Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Speshno!
Автор: CyberGene   
Дата:   24-03-11 00:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: npelov   
Дата:   24-03-11 01:53

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno! - НЕ на тъпите заглавия на теми !!!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-03-11 02:07

Izkam da kaja neshto i to da go kaja Speshno:

НЕ на тъпите заглавия на теми във Форума !!![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: Veronique   
Дата:   24-03-11 02:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: Veronique   
Дата:   24-03-11 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: AndreyIst   
Дата:   24-03-11 02:27

Малееее ... а аз простака и в момента снимам, и то само с 50 мм ...

Добре, че моделката не разбира ...
За сметка на това такъв сериозен статив съм провесил ...

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: Veronique   
Дата:   24-03-11 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: dpurple   
Дата:   24-03-11 05:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-11 12:19

милиметрите сами по себе си нищо не значат, ако не знаем медията на която ще се проектира изображението

Верно ли? Значи перспективата се променя според това дали се снима в/у негативен филм, позитивен филм, CMOS или CCD матрица. Виж ти, винаги може да научиш нещо ново... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: langel   
Дата:   24-03-11 13:35

Ами... медията на Манчев е с кроп 1.6, а на питащата е 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: d_ave   
Дата:   24-03-11 15:13

dpurple, тотално съм съгласен за зрителния ъгъл и перспективата, само трябва да имаме предвид и кривенето, защото в случая и то има съществена роля. един обектив дори да има подходящ зрителен ъгъл, ако криви значително, пак няма да стане нещо добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: special_k   
Дата:   24-03-11 15:24

Авторе , намери начин да снимаш по-отдалеч. От 1-2м стават снимки , ама не точно "модни"....... по-скоро ще са "твърде модни" ^^


Тва с кривенето в някои случаи може и да го обърнеш в твоя полза, но.... аз бих потърсил повечко пространство

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: d_ave   
Дата:   24-03-11 15:28

аз имам едни подозрения относно авторката, ама се надявам снимането от 1-2 метра наистина да е поради малко пространство, а не е инспирирано от оня моменти във филмите, в които една лигла се кълчи, а някъв "фотограф" с апарат щрака безразборно под носа и:)

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: special_k   
Дата:   24-03-11 15:32

тая дума "инспириран" ако я прочета още някъде днес, ще си преинсталирам уиндоуса[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-11 15:49

Автор: d_ave

dpurple, тотално съм съгласен за зрителния ъгъл и перспективата


Верно ли? Ако е така - спешно трябва да се запишеш на един курс по основи на фотографията... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   24-03-11 15:50

което ме инспирирва да те инспирирам за последното

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: d_ave   
Дата:   24-03-11 16:24

GenaDP, ей с тая част съм съгласен:

Основната грешка е, че повечето като им се каже широкоъгълен обектив мислят само за зрителен ъгъл и пренебрегват тотално преспективата, а точно при снимането на хора преспективата е по- важния фактор от зрителня ъгъл. Те на портретнте обектви им викат портретни, не заради зрителния ъгъл, а защото преспективата при този зрителен ъгъл е най-подходяща за портрети.

и относно това, ще си позволя да цитирам едно много хубаво определение от един друг форум, което обяснява най-точно:

Линейна перспектива. Под перспектива се разбира как изглежда даден обект за наблюдател от далеч. С отдалечаването си в пространството размерите на предметите видимо намаляват съразмерно, а успоредните линии се приближават една към друга, стремейки се да се съберат в една точка на хоризонта, в резултат, на което изглеждат по–къси, отколкото са в действителност.
Всички тези изменения обуславят линейната перспектива.
Линейната перспектива не се изменя с промяна на фокусното разстояние, както погрешно се възприема от някои фотолюбители – в такъв случай настъпват изменения само в мащаба на образа. При използване на обективи с различно фокусно разстояние се увеличава или намалява броя на включените в кадъра предмети, но перспективата остава същата. Промяна в перспективата настъпва, когато се изменя предметното разстояние. При снимки от малко разстояние близките предмети се възпроизвеждат значително по–уголемени спрямо далечните предмети със същите размери. Тази несъразмерност се подчертава по – явно при работа от близо с широкоъгълни обективи.


сега разбра ли какво имам предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Speshno!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-11 18:25

Определено не разбрах какво имаш предвид, а предполагам и ти не знаеш...

Както пише в сайта, дето ми го цитираш: Промяна в перспективата настъпва, когато се изменя предметното разстояние. Я кажи сега какво общо има това твърдение със следното: преспективата при този зрителен ъгъл е най-подходяща за портрети [smilie8]



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »