Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: ka7   
Дата:   31-03-11 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Svetlio70   
Дата:   31-03-11 18:06

Мене ми е интересно след като автора на картините снима толко ли му е трудно да рисува по свои си снимки ?!
Сори пич ама за мен не си никакъв художник в добрия смисъл на думата а "преписвач" колкото и грубо да звучи,бих ти казал евала ако с ума си създадеш и нарисуваш една картина а не по този начин.[smilie23]
Ако беше попитал сигурно щях и някоя по-читава да ти изровя пък току виж съм получил малко удовлетворение от това че някой е нарисувал хубава картина по моя снимка!

Един малък пример - преди доста време реших да пооправя мои стари снимки естествено с прегорели небета и намерих в нета снимки на небенца,свалих ги ама не се задържаха и ден защото си казах - що пък аз да не си снимам някое и друго небенце да не би да е трудно,и не защото мога а защото не бяха мои и нещо ме човъркаше че не е редно [smilie3]

п.п.
Stoychev и на мене ми харесват като се абстрахирам от по-горното ама вече казах че биха ми харесали повече при друг случай.



Публикацията е редактирана (31-03-11 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 18:10

tonyboy79, излишно си се занимавал, дето се вика. Няма смисъл повече да ти обяснявам. Всъщност от самото начало си беше ясно, ама за спорта се пробвах.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 19:08

Бахти егоистите [smilie18] .
Нема ли кой да земе и да прерисува некоя моя снимка и да ми напълни душата.
[smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 19:10

Много са депресирам !

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: ka7   
Дата:   31-03-11 19:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Svetlio70   
Дата:   31-03-11 19:16

jino ами освен ти да хванеш четката и да ни покажеш резултата след това [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-03-11 19:22

за 1 ден 200 поста.ехаааааа. тва кърти....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: мара   
Дата:   31-03-11 19:41

tonyboy79, покъртителен паралел [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: мара   
Дата:   31-03-11 19:43

джинка, яла да са депресираме заедно.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   31-03-11 19:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 19:46

Утре към обяд ако искаш да съберем хлапетата да си играят пък ние да пийнем по едно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 19:47

това горното за Мара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: bobihot   
Дата:   31-03-11 21:11

Мара, за да си равноправна трябва да му предоставиш права върху цялото си творчество, а не само върху пейзажите. Казуса е сложен и от фотографски, правен и човешки аспект. Надявам се да има положително развитие за заинтересованите страни- мисля, че може да се намери правилно решение, както е писано горе. Ние, дето не ни крадат снимките, само ще зяпаме...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: мара   
Дата:   31-03-11 21:17

бе аз му предоставям, бе...само казвам, че едва ли ще си хареса нещо човекът [smilie18]
и коленопреклонно моля да не мъ споменава.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 22:09

Сакън,[smilie5] .
Аре са ква стана тя [smilie2] ,да'н пускаме шидьоврите в мрежата щото рискуваме да бъдем безмилостно ограбени.



Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 22:13

Да попитам ,сеа един такъв казус [smilie3] .

Ако си купя календар за 2011 година с пейзажни снимки от Мадагаскар мога ли спокойно да си ги прерисувам ?

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: vikitovikito   
Дата:   31-03-11 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: kudra   
Дата:   31-03-11 22:21

Не. Защото не можеш да рисуваш.


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: burnmaster   
Дата:   31-03-11 22:24

Всичко опира до печалбите от една дейност.Това ме кара да се замисля ако утре изляза на площата с една паничка и почна да пея на Лили Иванова песните , и поради по различното звучене хората вземат че харесат и така си правя по 100 лева на ден..........Дали Лилето ще ме подгони за авторство.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: jino   
Дата:   31-03-11 22:24

Викаш да'н са мъча [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: deadlirics   
Дата:   31-03-11 22:29

Моли се да не тръгне некои на твоя гръб да се покачва, че тогаз бая за резил ше станеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: kali222   
Дата:   31-03-11 22:48

Да си представим, че двама художника са на едно и също място по едно и също време и рисуват пейзаж. Не е толкова невероятна ситуация. Като стоят близо един до друг и рисуват при едни и същи светлинни условия, много вероятно е картините им да имат сходна композиция и колорит. Не мога да си представя как някой от тях би могъл да има авторските права над колорита или композицията в техните картини. Прерисуването дори и на картини не е подсъдимо, камо ли на фотографии... Още малко и ще кажете, че някой снимал някое място по определен начин има изключителните права над гледната точка на заснемане и никой друг не може волно или неволно да застане на същото място и да снима или рисува.

Все пак между фотография и картина има принципна разлика. Двете неща не могат да се отъждествяват. Средствата за постигането на изображението най-малкото са различни. Ако се снима картина, то не е реципрочното на това някой да нарисува снимка. Защото рисуването се осъществява с ръце, а синмането - с фотоапарат. И двете могат да бъдат кадърни или не по своему и същевременно е съвсем различно.

Самият Рафаело е бил голям любител на "взаимстването" на композиции, но всеки ще се съгласи, че изкуството (било то изобразително или фотографско) не се свежда до композиция и колорит.

Не защитавам в случая художника, чиято работа лично на мен ми се струва творчески безинтересна, а принципа. Защото, ако днес осъдим, че човекът е рисувал това което е видял (било то и на снимка) както е успял, утре бихме оспорвали правото на човек да рисува това място, защото то вече е рисувано или заснемано.


Работите на този художник с нищо не могат да ощетят прекрасните фотографии, по които са направени, според мен.

ПП Редакция - премахване на излишното



Публикацията е редактирана (31-03-11 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 23:03

Кали, картината е боя, размазана по платното в определен порядък. Много хубаво си написала всичко, само това "т.нар" ми се вижда излишно.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 23:03

[smilie25] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »