Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 11:37

еми, маре, не може, освен ако фотографът не е навит...


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: roslany   
Дата:   31-03-11 11:38

От тук може да си търсите %[smilie5]

http://kirilart.com/index.php?option=com_igallery&view=gallery&id=7&Itemid=57&lang=bg


От тези може да си (и)закупите [smilie18]

http://kirilart.com/index.php?option=com_igallery&view=gallery&id=6&Itemid=57&lang=bg


С това можете да се гортдеете [cool]

"В последните петнадесет години Кирил Станчев успя да се нареди сред най-обещаващите съвременни български художници, представяйки платната си в множество общи и самостоятелни експозиции. Негови картини са притежание на частни колекции и галерии в САЩ, Канада, Австралия и почти всички европейски страни."
http://www.kirilart.com/



PS: Кириле очаквам едно БЛАГОДАРЯ за рекламата и цъканията.


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 11:42

маре, я си представи, че аз си фотна една твоя картина (готини са ;), посменя тук-там цвят, това-онова и отида на фотографска изложба - с парцалите ще ме изядеш.

А обратното може, така ли? Те фотографите са плебеите на артЪ и може да си правим с тях каквото си искаме?



Публикацията е редактирана (31-03-11 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: rhyan   
Дата:   31-03-11 11:50

И до къде я докарахме пак - до поредната типично 'позитивна' тема във форума.

Човека се извини, вие го усетихте, че е мека мара и дайте да го смажем, щот сме мнооо силни...

Нещо хората на изкуството, дето се праскате супер възвишени, хуманни, ценители и пазители на красивото се оказахте едно доста низко, алчно и меркантилно племе... Даже в темата за успехите на един от вас, пак се намериха революционери дето да се изхрачат достойно.

Та, в крайна сметка май всичко е за пари, а?

Viva la kbd revolucion!

Atin [smilie24]
Kirilart - опичай си акълеца, че не се знае знае ли се...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: burnmaster   
Дата:   31-03-11 11:51

Понеже от началото авторката беше обвинена в 'Дребнавост'ми се ще да дам това за пример...


https://photo-forum.net/static/site_pics/185/p_1293366011_IMG_6036_small-a.jpg



https://photo-forum.net/i/1413558


Дребнав човек не би положил толкова усилие за свой колега ,при това без користни цели.[smilie24]

Работите са ти толкова добри че и на мен ми се ще да взема четка и боички.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: мара   
Дата:   31-03-11 11:52

е, надявам се, че всеки прави разлика м/у снимка и картина. съответно ще е ясно кое е първо. но, да, в тоя ред на мисли - снимай [smilie5] аз нямам нищо против. който иска и мисли, че умее - смело да "гепи". аз също го правя.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 11:58

Бърнмастер, това за дребнавостта даже не ме и впечатли толкова.
Мои кадри се намират в стотици чужди лични сайтове и блогове, никога не ми е минало през ум да се сърдя на хората за това. Да не говорим колко кадри съм подарявала в размер за печат из цял свят. За мен все още фотографията е удоволствие, а не препитание.

Маре, това ми прозвуча адски цинично...



Публикацията е редактирана (31-03-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: krist   
Дата:   31-03-11 12:00

такива "картини" как се рисуват лесно като първо ги принтнеш на канава, не е истина просто - преди време на жената и бяха дали задание да нарисува нек'во куче на нек'ъв пейзаж за фон - раз-два кучето върху пейзажа в шопа, принт на канава, и за няколко часа беше готово..

иначе темата като цяло е малко чалга фото vs. чалга рисуване..

целата ни държава е вече такава уви..[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 12:05

"Кичо лайк мъни!"[smilie5] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: rhyan   
Дата:   31-03-11 12:07

Tais, последното ти изказване нещо е противоречиво с това


Автор: Tais
Дата: 31-03-11 10:15

И на мен са ми искали разрешение от чужбина, но не го дадох и никога няма да дам подобно. (деусе, де си с реплика ;))


Т.е. мерим с двоен аршин ли? Или по блогове може да се цитира, да се слага напред и назад, а да се прерисува, не може...
Що? Щото този дето ги е прерисувал печели, а блогерите не печелят? Дали не печелят?!

Виж, за печат на канава + дорисуване е друга работа, и тогава подкрепям авторите на снимки.

Изобщо, както нагоре каза Гецата - казуса е доста сложен. Ама що не си го изясните в съда, или смее....


http://www.matthewktabor.com/images/che_mouse.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonitka   
Дата:   31-03-11 12:07

Разпознах си две снимки:
http://www.facebook.com/album.php?id=166150861167&aid=278781#!/photo.php?fbid=501622506167&set=a.496559766167.278781.166150861167&theater

това ми е снимката

https://photo-forum.net/static/site_pics/190/n_1250838294_Picture-461A.jpg



и тази:
http://www.facebook.com/album.php?id=166150861167&aid=139621#!/photo.php?fbid=416514776167&set=a.247078131167.139621.166150861167&theater


http://photo-cult.com/pics/478/pic_10002751_0478273.jpg



За втората нямам никакви претенции, защото мястото е толкова снимано и рисувано, че...абе може би изобщо не е по моя снимка!

И сега какво? Кой да убивам?......[smilie18] [smilie18]

Отивам да прочета какво сте писали, че от първия пост скочих на последния![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: мара   
Дата:   31-03-11 12:09

ми аз имам предвид нещо съвършено цинично[smilie5] а именно: плагиатството е висша форма на възхищение.
така че се "възхищавам" и приемам, че има мераклии да ми се "възхищават". самото качване в нета или показване в изложба предполага възможност за откопиране. както казах, аз на кириловото творчество не съм почитател, но не виждам нищо осъдително. освен творческа немощ, ма пък за това тук изобщо не става дума. не е и осъдителна. само я отбелязвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: kirilart   
Дата:   31-03-11 12:09

Tais, нека авторите напишат имената си със съответната снимка и ще ги добавя под картините. Благодаря на atin и останалите за коментарите, мразя да се оплаквам и винаги съм стискал зъби и продължавал напред, но наистина днес се живее изключително трудно. Всеки прави грешки в живота си, явно и аз не съм имунизиран срещу това. Искрено съжалявам!

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 12:09

Райън, има съвсем различен вид емоция в това да прерисуваш и в това да сложиш в блога си.


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 12:12

tonyboy79 написа:

> Яяя как наскачахте на Tais в началото на темата, а къде
> сте сега ГОЛЕМИ ПИЧОВЕ ааа?
> А kirilart-е не се прави на света вода ненапита. Много
> добре си знаел, че крадеш чужди виждания и чужд труд.
> Регистриран си тук и следиш форума, което значи, че четеш
> темите, което означава, че си много наясно с темите за
> откраднати кадри. Схвана ми мисълта нали??? [smilie23]
> Tais предложението ти за заплащането е добро, но как ще
> разберете какво и колко е продал?
>
> ПП: Забелязах, че след популяризацията на "ФОТО ФОРУМ"
> художника е мръднал доста напред. Изводите сами си ги правете.

Тонибой, тук сме. Следим с трепет и възхищение как здравите сили надделяват над здравия разум.[smilie5] [cool] [cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonitka   
Дата:   31-03-11 12:17

kirilart, добави ми името под картината /Антония Атанасова/! А да питам за колко я продаваш?....може да реша да си я купя![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 12:17

И здравият разум казва - кради народе, така се върви напред?

Супер, много българско! Или май не само българско?

Който е нагъл, агресивен и безскрупулен е обречен на успех? Останалите да се радват на скромността си и да се надяват, че като пукясат, евентуално ще бъдат оценени?


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonitka   
Дата:   31-03-11 12:20

Албенче, какво предлагаш да направим?....честно, не ми се чете всичко по-горе, кажи ако имаш предложение за решение!

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 12:21

Аз вече негатив към Кирил нямам - човекът показа доблест!

Смятам темата за приключена!


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: rhyan   
Дата:   31-03-11 12:21

Таис, като дете си спомням, че сме прекопирали снимки от Междузвездни Войни примерно и си беше яко кеф. Сега много хора пресъздават сцени, разпознаваеми като такива от Междузвездни войни, които се блогват яко, и вероятно емоцията е подобна.

Влезе ли в емоционалната игра чичко паричко, емоцията става съвсем друга. В този ред на мисли ви провокирам да поизчистите малко принципите и идеалите си - правим нещо за кеф, или правим нещо за пари.

Не искам да обидя никой, искам да ви провокирам да погледнете малко в огледалото и да се замислите. Не може човек да се сърди на другите, ако не е наясно със себе си, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 12:36

айде докарайте я поне до 150 поста темата, така ми седи започната и недовършена.[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonyboy79   
Дата:   31-03-11 12:42

Ми давай гледам те, че разгряваш. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: slavinai   
Дата:   31-03-11 12:43

kirilart евала за извинението и за целият ти пост!
гецата [smilie24] де да имаше повече позитивисти у форумо ... или поне по-малко с патологичен сърбеж по езиците

вместо да скачате и кудкудякате вземете се разберете като ... хора а?
Derivative Works And Copyright
и доста други подобни [smilie5] гугльо знай


лично на мен единственото интересно по темата е кое прави създаването на derivative work в глагол Recreating ... Кирил казва "предизвикателство в нея като художник - дали ще успея правдиво да предам емоцията на кадъра." Едно произведение пресъздадено с близки техники прави ли го същото? да не забравяме че фотографията е 'рисуване'. Ами ако Кирил вземе да напише разказ по пейзаж вместо да го нарисува с четка???

малко примери с обратна посока Famous Paintings With Photography

пп. така така, като ми е скапана връзката и то темата приключила [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-03-11 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonyboy79   
Дата:   31-03-11 12:49

lavinai предизвикало го е. Направил го е според мен много добре. Защо ги продава ааа?

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: boink   
Дата:   31-03-11 12:52

няма лоша реклама [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »