Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   27-03-11 23:09

Здравейте.Искам да споделя един проблем с вас..ако имате идея за какво става въпрос.Така използвам горепосочения апарат с УВ филтър на практика и китов 18-105.Така имам чувството ,че просто не извличам максимума от апарата..въпреки ,че го взех наскоро и знам ,че няма да се получат вълшебните снимки от 1я кадър,но Аз говоря за качеството на самата снимка.Ето един пример за това: http://img837.imageshack.us/img837/3594/dsc0962x.jpg След малко ще кача и параметрите на фотоапарата с които съм заснел тази снимка.Попринцип Image Q е на Jpeg-Fine ,а Image Size е на Large..Някакви съвети ? Много ви благодаря за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: leo34   
Дата:   27-03-11 23:12

На мен не ми изглежда зле. Гледай да не снимаш на бленда 22 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   27-03-11 23:16

Ами попринцип..не знам така на пръв поглед наистина не излежда зле..но като се загледах по ръбове и така на татък наистина имам чувството ,че не изличам максимума..даже няколко приятеля ми го казаха..цитирам "възможностите на Д90 са много по големи" и аз така мисля :) Още малко и ще сложа настройките с които съм снимал..само да се конвертират едни снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-03-11 23:19

[cool] f22 1/10 [smilie8] И на мен ми се струва, че не извличаш максимума от апарата [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-03-11 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: leo34   
Дата:   27-03-11 23:19

Снимал си на 22 бленда и скоростта ти е ниска. Снимай на 5.6 бленда и сравни резултата, аз не виждам нещо нередно в снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   27-03-11 23:27

аззз си мисля ,че снимката е на голяма бленда..щото попринцип използвам малка ако снимам със статив за по бавна скорост на затовра..ще видим..конвертирането върви леко бавно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: asahi   
Дата:   27-03-11 23:34

С какво ЗАУ си?

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: kudra   
Дата:   27-03-11 23:34

Абе човек, стига се прави на луд.


Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: fff   
Дата:   27-03-11 23:47

etto написа:

> аззз си мисля ,че снимката е на голяма бленда..щото попринцип
> използвам малка ако снимам със статив за по бавна скорост на
> затовра..ще видим..конвертирането върви леко бавно :)

Снимал си със статив обект който държиш с ръка? И стабилизацията ти е пусната, което не е препоръчително, когато си на статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   28-03-11 00:00

не съм снимал със статив..казах какво правя когато снимам със статив.Поздравления момчета..много сте добри Ф22 1/10 е скоростта..не знам защо съм снимал с такива параметри честно казано..утре ще направя съшата снимка и ще видим разликата..благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: kaic   
Дата:   28-03-11 00:27

etto, утре недей прави същата снимка, прави много, но други снимки, недей такива. Гледай да имат живот, идея, композиция, да радват окото, душа им дай.
Тая капачка...не искам да коментирам като снимка.
Разглеждай топ 100, ама много пъти и ще научиш доста.
За възможностите на апарата не се притеснявай, той може.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   28-03-11 00:36

Благодаря :) Капачката я снимах само за тест..не съм имал впредвид да правя добра снимка така или иначе :) Лека и усмихната вечер на всички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: juslen   
Дата:   28-03-11 00:54

Снимай си на режим P отначалото докато свикнеш.
И да снимаш само в NEF и после в конвертора- JPEG-a е за дилетантите [smilie5]



Публикацията е редактирана (28-03-11 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   28-03-11 01:05

За пример сега:
http://img832.imageshack.us/img832/3851/dsc0948c.jpg
Погледнете цветето..снимал съм от статив..(не беше нужен,но тогава още тествахме новата придобивка(статива))Скоростта е 1/60,бленда ф11,фокусно 62,исо 200.Можех да увелича скоростта ,да увелича исото на 400 да кажем и ф да го дигна на 16..мисля ,че щеше да се получи по добра снимка :) Има да си щракамеее :) Апарата ми все още няма 1000 кадъра..около 800..600 от които са снимки с приятели и т.н...посредствени имам впредвид :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: asahi   
Дата:   28-03-11 01:10


https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/hcmr3746.JPG


http://img832.imageshack.us/img832/3851/dsc0948c.jpg



Какъв смисъл има да снимаш от статив и да даваш снимката за пример, след като цветето свободно се мандахерца в ръката на девойката?

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: juslen   
Дата:   28-03-11 01:11

Ти за това си щракай сега на P -така апарата ще мисли вместо теб и ще имаш много по-висок процент успешни снимки.Ти се съсредоточи върху композицията и кадрирането.
Така с тия бленди и скорости-я нацелиш, я не [smile] И пробвай в NEF как е.



Публикацията е редактирана (28-03-11 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: mitku   
Дата:   28-03-11 08:11

И избягвай бленди като ф/16, ф/22 и т.н. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: kapitancho   
Дата:   28-03-11 09:16

Можех да увелича скоростта ,да увелича исото на 400 да кажем и ф да го дигна на 16..мисля

Явно не си запознат със стойностите на блендата. По-правилно е да кажеш "да затворя на ф/16", защото по-големите числа означават по-малък отвор. При Д90 не е разумно да се снима на 16, 22 и т.н., защото има дифракция, която се отразява в остротата на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: d_ave   
Дата:   28-03-11 09:34

трябва да свикнеш, че за разлика от сапунерките тук имаш доста по-изразена дълбочина на фокуса заради по-голямата матрица. така например при горната снимка в парка предполагам докато си фокусирал момичето не е било в средата на кадъра. така фокуса е отишъл към безкрайност, но когато си снимал тя вече е размахала ръка (предполагам) и се е приближила по-към средата на кадъра и съответно сега имаш фокус на безкрайност, но тя не е на фокус. абе надявам се ме разбираш:) при положение, че тя е по-близо, а си фокусирал на безкрайност, тя излиза от дълбочината на фокуса и за това тя изглежда не на фокус. още повече, че скорост от 1/60 е малко бавна за движещ се човек, по спомен май беше над 1/125, но може и да греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: CyberGene   
Дата:   28-03-11 09:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: burnmaster   
Дата:   28-03-11 10:04

Скоростта е 1/60,бленда ф11,фокусно 62,исо 200.Можех да увелича скоростта ,да увелича исото на 400 да кажем и ф да го дигна на 16..мисля ,че щеше да се получи по добра снимка :)

Като гледам на какви бленди блъскаш стриитчета нещата скоро няма да се оправят.Ето ти малко примерчета на случайни стриит екперименти със значително по стар апарат НО ХУБАВ ОБЕКТИВ.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/kavi5958.JPG


http://img641.imageshack.us/img641/1996/dsc0008fl.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/xqkp2007.JPG


http://img852.imageshack.us/img852/4787/dsc0013c.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/tdee9916.JPG


http://img132.imageshack.us/img132/3432/dsc0018uz.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/cxsq6812.JPG


http://img5.imageshack.us/img5/39/dsc0032ia.jpg




ОБЕКТИВА ПРАВИ ФУКАРАТА КОЛЕГА , НЕ СКЪПАРСКОТО ТЯЛО



Публикацията е редактирана (28-03-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: asahi   
Дата:   28-03-11 11:04

Обективът 18-105 е добър.
Филтърът е не само излишен, но и вреден.
Прочитането и разбирането на тази е-книжка е безценно.


Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: navy   
Дата:   28-03-11 11:30

Така... и аз да напиша... понеже гледам предното мнение е прекалено крайно, без да се знаят условностите.

18-105 не е добър, средна хубост е [smilie7]
Ако вкараме условието цена, да, за цената си е добър.

Евтиния филтър в много случаи е излишен, а в почти всички случаи - вреден. Скъпия - не е [smilie7]

Аз на всичките си обективи имам филтри...

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: batstako   
Дата:   28-03-11 11:31

Решението на проблема е - Книги и тяхното четене [smile], че като гледам намаш идея за елементарни понятия [beer]. Купи си няколко книжки за фотография, прочети ги и като възникнат въпроси тогава питай тук. Asahi е дал линк + "Тайните на цифровата фотография" Скот Келби + "На Фокус" ФФ /за начало/, а после [shtrak] [shtrak] [shtrak] и тогава въпроси. Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: burnmaster   
Дата:   28-03-11 11:35

Така имам чувството ,че просто не извличам максимума от апарата..въпреки ,че го взех наскоро и знам ,че няма да се получат вълшебните снимки от 1я кадър,но Аз говоря за качеството на самата снимка.

Така формулиран въпроса сам по себе си изключва посочения обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   28-03-11 11:38

знам знам..просто така го казах..не се хващайте за всяка дума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   28-03-11 11:44

Ами аз си поръчах една много добра книжка на НГ"Как се правят хубавите снимки"..има я и електронен вариянт,но така и не ми се обадиха за потвърждение на адреса.От скоро снимам не ми се нахвърляйте :) Имам много да уча,но и знам някои други нещица.Сега продължаваме да четем :) Лек и усмихнат ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: tantris   
Дата:   28-03-11 12:28

Един тон мнения, и никакви практически съвети, само загатвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: burnmaster   
Дата:   28-03-11 12:41

Най-лесното нещо на света е да се снима с фотоапарат и да се правят прилични снимки без да имаш претенции да си маестро.Много по лесно е даже от това да се шофира автомобил.Необходимо е да се съобразиш с 2-3 закономерности.
Моят съвет е да не слушаш ни грам хората съветващи те да четеш куп ненужни учебниции да ходиш на разни безумни курсове по фотография.
Огледай се около теб за човек понаучил тези елементаризми ,почерпи го на обяд една мешана скара,идете за един следобяд някъде да поснимате и внимателно слушай какво ти обяснява и си готов снимач.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: batstako   
Дата:   28-03-11 12:49

Ненужен учебник [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: pumabg   
Дата:   28-03-11 13:21

Първо преди да си измисляш бленди погледни малко ревюта на обектива и разбери къде му е силата ...
Второ по високите класове апарати не правят по хубави снимки а само подчертават незнанията на този който стои зад апарата ...
Успех! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: juslen   
Дата:   28-03-11 13:33

To aз затова казвам да не се мъчи, а да остави апарата сам да си измисля блендите отначало [smile]

Имах един приятел който скочи от сапунерка на висок клас DSLR и веднага започна на ръчен режим да бъзика скорости и бленди. Не му се получаваха снимките, не слушаше какво му се говори и снимаше само на M щото така се снимало с такъв апарат. Накрая заклейми DSLR-ите като апарати за извънземни и сега пак е със сапунерка [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-03-11 13:50

Малко ми звучи като историята на един виден форумец [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: burnmaster   
Дата:   28-03-11 13:53

Аз се сетих [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: serjy   
Дата:   28-03-11 14:13

[smilie8]
... имам един брадчед, състезател в рали. та той си има едно голфче-дизеляк 90кс. и си бръмчи с него.
питам го: абе, как можеш да караш това?
- ми с това ми е много по-удобно, на резачките налитат само келешите и аматьорите дето се правят на големи шофьори...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: victory13   
Дата:   28-03-11 14:27

в тая тема само келеши [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: hemilio   
Дата:   28-03-11 15:28

[shtrak] ,щтракай повече променяй параметрите и виж как се отразяват на снимката-сам ще се научиш!
вземи и едно твърдо обективче за по качествени снимки-D90 го заслужава[beer]



Публикацията е редактирана (28-03-11 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   28-03-11 15:56

за всички един ВИЦ че се начетох на щуротии и реване.......

такааа едно време по онова време при преизпълнените планове на петилетката кмето бай Минчо събрал селяните да им раздава подаръци за преизпълния план

излиза на Микрофона на селската трибунаи започва

Гочо косачо се награждава с нова коса.....
ръкоплясканя.....
Пенчо лозаро се награждава с чисто нова лозарска машина да си пръска лозята.....
ръкоплясканя.....
Баба Гичка земнеделката се награждава с нов дикел да си вади по добре картофите...
ръкоплясканя.....
а кмето Минчо се награждава с РЕЗЕРВАРНА ПИШАЛКЯ защо ли ке мие.......


та такаааааааааа

купуваме си Д90 оооооппппссссссс леко
преди да си купим Д90 прочитаме 100книги за фотографята за да си изясним що е скорост бленда дълбочина на рязкост асове синхронна скорост светкавица как работят и защо
и имат ли почва у нас или у вас и отиваме в магазина да си купим апарааатттт.

много се кефя на лафа дааааа карам трабанка със 143км в час обаче не и изполвам възможностите му до край.......


МОЖЕ ДА ВДИГНЕ И 160км в час

става Динчо ме връзва с Опела и ме тегли и трабанта вдига 160км в час ако не е верно те пък на


ша снимам на бледна 32 оти такава си имам и на 1/4 защото ми викат Сашо статива хахахахахахахахахахахаха
хахахахаххиохохохохохох

ке се скасам от смех....[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-03-11 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   28-03-11 16:04

заплеснахте се на вица напишете нещо.....
[smilie25] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: tantris   
Дата:   28-03-11 16:06

Късаш се от смех, ама и ПД като си купи ДСЛР пусна снимки на бленда 22 или 16 и накакви ниски скорости. След месец вече му искаха съвети за снимането.[smilie5]
Едва ли за това време се е съдрал да чете учебници.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   28-03-11 16:09

тантрисчооооо
ти си ми голем приятеллл

за да ви развеселя написах вицчето....

иначе нали знаеш че и аз питам глупости и разбирам за някое скрито копче след 162000кадъра хахахахаххахахахахаа

ама като се наси.....рам си признавам без бой хахахахахахах




[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: navy   
Дата:   28-03-11 16:21

Тнатрииии, а на теб съвети искат ли тииии?

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: rewer   
Дата:   28-03-11 17:01

Чувал съм че някой правят хубави снимки други не толкова с Д90-то......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   28-03-11 17:07

аз съм чул че хора и за сватбарско снимане го ползват не знам дали е позволено но с очите си съм ги виждал....

дори с д80 може да се снима аз съм се опитвал става много добре....



важното е да си спокоен и да дишаш дълбоко.......

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   28-03-11 17:09

тантрииииии

не ми се досмива вечееееее

искам темата да е горе горе горе......

[shtrak] [thankyou] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: jivkojj   
Дата:   28-03-11 17:16

delivero пак навлезе във фаза [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: juslen   
Дата:   28-03-11 17:28

Аз знам за един дето взел от приятел D3x с 24-70 да поснима, че нямал пари за хубав апарат а му се снимало-цял ден щракал и накрая не успял ни една свястна снимка да покаже[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: juslen   
Дата:   28-03-11 17:29

А обратното-истинския професионалист с телефон направил кадри като за малка изложба[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   28-03-11 18:59

@jivkojj
близко е още луната а главата ми е високо високо и ме привлича......



[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   29-03-11 08:42

Олелеее :D Хора спрете спама моля ви се..вицовете си ги разказвайте в някоя тема за вицове :) Значи вчера снимах и виждам къде са ми грешките и си подобрих поне с мааааааааалко качеството и така на татък.Взех решение (понеже видни фотографи и приятели любители ми го казват) да снимам и да опитвам повече неща..да видя как стават нещата от моя гледна точка,защото всеки се приспособява по определен начин към своя ДСЛР..дори и да се метна на изцяло ръчен режим..всичко е до практика..просто ще отнеме повече време докато станат по хубави снимки.Относно четенето..смятам ,че четенето е много АМА МНОГО важно..не трябва да се зарязват учебниците ,защото никой не се е родил научен..за това са там..създадени са с цел..(не само заради парите).А сега знам какво ще кажете относно практиката..ще кажете "ама естееествено ,че трябва много практика и т.н. чак сега ли го осъзна",ами категорично НЕ..просто исках да чуя мнения по въпроса :) Само ми трябва и място различно от София да снимам..друго не искам.. И така време е да почнете с безсмислената критика..която няма дори да прочета..,защото в темата има точно 5,6 РЕАЛНИ МНЕНИЯ..,а не КЛИК-ПОСТ..колкото за мнението.Благодаря на тези 4,5 човека.Лек и МНОГО УСМИХНАТ ДЕН!/времето може да е гадно,но усмивки винаги трябва да има!/

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: gpi72   
Дата:   29-03-11 09:12

Ако си решил да снимаш само за спомен не се задълбочавай в книгите, ако искаш повече почети и се опитай да разбереш какво е значението и смисъла на различните бленди и скорости защото нещата не опират само до техническата част както вероятно ти се струва в момента.

И се чудя как точно сметна, че 5,6 реални мненияса дадени от 4,5 човека... И кой беше половинката човек /0,5/ дето е дал 1,6 реално мнение? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: delivero   
Дата:   29-03-11 09:20

аз преставам с бъзиците ЗАЯВЯВАМ ГО ОТГОВОРНО!!!!!!!

ако мога ще му дам съвети но гледам че бърка глобални неща не знае как влияят блендата и скоростта на снимката ако пожелае ще започнем да обясняваме от самото начало!!!!

но виждам че не пита нищо конкрето за сега........

поздрави и на фокус. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Качество на снимките при никон Д90
Автор: etto   
Дата:   29-03-11 09:45

Няма значение..получих своя отговор,от друго не се нуждая.



Публикацията е редактирана (29-03-11 09:51)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »