Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Verus   
Дата:   05-04-11 02:17

Мисълта ми е примерно апарат никон на 90 000 затвора, дали е възможно по някакъв начин да се ресетне или промени на 3000 ? Не мога да разбера как се продават по форумите апарати на по 2 години с 3000-5000 сработвания? Трябва да е ваден апарата само за Рожден Ден ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: GenaDP   
Дата:   05-04-11 02:55

Естествено - може. Друг е въпросът дали някой го прави...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: neuromancer   
Дата:   05-04-11 03:16

Някои хора залагат на качеството, не на количеството. За какво мои е да правя 1000 снимки на ден, никога няма да мога да ги разгледам всичките.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: kapitancho   
Дата:   05-04-11 08:57

3000 си е нормална бройка. Моят Д80 беше на около 25 хил. за 3 години, но не съм си пестял щракания - кеф ти тестове, кеф ти снимки с ръчни обективи, с които понякога нацелваш кадъра от 3-4 опита. За човек, които наистина снима смислено, под 10х. си е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: asahi   
Дата:   05-04-11 09:02

Това да не е италиански автомобил, че да му бъзикат километража?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: джъмбо   
Дата:   05-04-11 09:34

и са кво правим.... моя апарат е на 1 година и е на 2387 кадрета

мъка

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: anastas   
Дата:   05-04-11 09:44

Джъмбо бегай в някой автосервиз да ти врътнат километража под 10 000 километра(кадъра)на година не изглеждаш про.


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Verus   
Дата:   05-04-11 11:42

Добре де питането ми е...гледам апаратите който се продават с с по Х 000 кадри, а са по на 2-3 години. Въпроса е някой знае ли начин да се излъже брояча на затвора за да може апарат на 60 000 кадъра да показва за 6000?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Verus   
Дата:   05-04-11 11:43

джъмбо Ти за какво си го купил този апарат?


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-04-11 12:03

Имаше един пич, канонец, с едно тяло D300 в резерва, но въобще не беше го използвал, и пак беше на 2-3К, а като го видях беше и сватбен фотограф. Та нищо не значат броя кадри в общи линии.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: stoychev   
Дата:   05-04-11 15:30

Толкова голямо значение ли има броя на сработванията на затвора? Не мисля, че е проблем. Semi-pro или pro тяло на Никон бих взел и с над 100 000 сработвания.
А и всичко е до късмет. Да припомням ли, че сапунерката ми е на 120 000 кадъра? И от години и половина е повредена - не друго, ами лещите в обектива се разместиха след удар.

Струва ми се, че снимането в серия най-много спомага за амортизацията на механизма. Вярно ли е или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: mihran50   
Дата:   05-04-11 15:54

Д-300 на близо 2 год.1399 кадъра [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-04-11 17:04

[smilie10] Това вече е престъпление спрямо якия апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Verus   
Дата:   05-04-11 21:56

Абсолютно..... 1399 кадъра ..ти си луд.... все едно да си вземеш порше и да го държиш в гаража и за 2 години да си навъртял 1400 км ....Луд..

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: джъмбо   
Дата:   05-04-11 22:18

айде картечарите раздадоха компетентни мнения....

едно време като се снимаше на лента да ви питам колко кадрета имахте на година...

или ако си направил 30 000 за година и от тях колко читави има??? 3??? 30??? 30 000??


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   05-04-11 22:30

Миналата пролет купих 6-годишно тяло на 500-600 кадъра (не си спомням вече точната бройка...)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: rhyan   
Дата:   05-04-11 23:01

Много зависи от собственика и колко, как и какво снима. Имам двама познати, едния с Д40х, другия с Д80, които едва ли имат и по 3000 кадъра, ама шото си вадят апаратите от шкафа само като пътуват.
За снимки на детето - с телефона...

Аз имам 30 000 от 2009 до сега - и кво - голям праз...

Техниката е затова ве - да се ползва, не да се държи в шакафа. Като грохне - се изхвърля и наново...

Аз и затова не продавам мои неща секънд хенд - пазя ги, но ги ползвам. Не мога да продам нещо, дето знам че съм го ползвал та ползвал, по-скоро бих го подарил... При положение, че средния клас апарати ги правят да държат по 80-100 000 кадъра затворите, имам поне още 2 години минимум да снимам с този. Па който иска - да си купува секънд хенд.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: GioX   
Дата:   05-04-11 23:33

За можене може, само дето не е като да натиснеш едни копчета и то да стане.

П.П. Аз познавам хорА с апаратИ на 4 години с под 5000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: kadar   
Дата:   05-04-11 23:54

Verus-защо искаш да си "ресетнеш" апарата ?
Какво те провокира да го правиш ?
Нещо не вдявам аз !

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: stoychev   
Дата:   05-04-11 23:56

I sent my 7 month old D3s for a warranty repair/overhaul and it'd used 330,000 frames. i asked the tech how long they should last for and he said there isn't really a limit and it'd keep on trucking towards a mill if i was lucky.
i offloaded an old Canon 1D mk3 recently that would have easily chewed thru 1 mill frames (in nearly three years) and was still working happily. i've only ever replaced a shutter once in 20+ years' shooting, on a very old FM2 which i still have and which still works fine.


Коментар в друг форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: victory13   
Дата:   06-04-11 00:19

нервен, то с този апарат някоя немска пенсионерка само до магазина е ходила [smilie18]

веруса не иска да рисетва, а се притеснява да не бъде рисетнат...
аз лично не знам за такъв случай, но и надали някой би се похвалил... ако някой е сменял процесор, да каже [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: mihran50   
Дата:   06-04-11 10:11

Тези които реагират така сигурно сте на 20-30 години ,Аз снимам от 1980 г.За да снимаш с удоволствие трябва да нямаш или да имаш малко проблеми даже не се сещам да искарам апарата от чантата .Снимайте докато сте млади.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: Verus   
Дата:   06-04-11 10:46

Вие не схващате, мисълта ми е възможно ли е апарат да бъде "с превъртян километраж" както колите, тоест да се промени брояча? За мен изглежда не реално ако си фен и дадеш 1500 лв за ДСЛР и да имаш за 2г 1500 кадъра. Сега разбрахте ли какво питах. Пс: Щото и моята кола я взех уж на 170 000 км ама моите хора в сервиза казват че е поне на 300 000

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: n1x0n   
Дата:   06-04-11 11:01

Теоретично е възможно всичко. Дали у нас има кой да ти го направи и дали този човек би се занимавал с подобни глупости е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: attempt   
Дата:   06-04-11 15:41

Verus, сменил съм 3 цифрови апарата последните години и имам средно по 5000 кадъра на година. Ти прецени дали е възможно или не.


Отговори на това съобщение
 Re: Дали е Възможно да се ресетне или промени бояча на Никон
Автор: ZENTEX   
Дата:   07-04-11 12:41

Възможно е.При смяна на модули в камерата се случва,възможен е и клонинг при смяна на платка,всичко по желание на клиента,камерата си е негова и той си плаща.Един апарат се усеща колко е юркан веднага като го хванеш.Втората употреба си е втора употреба,или си на кяр или си прецакан.Ако искаш дебела гаранция има магазини.На този свят има хора за всичко.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »