Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 09:49

Това за Господари на ефира е супер идея.

Така и ще стигне до по-широка аудитория.

И ако се е случила тази порочна практика да се прерисуват масово снимки без знанието и разрешението на фотографите и от това да се печелят дивиденти - по възможност да се пресече докато е време!


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: svesmile   
Дата:   31-03-11 10:00

Не бях се замисляла по казуса до вчера, докато не прочетох тази тема...

Преди няколко дни, получих мейл от французойка, която иска разрешението ми да прересува мой кадър. Учудих се, че изобщо се е сетила да ме попита, дадох й разрешение, тя ми прати вчера снимка на рисунката си. [smile]

И точно вчера също видях тази тема...
Та като се размислих, и видях оригиналите и копията тук, явно има резон да се ииска разрешение от автора, ако ще се прави някакъв вид репродукция на произведението му, особено пък с комерсиална цел...В чужбина го правят поне. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Alex-dan   
Дата:   31-03-11 10:08

В DA дори са ме питали за съвсем любителски рисунки, жалко че самия художник явно има някакъв талант, но се излага по този начин...

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: kevi53   
Дата:   31-03-11 10:14

Щом автора се е извинил и аз му прощавам и оттеглям критиката си[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (31-03-11 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 10:15

И на мен са ми искали разрешение от чужбина, но не го дадох и никога няма да дам подобно. (деусе, де си с реплика ;))


Художникът, може да се каже се извини и обеща, че повече няма да прави така.
Мисля, че имаше някакъв резултат!


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: kirilart   
Дата:   31-03-11 10:20

Художника се извинява и тук, не искам да ме смятате за циник, аз също обожавам фотографията и се старая да напредна в нея. Можете да погледнете профила ми във Фото-Форум, никът ми отново е kirilart. Там имам качени малка част от моите снимки - нямам претенцията да снимам професионално, но наистина се стремя да рисувам по собствени сюжети. Ако съм ползвал нечия идея то е било защото съм намерил предизвикателство в нея като художник - дали ще успея правдиво да предам емоцията на кадъра. Винаги съм се стремял да бъда добър към всички около мен - познати и непознати и коментарите ви ми носят много болка. Бъдете сигурни, че занапред изпод четката ми няма да излезе и един сюжет, който да не е моя собственост.

Никога не съм предполагал, че някой може да се обиди...сигурно звучи наивно, но за мен картината е преразказ на снимката, просто стила ми е реалистичен и затова предполагам приликата е дразнеща за авторите на въпросните кадри. Искрено съжалявам ако съм засегнал авторите, самия аз имам приятели фотографи и те са ми предлагали да нарисувам техни кадри. Извинявам се, критиката наистина не е никак приятна, но ми отваря очите за друга гледна точка и отново повтарям, че никога повече няма да видите сюжет, който да не е рисуван по мой кадър.
Съжалявам и благодаря за помощта ви да погледна на нещата от друг ъгъл!


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 10:25

Tais написа:
>
>
> И един обратен казус - Ако аз заснема картина на някой "велик
> художник", да речем, и я пипна тук там с филтри, и я пусна в
> конкурс с награден фонд 2000 евро, например, и тя вземе, че
> спечели, какво става?
>
>
> А и да добавя, моя снимка там няма, така че не желая да бъда
> обвинявана, че тръся лични облаги от цялата работа. Просто
> случката е адски грозна, и все някой трябваше да го повдигне
> този въпрос. В случая бях аз, надявам се, че и някой друг би го
> направил. А и както се вижда от поста на Гецата, това е рецидив
> - практиката да се ощетяват фотографи е повсеместна.
>

Зависи на кого си заснела кадъра, могат така да те изплющят адвокатите, че доста ще работи за да платиш глобата. А може и да минеш метър.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [cool]

Веселото е че не може да видите абсурдността на цялата тема.
deus_ex_machina [smilie24]
kirilart [smilie24]

Tais, ти имаш ли разрешение от Търнър да ползваш негови композиционни и колористични схеми?



Публикацията е редактирана (31-03-11 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Vanquished   
Дата:   31-03-11 10:27

Художника излезе пич и се извини,темата приключи.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 10:34

И за да е идилията пълна, предлагам - навсякъде в нета и при евентуална изложба - да се упомене името на фотографа. Също така 30% от печалбата на всяка продадена картина да е за фотографа. Останалите проценти са за консумативи и за художника. Феър инаф?



Публикацията е редактирана (31-03-11 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 10:37

Хахаха, стиинс, прав си за Търнър :)

Но аз ползвам идея, да се скъсам не мога да постигна това, което прави той!

А и осен това изрично съм упоменавала от къде ми е вдъхновението за тези кадри, както и за зимния, който е подвластен на Томас Кинкаде. Никога не пропускам да си кажа. ;)



Публикацията е редактирана (31-03-11 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: sir_sky   
Дата:   31-03-11 10:39

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: boink   
Дата:   31-03-11 10:40

е не е приключила.

задаваме си въпроса тука в редколегума, този "художник" художник ли е? да прерисуваш прави ли те artist или си само "copycat". нали, онзи въпрос... за занятчийството. хора писали думата "художник" спрямо автора на картините в тази тема, в други теми мноооого елитарно подхождат към изкуството, а тука директно лепят етикета "художник". why?


към прозводителя на копията:

браво човече, дано наистина да си продал толкова картини. стилът ти е малко наивен, но комерсиален, продава се. дано спечелените кинти да си ти помогнали за upgrade-ването на техниката която използваш. и поздравления за добрия вкус при избора на сюжетите които си прерисувал.

и сега, да видим що е то, фотограф художник [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (31-03-11 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: steeens   
Дата:   31-03-11 10:50

gecata написа:

> Това е доста сложен казус, но след като се разпознават без
> съмнение моите снимки или части от тях в произведението на друг
> автор създадено след моето, може да се смята, че въпросният
> явтор не е автор, а създател на реплика или репродукция, (ако е
> ползвал принтер)на мое произведение. Ако аз не съм му дал
> разрешение за използване с търговска цел на
> репликата(репродукцията)следва да има санкция съгласно ЗАПСП.
>
> http://photo-zona.net/images/user1125/album25344/large/1301516406_lyig9805_Untitled-2copy.jpg

>
>
> Но като си помисля , че вече и други изявени художници , които
> не са стъпвали в Родопа правят кариера с родопски пейзажи по
> мои снимки(разбира се представяки репликите си като напълно
> авторски)ми става доста тъжно и ме дразни.
>
>
> http://photo-zona.net/images/user1125/album25344/preview/1290353818_dczf6796_1_1196121418.jpg

>
>
>
> http://photo-zona.net/images/user1125/album25344/preview/1290353816_qbti6568_DSCN5094.jpg

>
> И нека наистина да се направи разликамежду използване на идея,
> което не
>
> е
> наказуемо от закона и използването на цели композиционни и
> цветови решения взети едно към едно от оригинала.
> Съзнавайки обаче, че тук има и творчески елемент на живописеца
> казусът става още по сложен. За съжаление родните живописци (с
> едно изключение от тези дето ги познавам) дълбоко в себе си
> приемат фотографията(най-вече чуждите снимки) като помощно
> средство за работата си , но не и като изкуство. Нямат
> усещането да правят някакво престъпление или нарушение
> прерисувайки нечии снимки и трудно биха се съгласили до името
> им под картината да стои и името на фотографа......поне.
>

>
> Публикацията е редактирана (31-03-11 00:34)


Ето, Гецата много точно е казал:
"АКО е ползван принтер!"
Ако не е ползвано никакво техническо приспособление, а е само рисувано с четка, не е незаконно, нали така?

Апропо, ползвайки разни правила на композиране вие имате ли разрешение от авторите им да ги ползвате? Или това е в ключено в цената на техниката? Ами и в цената на боите, платната и рамките може да има такива отчисления?[smilie5] [beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-03-11 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Shmidt   
Дата:   31-03-11 11:01

kirilart

"Извинявайте госпожо - аз повече няма да правя така" [smilie7] на колко години си Кириле ?

Ще се видим в съда - без да обещавам аз повече да не правя така.

Искам да те видя в "Господари на ефира"


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: gecata   
Дата:   31-03-11 11:08

Ако погледнем от позитивната страна на нещата аз съм по склонен всички да извлечем полза от ситуацията отколкото да се ритаме и щипем по форумите. Мисля че едно съвместно предстаяне на живопис и първообразната фтография биха били само един плюс ако не в развитието на изкуството то поне в комерсиализацията му.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 11:10

Геца, аз съм на същото мнение.
Нека Кирил да каже какво мисли за предложението ми по-горе?


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonyboy79   
Дата:   31-03-11 11:11

Яяя как наскачахте на Tais в началото на темата, а къде сте сега ГОЛЕМИ ПИЧОВЕ ааа?
А kirilart-е не се прави на света вода ненапита. Много добре си знаел, че крадеш чужди виждания и чужд труд. Регистриран си тук и следиш форума, което значи, че четеш темите, което означава, че си много наясно с темите за откраднати кадри. Схвана ми мисълта нали??? [smilie23]
Tais предложението ти за заплащането е добро, но как ще разберете какво и колко е продал?

ПП: Забелязах, че след популяризацията на "ФОТО ФОРУМ" художника е мръднал доста напред. Изводите сами си ги правете.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: atin   
Дата:   31-03-11 11:20

Защо винаги сме толкова жестоки и крайни в мненията си. Човека явно е смирен и добър. Когато пресмятате колко пари е смъкнал на чужд гръб, замисляли ли сте се за конюнктурата, в която работят не само художници, а въобще творците в България? Вместо да помогнем великодушно и безкористно, ние ги оплюваме и мачкаме с жестоки коментари. Трябва ли всички български воини на духа да си отидат като Христо Фотев? -"...Не ми тежи че няма какво да ям, а че нямам с какво да почерпя приятелите си"... Този художник едва ли печели повече от насъщния; 30% от какво ще му взимаме? При положение че снимките ни са по левче в стоковете. Бездарник или гений, човека бачка с двете си ръце и оцелява по свой начин, наистина малко непочтен.
А към художника-човече, защо не се свърза с авторите предварително? От 10 5 щяха да ти разрешат с удоволствие, ако беше се обърнал към тях с тона, с който сега си скубеш косите. Защото снимките им ще имат нов живот - без значение наивизъм или шедьовър ще излезе. И не се огъвай-отдадения творец слуша критиците, а не ласкателите. В случая ти помагат много, ако имаш акъл да си направиш изводите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: radev_rado   
Дата:   31-03-11 11:23

atin

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: Tais   
Дата:   31-03-11 11:24

Атин, ти майтапиш ли се? Кадрите на Гецата и Мастерал по левче? И не само техните, да не обидя някой.

И на мен ми стана приятно разкаянието на Кирил, но нещата трябва да се доведат до край.

По левче били кадрите....Смях!


Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: atin   
Дата:   31-03-11 11:29

Не се хващай за думата. И не взимам страна, ако си прочела внимателно. Гецата добре го е казал-извън емоцията да потърсим ползата.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: мара   
Дата:   31-03-11 11:34

малко ми е трудно да повярвам на очите си...[smilie8] май требе пак да прочета.
на мен не ми харесват подобни картинки. принципно и в частност. ама па да не може човек да прерисува снимка....[smilie8]
ай спрете се.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: tonyboy79   
Дата:   31-03-11 11:35

Не бих казал, че съм краен, но ако смяташ така, това е защото ми е писнало от разни хора, които се възползват от чуждият труд и след това като ги хванат правят мили очи и се извиняват, като очакват да им се размине. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-03-11 11:36

Кириларт, не докарвай от 300 кладенци вода, каква непорочна душа си и как милееш за изкуството. Да си направил грешка един-два пъти иди -дойди, но да си градиш творчеството и да печелиш от крадени кадри и идеи е връх да дебелоочието и посредствеността.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Я да видим, кой ще си познае снимките...
Автор: boink   
Дата:   31-03-11 11:37

И на мен ми стана приятно разкаянието на Кирил, но нещата трябва да се доведат до край.



тайс, това ми прозвуча като от дарт вейдър на младини.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »