Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   15-03-11 20:38

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   15-03-11 20:38


Тъй като Бони доста го похвали реших и аз да си взема един такъв. Дойде от BHPhoto, обаче сега като го сложа на моето A100 и въобще не иска да отлепи - чува се едно цък, цък, цък - и там където пише блендата на обектива има две черти. Първоначално реших, че явно обектива е прекалено нов (SAM) и моето тяло не може да си приказва с него, но след това разгледах http://www.sony-asia.com/support/resources/en_TH/html/Compatibility/DSLR/Lens/Sonypages/Sony.html и там пише, че съвместим.

та да питам някой ползвал ли е 85 F2.8 на Сони със А100?

п.с.
Пробвах да включа всичко на MF ама пак стои така и цъка ... пък може да съм уцелил и дефектна бройка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: boni   
Дата:   15-03-11 20:40

Може да е проблемен, но преди това пробвай на друго тяло да видим пак ли ще е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: ecobo   
Дата:   15-03-11 20:41

Ето защо не е добра идея да се купува от BH [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   15-03-11 20:59

Да, това ще направя - ще пробвам на друго, по-ново тяло.

@ecobo - BHPhoto са супер. Винаги ще пазарувам от там. Последния път намалиха едно нещо малко след като го бях купил и като им писах ми върнаха парите веднага. Също така техниката, която съм купил от там до сега не е мръднала.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-03-11 21:07

Според мен ако си в БГ е безсмислено да се пазарува обектив на такава цена от чужбина...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: aeobs   
Дата:   15-03-11 21:20

Човека пита нещо, ама вие да си кажете вашето. [cool]
Съмнява ме да има някакъв проблем с обектива, ако евентуално не е станало нещо при транспорта. Пиши като пробваш с друго тяло какво е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-03-11 21:25

най вероятно не прави контакт с тялото, размърдай контактите на тялото, обектива на тялото като е закачен има ли луфт...

на мойто а100 правеше този номер с една сигма и китака, с други обективи работеше безгрижа...

след няколко опита смениха байонета и всичко беше ок след това....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-03-11 21:27

може и крачето на блендата да размърдаш...

пс: лесно ли се освобождава пратка от софийската митница вече, от къде я взимаш пратката изпратена от BHPhoto

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: dismis   
Дата:   15-03-11 21:34

И на менми е интересно далипротича лесно освобождаванетона пратката- съжелявам за отклоняването от темата. Надявам се да е било нещо малко и сега като го сложиш да си работи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: ecobo   
Дата:   15-03-11 21:44

Добре де, колко е разликата в цената между BH и България като ти нахакат ДДС и мито? Заслужава ли си да вземаш нещо, с което ще береш маса гаранционни проблеми заради никакви пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   15-03-11 21:45

@PeterPan
Да, луфт има ... със Минолта 50 1,7 Сигма 24-70 и Сони 18-200 няма грижи. Сега ще пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   15-03-11 22:01

Странна работа - току що си поиграх - размърдах обектива в байонета така че крачетата на тялото да се отбележат в пластините - всичко изглежда наред. Самите пластини обаче са по-тънки от сигмата, минолтата и другото сони ... иначе пробвах бледната скача си чудесно без никакви проблеми. Пък и в тоя обектив от удар не е толкова лесно да се чупи тъй като е твърд ... няма варио няма нищо ... само тоя SAM може да е направил някаква фира или просто тялото да бъгва.

БТВ току що го пробвах като ръчно фокусен (леко отщракнат от байонета - много ми харесва, наистина е много остър и добре рисува)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: hotsnail   
Дата:   15-03-11 22:14

А за ръчно нали и обектив аи апарата са ти на ръчен фокус?

Тия САМ обективи имат допълнитлено копче

ако апарата е на авто а обектива на ръчно или обратно май не се кефят много...



Публикацията е редактирана (15-03-11 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: the_drug   
Дата:   15-03-11 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: djfroggy   
Дата:   16-03-11 13:29

Ако си в София можем да го пробваме-имам и цифрово,и лентово тяло с поддръжка на ССМ/САМ моторни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   16-03-11 14:31

@djfroggy

Довечера ще го пробвам на а55, ако и там не тръгне ще ти пиша на лични къде може да се видим да го пробвам (от София съм). Само на цифрово тяло ме интересува.

п.с.
Благодаря за предложението

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-03-11 16:17

на мен всичко ми е от BHphoto video. нямам никакви проблеми. и нито мито нито други такси не съм плащал и да определено си заслужава да е от щатско.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: d_ave   
Дата:   16-03-11 16:24

нищо чудно да е нещо от тялото - четох вчера, че всички сигми преди пускането на А33 и А55 не работят с тези тела:)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   16-03-11 17:00

Специално за сигмите не са всички, а някой от по-старите модели :) Повечето Сигми нямат проблеми - цялата драма идва от лостчето за блендата и че при някой сигми опира в огледалото щото то е по-голямо при СЛТ

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   16-03-11 22:12

Та развръзката е такава:

На а55 обектива си работи чудесно.
След това сложих 17-55 SAM на моето тяло - същата история - явно твърдението на Сони, че обектива е съвместим не е вярно. Даже сега като се замисля, май А100 има генерален проблем със SAM обективи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: pc_genius   
Дата:   16-03-11 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: mugen   
Дата:   16-03-11 22:45

да, може и това да е, ето как се проверява:


Предишни версии: 1.00, 1.01, 1.02, 1.03
Последна версия: 1.04 --> ТУК

http://www.alphaforum.net/info/article/firmware%20update/a100fw.png



ПРОВЕРКА
1. Включете апарата.
2. Натиснете MENU.
3. Натиснете бутона DISPLAY.
4. Ще се отвори прозорец с версията на софтуера.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   17-03-11 12:42

Най-новата информация:

Преди малко намерих още едно А100 във офиса и пробвах с него - изненада! Работи си чудесно ... тялото е 3000 бройки след моето.

И двете камери на на 1.04 firmware. Даже префлашнах веднъж със европейската версия и веднъж със американската (щото тялото е купувано от щатите) същата история. Даже след това настроих и двата апарата със идентични настройки - същата история ... моето не работи, другото бачка на пушка.

Така че равносметката е: Някакъв проблем специално в моето тяло специално с тоя обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: mitakabs   
Дата:   17-03-11 14:08

Моето А100 също няма проблеми с 18-55 САМ..
..хм нещо твоето тяло се дъни, интересно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   17-03-11 15:14

Какъв е твоя сериен номер?
Моя е 4627000 - другото на което работеше беше
4630000

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: mugen   
Дата:   17-03-11 15:20

нещо от тялото е, няма значение номера май [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: mitakabs   
Дата:   17-03-11 15:38

Довечера мога да го видя, не е при мене сега.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-03-11 19:11

байонета, давам зая пример 2 а100 едното със сменен байонет другото с оргинален ;)

двете работят със сигма 70-200/2.8 това със сменения байонет работеше и със 70-200/2.8 и 2х ТК, а оригиналното не искаше да зацепи с 2хТК [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   18-03-11 10:27

@PeterPan - като казваш сменен байонет какво имаш предвид? Само механичната част или механичната част + отверката + лоста за блендата + пинчетата за обектива?

Аз след малко експерименти открих, че това дето се дъни май е отверката - тя по принцип се мъчи за нулира обектива и като е SAM логично със отверката не може да го нулира и там нещо бъгва. Само странно защо и бленда не ми изписва - все едно въобще не разпознава обектива ... пък уж прави контакт добре гадината ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: mitakabs   
Дата:   18-03-11 16:57

Лоша работа тоя обектив , пускай го в продажба. Ще те отървем бързо споко.. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: mogila   
Дата:   18-03-11 20:41


Еми ти ако ще е за продаване... махни апарата и вземи по-модерен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: PeterPAN   
Дата:   18-03-11 20:54

нямам на идея какво са сменяли цяло цяло лято стя в сервиза, 1-2 пъти ми го връщаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony 85 F2.8 проблем
Автор: tjman   
Дата:   21-03-11 12:40

И аз сега съм в голяма чуденка - вече имам една оферта да ми го купят на цената на която съм го купил, но пък обектива ми харесва ... та ново тяло също е опция, но принципно го бях планувал по-нататък щото искам да е ФФ (всичките ми обективи са ФФ и да го ползвам пак на изрязано тяло не ми се ще ...обаче пък и пари за ФФ не ми се дават) ... оф голяма чуденка

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »