Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: nomadsl   
Дата:   09-03-11 15:46

Итилиен,

имам малък опит с Тодорка и околността. Беше преди повече от 10 години. Трима фотографи бяхме и се бяхме разделили /за да не са еднакви гледните точки, че това обезсмисля/. Имахме трима водачи от Банско. Моят бе някакво момче, което зимата работеше по ратразите.
Първият опит - нощно изкачване бе провал. Въпреки, че имахме от тези лампи, които се слагат на главата. Моята я бях закачил на кръста, защото нищо не виждах, ако си я поставя на челото. Светлината се отразяваше от водните капки - леко ръмеше и виждах само някакъв ореол наоколо. А да внимаваш къде стъпваш, а с 15 кг багаж техника, отделно вода, храна , дреболии и палатка, някакси не ти спори. Закъсняхме драстично и сбогом дълги експозиции.

Затова вторият път отидохме още предишния ден, опънахме палатка /не за сън, а просто някакво укритие от вятър и пръски, най-вече за техниката/, където си прекарах 10 часа до развиделяване. Духаше доста и правилно, че бях взел тежък статив - на вятър статив под 4 - 5 кг, все едно си без него - всичко трепти.

Но сутринта, когато мрака леко почна да се отдръпва и онези магични мигове, точно между нощта и деня, стичащите се мъгли през хребетите - възнаграждението бе неописуемо. Успях да направя поне 6 или 7 кадъра от по една минута, преди да стане прекалено светло.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   09-03-11 15:57

[smilie24][smilie24] itilien Ще се повторя , до Попово езеро, едно, че е безсмислено, но по първото е, че е недостъпно, минават се лавиноопасни зони. Има един здравословен принцип в планината при сняг -следва се билотооооо и пак казвам, посоката в този район, по това време на годината е вр.Полежан. Е, ако лицензираният и титолован водач е магьосник, можеееее и друго ! [smilie3] Към nomadsl-чо нощните, преходи както каза и itilien не са нещо необичайно, останалото, без опит и подготовка за зимно време, са спинкай в отвъдното. Неблагоприятно време за снимане е видимост в метри. Ще имате време, време, дори и един час да ви се отвори, могат да се направят приятни кадри и около самата хижа, или на около 1 час от нея........ Предложението на Фотосинтезис заслужава внимание!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 16:11

Тодорка е малко по-голяма, има къде да се поразмърдаш. Ама пак няма кой знае каква разлика в гледните точки, най-много предния ви план да са различни камъни. А и като гледам не говориш за зимни условия. Зимата е бая различно. И има значение в каква форма си за това как ще вървиш. Тук хората няма да мъкнат големи раници именно защото няма да спят горе. Ако и вие не мъкнехте раници, щяхте да стигнете навреме сигурно.

Много си зависи от мястото и от хората. Хора, които отиват на подобно организирано мероприятие е ясно, че не са планинари и нямат особен опит нито с походите, нито с изкачванията, нито с физическите натоварвания, нито със снимането по подобни места. Примерно аз лично не бих тръгнал никога с водач, пък ако ще и раницата да ми носи. Независимо в коя планина по света :) Ако не става дума за изкачване на сериозен висок връх де. А за организирана група пък да не говорим. Така че предварително не може да се очаква от подобно мероприятие да произведе кой знае какъв резултат. По-скоро е да се начеше крастата на хора, които иначе не биха отишли там.
Да направиш добри снимки в планината е много силна доза късмет. Не всяко излизане дава резултат. Един път въздуха ще е запушен, друг път ще има облаци, трети ще вали, четвърти нещо друго. Така че или трябва да имаш много късмет, или да ходиш много често, за да имаш шанса да попаднеш на добри условия.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 16:13

Понякога и посред бял ден могат да се хванат интересни условия за снимки:


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1172587450.jpg



Портата Железни врата (Демиркапия) от вр.Безбог


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 16:20

Ето ви две три снимки от Полежан, правени от dido2 . Трябва да се отбележи, че подобни условия се случват много рядко и да ги нацелиш или значи късмет, или значи добро разбиране и следене на метеорологичните условия и прогноза + късмет. Миналата зима примерно са липсвали антициклони и най-вероятно подобни условия не е имало нито веднъж.


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1234871891_IMG_7081_1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1237979511_IMG_7053.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1235077069_IMG_6639.jpg




Публикацията е редактирана (09-03-11 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 16:23

Абе от цял Пирин Безбог е второто по тъпотия място за снимане след Спано поле [smilie18] [smilie18] [smilie18]. Ама ясно де ... до хижата има лифт и за пленер ....

Там е яко ма на лято, че поне има езера.

Инак ви пожелавам да случите на време. И на най-скучното място може да стане добър кадър, ако хванете драматично и интересно време.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 16:26

Абе Безбог е тъпо, но по-яка гледка от Полежан едва ли има в цял Пирин :)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 16:26

Точно щях да напиша, че условията на моята снимка са доста специфични и редки - ниската облачност да се вдигне до към 2300-2400м н.в. и само върховете да са над облаците, обикновено при антициклон е по-ниско и цялата планина над 1200-1500м е отгоре.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 16:30

itilien, абе да ти кажа от Синаница и от Каменица никак не лъже, зависи кво търсиш в гледката де.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 16:31

Между другото, Фотосинтезис, няма ли да направите пак някой хфъркат пленер като есента, че това е нещо интересно което е по-сложно човек сам да си го организира. Пък есента съвпадна с някои други мои планове. На сайта ви не сте качили снимки от него пленер, да видим как е било [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   09-03-11 16:39

За зимно качване си трябва лична екипировка и добра физическа форма. 3 часово нощно изкачване не е по силите на всеки срещнат, а нощуване на едно място без да се движиш е още по-неприятно и опасно. На ентусиастите без опит препоръчвам в оставащите 3 уикенда да качат нещо за тренинг. С планината шега не бива.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 17:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: papi   
Дата:   09-03-11 17:05

кефа цена няма

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: boink   
Дата:   09-03-11 17:07

ей така за майтап ви показвам две много стари снимки, силно бос съм в този жанр, но интересното в тези снимки е че мъглата/облаците паднаха за 10 минути и от супер слънчево стана ей така:


https://photo-forum.net/static/site_pics/164/o_1299682829_5816_104660345826_736930826_2040348_7708672_n.



https://photo-forum.net/static/site_pics/164/o_1299682783_5816_104660340826_736930826_2040347_1165703_n.




мястото е много хубаво. дано да е хубаво времето тогава и да има много сняг.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   09-03-11 17:15

autosvet[smilie24] от вчера поднових тренировките в залата. Иначе за изкачване, тука си имаме витоша, ама то в сравнение с Рила и Пирин е кашкавал-планина, поне отсамната и част. Все едно де, като няма риба и ракът е риба.

По съвет от организаторите обявявам, че ще пътувам до Добринище с колата си, така че ако има други желаещи да ходят на пленера от София и искат да пътуват с мен да ми пишат на лични за да се разберем.

Имам ходене до Предел в уикенда 26-27 март и може да отскоча до Добринище и х. Гоце Делчев, за да видя как е пътя там.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   09-03-11 17:18

по-яка гледка от Полежан едва ли има в цял Пирин

това е въпрос на лични предпочитания, за мен най-добрата гледка е от Джано - на всички страни виждаш езера Папаз гьол, Кременските, Митровото, Аргировото и и още едни в далечината в източна посока /не се сещам сега как се казват/

и от Джангала също е много хубаво

ще се надаме на хубаво време и ако може да се качим на Полежан [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   09-03-11 17:19

Безбог е лесно достъпен в зимни условия и е добра изходна точка за обиколки наоколо, иначе за другия път ще предложим нещо по-стабилно за най-запалените[smilie3]

Итилиен е врял и кипял из планините [cool], но пък някои за начало ще имаме нужда от по-лек маршрут[smilie3]

Хвъркат пленер сигурно ще има пак, даже може да похвърчим и в по-далечни дестинации [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 17:21

Аз ще ти кажа за пътя и без да се разкарваш ... до рибарника е добре, на горе е дупки, кратери и капани за полуоски.

Абе мен по ми прави впечатление факта, че в тоз пленер няма лектор и програма на тема Планински пейзаж. Ако лекторът е свестен бих се записал заради лекцията, не толкова заради мястото, Пирин съм го обикалял целия няколко пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   09-03-11 17:36

Хм ами честно да си кажа ако отида на такова място ще ми е много по-интересно да науча много за придвижването в зимни условия от опитен планинар отколкото някой да ме учи как да снимам/не че отказвам и второто де/[smilie3]

Идеята е че рано или късно ще дойде момент, когато дали с малка компания дали сам нарамил статива ще поемеш по зимен Пирин [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   09-03-11 19:17

Прави ми впечатление ! След като се използва наименование ,,Папаз гьол'', знаете ли легендата за ''Безбог'' ! ? Сигурен съм, не е от незнание, тогава, защо това ,,Папаз гьол'', да не се намира и в Булгаристан ! ?

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 19:29

Винаги съм го наричал Попово езеро.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 19:37

kalingo27, за Безбог има две легенди, едната е свързана с турското клане, а другата с Бог Бес, която е доста по-достоверна, ако вобще може да се нарече така една легенда [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Повечето имена в Пирин са били турски и в последстие сменени (и то съвсем скоро като времеви период) - Ел тепе (Вихрен), Мангър тепе (Полежан) ... да не ги изреждам всичките.

Като сте толкова отворени на Мусала, що не и викате Сталин ... ми използвате турското име.



Публикацията е редактирана (09-03-11 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   09-03-11 19:43

А не е ли по-добре Тангра... звучи си баш ка требе [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 19:47

Нали островът в езерото бил калимявката на попа, който се удавил там, оттам ми е било по-лесно да го запомня като Попово езеро. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 19:53

apollo, то всичко зависи от Картография ООД [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Как го напишат така ще се казва ... мани драма е това с топонимите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »