Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: npelov   
Дата:   12-03-11 22:40

Саааамо наш'те! И да паднем и да бием .... [beer] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (12-03-11 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: Vladimir666   
Дата:   12-03-11 23:00

Тук съм забелязал, че доста голям процент от големите разбирачи цепещи пиксела на две и на всяка тема мерудия, са откъм фотография...

... и PowerShot- a им е много .
[smilie7]
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: mitadoc   
Дата:   13-03-11 08:24

Все ми е тая.Техника и толкова.Не превръщам ДСЛР-а в обект на фетиш,той е средство,което ме разтоварва и ободрява.Всичко друго е абнормално действие.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-11 09:06

otvorenia
(първо за затворя темата с марките после по темата)

Аз пък снимам с Никон Д40Х снимам на БАЗИК-ДЖЕПЕГ и участвам в конкурси и пак печеля (абе админ къде е иконката с езика) [cool]
ФАКТ.
А Врабчовата сова е снимане със 7Д на 18мгп кроп 1.2 на фине-джепег. със теле обектив. Аз пък направих хранилки обякох ги в кора и снимах четири вида птици от разтояние 60см със макро обектив [smilie6] [thankyou] [thankyou]
Айде стига със недомислената ви реклама п тношение на марките.
И още нещо, много ми тежи че не си купих апарат в професионалният клас. Предполагам че не е нужно да изтъквам причини [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: mitadoc   
Дата:   13-03-11 09:40

Всички са от един дол дренки,Стойков.



Публикацията е редактирана (13-03-11 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: mitku   
Дата:   13-03-11 09:59

Добре де... какви са тези фотошитове за които говорите? Въпросът е пределно ясен:

--------------
photostoykov написа:

> Петък е...
>
> Защо?
>
> [smilie5]
--------------

Моят отговор: 'б@ ли го защо е (било) петък... тъй са измислили календара. Обаче ако си вземеш от "другия" календар и няма да имаш проблеми с петъците. А при него и всичките дължини на дните са по-добри и вървят по-евтино и се намират по-лесно на старо.
[smilie25] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   13-03-11 18:30

Желанието да научиш занаят стотици години е крепяло здравият предприемачески дух на българина. Фотографията не е изключение.
Навремето младежите са чиракували при майстор, става ли са калфи, а след това са се явявали на изпит за майсторско свидетелство. Така е било…
Сега нещата са по-различни, но за съжаление липсва тази облагородяваща последователност в професионалното обучение и израстване. На мода е девизът: „Всеки с DSLR – професионалист!” (защото така са му казали в магазина или във форума…)
Безпочвеното фетишизиране на фото техниката кара много младежи да се разочароват, преди да са усвоили елементарните похвати и изразни средства на фотографията, отдавайки всичко на липсата на по-качествена от наличната им техника. И се започва неистово купуване – „тестване” – разочарование - продаване…и така до безкрай.

Добрите фотографи не говорят за тела, обективи, филтри, светкавици и т.н., а говорят за светлина, композиция, златно сечение, силни точки, минимизиране елементите в кадъра, цветен баланс и цветни петна и т.н. и т.н.
Те казват: „Дай да ти видя снимките!”, никой не пита: „С каква техника е снимано?”

Та така, драги ми съфорумци…



Публикацията е редактирана (13-03-11 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: tantris   
Дата:   13-03-11 19:02

Понеже това е темата - да си напсувам 5Д2-то!
Този апарат не може да фокусира нормално с дългофокусен тежък обектив.
Става въпрос за Еф500ф4.5. АФ или изобщо не реагира или се мотка 1 - 2 секунди. Дотогава пилето нали се сещате къде е отишло[smilie9] [smilie9] [smilie9]
С 1Дмк2 нямаще такъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   13-03-11 19:27

Полезна е и такава "вътрешноведомствена" критика, вместо превъзнасянето и обожествяването на тази или онази марка!

Тантрис - или почвай пейзажите или си за Canon EOS 1D MkIV... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: tantris   
Дата:   13-03-11 19:39

Аха и да чакам 1Д5 за пареметрируемо авто-исо?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/фенове са повече от умеещите да снимат добре с ка
Автор: mursk   
Дата:   13-03-11 19:58

сългасен

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: тьма   
Дата:   13-03-11 20:00

Долу нафуканите канонци, никонци и т.н.-нци дет не могат да снимат[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: TimeLineX   
Дата:   13-03-11 21:22

Малко размисли и страсти.
Цитат:
"Януари. Снимах котката си със сапунера. Ужасно.Ще се наложи да си купя DSLR.Посъветваха ме за Никон Д300.Сега ще видят.
Февруари.Разбрах, че китовата оптика абсолютно не ме устройва. Никаква звънтяща рязкост, нито размиване, пък и бокето - някакво нервно. Снимах котката, мустаците са неясни, съвсем мазно по краищата.
Март. Купих Никон 17-55/2.8.Остър като бръснач. Снимах котката, вижда се всяко косъмче от мустаците. Сега ще видят.
Април. С кропка снимат глупаците. Купих си Никон Д700 - сега снимам котката на тъмно при ИСО 25600. Наложи се да сменя 17-55 с 24-70.
Април. Диапазонът на фокусни разстояния не ми е достатъчен. Котката се крие върху гардероба. Купих си 14-24 и 70-200 на 2.8. Сега снимам котки по съседните покриви.
Юни. Разбрах, защо истинските фотографи снимат с праймове. Купих си 85/1.4 Снимах котката - мустаците са на фокус, останалото приятно размито. Сега ще видят.
Юли. Прочетох на форума, че съвременната оптика няма художествен рисунък. Купих стари ръчнофокусни 50/1.2 и 85/2.0 Опитах се да хвана котката на фокус, но не се дава мръсницата.
Август. На фотофорума оплюха моята котка. Хоризонтът бил крив. Купих си карбонов статив Манфрото с либела. Сега ще видят.
Септември. Каквото и да си приказваме, няма истiнска пластика в цифровите фотографии. Купих си професионалн лентов Никон Ф6. Любувам се на благородното лентово зърно. Само дето ме дразни котешкатa козина н скановете.
Октомври. Във фотолабораторията затриха лентата с новите фтографии на котката ми. Купих си увеличител Durst, котката се научи да живее при червената светлина на Аладиновия фенер.
Ноември. Мъдростта идва с опита. Продадох всичките Никонски боклуци на някакъв новак, заедно със специален шкаф за съхранение на оптиката. Купих си Лайка М7. Ето това е истински рисунък. Само котката се опитва да излезе непрекъснато от кадър, опитвам се да се науча да отчитам паралакса.
Декември. Разбрах какъв глупак съм бил. Продадох Лайката, купих си Хаселблад ( отначало мислех да взема Броника, но си казах - стига толкова компромиси)За да купя цифров задник, се опитах да продам няколко снимки на котката, но на фотостока не ги харесаха. Наложи се да си продам колата. За цифров задник не ми стигнаха парите, но пък сега си имам студийно осветление.
Януари. Хасито е тежко - падна върху котката, сега тя пълзи по бавно на три лапи, по-удобно е да я снимам. Пък и снимките се получават по-драматични.
Февруари. Най-накрая! Получи се. Хасито си лежи в шкафа, а котката я снимам с Холга-пинхол. Получих прекрасни отзиви на anti_photo, но кой знае защо всички смятат, че това е автопортрет.
Март. Ура! Само съжалявам за котката.Донесох днес в къщи карданна камера 4х5", показах я на котката, я тя измяука жално, допълзя до перваза и се хвърли от 16-тия етаж.Слязох долу и за спомен заснех кървавите парцали с мобилен телефон. За експеримент публикувах снимката на фотосайта, а тя стана снимка на деня! Сега разбирам, че ако бях заснел котката от 16-тия етаж през клоните с телеобектив, щеше да е много по-яко.Пак ще трябва да се купи DSLR Nikon. И чифт котки."



Всичко тепърва започва!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: special_k   
Дата:   13-03-11 21:54

"хейтърите/феновете" само спамят. (ползвам чуждицата "спамят" за да звуча и аз "фешън")- безвредни са, мухи.


А какво ще кажете за 90% от състава на журитата , които определят коя снимка става и коя не...^^ - хора на по над 60 години , които през целия си живот не са направили повече от 2 снимки които да ми задържат окото за над 3 секунди...

....става въпрос за Хаджимишев и останалите недоразумения в родната фотография [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   14-03-11 09:51

Журирането е сложен конгломерат от наличие на визуална култура, ерудираност, житейски опит и всичко онова, което определя индивида като уникален. Това обаче не снема отговорността на председателя на журито да подбере "качествени" индивиди, най-малко от две различни поколения. Така естествената чувствителност на различните поколения към заобикалящото ни, дава отражение в "изстискване" на максимално визуално качество.
Иначе чисто технически, в подбора на журито попадат само фотографиите, които са по-"гледаеми" от останалите...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: uri64   
Дата:   14-03-11 10:08

Ба, Canon/Nikon хейтърите са слаба, разредена и изветряла лимонада..ако искаш да видиш истински хейтъри, ама такива от 12-то ниво, дето като се заслюнчат се образуват дупки където накапе (щото слюнката им е една част концентрирана флуороводородна и три части концентрирана азотна за анализ киселини), само напиши нещо за Лайка техника и колко е хубаво всъщност да се снима с Лайка апарати и обективи, е в краен случай и с Цайсови обективи (но обезателно за Лайка) и глей кво става...такива хейтъри ще напъплят, че да ти стане драго, просто...а, и ако качиш някой кадър с "китки снимани по Ц41 и лошо сканирани" (както се беше изразил един изтъкнат творец тук) може да получиш и няколко урока по художествено-творческо майсторство ...и гарантирано темата ти ще прехвърли 1000 поста в рамките на седмица [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: navy   
Дата:   14-03-11 10:19

Какъв канон?
Какъв никон?

Нали има айфон 4 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: uri64   
Дата:   14-03-11 10:58

Айфона рулира!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: pumabg   
Дата:   14-03-11 11:12

В България хийтърството е = на ако не мога да си позволя дадено нещо по-добре да го отричам и мразя от колкото да се стремя да го имам някой ден ...
Това е резултат от народопсихологията ни!
Нали знаете:
- Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да ме у зле ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: Lalinda   
Дата:   14-03-11 11:43

Публиката, която търси да гледа фотография, е консервативна.

Каза ми го културното аташе на Европейския дом на фотографията в Париж, когато й показах портфолиото си със снимки на графити върху белещи се ръждясали тараби. И ме посъветва да търся галерия за съвременно изкуство, в която да ги покажа във формат поне 2 метра по едната страна.

Тъй че... не са виновни само журитата.
Май са виновни журираните.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Няма голямо значение с какво снимате. На мен, като ми откраднаха подарения ми Канон, ми подариха Никон.



https://photo-forum.net/static/site_pics/153/a_1238191287_83T69.jpg


Честита пролет!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: pumabg   
Дата:   14-03-11 11:51

Само една жена може така да извърти темата, че да се чудиш за какво беше тя...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: Lalinda   
Дата:   14-03-11 11:54

Лучше Hasselblad в руке, чем Sinar за горбом.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: uri64   
Дата:   14-03-11 14:40

ха ха ха това беше добро [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: photostoykov   
Дата:   15-03-11 08:03

Чапай к Петке:
- Здесь будет консерватория. И здесь будет консерватория, здесь тоже...
- Каждаму человеку по консерву будет!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Canon/Nikon хейтърите/феновете са повече от умеещите да снимат добре с каквато и да е камера?
Автор: icikonti   
Дата:   15-03-11 08:13

Честита ви пролет!!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »