешки се четат тук, браво!

xl_ [beer] [beer] [beer] Уникален си!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 07:14

[smilie5] брееей,пентакс фен клуб, не сте спали бе майна. Имам предложение към братята китайци-да сменят името на пентакс. Предлагам от пентакс да го кръстят пунтакс-някакси повече му ходи[smilie24] Даже имам виждане за новата реклама-Пунтааакс усещане за компромиссс [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   13-04-11 08:14

xl_ написа:

> ... брееей,пентакс фен клуб, не сте спали бе майна. Имам
> предложение към братята китайци-да сменят името на пентакс.
> Предлагам от пентакс да го кръстят пунтакс-някакси повече му
> ходи... Даже имам виждане за новата реклама-Пунтааакс
> усещане за компромиссс
...
>

Форума трепери когато по него стъпва ьл_ [thankyou]
Всички благоволеем когато видим ьл_ [thankyou]
Прекланяме се пред безграинчното знание което строи от ьл_ [thankyou]



Публикацията е редактирана (13-04-11 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 09:13

Siluet много обича върло да нарежда, обаче още май не може да асимилира, че примерно четири годишния Д300 като изключим пикселите и видеото /просто за това време не е възможно да не мръднат/ не е с по-лоши параметри от последния модел на Пентакс, даже напротив... ;) К10 на времето също едва ли е бил сериозна конкуренция на д200. За Канонци, 7д и т.н. да споменаваме ли, дето парадират винаги че даже са още по-напред ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   13-04-11 09:18

ихихихихи тука работата мнооого се е разводнила. Тааа пича е решил че К10 и К200 шумят много а снима с Д200 който видиш ли е с почти същата матрица и шуми пак толкова(не мога да споря понеже в ревютата шуми по-малко явно). Ta... не мога да споря с човек който не е виждал ревюта където пентакс да е конкурентна фирма на канон и никон и ползва DSLR да снима клип сигурно, просто няма как :).
Да може да е вярно че Д7000 снима по-хубав клип от К5, но това са фотоапарати - клипа познай кога ще го ползват хората... сега ще каже някой - е нали го има що не е хубав, ми той и у никона не е на ниво ако става дума, най-добрите камери за клип са канон(ФФ матриците) и панасоник(4/3) в момента май.

Както и да е, темата не само се изчерпа ами се и изроди :).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 09:32

Alex, Пентакс дълги години имаха финансови проблеми и това го знае всеки ...
Не ги оправдавам, но в момента се опитват да се върнат в играта, което е само в + на потребителите е освен българските де [smilie7]
Тук не даваме на никой да излезне от казана [smilie3]
И още нещо силата на Пентакс е в оптиката а не в телата ... Ясно е че едното без другото не може, но.... първото поне за мен е по-важно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 09:36

simbon4o [smilie24] Съгласен...
От примерите с видеото 7Д вади по добра динамика а реално не е така ...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 09:38

Пентакс след Никон са ми най-симпатични, но истината е някъде по средата, крайности като xl_ или тези които ги реди Силует [smilie23] Хората избират Канон или Никон, просто защото искат да им е удобно, но според "4EVER PENTAX" + "SIGMA RULZZ" са някакви гадни гъзари, комплексари и т.н.[smilie18]



Публикацията е редактирана (13-04-11 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: jorro_z   
Дата:   13-04-11 09:38

хл написа:

Дайте да коментираме: шум им е мръсна дума-Винаги пентакс шуми повече от NIKON и CANON, бърз и точен auto focus-пентаксянци въобще не знаят какво е, ергономия и интуитивни менюта под въпрос-не веднъж съм чул оплакването" Гледам във визьора,че ми пада скоростта, искам да вдигна ISO-то и трябва да мина през три менюта, скърцащи пластмаси, празнота в гамата от обективи, нямат full frame липсва им pro нивото, доста от моделите нямат auto focus asist... То почти не остана-май само синхронизация със светкавица. Аз лично нямам впечатления, но съм 100 процената сигурен, чеколеги, които са използвали пентакс NIKON и CANON-няма да предпочетът пентакса.

Добре, нека да коментираме:

1. Пентакс НЕ ШУМИ ПОВЕЧЕ нито от Никон, нито от Канон. Всички сериозни ревюта показват това. Въпросът е ти какво гледаш? Ако гледаш ЖПГ само, може и да ти се стори така, въпреки, че всички единодушно твърдят, че не снимат в ЖПГ, а само в РОУ... А като погледнеш резултатите в РОУ се оказва, че (особено по-новите модели) Пентакс има по-малко шум от ЕКВИВАЛЕНТНИЯ като клас апарат от друга марка.

2.Бърз и точен автофокус - все още няма достатъчно точна и системно-независима методика за определяне на БЪРЗ и ТОЧЕН автофокус. Всичко все още се прави на око и на субективни впечатления от тестващия, така че не го приемам като категоричен аргумент. Възможно е да е вярно. Възможно е и да не е. Как ще го докажеш безпристрастно и обосновано? Няма как.

3. Искам да вдигна ISO-то и трябва да мина през три менюта - ТОВА Е ЛЪЖА. От к-10 насам, ИСО се сменя, без да си отлепваш окото от визьора. Искаш ли да ти обясня как точно? При к-10: Натискаш бутон ОК (в средата на четирите стрелки), и едновременно с това въртиш предната врътка. Във визьора се вижда на какво ИСО си в момента. На по-новите модели: има си специален бутон за ИСО. Никакви менюта (макар че може И ПРЕЗ менюто). Съжалявам, че не знаеш как работят апаратите Пентакс, ама кажи - не знам, недей да пишеш лъжи.

4. Скърцащи пластмаси има само в твоите сънища. Справка - което и да е ревю на Пентакс, независимо в кой сайт; магазини - да го пипнеш лично; приятели с Пентакс - да го пипнеш лично; и последно - един притежател да Пентакс досега да се оплакал от скърцащи пласмаси? Няма такъв. Отделно, К-7 и К-5 (за който модел е точно темата) са с метално тяло.

5. Празноти в гамата от обективи има, факт. Както има празноти и при другите марки. Въпрос на необходимост и личен вкус е да избереш система, според това какви обективи има. Основните и най-масовите обективи ги има във всички системи, включително и при Пентакс.

6. Нямат full frame липсва им pro нивото - Имат обаче 645д, което им е топ-про класът, който другите системи нямат. В тази връзка все едно е някой да каже - какви са тия Канон и Никон? Имат ли среден формат камери? Нямат - значи не стават, слаби системи са, не са про. Това е несериозно. Впрочем, мога да се обзаложа, че така наречените "Про-" по-конкретно в България, около 70-80 % снимат със тела със кроп-сензор, просто защото е напълно достатъчно. Дори Джо МкНали снима половината от времето с Никон д300.

7. Доста от моделите нямат auto focus asist - ВСИЧКИ МОДЕЛИ ИМАТ! Чрез използване на вградената светкавица, както 80-90 % от моделите на останалите марки.

8. То почти не остана-май само синхронизация със светкавица - Всички модели от к10 насам имат безжична синхронизация със светкавица. П-ТТЛ се нарича, за твое сведение. Впрочем, за серозна студийна дейност се предпочита радио-синхрон, както и при всички останали марки.

9. Аз лично нямам впечатления, но съм 100 процента сигурен - БЕЗ КОМЕНТАР!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   13-04-11 10:28

Жоре, Жоре, титаните и троловете се хранят от такива като теб, които им се връзват на Гениалните мисли [smilie24] Остави. Няма смисъл [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   13-04-11 11:37

Alex_Dan

За последен път ще се опитам да се обоснова и да ти обесня ....
Значи първия път когато ти ми скочи в една тема че Д300 бил каде каде от телата на пентакс аз до тогава не бях пипал Д300 а само бях чел сравнвния в нета обаче понеже съм кибритлия отивам при познат ипрая 2 часа тестове в рав в джпег фокус мокус сичко щото си викам може ли тоя от Димитровград да е прав

прав си баце Д300 шуми по малко само в Джпег
зравнявах К20 Д300 и К-7 ..после мерих фокус с еднакви сигми и на двете тела и мога да ти кажа че това каде го говориш е пълен фарс

Пентакс К-7 има по бърз и по точен фокус от Д300 и от К-20

К-20 щуми наи малко от трите
после е к-7 и накрая е Д300
това е в рав
аз Джпег снимам с телефона !

и за подплътя това което пишща внимателно чети какво ти предлагам ...до два дни (понеже К-7 е пазарено) ти отпрявям предизвикателство за да не изглеждаме като шушумиги тука смели в форума да се срещнем и да видим кое колко шуми и на кое му е по бърз и точен фокуса ...но не еи така за една бира ами АПАРАТ ЗА АПАРАТ ...като направим видео на цялата офанзива и я качим после тук хората да видят честна игра ..до утре следобед имаш време да помислиш и да ми пишеш на лични ..паля колата и стрелям ...имаш време да намериш К-7 с нов фърм и да си направиш сметка ...

ако не приемеш това ...ще е доста хилаво и смешно да продължаваш да твърдиш неща от 1001 нощ

аиде да те видим сега колко са ти стегнати гащите


но оси прав че по времето на Д300 и на каноните пентакс не са достатъчно конкурентни и сега не са и никои от пентакс средата няма да го отрече имат неща в които да навасвват ..но ние се надигаме против лъжите и фантазиите на индивиди без ясна представа за нещата а именно че к-5 е абсолютно конкурентно тяло за д7000 което е постижение за фирмата и това може само да ни радва и да се надяваме и за напред да е така [smilie24]

чакам отговор и тук и на лични апарата ми също [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: boyanb   
Дата:   13-04-11 11:45

момо81, айде сега се върни в началото на темата и виж пост номер 2


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-04-11 11:45

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ilcoin   
Дата:   13-04-11 11:48

Ще хвърчат кръв и сополи, усещам аз [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: gpi72   
Дата:   13-04-11 11:56

Ей, браво кефи ме как се опънаха Пентаксианците на Никониерите. Ми време си беше да се светнат тия с Никоните, че на се фанали бога за... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 12:07

Естествено, че последния Пентакс е конкурентен на Д7000 като тяло, само дето има да излиза по-високия клас кропка на Никон ;) А и сам знаеш че телата са едно, цялостната система е др, то по това колко се е писало, както и да е... За да изкараш максимума трябва да си снимал поне малко с дадена система и да и знаеш особеностите. Не знам как си мерил шум/детайл, сензора все пак си е от 12мп поколението, в което е и Сони А700. Мисля, че от този сензор е изискано максималното за времето си, а дори и сега - шума въобще не ми се е налагало да го мисля. И без да правя на живо никакви сравнения е логично, че по-нов сензор дава по-добри резултати. [smilie24]

"но оси прав че по времето на Д300 и на каноните пентакс не са достатъчно конкурентни и сега не са и никои от пентакс средата няма да го отрече имат неща в които да навасвват ..но ние се надигаме против лъжите и фантазиите на индивиди без ясна представа за нещата а именно че к-5 е абсолютно конкурентно тяло за д7000 което е постижение за фирмата и това може само да ни радва и да се надяваме и за напред да е така [smilie24]

Не съм казвал нищо различно от това, така мисля и аз.

ако не приемеш това ...ще е доста хилаво и смешно да продължаваш да твърдиш неща от 1001 нощ

При положение, че и двамата пишем в някаква си тема, някакви си неща - всичко може да се разглежда за приказки от 1001 нощ, и моите и твоите тези без значение какво АЗ съм щял да приема, кога и как. Да, интересно ми е и на мен да видя най-добрата съществуваща АФ-система при кропките [smilie24] Явно е такава, щом Д300 със Сигма [smilie10] не става въобще [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-04-11 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 12:44

зравнявах К20 Д300 и К-7 ..после мерих фокус с еднакви сигми и на двете тела и мога да ти кажа че това каде го говориш е пълен фарс

И точно по въпроса с приказките и субективизма. Коя Сигма, моторна/безмоторна, стабилизирана/нестабилизирана, корекция на АФ ако се е налагала? и т.н. и т.н. Ще изядем хляба на десетките сайтове с тестове по милисекунди и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   13-04-11 12:54

сигмата е 17-70 ...човека си имаше такава и аз си имам такава ...на пентаксите фокуса лесно се пипа но не е имало нужда а на д300 си беше точен ....и на 17 и на 70 ...стабилизациите изключени ...с други обективи не сме пробвали ...пък и аз не бях седнал да прая ревю анми сравнение за себе си това е

пентаксите връткат по бързо това е факт специално с тоз обектив
имахме и 70-300 тои никор аз сигма и тях пробвахме пентакса въртка сигмата като луда ама не е коректно така от моя страна щото са различен тип обективи и затова не го смятам за критерии


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   13-04-11 12:56

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 19:56

[smilie8] пунтакс винаги шуми повече вижте тук , тук и тук . Теста на К10 е CCD vs CCD vs CMOS Резултатите са видни и за хора, които никога не са се занимавали с фотография.



Публикацията е редактирана (13-04-11 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 20:00

А, майната си мисли, че само той има интернет [smilie18]
Римлянино, взимай меча и право към Япония! Покажи на самураите що е то българска мисъл …
[cool] undefined



Публикацията е редактирана (13-04-11 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: jorro_z   
Дата:   13-04-11 20:02

По-скоро си мисли, че единствено и само ЖПГ е показателен за качествата на матрицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   13-04-11 20:03

Момчета, вие как така отведнъж решихте, че то мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 20:04

Не мисля, че мисли [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 20:05

zaiko [smilie24] хахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 20:18

[smilie5] Ето още за мислещите цък .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: momo81   
Дата:   13-04-11 20:35

Абе пичове, защо всяка подобна тема се превръща в някакъв, понякога безмилостен спор. Целта й не беше такава :). Аз за себе си реших какво да взема. Ще го запазя в тайна за сега :). Всъщност може би един ден ще се радвам в този форум да про4ета нещо от сорта: "Ок, тази марка има малко по-бавен фокус, или има повече шум при слаба осветеност. Ти си избрал да снимаш с апарат от тази марка и въпреки недостатъците й си заснел този кадър! Браво, супер е! :)"

Баща ми се е учил на руски апарати, аз самият все още ползвам Киев 4(някои от снимките в профила ми са с него правени) Те нямат автофокус, нямат дори вградено мерене, нямат и хилядите понякога ненужни софтуерни изгъзици, ама пак снимат. Така че.... май почнах да съжалявам че пуснах темата, и че предизвиках с нея някакви караници между хора, които като цяло ги обединява едно и също нещо - а именно любовта да запечаташ момента. Важното е да се забавляваме от това. Желая го най-искренно на всички Ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   13-04-11 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   13-04-11 20:42

предизвиках с нея някакви караници между хора, които като цяло ги обединява едно и също нещо - а именно любовта да запечаташ момента.

мрънкачите имат МНОГО по-големи страсти от фотографията, както се убеди от темата. щото 1/3 от усилията си и времето, отделено да мрънкат как камерите им ги ограничват/камерите на други марки биха ги ограничавали да бяха вкарали в четене за истински важните неща + практика, щяха най-вероятно да разберат колко точно неадекватни са всъщност (: да не ти пука, общо-взето (:

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: serjy   
Дата:   13-04-11 20:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   13-04-11 20:55

Въх мари божке какво е станало тука :).

Спора е излишен, всеки си има своя истина и си и вярва. За някои JPEG е показателен за качествата на матрицата, за други не... аз мога да кажа че нищо не разбирам, само искам да имам техниката която да ми прави кефа - установено е по сигурен начин че коментарите във интернет са само напътствие, решението се взема от купуващия. Винаги като съм се чудел за нещо съм предпочитал да пробвам преди да купя, не е като да няма къде, навсякъде почти има магазини за фото техника и имат почти всичко налично. Всеки иска различни неща от техниката, няма как иначе. Затова нито ревютата в нета нито мненията на хората могат да заменят теста на живо.

Успех на питащия в избора, избирай мъдро и само кеф да ти доставя новата придобивка![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   13-04-11 20:58

написа:

> Абе пичове, защо всяка подобна тема се превръща в някакъв,...

Много е просто. Питаш кое е по-добро: А или Б. И притежателите на А започват да плюят Б и обратното.... и те така се почва. И това е абсолютно винаги за всичко. После се появява някой с В и почва да плюе по А и Б. След което пристига другият с Д и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 21:20

spa железна логика [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 21:21

momo81 не обобщавай толкова лесно ...
Господин xl съвсем не е целият форум ...Има и по добри от него [smilie3]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »