Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: chicken   
Дата:   28-03-11 20:46

Хора от митинга дойдоха да използват тоалетната и виждайки тази снимка от изложбата на pacolon


https://photo-forum.net/static/site_pics/177/a_1238337899_P1016638.jpg



без да прочетат какво пише ми се радваха, че съм "наше момче" и ми стискаха ръката... Бяха някак надъхани и ми стана тъжно, сякаш съм се подиграл с тях


Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: georgivelev   
Дата:   28-03-11 21:06

@tonal - кропът ти е култов[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: мара   
Дата:   28-03-11 21:13

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: ilcoin   
Дата:   28-03-11 21:13

Държавна е земята,
отровени полята,
замърсена е водата
и подтисната душата ...


Комунизмът си отива

Диктатори сменяват,
отново управляват,
лъжата си остава,
заборчава таз държава.

Архиви унищожават,
хората отчуждават,
в чужбина заминават,
но борбата продължава.


Комунизмът си отива, спете спокойно деца!

Днеска, докато гледах тази снимка, ми стана малко тъжно и си спомних тоя текст. Звучи почти пророчески, едва ли Кръпката е мислил за тия неща като го е пял това 90-та година.

И все пак, комунизмът си отива! Може би не толкова бързо и явно, колкото ни се иска, но си отива ...


Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: malakar   
Дата:   28-03-11 23:50

@ilcoin Ако говориш за тази снимка
https://photo-forum.net/static/site_pics/177/a_1238337899_P1016638.jpg

тя не е снимана през комунизма :) но явно пресъздава онова време много пълно и въздействащо

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-11 23:55

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: ilcoin   
Дата:   28-03-11 23:55

Не, говоря за снимката с бабата и мегафона.

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: MartenBG   
Дата:   29-03-11 07:33

Бони,
с най голямо удоволствие бих ти отговорил.Но тук това е невъзможно.Явно хората се кефят да си бъбрят за политика и комунизъм.
Няма как да бъбрим тук за репортаж.
Затова тук скоро няма да имаме такива снимки
http://www.boston.com/bigpicture/




Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: crowie   
Дата:   29-03-11 07:44

Браво. Хубав репортаж...
Но, гледайки тези хора... които от мнозинството не са приемани насериозно, защото са стари и на края на живота си, на които се подиграват и присмиват, че не разбират от политика... идва ми мисълта: та те са живяли двойно, тройно повече от нас, знаят какво е било тогава, виждат какво е положението на живота и сега... нима тяхното мнение трябва да бъде подценявано? Нима има причина да им се присмиват?
Дай Боже и ние да станем на тяхната възраст някой ден и да не се борим, а да имаме достоен живот!
[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: finlip   
Дата:   29-03-11 08:15

Кроуи кое е достоен живот, може би това да подпишеш три мега проекта на обща стойност около 20 милярда евро, т. нар. голям член на господин гоцето и сие. и след това да събереш тия абсолютно изкукали старци за да те поздравят по случая. Щото ако некой не е разбрал: тоя митинг е откровен натиск за подписването на белене, в него няма никаква политика защото политиката е избор а тука такъв няма.
Жалкото е че комунетата се подиграват с възрастните защото само тях могат да манипулират.

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: ilcoin   
Дата:   29-03-11 08:28

Достойния живот на тези хора е пропилян от глупостите и демагогията на родителите на любимия им образ, дето е сниман така доволен на фона на мазния пушек от партийните кебапчета (фотото под бабата).

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: crowie   
Дата:   29-03-11 08:35

Май не сте ме разбрали... Досега това , което е било- било то псевдокомунизъм или псевдодемокрация... нито едно от двете не предоставя достоен живот [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: antoan   
Дата:   29-03-11 09:29

Бони, на каква бленда си ги снимал предимно снимките ......не видях някъде в темата да пише ..?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: boni   
Дата:   29-03-11 09:35

Marten, понеже ме обвиняваш в пристрастност, аз все пак искам да отговориш кое точно е пристрастно в снимките ми.
Аз не съм политически обвързан с никоя партия, нито сега, нито преди. Не съм бил в никакви структури на държавна или политическа организация.
Така че - ако обичаш, щом си казал, че снимките са ми пристрастни, моля аргументирай се. Иначе не е коректно. По същата логика аз мога да кажа, че ти си пристрастен, нали?



Публикацията е редактирана (29-03-11 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: tonal   
Дата:   29-03-11 10:06

Хе хе
Както се казва всеки гледа, но повечето виждат само онова, което е вече в главите им. [smilie5]
Ако събитието беше футболен мач физиономиите едва ли биха били по-различни. Хората отиват с очакване за зрелища и емоции, а правилно уловената неподправена емоция е наградата за фотографа.



Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: MartenBG   
Дата:   30-03-11 07:28

Аз бих си задал въпроса "Кое е накарало тези хора да излизат ?" Още повече на тази възраст.
И ще търся отговор чрез кадър. И,разбира се,тук "уловената,неподправена емоция е наградата на фотографа",само че в темата,а не извън темата.

Този репортаж,както писах по горе би следвало да се нарече " старци на мартенски припек".

Репортажът ,така както е показан ,ни разказва за следното : докараха едни възрастни хора с автобуси,двама самодоволни на трибуната нещо им говореха,хората,уморени слушаха и после си ги прибраха.
Това е така,само че има още нещо ,което би помогнало на другите да се ориентират в събитието.

Бони,
сега ще разбереш защо не можем да коментираме един прост репортаж тук,без някой да почне незабавно да дава цветове и характеристики на разговарящите тук...
Съжалявам,но се налага да спра дотук.Като се изсипят емоциите в следващите няколко страници,възможно е ,ако имам още желание,да се върна към темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: chicken   
Дата:   30-03-11 08:39

Аз искам съвсем безпристрастно и необвързващо да попитам господин MartenBG дали не гледа избирателно само половината кадри, какво би заснел той или би ли показал снимка от друг репортаж от събитието, която според него липсва за да е пълен репортажа. След като вземе предвид пояснението на Бони, че е бил сред тълпата и е заснел каквото може, предвид положението си.

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: serjy   
Дата:   30-03-11 09:23

Добре де, със сигурност Бони не е бил единствения фотограф, дайте да видим репортажа, показващ радостни и щастливи хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: boni   
Дата:   30-03-11 09:34

Marten, хубаво, разбирам позицията ти, само не разбирам защо не кажеш какво според тебе е пропуснато, какво липсва и какво ключово нещо си видял в други репортажи, което тук го няма.
Serjv, аз също чакам да бъдат дадени примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: MartenBG   
Дата:   30-03-11 15:05

Уважаеми господин chicken ,
аз отговорих по горе на въпроса Ви.Прочетете пак.

serjy
кой е казал че хората там са щастливи и е следвало това да се отрази? къде съм го твърдял?

Бони

Тук "Marten, хубаво, разбирам позицията ти, само не разбирам защо не кажеш какво според тебе е пропуснато"
това означава че не си разбрал позицията ми.

Ще го кажа пак: "Какво е накарало тези хора да излязат навън? ".
Това е въпросът ,който по принцип се задава на тема стачки,митинги и протести.
Отговорът му,го прави репортаж.
Другото е "Старци на припек".


Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: boni   
Дата:   30-03-11 15:23

Е хайде де кажи го - какво е накарало тези хора да излезнат навън?
Понеже си мълчиш ще го кажа аз. Разни хора, разни неща са ги накарали и смятам, че съм го показал:

Мизерията и отчаянието

Фанатизма

Агресията

Безплатната бира и кебапчета + возене на рейс

Бог Тангра

Любовта към Партията

Организираната самодейност

Тоя с очилата Долче и Габана не го знам какво го е накарало

Понеже каза, че си гледал други репоражи, дай да видим, защо не покажеш

Отговори на това съобщение
 Re: Митингът на БСП от вчера - хората в близък план
Автор: boni   
Дата:   30-03-11 15:26

Пропуснах тея:

Те си знаят какво ги е накарало, но не е любовта към хората

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »