Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 16:26

СПА, само едно уточнение! Ако погледнеш сайта на dpreview.com ще разбереш, че фокусът на Д7к. е по лош и от сапунерка… Което ме кара искрено да се усмихвам и да смятам, че не само тук има лаладжии.
Хубавото в момента е че човек може да вземе Д7к за един уикенд и да разбере сам за себе си кой прав кой крив …
Препоръчвам на всички с такива дилеми този вариант. Най малкото защото хората имаме различни очаквания и вкусове …
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 16:35

Абе Пефото, да ти кажа малко се увличаш в плюенето на Пентакс. В крайна сметка до колкото съм разбрал от думите ти бая време тази система те е хранила. Не е нужно всеки път, като се напише думата Пентакс и ти да скачаш...
Помни че колкото повече добри фирми има на пазара, толкова по голяма е възможността да се предлагат все по добри продукти на все по достъпни цени
[beer]



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 17:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   12-04-11 18:17

Абе... аз мисля, че малко се прецака, като избърза, ама айде... Може и да е било за добро [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: darksorrow   
Дата:   12-04-11 19:14

що, бе, човекът иска топпро дслр, явно си вярва, че камерата му е проблемът да прави добра фотография, не друго. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: milenmarinov   
Дата:   12-04-11 19:30

darksorrow[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Мисля че това което каза, обобщи темата.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   12-04-11 22:11

Пичове какво е това пентакс бе... Това си е компромис. Не ми се е случило,нито веднъж, да прочетя ревю в което пентакс да са конкурентни на водещите производители. Това ми звучи все едно да тръгна да си купувам кола,да имам желание за хубав автомобил, и накрая да си дойда с хюндай. Няма край списъка с оплакванията от системата. Който се оттърве веднъж повече не повтаря. Или по-правилно, който открие топлата вода, вече си се къппе с топла. Дайте да коментираме: шум им е мръсна дума-Винаги пентакс шуми повече от NIKON и CANON, бърз и точен auto focus-пентаксянци въобще не знаят какво е, ергономия и интуитивни менюта под въпрос-не веднъж съм чул оплакването" Гледам във визьора,че ми пада скоростта, искам да вдигна ISO-то и трябва да мина през три менюта, скърцащи пластмаси, празнота в гамата от обективи, нямат full frame липсва им pro нивото, доста от моделите нямат auto focus asist... То почти не остана-май само синхронизация със светкавица. Аз лично нямам впечатления, но съм 100 процената сигурен, чеколеги, които са използвали пентакс NIKON и CANON-няма да предпочетът пентакса. В случая сравняваме средния клас на NIKON с едва ли не най-доброто от пентакс. На мен лично това ми е достатъчно-средното постижение от единия батко с най-доброто от пентаксчетата... и пак не става.[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-04-11 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   12-04-11 22:16

Вижте на какво клипче се натъкнах тук,разлика се вижда дори на тази малка резулюция, ако това са снимки и се разпечатат на пентаксянци ще им се дореве. [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-04-11 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   12-04-11 22:33

Xl това всичко е теория… Системата е прекрасна и е една от първите …
Аз при определени условия бих сменил Никона за Пентакс.
Такива писаници, кото твоите по-горе са добри само за селски вечеринки …
[smilie3]




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: milenmarinov   
Дата:   12-04-11 22:36

xl_

[smilie10] [smilie10] [smilie10]
Това верно ли го написа...?!?! Как може да коментираш система с която нямаш никакъв пряк достъп.....?!
Ама наистина много, много глупости си написал....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: mbs   
Дата:   12-04-11 22:50

титанично, просто... (може и в обратен ред) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   12-04-11 23:02

мииии и аз мисля че човека не знае какво говори :) по-неергономично от никонския и канонския нисък клас няма, то е нарочно мислено да е неудобно да се купуват по-скъпите. Пентакс поне не са така. Прост пример - през опита ми с марките на пентакс свикнах най-бързо. Никона го свиквах седмица, канона - не можах, но признавам не съм пробвал много. Пентакса... лесно беше. Пластмасите не скърцат на телата които аз съм пробвал. Фул фрейм няма - няма кинти фирмата е позакъсала, но успяха да прокарат 645 среден формат тяло а там имат и много традиции и готови обективи и прочее. При някои ситуации предпочитам пентакс категорично пред другите.

Абе... глупости ... не харесвам много неща в марката ама не е съвсем за изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   12-04-11 23:11

написа:

> Вижте на какво клипче се натъкнах
> тук, ако
> тези файлове се разпечатат на пентаксянци ще им се дореве.
> [shtrak]

Ти си първият дето ще разпечатва филмчета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 00:06

[smilie10][smilie10][smilie10] май доста хора засегнах. Пичове в системата пентакс няма нищо, което да ме впечатли. Що се отнася до опит със системата,имам си, пощракал съм с К100-той скрибуцаше, с К200-много шум, и к10 само той го биваше горе долу, ама и той шуми доволно абе... Просто пак казвам нито веднъж на нито едно ревю не съм видял пентакс да е конкурентна фирма на NIKON и CANON. Ако държите ще ви ги прикача от К100 до К5. spa що се отнася до клипчвтата,вярно е,хвана ме. Просто там се вижда разлика в изображенията от двете тела и затова го прикачих. PS лека нощ пентаксянци. Извинете...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: kasad   
Дата:   13-04-11 00:14

Като чета горния хм....се сещам една фраза написана над писоар-"Ела по-близо, не се надценявай..."[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Myth   
Дата:   13-04-11 00:14

Автор: xl_
[smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Е аз не съм капацитет но такива, като теб ще ме уморят от смях някой ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: siluet23   
Дата:   13-04-11 01:36

хахахах :) ХЛ земи си никона Д200 иди в циганската махала размени го за пистолет прибери се у вас седни на стол и помисли дали това което написа го мислиш или не ...и ако го мислиш лапни дулото и дръпни спусъка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

пинчер мамин [smilie5]

на такива като тебе само попара

1am3r

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   13-04-11 01:40

Няма тема в която да се спомене някоя марка и да не се появи някой който генерално да зачеркне всичко, особенно ако е за Пентакс.

За ьл_ ето ти един глупав чичко който е решил, че к-5 му върши достатъчно робота и си е продал всичко канонско. Та въпросният чичко нито веднъж не прочетох да оплюе предишната си техника която ама хич не е малко. Просто казва това ми харесва тук, това ми харесва там. Ама нали българите започват от професор нагоре ей го на вече 5 години в този форум погребват Пентакс.

Линка към чичкото:
http://www.boxedlight.com/k5/index.htm


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: zaiko   
Дата:   13-04-11 01:44

Много ми харесва този форум! Дори когато нямам време редовно да влизам да чета, вляза ей така веднъж на три месеца и си намеря нов любим герой. Титанични смешки се четат тук, браво!

xl_ [beer] [beer] [beer] Уникален си!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: xl_   
Дата:   13-04-11 07:14

[smilie5] брееей,пентакс фен клуб, не сте спали бе майна. Имам предложение към братята китайци-да сменят името на пентакс. Предлагам от пентакс да го кръстят пунтакс-някакси повече му ходи[smilie24] Даже имам виждане за новата реклама-Пунтааакс усещане за компромиссс [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: spa   
Дата:   13-04-11 08:14

xl_ написа:

> ... брееей,пентакс фен клуб, не сте спали бе майна. Имам
> предложение към братята китайци-да сменят името на пентакс.
> Предлагам от пентакс да го кръстят пунтакс-някакси повече му
> ходи... Даже имам виждане за новата реклама-Пунтааакс
> усещане за компромиссс
...
>

Форума трепери когато по него стъпва ьл_ [thankyou]
Всички благоволеем когато видим ьл_ [thankyou]
Прекланяме се пред безграинчното знание което строи от ьл_ [thankyou]



Публикацията е редактирана (13-04-11 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: Alex-dan   
Дата:   13-04-11 09:13

Siluet много обича върло да нарежда, обаче още май не може да асимилира, че примерно четири годишния Д300 като изключим пикселите и видеото /просто за това време не е възможно да не мръднат/ не е с по-лоши параметри от последния модел на Пентакс, даже напротив... ;) К10 на времето също едва ли е бил сериозна конкуренция на д200. За Канонци, 7д и т.н. да споменаваме ли, дето парадират винаги че даже са още по-напред ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: simbon4o   
Дата:   13-04-11 09:18

ихихихихи тука работата мнооого се е разводнила. Тааа пича е решил че К10 и К200 шумят много а снима с Д200 който видиш ли е с почти същата матрица и шуми пак толкова(не мога да споря понеже в ревютата шуми по-малко явно). Ta... не мога да споря с човек който не е виждал ревюта където пентакс да е конкурентна фирма на канон и никон и ползва DSLR да снима клип сигурно, просто няма как :).
Да може да е вярно че Д7000 снима по-хубав клип от К5, но това са фотоапарати - клипа познай кога ще го ползват хората... сега ще каже някой - е нали го има що не е хубав, ми той и у никона не е на ниво ако става дума, най-добрите камери за клип са канон(ФФ матриците) и панасоник(4/3) в момента май.

Както и да е, темата не само се изчерпа ами се и изроди :).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs. Pentax K-5
Автор: pumabg   
Дата:   13-04-11 09:32

Alex, Пентакс дълги години имаха финансови проблеми и това го знае всеки ...
Не ги оправдавам, но в момента се опитват да се върнат в играта, което е само в + на потребителите е освен българските де [smilie7]
Тук не даваме на никой да излезне от казана [smilie3]
И още нещо силата на Пентакс е в оптиката а не в телата ... Ясно е че едното без другото не може, но.... първото поне за мен е по-важно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »