Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 09:36

simbon4o [smilie24] Съгласен...
От примерите с видеото 7Д вади по добра динамика а реално не е така ...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 09:38

Пентакс след Никон са ми най-симпатични, но истината е някъде по средата, крайности като xl_ или тези които ги реди Силует [smilie23] Хората избират Канон или Никон, просто защото искат да им е удобно, но според "4EVER PENTAX" + "SIGMA RULZZ" са някакви гадни гъзари, комплексари и т.н.[smilie18]



Публикацията е редактирана (13-04-11 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: jorro_z   
Дата:   13-04-11 09:38

хл написа:

Дайте да коментираме: шум им е мръсна дума-Винаги пентакс шуми повече от NIKON и CANON, бърз и точен auto focus-пентаксянци въобще не знаят какво е, ергономия и интуитивни менюта под въпрос-не веднъж съм чул оплакването" Гледам във визьора,че ми пада скоростта, искам да вдигна ISO-то и трябва да мина през три менюта, скърцащи пластмаси, празнота в гамата от обективи, нямат full frame липсва им pro нивото, доста от моделите нямат auto focus asist... То почти не остана-май само синхронизация със светкавица. Аз лично нямам впечатления, но съм 100 процената сигурен, чеколеги, които са използвали пентакс NIKON и CANON-няма да предпочетът пентакса.

Добре, нека да коментираме:

1. Пентакс НЕ ШУМИ ПОВЕЧЕ нито от Никон, нито от Канон. Всички сериозни ревюта показват това. Въпросът е ти какво гледаш? Ако гледаш ЖПГ само, може и да ти се стори така, въпреки, че всички единодушно твърдят, че не снимат в ЖПГ, а само в РОУ... А като погледнеш резултатите в РОУ се оказва, че (особено по-новите модели) Пентакс има по-малко шум от ЕКВИВАЛЕНТНИЯ като клас апарат от друга марка.

2.Бърз и точен автофокус - все още няма достатъчно точна и системно-независима методика за определяне на БЪРЗ и ТОЧЕН автофокус. Всичко все още се прави на око и на субективни впечатления от тестващия, така че не го приемам като категоричен аргумент. Възможно е да е вярно. Възможно е и да не е. Как ще го докажеш безпристрастно и обосновано? Няма как.

3. Искам да вдигна ISO-то и трябва да мина през три менюта - ТОВА Е ЛЪЖА. От к-10 насам, ИСО се сменя, без да си отлепваш окото от визьора. Искаш ли да ти обясня как точно? При к-10: Натискаш бутон ОК (в средата на четирите стрелки), и едновременно с това въртиш предната врътка. Във визьора се вижда на какво ИСО си в момента. На по-новите модели: има си специален бутон за ИСО. Никакви менюта (макар че може И ПРЕЗ менюто). Съжалявам, че не знаеш как работят апаратите Пентакс, ама кажи - не знам, недей да пишеш лъжи.

4. Скърцащи пластмаси има само в твоите сънища. Справка - което и да е ревю на Пентакс, независимо в кой сайт; магазини - да го пипнеш лично; приятели с Пентакс - да го пипнеш лично; и последно - един притежател да Пентакс досега да се оплакал от скърцащи пласмаси? Няма такъв. Отделно, К-7 и К-5 (за който модел е точно темата) са с метално тяло.

5. Празноти в гамата от обективи има, факт. Както има празноти и при другите марки. Въпрос на необходимост и личен вкус е да избереш система, според това какви обективи има. Основните и най-масовите обективи ги има във всички системи, включително и при Пентакс.

6. Нямат full frame липсва им pro нивото - Имат обаче 645д, което им е топ-про класът, който другите системи нямат. В тази връзка все едно е някой да каже - какви са тия Канон и Никон? Имат ли среден формат камери? Нямат - значи не стават, слаби системи са, не са про. Това е несериозно. Впрочем, мога да се обзаложа, че така наречените "Про-" по-конкретно в България, около 70-80 % снимат със тела със кроп-сензор, просто защото е напълно достатъчно. Дори Джо МкНали снима половината от времето с Никон д300.

7. Доста от моделите нямат auto focus asist - ВСИЧКИ МОДЕЛИ ИМАТ! Чрез използване на вградената светкавица, както 80-90 % от моделите на останалите марки.

8. То почти не остана-май само синхронизация със светкавица - Всички модели от к10 насам имат безжична синхронизация със светкавица. П-ТТЛ се нарича, за твое сведение. Впрочем, за серозна студийна дейност се предпочита радио-синхрон, както и при всички останали марки.

9. Аз лично нямам впечатления, но съм 100 процента сигурен - БЕЗ КОМЕНТАР!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   13-04-11 10:28

Жоре, Жоре, титаните и троловете се хранят от такива като теб, които им се връзват на Гениалните мисли [smilie24] Остави. Няма смисъл [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   13-04-11 11:37

Alex_Dan

За последен път ще се опитам да се обоснова и да ти обесня ....
Значи първия път когато ти ми скочи в една тема че Д300 бил каде каде от телата на пентакс аз до тогава не бях пипал Д300 а само бях чел сравнвния в нета обаче понеже съм кибритлия отивам при познат ипрая 2 часа тестове в рав в джпег фокус мокус сичко щото си викам може ли тоя от Димитровград да е прав

прав си баце Д300 шуми по малко само в Джпег
зравнявах К20 Д300 и К-7 ..после мерих фокус с еднакви сигми и на двете тела и мога да ти кажа че това каде го говориш е пълен фарс

Пентакс К-7 има по бърз и по точен фокус от Д300 и от К-20

К-20 щуми наи малко от трите
после е к-7 и накрая е Д300
това е в рав
аз Джпег снимам с телефона !

и за подплътя това което пишща внимателно чети какво ти предлагам ...до два дни (понеже К-7 е пазарено) ти отпрявям предизвикателство за да не изглеждаме като шушумиги тука смели в форума да се срещнем и да видим кое колко шуми и на кое му е по бърз и точен фокуса ...но не еи така за една бира ами АПАРАТ ЗА АПАРАТ ...като направим видео на цялата офанзива и я качим после тук хората да видят честна игра ..до утре следобед имаш време да помислиш и да ми пишеш на лични ..паля колата и стрелям ...имаш време да намериш К-7 с нов фърм и да си направиш сметка ...

ако не приемеш това ...ще е доста хилаво и смешно да продължаваш да твърдиш неща от 1001 нощ

аиде да те видим сега колко са ти стегнати гащите


но оси прав че по времето на Д300 и на каноните пентакс не са достатъчно конкурентни и сега не са и никои от пентакс средата няма да го отрече имат неща в които да навасвват ..но ние се надигаме против лъжите и фантазиите на индивиди без ясна представа за нещата а именно че к-5 е абсолютно конкурентно тяло за д7000 което е постижение за фирмата и това може само да ни радва и да се надяваме и за напред да е така [smilie24]

чакам отговор и тук и на лични апарата ми също [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: boyanb   
Дата:   13-04-11 11:45

момо81, айде сега се върни в началото на темата и виж пост номер 2


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-04-11 11:45

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: ilcoin   
Дата:   13-04-11 11:48

Ще хвърчат кръв и сополи, усещам аз [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: gpi72   
Дата:   13-04-11 11:56

Ей, браво кефи ме как се опънаха Пентаксианците на Никониерите. Ми време си беше да се светнат тия с Никоните, че на се фанали бога за... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 12:07

Естествено, че последния Пентакс е конкурентен на Д7000 като тяло, само дето има да излиза по-високия клас кропка на Никон ;) А и сам знаеш че телата са едно, цялостната система е др, то по това колко се е писало, както и да е... За да изкараш максимума трябва да си снимал поне малко с дадена система и да и знаеш особеностите. Не знам как си мерил шум/детайл, сензора все пак си е от 12мп поколението, в което е и Сони А700. Мисля, че от този сензор е изискано максималното за времето си, а дори и сега - шума въобще не ми се е налагало да го мисля. И без да правя на живо никакви сравнения е логично, че по-нов сензор дава по-добри резултати. [smilie24]

"но оси прав че по времето на Д300 и на каноните пентакс не са достатъчно конкурентни и сега не са и никои от пентакс средата няма да го отрече имат неща в които да навасвват ..но ние се надигаме против лъжите и фантазиите на индивиди без ясна представа за нещата а именно че к-5 е абсолютно конкурентно тяло за д7000 което е постижение за фирмата и това може само да ни радва и да се надяваме и за напред да е така [smilie24]

Не съм казвал нищо различно от това, така мисля и аз.

ако не приемеш това ...ще е доста хилаво и смешно да продължаваш да твърдиш неща от 1001 нощ

При положение, че и двамата пишем в някаква си тема, някакви си неща - всичко може да се разглежда за приказки от 1001 нощ, и моите и твоите тези без значение какво АЗ съм щял да приема, кога и как. Да, интересно ми е и на мен да видя най-добрата съществуваща АФ-система при кропките [smilie24] Явно е такава, щом Д300 със Сигма [smilie10] не става въобще [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-04-11 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 12:44

зравнявах К20 Д300 и К-7 ..после мерих фокус с еднакви сигми и на двете тела и мога да ти кажа че това каде го говориш е пълен фарс

И точно по въпроса с приказките и субективизма. Коя Сигма, моторна/безмоторна, стабилизирана/нестабилизирана, корекция на АФ ако се е налагала? и т.н. и т.н. Ще изядем хляба на десетките сайтове с тестове по милисекунди и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   13-04-11 12:54

сигмата е 17-70 ...човека си имаше такава и аз си имам такава ...на пентаксите фокуса лесно се пипа но не е имало нужда а на д300 си беше точен ....и на 17 и на 70 ...стабилизациите изключени ...с други обективи не сме пробвали ...пък и аз не бях седнал да прая ревю анми сравнение за себе си това е

пентаксите връткат по бързо това е факт специално с тоз обектив
имахме и 70-300 тои никор аз сигма и тях пробвахме пентакса въртка сигмата като луда ама не е коректно така от моя страна щото са различен тип обективи и затова не го смятам за критерии


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   13-04-11 12:56

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 19:56

[smilie8] пунтакс винаги шуми повече вижте тук , тук и тук . Теста на К10 е CCD vs CCD vs CMOS Резултатите са видни и за хора, които никога не са се занимавали с фотография.



Публикацията е редактирана (13-04-11 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 20:00

А, майната си мисли, че само той има интернет [smilie18]
Римлянино, взимай меча и право към Япония! Покажи на самураите що е то българска мисъл …
[cool] undefined



Публикацията е редактирана (13-04-11 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: jorro_z   
Дата:   13-04-11 20:02

По-скоро си мисли, че единствено и само ЖПГ е показателен за качествата на матрицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   13-04-11 20:03

Момчета, вие как така отведнъж решихте, че то мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 20:04

Не мисля, че мисли [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 20:05

zaiko [smilie24] хахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 20:18

[smilie5] Ето още за мислещите цък .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: momo81   
Дата:   13-04-11 20:35

Абе пичове, защо всяка подобна тема се превръща в някакъв, понякога безмилостен спор. Целта й не беше такава :). Аз за себе си реших какво да взема. Ще го запазя в тайна за сега :). Всъщност може би един ден ще се радвам в този форум да про4ета нещо от сорта: "Ок, тази марка има малко по-бавен фокус, или има повече шум при слаба осветеност. Ти си избрал да снимаш с апарат от тази марка и въпреки недостатъците й си заснел този кадър! Браво, супер е! :)"

Баща ми се е учил на руски апарати, аз самият все още ползвам Киев 4(някои от снимките в профила ми са с него правени) Те нямат автофокус, нямат дори вградено мерене, нямат и хилядите понякога ненужни софтуерни изгъзици, ама пак снимат. Така че.... май почнах да съжалявам че пуснах темата, и че предизвиках с нея някакви караници между хора, които като цяло ги обединява едно и също нещо - а именно любовта да запечаташ момента. Важното е да се забавляваме от това. Желая го най-искренно на всички Ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   13-04-11 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   13-04-11 20:42

предизвиках с нея някакви караници между хора, които като цяло ги обединява едно и също нещо - а именно любовта да запечаташ момента.

мрънкачите имат МНОГО по-големи страсти от фотографията, както се убеди от темата. щото 1/3 от усилията си и времето, отделено да мрънкат как камерите им ги ограничват/камерите на други марки биха ги ограничавали да бяха вкарали в четене за истински важните неща + практика, щяха най-вероятно да разберат колко точно неадекватни са всъщност (: да не ти пука, общо-взето (:

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: serjy   
Дата:   13-04-11 20:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   13-04-11 20:55

Въх мари божке какво е станало тука :).

Спора е излишен, всеки си има своя истина и си и вярва. За някои JPEG е показателен за качествата на матрицата, за други не... аз мога да кажа че нищо не разбирам, само искам да имам техниката която да ми прави кефа - установено е по сигурен начин че коментарите във интернет са само напътствие, решението се взема от купуващия. Винаги като съм се чудел за нещо съм предпочитал да пробвам преди да купя, не е като да няма къде, навсякъде почти има магазини за фото техника и имат почти всичко налично. Всеки иска различни неща от техниката, няма как иначе. Затова нито ревютата в нета нито мненията на хората могат да заменят теста на живо.

Успех на питащия в избора, избирай мъдро и само кеф да ти доставя новата придобивка![smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »