Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: djfroggy   
Дата:   11-04-11 08:54

1.Очаква се през май-юни Олимпус да обяви ново тяло,което да замести остаряващия Е-П2.Новото тяло ще има "осезаемо" по-бърз фокус.

2.Обектив Олимпус 12/2 или нещо подобно.Обектива се очаква да е "по-широк и по-светлосилен от Панасоник 14/2,5".

3.Преди време се очакваше да излезе по същото време Макро 50/2.Скоро не съм чул нещо по въпроса,но се появи макет на някакъв твърд обектив,завинтен на тяло Оли Е-П1.

4.Панасоник подготвя за излизане новото тяло Г3.Няма особено много информация с какво превъзхожда Г2,но достатъчно е да сложат малко по-добъе визьор и новата матричка от ГХ2.

5.Има оскъдна информация,че през лятото чакаме нови обективи:

Панасоник 25/1,5
Панасоник 12-50/2,8 или 2,8-3,5
Мистичен дълъг твърд светлосилен обектив също е на хоризонта.



Обобщено е това,очакваме включване скоро от Токина и Сигма.

Източник на всичко това е сайта

http://www.43rumors.com/


Категория "руморс".

И половината от това да е вярно, определено М43 води пред другите джобни безогледални.Поне аз,като второ тяло ще си ползвам М43!


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: didesignbg   
Дата:   11-04-11 09:07

Аз очаквам още еднакви фотоапарати, които не можеш да отличиш един от друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: djfroggy   
Дата:   11-04-11 09:08

Ако си прав, това ще е много лошо, такава грешка направиха Сони с ДСЛР.Сега освен двата ФФ модела, другото не става за нищо.
Аз обаче акцентирам на обективите повече.Те са ценните в случая, както винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: vth41   
Дата:   11-04-11 09:13

Аз лично с нетърпение чакам Panasonic 12-50mm f/2.5-3.3 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: kapitancho   
Дата:   11-04-11 09:21

Не знам как още има фенове на Олимпус. Вчера си четох една брошура на 4/3 отпреди 3-4 години. В нея през ред пишеше колко велика е системата и какви жестоки обективи има. Малко по-късно, всичко става разбито на пух и прах.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   11-04-11 09:26

Не знам как още има фенове на Никон. Вчера си четох една брошура отпреди 3-4 години. В нея през ред пишеше колко велика е системата и какви жестоки обективи има. Малко по-късно, всичко става разбито на пух и прах.


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: Vanquished   
Дата:   11-04-11 09:34

Не знам как още има фенове на Канон. Вчера си четох една брошура отпреди 3-4 години. В нея през ред пишеше колко велика е системата и какви жестоки обективи има. Малко по-късно, всичко става разбито на пух и прах. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: didesignbg   
Дата:   11-04-11 09:42

Не знам как още има фенове на фотографията. Вчера отварям един форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: s_dyakov   
Дата:   11-04-11 10:00

Ако наследника на еп-2 не е пластмасов ме спечелиха ..пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   11-04-11 11:10

добре е, че пускат нови обективи. олимпуското макро не го дочаках и взех панасоника така, че тук олимпус загубиха. смених и палачинката за панасоникова, която определено е по-добра. ако се бавят още с хубавите обективи, ще ми останат на олимпус само китаците.


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: Jankoff   
Дата:   11-04-11 11:27

Питам се какво толкова се печели от стотина грама по-малко тегло и сантиметър-два по-малко в размери - и то не всички. Защото много повече се губи. А, както разбирам, и това, че няма огледало, изобщо не прави апаратът по-дълговечен. Не само, че нямали по-голям капацитет за брой снимки, ами били имали по-малък. [smilie10] [smilie9] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   11-04-11 11:33

Питам се какво толкова се печели от двойно по-голямото тегло и сантимети повече в размери. Защото много повече тегло, а картинката - същата. А, както разбирам, и това, че няма огледало, изобщо не прави апаратът по-дълговечен...зорлем 50 години не може да изкара [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Говорим за вълкът............
Автор: djfroggy   
Дата:   11-04-11 12:00

Говорим за вълкът,а той идва в края на май!

[beer]

http://www.43rumors.com/ft5-finally-panasonic-g3-coming-the-second-week-of-may/



Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   11-04-11 13:15

ето в тая малка чанта

http://www.olympus-europa.com/consumer/images/products/mediando/MFT_Retro_Bag_Small__M.jpg


с размери 16x10x11cm. се събират:

PEN E-PL2 with batt & card - 362g.;
Panasonic 20mm f/1.7 - 100g.;
Panasonic 45mm f/2.8 - 225g.
-------------
общо=687г.
а слагам и допълнителна батерия и две карти.

за сравнение:
Nikon D3100 With battery - 505g.;
Nikon 35mm f/1.8G AF-S - 200g.;
Nikon 60mm f/2.8G ED AF-S - 425g.
----------
общо=1130g.
чанта си добавете по вкус [shtrak]



Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: GenaDP   
Дата:   11-04-11 13:18

Ах, каква трагедия! Към 350гр. по-тежък е никона... Направо да се чудиш как да го носиш. А да не забравяме и риска от дискова херния при вдигането на такава тежест... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   11-04-11 13:49

да сме точни 443гр. некви си 65% повечко разлика, без разликата в чантите.
обема ще го мерим ли? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: GenaDP   
Дата:   11-04-11 14:00

Е-PL и подобните за сериозна работа не стават. Скоростта на фокусиране с някои обективи е отчайващо бавна, с други - просто бавна. Бива за пейзажчета, за портретчета, и дотам. Имам такъв, та знам много добре...

Дали комплектът ще тежи половин кило повече или по-малко - все ми е тая. Като искам да ми е леко - снимам с ГСМ-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   11-04-11 14:05

бре така е, забравям, че тук всички работим сериозно, тук-таме някое любителче пристъпи, но веднага го тураме на место.

язе като фен,влачим фотото насекъде та да има снимки за у фейсбука и кютуците определено ми тегнеа - съга е супер [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: GenaDP   
Дата:   11-04-11 14:32

Земи си телефон с камера, ще ти е още по-леко...

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-04-11 16:50

serjy, кат си почнал ниския клас да сравним и по-високия.
Е-5 - 800гр.
Canon 5DM2 - 850гр.
Преди 10 години на промоция на Е-1 казаха , че това е новата истина и 4/3 е формата на бъдещето, сега след 10години какво стана?
Щяха да са по-малки, по-леки и т.н. Дрън-дрън. Само окепазиха хубавата фирма и за съжаление прекрасния ОМ 10 ще си остане един мил спомен.

Някога в края на 90-те, когато вече имаше цифрови апарати едни други "умници" измислиха филмовия АПС-Ц Advantix и се започна едно преоборудване на фотоателиетата със скъпи адаптери, за да може да се проявява и копира от тези филми. В БГ потреблението на тези апарати и филми бяха около 2-3% , а на запад предполагам около 10%. Изчезнаха много бързо, ненавършили и 10 години. В световен мащаб са похарчени стотици безсмислени милиони, за да се доказва поредната инженерна недомислица (преди това формат 110- покет, формат 126-американски покет).
И тогава се твърдеше, че апаратчетата стават по-малки и по леки, но сравнявайки ги с моя 35мм.Olympus Mu1 нямаше разлика в компактността и теглото, а за качеството на картинката Mu -то беше много по-напред.
Отделно цената беше в пъти по-скъпа от 35мм. сапунерки.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: Jankoff   
Дата:   11-04-11 18:17

Стават грешки на растежа, както казваха нЕкои дебили от и около правешките селища. [smilie9]
Въпросът е, като е станала тая грешка, че не се е оправдало очакването за 4/3, защо трябва да се изоставя системата 4/3 и да се преминава изцяло на М4/3?
Събрал съм някои обективи 4/3, които са хубави и с които не искам да се разделя. Но PEN-овете не искат чак толкова добре да работят с тях, а на всичкото отгоре Olympus искат цяло състояние за някакъв си адаптер, за да работят - доколкото могат - 4/3 обективите с PEN-овете. Е, снабдил съм се с тела 4/3, но я няма перспективата.
Не трябва да се изоставя изцяло 4/3 - а точно това правят сега Olympus, като единствено се канят да поддържат в производство много скъпият E-5!


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-11 21:13

ДСЛР и подобните за сериозна работа не стават. Скоростта на фокусиране във видео е пълна скръб, повечето охлюви са на константен бек фокус ако пълзят към теб. С костенурки е направо ужас а за бозайници и птици дори и дума не може да стане. Биват за затискане на кисело зеле особено с по-дълъг светъл обектив, снимат иначе добре статични чайки и пейзажчета, за портретчета, и дотам. Имам такъв, та знам много добре...

Ако комплектът тежи половин кило повече или по-малко - все ми е тая - некс-а с обектив тежи 250 грама и ми влиза в джоба. Когато искам да уплаша някой взимам ДСЛР-а.

haute couture-а в фото чантите не може да ми е по безразличен - обективите влизат в малки калъфчета, които удобно седят в джобчето на жакета или произволна чантичка.



Публикацията е редактирана (11-04-11 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-04-11 21:28

Единият ми DSLR кютук с китов обектив тежи около кило и половина, а м 4/3 кютучето с китово обективче 14-45 - половин кило. Не искам изобщо да засягам варианта чанта или раница с тяло плюс 2-3-4 обектива и дълго ходене пеша.При няколкочасово ходене разликата се усеща. Не коментирам сериозната професионална употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: mondragon   
Дата:   11-04-11 22:06

Ами ходете на фитнес та да заякнете, какво хленчите [smilie8]
Я колко ми е убаво с Д3 и 70-200/2,8 ВР па вий се чудете в кой джоб ви е Некс, Мекс, Хекс, Пен, Пин и т.н. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: stzz   
Дата:   11-04-11 22:16

Ако ги направят с несменяемо 4-6х варио обективче, ще бъде чудна сапунерка!!!
[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-11 22:30

stzz сега изненадата е че ползвам предимно твърди обективи.

Зумовете за АПС-Ц са си китуци независимо кое и как

Явно е по добре Никон да врътнат нещо като Панасоник ФЗ-50 с 70-200/2.8 и да тегне поне 5 кила....е пак няма да става за видео ама поне ще е голям смех като Ви види човек на улицата

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: bluebird81   
Дата:   11-04-11 22:59

Аз пък искам Панасоник м4/3 със стабилизация в тялото или Олимпус Пен с визьор, може и електронен, ама едновременно да ползвам и визьор и външна светкавица или трансмитер в гнездото за светкавицата. Искам също бърз автофокус, а за да е бърз трябва да е phase detect доколкото знам. Иначе май ще се сменя системата...


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-11 23:14

Аз пък искам руса със дълги крака в тялото на Мерлин Монро или Скарлет Йохнасон с 95 санта гръдна и не по висока от 170. Искам също да ми пуска всеки ден и да не я боли главата или да и се спи ама за това май не трябва да живеем заедно. Иначе се сменя системата.....

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   12-04-11 09:05

яяя каква яка тема е станала [smilie18]

иначе таман мислех да скачам на панасоника 14/2,5 то не съм се отказал де, но един олимпус 12/2 ми звучи по-добре, а и нова палачинка 25/1.5 ми се ще ... ще видим [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: djfroggy   
Дата:   12-04-11 14:25

Новия 25/1,4 хич няма да е палачинка.Пък и на цена ще си е сватбена торта-около 900-950 долара.У нас умножи по 2 цената и идва на безумните 1800-2000, което за нормален обектив си е ненормална цена.Ще си карам с 20/1,7, пък нека ми е зле.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обобщим какво се очаква от М43 системата!
Автор: serjy   
Дата:   12-04-11 14:30

то ако е така ша си карам с 20/1.7- много приятно обективче [shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »