Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 портретна фотосесия - цена?
Автор: gruncharov   
Дата:   29-03-11 16:01

Колко струва една професионална портретна фотосесия в студио? Знам, че е относително но съм сигурен, че има някъде долна/горна граница на цената.

От познати и приятели чух, че е в рамките на 80-250лв, вече зависи от фотографа и типа сесия. Така ли е?

Поздрави,
Георги


Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: asahi   
Дата:   29-03-11 16:05

Така е.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-03-11 16:06

ЗАВИСИ кой снима, кого снима и колко време снима... и каква точно е фотосесията.
може да е 50-60 лева - ако се дават 5-20 кадъра после... може да е и 500-800 лева да е (примерно ако се снимат няколко човека и има гримьори и стилисти ангажирани да подготвят сниманите модели :))
А ако снимките са за комерсиална цел - обложка на диск, рекламна кампания на продукт или нещо друго - вече е съвсем друг въпроса с цената...

Все едно да питаш колко струва апартамент в София - ами има и толкоз и толкоз - зависи къде и какво :)

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: vandobrev   
Дата:   29-03-11 16:48

На мой приятел му подариха фотосесия в студио за него,жена му и хлапето му-250 лв.струваше.Дадоха му около 10-на обработени снимки(в формат който става за печат,и за интернет в по-ниска резолюция)и си доплати отделно 30-на лева за да му запишат всички снимки(около 500 бр.)на СД.За София говоря[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-03-11 16:56

Също така ЗАВИСИ фотографа дали е Фотограф или е човек намиращ се в помещение със осветление с фотоапарат в ръцете (макар че ръзката цена качесво на работата да не е особено голяма)

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: nomadsl   
Дата:   29-03-11 17:13

Грънчаров,

Няма нито долна, нито горна граница.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: swan_   
Дата:   29-03-11 18:12

Грънчаров, я поясни целта на въпроса - искашд а снимаш някой или искаш да се снимаш. Мисля, че ще получиш по-точни отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: gruncharov   
Дата:   29-03-11 18:56

@swan_

трябва да направя сесии на 5 човека, става дума след post-processing да има около 20-30 снимки на човек, от които пък се прави албум.

За всеки човек се иска "beauty shot", портрет и няколко снимки в цял ръст / с декори.

Техника, грим, студио, албумите и т.н. не влиза в цената, говорим само за заснемането на самите снимки + обработката след това.

Мерси

PS: По принцип не се занимавам с такъв тип фотография, следователно си нямам на идея как да го таксувам - за това пускам темата :)

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: alsash   
Дата:   29-03-11 19:02

зависи кой дава парите....ти ли плащаш на модела или той ти плаща....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-03-11 19:03

като теглим чертата - не се занимаваш с такава фотография, но се каниш да им направиш професионална сесия, или не доразбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: gruncharov   
Дата:   29-03-11 19:07

@darksorrow

да, не се занимавам професионално с такава, имам опит но е ограничен - опита ми стига до там, че мога да се справя. Въпроса е по-скоро в цената.


Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-03-11 19:14

Първо прецени си колко време ще ти отнеме снимането и обработката. И на колко оценяваш това време.
Това ти е най-ниската цена, за която преценяваш, че ще работиш и ще останеш доволен...

После прецени колко клиента е склонен да даде максимум - така че да остане доволен и от цената, не само от изпълнението, което вече разбрахме не е проблем и ще е на нужното ниво.
Това ти е максималната цена, платима от клиента.

Е, сега ако Максималната цена е над Минималната - решението е да кажеш цифра по средата с тенденция в горния край. А ако е по-малка от минималната твоя - задачата ти е с трудно решение :))



Публикацията е редактирана (31-03-11 04:03)

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: serjy   
Дата:   29-03-11 19:14

Без пари ще е добра оферта и за двамата. За теб безплатен опит, за тях снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: gpi72   
Дата:   29-03-11 20:53

BirdOfPray [smilie24]
Универсално правило, прекрасно описано и не само за фотография. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: dpurple   
Дата:   30-03-11 20:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: MarinY   
Дата:   30-03-11 21:29

Добре бе, професионалисте!
Четири часа сесия, на човек, при това непрофесионален модел!!! Накрая резултатът ще е илюстрации към тема за "Умората и Досадата".

Иначе цената е хубава. Повече хора ще те гледат с уважение.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: swan_   
Дата:   30-03-11 22:12

Според мен минимумът е 1000лв. Сле време се стреми към нивата на пърпъла.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: elrisha   
Дата:   30-03-11 22:47

мале,мале...човека ако вземе 200 лв и ще пее песен,вие за някви хиляди говорите тука[smilie5] [smilie5] [smilie5] Иначе не е лошо да си помечтаем де..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: splendor   
Дата:   30-03-11 22:59

Мечтите са безплатни [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: compur   
Дата:   30-03-11 23:37

а защо не ги изпратиш при колега, който да им направи портретите както трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: swan_   
Дата:   31-03-11 00:08

елриша ти ще обработиш ли 100 снимки за 200лв?!? Да не говорим за времето отделено за сесията, наем на студио и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: pepi34   
Дата:   31-03-11 00:18

Грънчаров, според мен нормалната цена за това мероприятие, за да таксуваш нормални хора и фотографии за лично ползване, а не бизнес, е между 100 и 150лв на човек.И времето което трябва да отделиш на всеки е не повече от час.

Между другото не знаех, че хора със супер самочувствие за себе си работят толкова бавно , че биха отделили 3 снимачни дни и още 7 за обработка.[shtrak]



Публикацията е редактирана (31-03-11 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: dpurple   
Дата:   31-03-11 03:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: ссср   
Дата:   31-03-11 03:20

Аз също съм на мнението на pepi34 ,но можеби 1 час на човек наистина може да не стигне щом ще има "beauty shot", портрет и няколко снимки в цял ръст с декори.Зависи и как обработваш някой снимки отнемат повече време и 100-150 снимки са много според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: портретна фотосесия - цена?
Автор: pepi34   
Дата:   31-03-11 14:00

Адаш, много добре знам с какво се занимаваш, както и от къде си тръгнал, и колко време си снимал за без пари.Обаче човекът пита за съвсем друго нещо, и търси съвсем друго ниво на крайния продукт.Много добре знаеш, че обикновените хора, които вероятно ще снима нито имат тия пари, нито ще му платят тази сума, нито търсят точно същото ниво.Думата "Професионална" има много обща формулировка, всеки разбира различно нещо под това определение. Да кажем, че не съм съвсем прав, хайде да не е 1 час на човек а да е повече.Но вие добре знаете , какво е попитал човека и вместо да му дадете адекватна информация, го пращате в космоса.А за списанията които плащат по 1000лв. за снимка на корицата, не знам защо аз имам съвсем друго инфо.Аз пък знам за списания дето взимат по 1000лв, за да ти публикуват снимката на корицата. Не може да ме убедиш , че взимаш тия луди пари, защото добре знаеш, че списанията НЕ плащат, и когато ТИ спреш да ИМ снимаш БЕЗ или почти БЕЗ пари, веднага взимат следващия.Много ми е интересно, как всички обиждате сватбарите, обаче всички "Уж не снимате сватби", ама все се натискате.Щото истината е една - "Царят е гол", или просто - в рекламата вече кинтите са много малко и не плащат, снимат си сами.Така че Пешо, евала ти права, за нивото до което си достигнал, но това което се изхвърляш в нета е инфо за балъците. Има и хора дето знаят къде зимуват раците.
Понеже сега очаквам да ми опонирате - трябва ли да ви пусна инфо в кои точно списания има вечни конкурси за най-добра фотография или други подобни, целящи набирането на безплатен материал за самите списания? Трябва ли да ви пусна линк на един добре известен рекламен фотограф как снима студиини фотосесии на промоция за 30лв? Може би е от благотворителност, щото е заринат от поръчки за по 1000лв за корици на списания!?! Времето вече се смени, не е важно колко искаш, важно е какво може да ти дадат! И между другото рекламните фотографи активно нахабаха баницата на сватбените.Скоро очаквайте обратна реакция. Във вашия сектор се търси все по-евтин продукт, скоро и там ще има инвазия от всички страни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »