Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   09-03-11 19:59

Джано, Мангър тепе, Джангала, Сиврията и т.н. щото не мога да запомня новите и си карам както си ги знам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: stardriver   
Дата:   09-03-11 20:02

Преди няколко седмици се разходих до вр. Безбог та...


http://store.picbg.net/pubpic/5A/56/8e4af3a6f85a5a56.jpg




Идеята за пленера е чудесна, но цената е доста висока и мисля да си направя самостоятелен :)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   09-03-11 20:02

Булгаристан , казвам ! Познавам Пирин,Рила, Странджа, Витоша, Родопа, Стара планина,.... мнооого добре, като казвам много добре, не преувеличавам и аз самият се бъркам с нови наименование, защото например вр.Дженгал и като чуя Самодивски връх , в първи момент, къде беше и с други наименования също се е получавало, до тук това, колко сме отворени. Наименование Попово езеро е достатъчно популярно и прието, независимо от наименованието ,,Папаз гьол'' в песента,която харесвам и съм се ,,упражнявал'' като се посгрея в хижа и приятна компания.... Прави ми впечатление, че за да се изкарат запознати се използва ,,Папаз гьол'' от хора, които не са твърде на ,,ти'' с планината, дори , ако са фотографи, я ,,оплющяват'', без особено разбиране на мястото. Други има, които разбират хижите за ,,свободия'', също не разбирайки този свят ! ? Така, че внимателно с квалификациите

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: dau   
Дата:   10-03-11 00:08

170лв за 2 нощувки на Безбог + снегоходки и челници е скъпо наистина, но може би повечето хора тук пропускат нещо много важно.

Тук има и професионален планински водач. Човек на който едва ли не ще му бъдат поверени животите на всички хора за 3 дни.

Колко според вас е хонорара на този човек при това разделен на 10 човека група, не на 50...

Сметката е елементарна, ако отиваш сам излиза доста по-евтино, като искаш с планински водач е скъпо това е!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-11 00:14

@dau,

Ако нямаше опитен планински водач изобщо нямаше да си губя времето да пиша в темата. За не дотам опитни хора в планината като мен наличието на водач е решаващ фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 00:32

georgivelev в зала единствено да помпаш степер и велоаргометър друго не се сещам какво ще ти помогне за планината. Въобще планинарството и силовите изпълнения имат нещо много малко общо. По-добре да тичаш в парка от колкото да кибичиш във фитнес ще имаш много повече полза от колкото да помпаш.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: vladimir666   
Дата:   10-03-11 02:00

Офертата е яка.
Обаче прехода между Безбог и Попово си е лавинарник на места.
Сега няма много сняг и ако се фирнова по - рано ще е ок.
Обаче падне ли като миналата година метър нов сняг към края на март- греда.

Колкото повече се слуша водача, толкова по - малка е вероятността някой да го пишат по вестниците [smilie3]


Весело [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-11 08:22

@autosvet, точно пък велоергометърът както ще ти помогне за планината...

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-03-11 09:02

Еми за планината трябват най-общо казано- крака, дишане , сърце и ритъм [smilie5] , а бягането и велоергометъра ги дават и най-вече бягането, тренира се ритъма на дишане- издишане и издържливостта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: yakumo   
Дата:   10-03-11 10:22

[smilie5] вие на маратон го обърнахте.

Така като гледам, става дума за преходи от по 2 часа максимум. При това не в спринтово темпо.

При добро време и с разумно количество товар, а не 20 кг. раница, всеки в нормално физическо състояние би трябвало да няма никакъв проблем с ходенето [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 10:25

georgivelev в залата нищо друго няма да ти е от полза за планината. Важно е разпределянето на силите и да се тренира за издръжливост. Честно да ти кажа по-добре да ходиш да плуваш бруст и гръб от колкото да се потиш в залата, ако нямаш възможност да качиш Витоша няколко пъти.

yakumo ако не си във форма първият ден изкарваш и вторият пукаш гумите - а това бави групата. Ако ще се ходи да се снима само снимачната техника е поне 3-4 кг - апарат, 1-2 обектива и статив. Вода поне 2л. Храна поне 0.5кг. Резервните дрехи, снегоходки, личните вещи и аптечка - общо към 9-10кг без масата на самата раница.



Публикацията е редактирана (10-03-11 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   10-03-11 10:56

autosvet [smilie24]
Но 2 литра вода ми се вижда много. По-скоро термос с чай 0,75 литра, храна максимум 1-2 сандвича. Суха тениска, челник, снегоходки... Останалото - фото техника. Това е според мен, за няколкочасови разходки.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: yakumo   
Дата:   10-03-11 11:07

Ами аз какво казвам?

Нормална физическа форма - не говоря разбира се за хора, които не могат да качат 5 етажа по стълбите без да изпаднат в криза и ходят до двете нули с таралясника си. Бездруго такива нямат работа горе.

А 10-ина кг. на гръб са си съвсем нормално тегло за багажа - говорим за 2 часа със снегоходки, все пак, а не 6 часа биене на пъртина [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 11:16

Мен така са ме учили - вода се взема за поне 1 ден защото всичко става. Тениска, блуза и чорапи. Задължително е поне чорапите и тениските да не са памучни за да не се окостите от студ. Лично аз бих си взел примусче вместо термос защото със сигурност чая ще е топъл. Разликата в масите не е чак толкова голяма, но това си е за по-редовни туристи.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   10-03-11 11:33

По принцип е така [smilie24] Зимата тялото не се обезводнява както лятото под горещото слънце. Но според мен човек трябва да познава възможностите си, в противен случай по-добре да се запаси.[smilie24] Иначе за един ден термосът не би се затруднил да запази чая топъл (макар и не горещ). Гетите също са задължителни.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   10-03-11 11:56

Неопренови чорапи... не са идеално решение при застояване на място но при движение са без грешка![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: marvin   
Дата:   10-03-11 12:01

няколко кадри от един изгрев на Безбог преди време


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1172745788.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1172745729.jpg





Публикацията е редактирана (10-03-11 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 12:02

Ми слагаш и едни вълнени върху неопрена [smilie25]. Лично аз ползвам такива от меринова вълна и акрилни нишки, с обикновените термочорапи мембраните на патъците на вършат много работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-11 19:39

Абе стига бе, велоергометър, карането на колело и ходенето (тичането) използват съвсем различни мускули, аз мога да карам колелото си с часове, но не мога и 200 метра да пробягам нагоре в парка.

Значи, много интересно как разбирате залата като място за помпане на мускули, има си тренировки за помпане, има си тренировки за издръжливост.

Още по-странно е как определяте какво ми е нужно, без да сте ме виждали и без да ме познавате. Ако имах възможност, щях да се запиша на плуване, но през зимата не смея.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   10-03-11 20:19

Между плуването и бягането а оттук и ходенето връзката е много малка! За козата си требе пръч така и за баирите си требе баир!!!

Та бягайте в парка, под над след хълма и обратно и така [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 21:32

georgivelev това е единствените цялостни съвместни натоварвания. И тук не е важно как изглеждаш и колко тичаш. Иначе за баира си трябва баир, ама като няма баир трябва да симулираш нещо и за това плуване и търчане най-вече за да тренираш натоварване, темпо разпределение на силите. Упражненията с тежести и силови уреди не помагат. Повечето мускулна маса иска повече енергия - съответно храна и вода за да ги разнасяш нагоре.

За плуването бруст - натоварва доста добре цялостно организма без да те изморява прекалено бързо, лесно се контролира темпото, дишането. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: egoucm   
Дата:   11-03-11 14:17

поздрав :)

https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1200260240.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   11-03-11 15:26

Страшен трол си, човече. Всяко изречение в този абзац си е само за себе си и би могло да бъде дискутирано и оборено, но, както е казал поетът - Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Аз ти предлагам да си стиснем ръцете спрем дотук.

>>>
georgivelev това е единствените цялостни съвместни натоварвания. И тук не е важно как изглеждаш и колко тичаш. Иначе за баира си трябва баир, ама като няма баир трябва да симулираш нещо и за това плуване и търчане най-вече за да тренираш натоварване, темпо разпределение на силите. Упражненията с тежести и силови уреди не помагат. Повечето мускулна маса иска повече енергия - съответно храна и вода за да ги разнасяш нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Lalinda   
Дата:   11-03-11 21:04

Ами... аз затова отидох на един самостоятелен пленер в Алпите с опитен планински водач, превъзходен готвач и автор на няколко фотографски книги...
[smitten] [smitten] [smitten]

Научих доста неща, от които няма да имам нужда - снимането при големи контрасти не е проста работа - тъй като изобщо не обичам да снимам пейзажи... Снимах си с филм.

Виж, обичам всякакви предизвикателства, но из родните планини се прошетах доста отдавна...

А на Газея българското му име как е?


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   11-03-11 21:40

[smile] Газей - Войводски връх, 2761 м.н.в.... Препоръчвам ! Преживяване е да се мине и газейски(стражишки) циркус - езера....



Публикацията е редактирана (11-03-11 21:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »