Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: tuborg   
Дата:   09-03-11 14:22

Привет,

Знам че сайта е за фото а не за видео, но все пак.

Решил съм да си купя HD камера. За сега съм се спрял на Panasonic HDC SD600, в amazon е към 430 паунда. Ще се радвам ако ми препоръчате друга камера за горе-долу същите пари.

Искам да е HD, да има оптична стабилизация, обектива да е възможно най "светъл", колкото повече ръчни настройки толкова по добре. (фокус, баланс на бялото и т.н.)

Камерата ще се купува от UK.
 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: desmes   
Дата:   09-03-11 18:36

Два сайта ... първият е със сериозни тестове.


www.camcorderinfo.com

www.trustedreviews.com
 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: stef7   
Дата:   09-03-11 22:17

Както desmes ти е писал camcorderinfo.com е сайта с най-сериозни и професионални тестове. От доста време там начело в класацията за любителски модели е Panasonic TM-700 или по-новата модификация ТМ-750. Ето тук един пример на какво е способна тази малка камера:
http://www.vimeo.com/15450501

А какво ще снимаш с видео камерата ? Фотографията ми е хоби от доста време (на приливи и отливи) но отскоро се запалих и по видео. Пак покрай фотографията :) И като изключим някои по-специфични приложения последната година най-добрите видео камери в любителския клас а и за доста приложения в професионалния са... DSLR [smilie5]

Ползвам такава камера хибрид и се радвам и на двете си увлечения - фотография и видео.

Не искам да те разконцентрирам в този момент, но т.нар. видеокамери или камкордери за любители са изчезващ вид. След 2-3 години може въобще да ги няма. [smilie3]

 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: stef7   
Дата:   09-03-11 22:33

Panasonic TM-700 e с 200 паунда над твоя бюджет, така че това което си избрал (Panasonic HDC SD600) в този ценови диапазон изглежда е оптималното.
 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: tuborg   
Дата:   09-03-11 23:02

stef7 написа:

> Panasonic TM-700 e с 200 паунда над твоя бюджет, така че това
> което си избрал (Panasonic HDC SD600) в този ценови диапазон
> изглежда е оптималното.700 паунда отогоре.

То е ясно че TM-700 е по добра, дали обаче си заслужава 200 паунда отогоре.

Ще помисля дали да не събера още малко парички.

 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: stef7   
Дата:   09-03-11 23:45

Оптиката и матриците на SD600 са същите като на TM700 и оттам качеството е идентично. Има си 50p и high bitrate. Орязали са само някои удобства по ръчния контрол, като доколкото разбирам, контрола все пак го има но през touch LCDto.
Всичко опира до това колко често ще ти се налага да ползваш ръчен контрол, какво и как ще снимаш.
Ако ръчните контроли няма да ги ползваш често то може и да си спестиш 200 паунда. Ако ги ползваш често обаче по-добре събери още малко пари и мини на TM700.

 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: tuborg   
Дата:   09-03-11 23:53

stef7 написа:

>
>

Мерси, имам месец още да мисля[smile]

 Re: Съвет за HD камера - конкурент на Panasonic HDC SD 600
Автор: tuborg   
Дата:   07-04-11 17:37

Само за протокола реших да си взема panasonic SD700

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена