Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: bachev   
Дата:   30-03-11 21:57

ха, ... този наистина ми е изкопирал снимката [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: rhyan   
Дата:   30-03-11 21:58

Това, че нещо някой счита за неморално, означава ли, че е незаконно? Има хора, които смятат за неморално, нехуманно и противоестествено да се ядат животни, но много други ядат мъртви животни без особено да им пука...

Разбирам напълно въпроса ти, и да - мога да кажа, че аз лично дори не бих се наел да презаснема кадъра, камо ли да кажа, че е мой. Това обаче не значи, че всички хора имат скруполи и/или принципи. Когато говорят парите и Боговете мълчат в нашия свят, така че, колкото и да се мрънка, ако нещо не е незаконно, не можете да обвинявате някой, че се възползва за собствена изгода.
Кофти е, ама това е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: тьма   
Дата:   30-03-11 22:06

може и Албена го е направила във фейсбук, за което я подкрепям - нека феновете на копиращия рисувач разберат откъде му идва вдъхновението


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: rhyan   
Дата:   30-03-11 22:13

Дооооооообре, той да джаска на пазара картини по 50лв парчето, боли го шмайзера за сурат тефтера и кво пише там...Малко сте подгонили вятърните мелници ми се струва. Утре ще си затвори профила там и пак ще ги продава.

П.П. Ма той не ги джаска попазара, ами по целия свят май? Сигурно за това е брожението, че се печели на чужд гръб...Ми печелете и вие бре, защо не печелите?



Публикацията е редактирана (30-03-11 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: gbrain   
Дата:   30-03-11 22:15

Леба си и леб [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   30-03-11 22:35

Ами ние сме си свикнали благородно и възвишено да си мълчим във всички сфери на българското ни битуване...

А за успокоение на деуса - от няколко месеца снимам рядко и отчаяно се мъча да намеря някоя друга гледна точка на всеизвестните фотографски обекти или поне да ги представя малко по-различно.
Ако си мислиш, че и на мен не ми е писнало да гледам едни и същи неща, леко перифразирани...


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: chukov   
Дата:   30-03-11 23:03

Да и аз имам кадър

Искам да видя художника изпънат на минус 20 там, откъдето съм снимал

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: radev_rado   
Дата:   30-03-11 23:08

И моя:

той

аз


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: chukov   
Дата:   30-03-11 23:31

Мдааааа

от тези пейзажи 6-та подред


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: gecata   
Дата:   30-03-11 23:38

Това е доста сложен казус, но след като се разпознават без съмнение моите снимки или части от тях в произведението на друг автор създадено след моето, може да се смята, че въпросният явтор не е автор, а създател на реплика или репродукция, (ако е ползвал принтер)на мое произведение. Ако аз не съм му дал разрешение за използване с търговска цел на репликата(репродукцията)следва да има санкция съгласно ЗАПСП.

http://photo-zona.net/images/user1125/album25344/large/1301516406_lyig9805_Untitled-2copy.jpg



Но като си помисля , че вече и други изявени художници , които не са стъпвали в Родопа правят кариера с родопски пейзажи по мои снимки(разбира се представяки репликите си като напълно авторски)ми става доста тъжно и ме дразни.


http://photo-zona.net/images/user1125/album25344/preview/1290353818_dczf6796_1_1196121418.jpg




http://photo-zona.net/images/user1125/album25344/preview/1290353816_qbti6568_DSCN5094.jpg


И нека наистина да се направи разликамежду използване на идея, което не е наказуемо от закона и използването на цели композиционни и цветови решения взети едно към едно от оригинала.
Съзнавайки обаче, че тук има и творчески елемент на живописеца казусът става още по сложен. За съжаление родните живописци (с едно изключение от тези дето ги познавам) дълбоко в себе си приемат фотографията(най-вече чуждите снимки) като помощно средство за работата си , но не и като изкуство. Нямат усещането да правят някакво престъпление или нарушение прерисувайки нечии снимки и трудно биха се съгласили до името им под картината да стои и името на фотографа......поне.



Публикацията е редактирана (31-03-11 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: crowie   
Дата:   31-03-11 00:10

По мое мнение си е кражба, за вас-вече прочетох...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: atin   
Дата:   31-03-11 00:41

След като Дали прерисува "Слънчогледите" на Вермеер, това по-малко велик ли го прави или плагиат?

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: itilien   
Дата:   31-03-11 00:48

Зависи как ги е прерисувал. Не съм запознат с въпросната картина, ако можеш покажи я.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: gecata   
Дата:   31-03-11 01:08

Ок, нека погледнем нещата от този ъгъл - би ли създал въпросният живописец тези картини , ако аз(ние) не бяхме направили съответните снимки? Мисля, че отговорът е НЕ! И то е видно, че човекът просто е прерисувал снимките. Създал е реплики. Това не го прави нито велик, нито автор, а просто добър техничар.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: itilien   
Дата:   31-03-11 01:33

геца, отговорът на въпросът ти е може да бъде пак НЕ, но картината да не е копие. Имам предвид, че може твоята снимка да е вдъхновила някого и той да е направил друга, базирана на твоята (примерно настроение, или пък светлина, или същото място но с друга композиция, или пък да е променил коренно нещо). Може да под въздействие на твоята пък да си е представил тотално различна картина, тоест снимката ти да е послужила само за тригер. В тези случаи не можеш да кажеш, че в картината му няма творчество.
Но за жалост, във въпросния случай имаме именно точно копие на оригинала. Едно просто буквално прерисуване без грам творческа намеса. При това представено като лично творчество. А това дали са добри реплики по скоро е въпрос на вкус. Лично на мен не ми харесва стила/техниката му. Всъщност не знам дали може да се говори за стил при човек, който копира.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: gecata   
Дата:   31-03-11 01:41

Хех... добре че у нас пазарът на картини изобразяващи Андите или Огнена Земя е силно ограничен... [smilie3] Иначе и ти щеше да си в кюпа [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: itilien   
Дата:   31-03-11 01:53

Аз пък от кога се каня да започна да рисувам, че да си ги нарисувам сам. Имам доста идеи как да променя някои от снимките си, за да станат така, както не е имало възможност да бъдат заснети и да ги променя към по-добро :)
Само дето опита ми в рисуването е главно към портрети и то графично, ама като има мерак всичко се научава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Svetlio70   
Дата:   31-03-11 02:10

А това
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/197043_10150123005211168_166150861167_6490683_4751697

много ми прилича на това [smilie5]

http://4coolpics.com/pics/0259/202030259066.jpg


2-та е моя (Котленска) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   31-03-11 02:17

... Луда работа .....

.. Тъкмо гледах клипа как е създаден този шедьовър .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Тоя пич и една селска къща май не може да нарисува с въображение ..... [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   31-03-11 04:40

Този Кирил Станчев верно голям тЪпир - на radev_rado кадъра даже и заглавие не е успял сам да измили, та леко перефразирал оригиналното....[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 07:51

Добре, и сега какво правим? Лягаме като палета по гръб и се радваме, че великият чичко рисувач е благоволил да обърне винамние на смешните ни снимчици и ги е превърнал в шедьоври?


Геца, много ми стана тъжно като ти видях снимката, че даже и в рамка, явно на изложба е била.



И един обратен казус - Ако аз заснема картина на някой "велик художник", да речем, и я пипна тук там с филтри, и я пусна в конкурс с награден фонд 2000 евро, например, и тя вземе, че спечели, какво става?


А и да добавя, моя снимка там няма, така че не желая да бъда обвинявана, че тръся лични облаги от цялата работа. Просто случката е адски грозна, и все някой трябваше да го повдигне този въпрос. В случая бях аз, надявам се, че и някой друг би го направил. А и както се вижда от поста на Гецата, това е рецидив - практиката да се ощетяват фотографи е повсеместна.


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 07:58

Светльо, моля те дай линк, където да се вижда името ти. Тръгнах да я търся в сайта, стигнах до 25 страница назад и се отказах :)


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Svetlio70   
Дата:   31-03-11 08:31

Tais тук я няма,в друг сайт съм я качвал доста отдавна,само пак да я изръчкам и ще дам линка [smile]

http://4coolpics.com/author_photo/20203/259066.html


и тук http://photo-cult.com/showpic.php?aut=Svetlio70&id=425856


За продажба http://www.kirilart.com/index.php?option=com_igallery&view=gallery&id=6&Itemid=57&lang=bg


Продадени http://www.kirilart.com/index.php?option=com_igallery&view=gallery&id=7&Itemid=57&lang=bg




Публикацията е редактирана (31-03-11 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: deadlirics   
Дата:   31-03-11 09:31

Аз пък смятам че от темата ще стане един добър репортаж в господари на ефира.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: rhyan   
Дата:   31-03-11 09:37

Аз пък смятам, че всички онеправдани, които имат прерисувани кадри от въпросния рисувач, след като имат претенции, че са окрадени, е редно да се съберат и да заведат един колективен иск към въпросния автор.

В противен случай всичко, което тук се защитава така яростно, си остава в сферата на клавиатурната революционерщина...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »