Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 14:51

GenaDP я кажи защо тия моноблокове не биха му свършили работа, освен че е възможно малко слаби за цял ръст за друга възможна причина не се сещам. Въпроса ми е сериозен. Е отделно ще си донакупи някои допълнителни неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 14:56

Автор: iasen2
Дата: 07-04-11 14:50

Този път и аз съм съгласен с GenaDP :
икономичният комплект
http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=0&id=1037

не е съвместим с почти нищо ,става само за домашни условия .



Не думай[smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-04-11 15:02

GenaDP


[smilie24] [thankyou] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 15:10

@Myth:

- нямат охлаждане - т.е. за по-сериозно натоварване не стават
- тея 50Вт. моделни крушки в голямо студио може да ги използва единствено за да види къде се намират самите светкавици
- що реши, че за цял ръст са слаби? Верно, 400Ws светкавицата има водещо число типично за 300Ws модели, но досега не бях чувал, че за цял ръст е малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-04-11 15:11

Всъщност е съвместим с всеки софтбокс и рефлектор който е със същия байонет! 400 джаула са достатъчни за снимане в цял ръст.Комплекта определено ще свърши работа за целта! Пък за огледалото, едва ли има друг форумец, освен теб Прасчо:), който да се счита за толкова убеден в думите си, а и изключително досаден и агресивен...Особено щом като се спомене конкурентна на твоята фирма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-04-11 15:12

Да, нямат охлаждане, но имат защита от прегряване, а и все пак има бюджет от около 1200 лева. Пилотното е слабо, факт, но винаги можеш да си купиш халогени и д аси снимаш на "пилотно" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: tonyboy79   
Дата:   07-04-11 15:14

Пробвай и с elinchrom и bowens. И двете са реномирани фирми. Скъпо идват аксесоарите за тях обаче, но пък получаваш качество и предвидим резултат.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 15:17

Ами не съм го решил, просто не съм сигурен, щото моите основно за предметна ги ползвам и... аз ползвам C-300F и те са без активно, до сега не съм имал проблем надявам се и за в бъдеще де :-). Благодаря [smile]

П.П. Опс, за C300F пише, че са с активно охлаждане, е в крайна сметка с такова ли са или не?



Публикацията е редактирана (07-04-11 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-04-11 15:17

Е, така де, но там комплект с 3 тела за тези пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: tonyboy79   
Дата:   07-04-11 15:31

Няма, но според мен е по-добре да инвестира в нещо качествено отколкото да продава и купува и пак да стигне до някоя от тези марки. Може и да си купи комплекта на elinchrom и след време да купи и още една евтина светкавица за осветяване на фона. Нещо от този род.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-04-11 15:33

Е, това е като не чак толкова старата тема за евтините стативи...В крайна сметка надделя мнението, че по-добре евтин статив, отколкото никакъв...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 15:34

Да, нямат охлаждане, но имат защита от прегряване
Голяма далавера, викаш? Като спре да работи насред снимането, за да се охлади, може би ще си промениш виждането по въпроса?

Пилотното е слабо, факт, но винаги можеш да си купиш халогени
А ти пилотното изобщо знаеш ли за какво се използва? Щом винаги можеш да си купиш халогени, защо ти е изобщо да си купуваш светкавици?

аз ползвам C-300F и те са без активно, до сега не съм имал проблем
А на каква мощност ги ползваш, и по колко кадъра в минута правиш? Освен това С-серията е с доста по-едра кутия, при това метална - и конвекционното охлаждане все нещо върши. А стартерите ми се видят бая дребнички, и най-вероятно всичко е нагъчкано вътре.






Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 15:42

Опс, за C300F пише, че са с активно охлаждане, е в крайна сметка с такова ли са или не

Светкавиците ги имаш пред себе си, а питаш във форума с какво охлаждане са? Боб ли трябва да хвърляме? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 15:44

Ако съм разбрал правилно, то тогава може би ето този комплекти би бил правилния в случая с последващо допълване
http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=0&id=849


За тия пари, и прочетените неща в темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-11 15:51

Като сложиш по голям халоген, електрониката дали ще се справи с регулирането на мощността, обикновено като изгори халогена и гори и тиристора .

Средно около 200 снимки за час , имам 3 моноблока С300 и една правена от мен също 300WS,
Не бих се доверил на този комплект ,ако ще
го купувам сега .
Особено като плащам на час на манекенката.


Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 15:51

@Myth

Тоя път позна - на Visico светкавиците стават за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: laf   
Дата:   07-04-11 15:53

Серията Expert е много добра, но и Starter не са за подценяване. И двете са много съвременни светкавици, доста прецизни и надеждни. Ако комплекта и студиото ще растат за напред Expert е по-доброто решение. Ако освен в студиото ще се пренася често и ще се снима на различни локации - Starter са по-леки и удобни за пренасяне. Най-добре тествай и виж кое ти допада повече на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 15:56

@iasen2

Мощността на халогена е малка не толкова заради димера, колкото заради отделяната температура. Тиристорът най-вероятно ще се справи с малко по-голям ток, но светкавиците ще прегряват много по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-11 16:01

GenaDP
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-04-11 16:33

GenaDP, ако снимаш в подобни мащаби, едва ли бюджета ще ти е 1200 лева... С други думи, говориш по принцип, за да става полемика, в която неминуемо най-лошите варианти са тези които отговарят на критериите, и по някаква случайнос се предлагат от Динафос...Човека търси конкретен вариант, с конкретен бюджет, а не приказки за времето в Калифорния и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 16:40

Сашенце, при мен има доста по-евтини комплекти със същите параметри като динафоските. Не ги предлагам, защото не стават за това, което се иска.

По-просто казано: ако нямаш пари за стек тоалетна хартия, не върви ще си бършеш задника с гласпапир или велпапе, даже да се продават на безценица. По-удачно е да си купиш само едно руло гъзпапир като за начало...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-04-11 17:47






С пръдня боя не става ...


Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: gruncharov   
Дата:   07-04-11 18:29

Това тук се превърна във война м/у Динафос и Студиолайт ;) Мисля, че вече взех решение какво да взема, но дръжте темата активна, сигурен съм че рано или късно ще има и други като мен.

Като се сдобия с комплект ще ви спомена на какъв съм се спрял, и по-важно, дали върши работа :)

Мерси ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-04-11 21:20

Що пък "война"? Динафос предлагат доста модели, които ще ти свършат работа. Просто тези, дето ги дадоха на линк - не са удачни в случая...

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: dpurple   
Дата:   08-04-11 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »