Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Рекламация срещу PhotoPavilion
Автор: vldiliev   
Дата:   10-03-11 13:23

Първо искам да спомена, че съм един от редовните клиенти на Павилиона...

Обаче днес леко се разочаровах. Поръчах си няколко аксесоара Cokin и един комплект филтри, конкретно H211. Та какъв е проблемът - единият от филтрите е ужасно надран, по-точно Sepia филтъра. Хайде да беше само по краищата, щях да го преживея, но има черта и по средата. Личи си, че филтрите са разопаковани и тествани. Подобна е ситуацията и с аксесоарите - кутията на един от преходниците (Bower 58-72mm) е като мачкана с валяк. Адаптерът (72 мм) също беше разопакован и тестван - скъсаната опаковка беше хваната с телбод! Ми,... съжалявам момчета от ФотоПавилион, но ако ще продавате употребявана стока за НОВА, моля упоменавайте го в сайта си.
По принцип фототехниката няма славата на евтина стока, тъй че трудно човек може да преглътне подобни разочарования.

Защо не пиша директно на Павилиона, а се оплаквам тук? Защото нямам намерение да им връщам стоката, тъй като ми трябва, а при тях всичко на Cokin е дефицит! Това обаче не ме спира да им направя заслужена рекламация и да агитирам бъдещите купувачи да ходят на място да пазаруват от въпросния магазин. За съжаление аз не съм от София и нямах друг избор. Подобни детайли трудно могат да се забележат и при изпратена стока с опция "Провери преди да платиш" - от Еконт ти дават зор, стоката е доста, няма как внимателно да разопаковаш и провериш всичко. Пък и след като купуваш НОВА стока в някаква степен се доверяваш на сляпо...

Само за пример - вече втори месец издирвам под дърво и камък филтри и аксесоари на Cokin. Както е известно Павилиона вече 3-4 месеца (ако не са и 5) чакат доставка и като цяло в БГ в момента не може да се намери нищо от най-полезното на френската фирма. Скоро ми се наложи пътуване до Будапеща и за щастите там намерих магазинче, в което имаше поне 95% от нещата, които търсех. Магазинчето е това:

http://www.nika.hu/hu/index.html


Та защо давам този пример - защото всичко, което купих на Cokin от този магазин беше перфектно и непокътнато! Отделно стои и това, че имаше почти всичко, което ми трябваше! А уж и те са държава от нашата черга,... уви на място разбрах, че не е така.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: sirkhann   
Дата:   10-03-11 14:06

Нещата, които са ти продали, вероятно са разглеждани в магазина и някой ги е надъвкал там.

Случвало ми се е да връщам нещо и после се появи в нещата втора употреба.

При покупка от разстояние, т.е. по интернет, имаш право да върнеш стоката в седем дневен срок, след като не ти харесва.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: karan4o   
Дата:   10-03-11 14:10

Ако говориш с тях ще ти ги сменят според мен и няма да има проблем... Обади им се просто
[beer]
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: Батко   
Дата:   10-03-11 14:23

Welcome in the club! Форумът е пълен с теми от рода на: "Защо не купувам повече от България!"

А уж и те са държава от нашата черга Никога не са били! Това беше най-развитата соц-държава. Просто материалът там е много различен. Както и в Чехия, Словакия, Словения, Германия...

 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: vldiliev   
Дата:   10-03-11 14:23

Преди малко се обадиха момчетата и уточнихме въпроса. Филтърът ще бъде заменен когато получат новата доставка от Cokin, а до тогава ще мога да ползвам текущия. Благодаря им за което...

Не им се обадих, защото в момента нямат резервен комплект, т.е. няма с какво да го заменят и при положение, че доставката се бави толкова месеци, щях да остана без филтър, а той ми трябва.

Темата е приключена.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: ivan_varna   
Дата:   10-03-11 14:25

Айде моляви се, дано са сменили персонала там от както се преместиха. Като си купувах фотоапарата преди 1 година, първо ме върнаха щото човекът дето можел да пусне заявка за изплащане към Ти би Ай го нямало, след
2 дена като отидох пак 3 ма човека я попълваха тая заявка и пак се наложи да звънят телефони за да искат обяснение как да стане това. Страшна работа.
Най накрая успях да си получа апарата,+ подарък 4 батерии със зарядно. Зарядното зареждаше малко като слънчево -- нищо че го дадоха за утра фаст - 8 часа :-)) И попитах ако е дефектно нямали гаранция , не мога ли да го върна. Получих отговор цитирам: " По принцип има 1 година, но то е подарък и няма гаранция сещаш ли се " Какво да коментирам.
След месец 3 часа след като бях пуснал зарядното да зарежда батериите се чу шум отидох и що да видя, зарядното се стопило огънало и изплюло батериите и залепнало за дивана. как не съм се подпалил незнам. Няма смисъл да казвам че нищо не става е нито от батериите нитоот зарядното. Естесвено им казах на наще хора.. реакция никаква. Какво да коментирам , нищо че им оставих 1400 лв .
За сравнение примерно куриеска фирма като Еконт за една сбъркана доставка за
5 лв. ми се обаиха 2 различни човека да ми се извинят и получих официално писмо с извинение и обещетение безплатна доставка до 8 лв.
момчето на Фотосинтезис е 100 пъти по отзивчиво и обяснява на дълго и на широко ако ще да влизаш през 30 минути в магазина само да зяпаш. А не както беше във стария магазин на Павилио-на 3 ма човека да стоят зад бюрото и да се чудят какво да правят.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: sirkhann   
Дата:   10-03-11 14:27

Тя можеше да е приключена и преди да пускаш тема, всъщност...

Истината е, че каквото зависи от ФП, се стараят да го направят като хората. Вярно е, че може да се стараят повече, понякога, ама пък да се пускат теми, преди още да си направил рекламация в магазина...
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: Shmidt   
Дата:   10-03-11 14:32

vldiliev

Напълно те разбирам за неудобството, което е последвало от грешката им.

Но според мен преди да се пише по този начин , е по-добре да се разберете с фирмата , а след това , ако не са постъпили подобаващо - да се оплакваш.
Винаги стават грешки. Стига да не са системни. Който не работи - той не греши. [beer]
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: psychoiho   
Дата:   10-03-11 14:35

откъдето и да го погледнеш е неприемливо да ти доставят отваряни неща когато си платил за "ново".
ама АБСОЛЮтно неприемливо. За мен се вижда че работят на принципа "ако мине-мине" и че е системна практика, защото не е 1 кутия а няколко. По принцип се дразня на такива оплаквания по този начин, но в случая оплакването е много на място. Това си е сериозно нарушение и трябва гласност.

А от европата защо не пазарувате? Няма мита, доколкото знам.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: sirkhann   
Дата:   10-03-11 14:43

Абе аз не мога да ви разбера...

Значи, като отидете в магазина, искате да видите и да пипнете, ама иначе искате чисто нови неща. А някой да седи и да плаща за мостри друг. Я да си вдигнат ръцете всички, които с кеф биха пазарували в магазин със заключени витрини.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: ivan_varna   
Дата:   10-03-11 14:44

Абе то и в магазина за обувки всички пробват ама никой няма да си купи скъсани обувки а ще искат да им изнесат от склада :-)
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: sirkhann   
Дата:   10-03-11 14:49

Ама складът свършва и все някой отнася мострите ;) А и май често ги сменят в магазина за обувки, да не се късат...
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: pumabg   
Дата:   10-03-11 14:49

Батко забрави Поляците, които са може би най напред от всички, които изброи ...
Словаците са си баш балканци ама им е такова местоположението, че трябваше да ги побутват за ЕвропаТА ..
Източно германците сринаха немската икономика, а словенците са една друга бира ...
Унгарците кво да ги коментирам. Имаше един лаф на Кустурица:
Баш ме боли курца да маджарско нема излаз на море ...
Преди време бяха най напред ама сега са зле! Виж унгарките обаче няма да ги връщаме [smilie7]
Та така, Чехи и Поляци това са двата талантливи народа на източна Европа!
[beer]

 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: batstako   
Дата:   10-03-11 14:57

Абе и полякините няма да ги връщаме, ама и това е друга тема [smilie18]
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: pefoto01   
Дата:   10-03-11 14:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: yakumo   
Дата:   10-03-11 15:00

Абе, от тия изброените май само болшинството от източногерманките може да са за връщане, останалите са надеждни [smilie5]

 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: vldiliev   
Дата:   10-03-11 15:04

Майко, какъв отзвук се получи...
От 30 мин. на ЛС получавам безброй различни предложения за Cokin филтри :) Преди няколко месеца пуснах тема в "Купува" и никой не се обади, а сега даже с преференциални цени ме обстрелват :)

Съжалявам колеги, но бавно-бавно събрах всичко необходимо. Останаха само ND8 и Gradual Fog (1/2) за P серия.
Макар че... от темата не стана ли ясно, че държа на новото? :)



Публикацията е редактирана (10-03-11 15:05)
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: kote   
Дата:   10-03-11 15:05

ааааа има и трепачи сред тях[cool]
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: apollo   
Дата:   10-03-11 15:37

Както се казва няма лоша реклама [smilie18]

Нямаше нужда да правиш такава просто трябваше да им звъннеш и готово [smilie24]

 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-03-11 16:50

Павилиона са пичове [smilie24] винаги са били много коректни, особенно девойките[smilie24]


само тази стока дет я нямат да не пишат чака се доставка, а да си напишат в сайта: с поръчка направо, за айм сори почти нищо няма налично трябва се от вън да си търсим [smilie5]


[beer]
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: psychoiho   
Дата:   10-03-11 17:03

sirkhann , щом си навит на соц-обслужване, това си е лично твой избор.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: navy   
Дата:   10-03-11 17:16

Лесно е да плюеш...
Пу, пуууууу...
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: kapitancho   
Дата:   10-03-11 17:24

Да, че са постъпили куцо - така е. Ама и ти не си останал по-назад.
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: MixMike   
Дата:   10-03-11 17:25

ту му млякото горещо, ту пък друго нещо...[smilie5] [smilie21]
 Re: Рекламацийка срещу PhotoPavilion
Автор: seuret   
Дата:   10-03-11 17:32

Заключена била темата...но камъка вече е хвърлен...
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена