Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   08-03-11 11:59

Посрещали ли сте някога изгрева високо в снежния Пирин? Ако сте, значи ви е познато опияняващото чувство на чистота, свобода и красота и искате да го изпитате отново.

Ако все още не сте - повярвайте ни - това е изживяване, което никога няма да забравите!

В продължение на три дни (петък-неделя) ще можем да се насладим на суровата красота на планината и спиращи дъха гледки от височина над 2500 м., да се стоплим с греяно вино в снежна пещера или иглу и разбира се - да направим прекрасни кадри!

Повече информация за програмата и записване - тук


http://www.photosynthesis.bg/UserFiles/Image/news/fotoplener-pirin/lunata-i-pirin.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   08-03-11 12:00

[smile]

Поднасяме извинения за пропуска относно информацията какво включва цената за пленера, а именно:

- Планински водач
- Две нощувки в хижа Безбог, в двойна стая със самостоятелен санитарен възел
- Наем на снегоходки за 3 дни ( в зависимост от снежната покривка)
- Застраховка



Публикацията е редактирана (09-03-11 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: eva_nestorova   
Дата:   08-03-11 12:46

Добре звучи ама скъпичко - няма ли вариант за обща спалня - аз лично не държа на двойна стая с баня...все пак сме на хижа...

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   08-03-11 14:12

Страхотна идея и височка цена на удоволствието [smilie6]

Гъвкав ли е плана при евентуални неблагоприятни атмосферни условия по време на мероприятието [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: realnoncho   
Дата:   08-03-11 14:17

Хубава идея е, успех на участниците [smilie24]
И да си вземете по нещо слънцезащитно, че аз по празниците доста почервенях по билото на Стара Планина.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   08-03-11 14:33

Хижа Безбог вече настанява на почти хотелски начала и реално цените на нощувките са доста по-високи. Избрали сме този вариант за настаняване от гледна точка на това, че има хора, които ще искат повече удобства, а и хижата ги предлага. Ще се постараем да предложим друг тип настаняване, ако някой желае, но проблемът е, че там е доста натоварено и ние вече сме направили резервации. Все пак ако в заявката си посочите, че желаете друго настаняване и има възможност за свободни легла/стаи, ще го направим.
Водачът ни е много опитен планинар и дългогодишен пътешественик [smile] , така че със сигурност програмата ще бъде гъвкава и максимално съобразена с метеорологичните условия, желанията и възможностите на групата[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: gecata   
Дата:   08-03-11 14:33

Да и внимавайте с лавините! Около х.Безбог и на Папаз гьол понякога такива лавини трясват, че си е..... пази боже!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   08-03-11 15:10

Ами, аз съм от тези, които приемат на драго сърце по-добри условия за спане. Особено много ми допада, че групата ще има опитен водач - наживях се на разни пишман-водачи в Рила.

170 лв за 2 нощувки в хижа + водач. Двойната стая в хижата е 50лв. За съжаление, откривам доста противоречиви мнения в нета за хижата:

=========
Условията за спане на хижа Безбог са си същите. Направили са ремонт на някои стаи, което съответно им е вдигнало цената, една двойна стая в момента струва 50лв., а апартамент 96лв. на вечер, но с хижаря бай Георги може да се договориш за по човешки цени (въпрос на пазарлък). Единствено трябва да го хване човек извън рецепцията, защото там са му сложили камери да го следят. Все пак персоналът е под всякаква критика. Готвачът ако изобщо някога е работил като готвач сигурно е било в някой концлагер, котаракът ми разбира повече от готвене от него. Барманката прилича на Jaba The Hut от междузвездни войни и е трудно да я уцелиш в бара, а като я извикат и трябва екскурзия с преспиване за да стигне до там.
==============
Изчетох куп щуротии относно хижата в този и във форума на ПСС. Все пак снимките от Пирин които намерих в нета ме изкушиха да отида там. Картинката се оказа малко по различна - апартамента беше приятен и топъл. Топлата вода стигаше за час и половина киснене в банята и след около час пак я имаше. За една седмица не пропуснах нито едно хранене в ресторанта, макар че притеснен от изчетеното по форумите бях домъкнал един сак с провизии ( така и ми артисаха ). Хората които работят там бяха мили и услужливи, всички - хотелиери, лифтаджии и спасители. RESPECT
==============

Линк към цялата дискусия:
http://befsa.com/forum/showthread.php?t=3896



Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   08-03-11 15:31

Хижите Безбог, Гоце Делчев и хотел Добринище са с един собственик вече и едва ли има опция да се договори различна цена с хижаря. В Безбог има стаи, които са ремонтирани и със собствен санитарен възел. Като цяло хижата е доста посещавана, а и е поддържана.
А водачът ни определено си струва [smilie24]
Впрочем в цената е включена и наем на снегоходки за трите дни, които също ще ни бъдат доста нужни [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   08-03-11 15:36

Има и други опции за стаи в Безбог, но като цяло галъбарника (туристическата спалня) не е много оферта зимата....като се замисля и лятото...

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   08-03-11 15:52

Начинанието е чудесно и го препоръчвам, това е друг свят! Не се колебайте! И нещо ще допълня! Не зная колко е опитен водача ви, но посоката е към вр.Безбог и вр.Полежан-2852 м. НВ ! Бил съм и по това време на годината по тези места, изобщо по Пирин, за да снимам, така, че може да ми се вярва. До Попово езеро е недостъпно поради лавини, а те чакат, а и няма какво да правите там, защото на 1 м. под леда е езерото, за образност , по безбожкото езеро, пред хижата, минават моторни шейни. Времето в планината се мени,,през час'', така че екипировка-сигурни обувки, гамаши, котки, снегоходки за всеки случай, останалото, за да ви е топло. Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   08-03-11 16:30

Кънчо Шипков е опитен лицензиран инструктор, планински водач и планински спасител, председател на инструкторския съвет в Планинската спасителна служба [smilie24]

Относно екипировката - доброто облекло и сигурните обувки определено са задължителни; снегоходки ще бъдат осигурени за всички участници.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: nenov   
Дата:   08-03-11 22:03


https://photo-forum.net/static/site_pics/167/e_1199106777_Bezbog_Angel_Nenov.jpg


Пирин от връх Безбог. Пожелавам на участниците прекрасни снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: aniz   
Дата:   08-03-11 22:24

[smile] [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: yavorberov   
Дата:   08-03-11 22:30

Хижата си е хубава, поне така казват мои приятели. Това е много добро предложение ама само дето е от първо число - тогава са дните за месечни отчети :( и едва ли ще смогна?!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: nikel   
Дата:   08-03-11 22:37

Познавам тази хижа много добре и смятам че е нормално мненията за нея да са противоречиви. Разполага с няколко читави стаи, а останалите са само за корави планинари. И все пак 170лв са си доста пари за 2 нощувки на Безбог...

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: dreamitko   
Дата:   08-03-11 22:50

....Преди малко години си е било "мизерийка" май..., а ?
Дано е оправена (санирана) и са и вдигнати звездите /от 1 на 2/ - това са думи на мои познати
[smilie24] за мероприятието

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   09-03-11 01:01

И за участниците в пленера кои стаи ще бъдат запазени - ремонтираните или тези за коравите планинари?

Прегледах маршрута, по който ще се ходи. Малко ме озадачава как може връх Безбог да бъде изкачен преди изгрев, при положение, че денивелацията от хижата е около 350-400м.

По принцип бих искал да дойда на пленера, но нямаше да е зле организаторите да бяха оставили един телефон за връзка за задаване на уточняващи въпроси

-примерно, транспортирането, защото искам да стигна до Добринище с личния си автомобил а организацията от там нататък е неясна. В колко часа ще дойдат останалите, които ще пътуват с автобуса, къде и кога ще се събере групата в Добринище и пр.

-Никъде не пише дали цената включва планинска застраховка.

Щото, нали знаете, като човек загазвал веднъж на Рила заради пишман организатори съм доста предпазлив.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   09-03-11 11:49

В цената е включено следното:
- Планински водач
- Две нощувки в хижа Безбог, в двойна стая със самостоятелен санитарен възел
- Наем на снегоходки за 3 дни ( в зависимост от снежната покривка)
- Застраховка

Приемете извинения за пропуска в текста [smile]

Всякакви въпроси можете да задавате и на посочения e-mail, ще бъде отговорено на всички.



Публикацията е редактирана (09-03-11 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: boink   
Дата:   09-03-11 11:55

Малко ме озадачава как може връх Безбог да бъде изкачен преди изгрев, при положение, че денивелацията от хижата е около 350-400м.


може може [smilie18] малко хвърчат фасчетата но ако успееш да си там точно по изгрев, като го огрее полежанчо и забравяш за фасчетата.


дано да е хубаво времето, иначе е голямо дърво. трябва само да се пие при лошо време и един сериозен вятър.

участниците съветвам [smilie5] : в раницата винаги има място за още нещо(излишно), но после тежи. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: nomadsl   
Дата:   09-03-11 13:56

Като чета как се коментират условията в хижите, започвам да си мисля, че снимките няма да са приоритет.

Съветвам малко да разпитате Снупър-а как се прави. Изключено е да изкачвате върхове по тъмно през нощта, а тръгнете ли, когато вече започва да развиделява - вече е късно. Хубавото време за снимане са точно тези мигове между нощта и утрото. Правилният подход е достигане до избраната позиция за снимане предишния ден и изчакване нощта в палатка за тези три - пет минути режим преди утрото, които са най-ценни. Хижата ще я ползувате само за оставяне на част от багажа и душ /евентуално/ след снимане.

Друго - изключено е един водач да успее да ви разпръсне по позиции в реално време. За да нямате еднакви кадри ще трябват доста водачи, а това не е евтино и цената ми се вижда резонна.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Svetul4o   
Дата:   09-03-11 14:21

Всичко е много хубаво, но това не е нещо което бих направил с още 20 човека които после ще имат същите снимки. Всеки запален фотограф пейзажист с малко опит в планината, с подходяща екипировка трява да може да се справи с върха.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Zdram   
Дата:   09-03-11 14:51

Лично мнение:
1. В Пирин през април - фантастична идея.
2. Десетина-петнайсет души (непознати) - прекалено голяма група за зимни преходи в Пирин.
3. Петчасов преход (отиване и връщане) до Папаз гьол - много трудно осъществимо при зимни условия, водачът го знае прекрасно.
3. 170 лв - твърде висока цена за 2 нощувки, снегоходки под наем, водач и застраховка.

Успех на начинанието и САМО приятни емоции на всички участници!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 15:12

nomadsl говориш очевидно без да имаш опит в тези неща. Да се спи на Безбог, на Полежан или където и да е по билото между двата върха на палатка при зимни условия в повечето случаи е чиста лудост и почти никой нормален човек не би го направил. Горе е такъв ветрилник, че дори опитни и идеално екипирани хора понякога трудно издържат и половин час там. Да не говорим каква екипировка е нужна, да изкараш някого да спи горе.

Защо да е изключено да се изкачва през нощта? Ако хората са екипирани с челници и ги води опитен човек няма никакви проблеми да се качва нощем. Проблемът по-скоро ще е да се организират да станат и тръгнат навреме. Аз един петхилядник и два шестхилядника съм качил нощем, при това двата самостоятелно, а на единия бях абсолютно сам нея нощ. Нощното качване си е доста приятно.

После - за какво разпръскване по различни позиции говориш, за какви множество водачи. Там горе да не мислиш, че има къде да ходиш, че чак и да се разпръскваш. Първо при зимни условия не можеш да ходиш където си поискаш, поне не и без да рискуваш. После - там където можеш да ходиш обикновено е по билото и е достатъчно някой да ти каже - "можеш да движиш по ръба до ей там". Така или иначе гледката няма да се различава особено. Не можеш да очакваш да качиш 10 човека на един връх и да получиш кой знае колко различни кадри. Маршрутът е ясен, кадрите, които се получават от него също са ясни (поне за който е бил там или поне е гледал снимки от там).

Лично според мен, както някой вече каза, ходенето до Папаз гьол е малко безсмислено. А изкачването само на Безбог, без Полежан си е чиста загуба. Защото яката гледка е именно от Полежан.

Най-големия проблем, който може да имат е времето. Такова дългосрочно плануване в планината е малко на сляпо. Ако времето е лошо, както вече някой каза, ще им остане само да пият в хижата на топло.
Дали ще направят някакви свестни снимки зависи изцяло от времето. Ако имат късмет може да излезе нещо.

Да добавя - участниците да си предвидят и 12 лева(ако не се лъжа) за лифта.



Публикацията е редактирана (09-03-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   09-03-11 15:29

Групата няма да бъде голяма, а по-скоро с камерен състав т.е до 10 човека.
Колкото до програмата, тя при всички случаи ше бъде съобразена и с желанията, но и с възможностите на участниците. [smile]

Наистина е предвидено изкачване по тъмно, като за челниците ще се погрижим, но, разбира се, това е само за желаещите да го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: nomadsl   
Дата:   09-03-11 15:46

Итилиен,

имам малък опит с Тодорка и околността. Беше преди повече от 10 години. Трима фотографи бяхме и се бяхме разделили /за да не са еднакви гледните точки, че това обезсмисля/. Имахме трима водачи от Банско. Моят бе някакво момче, което зимата работеше по ратразите.
Първият опит - нощно изкачване бе провал. Въпреки, че имахме от тези лампи, които се слагат на главата. Моята я бях закачил на кръста, защото нищо не виждах, ако си я поставя на челото. Светлината се отразяваше от водните капки - леко ръмеше и виждах само някакъв ореол наоколо. А да внимаваш къде стъпваш, а с 15 кг багаж техника, отделно вода, храна , дреболии и палатка, някакси не ти спори. Закъсняхме драстично и сбогом дълги експозиции.

Затова вторият път отидохме още предишния ден, опънахме палатка /не за сън, а просто някакво укритие от вятър и пръски, най-вече за техниката/, където си прекарах 10 часа до развиделяване. Духаше доста и правилно, че бях взел тежък статив - на вятър статив под 4 - 5 кг, все едно си без него - всичко трепти.

Но сутринта, когато мрака леко почна да се отдръпва и онези магични мигове, точно между нощта и деня, стичащите се мъгли през хребетите - възнаграждението бе неописуемо. Успях да направя поне 6 или 7 кадъра от по една минута, преди да стане прекалено светло.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   09-03-11 15:57

[smilie24][smilie24] itilien Ще се повторя , до Попово езеро, едно, че е безсмислено, но по първото е, че е недостъпно, минават се лавиноопасни зони. Има един здравословен принцип в планината при сняг -следва се билотооооо и пак казвам, посоката в този район, по това време на годината е вр.Полежан. Е, ако лицензираният и титолован водач е магьосник, можеееее и друго ! [smilie3] Към nomadsl-чо нощните, преходи както каза и itilien не са нещо необичайно, останалото, без опит и подготовка за зимно време, са спинкай в отвъдното. Неблагоприятно време за снимане е видимост в метри. Ще имате време, време, дори и един час да ви се отвори, могат да се направят приятни кадри и около самата хижа, или на около 1 час от нея........ Предложението на Фотосинтезис заслужава внимание!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 16:11

Тодорка е малко по-голяма, има къде да се поразмърдаш. Ама пак няма кой знае каква разлика в гледните точки, най-много предния ви план да са различни камъни. А и като гледам не говориш за зимни условия. Зимата е бая различно. И има значение в каква форма си за това как ще вървиш. Тук хората няма да мъкнат големи раници именно защото няма да спят горе. Ако и вие не мъкнехте раници, щяхте да стигнете навреме сигурно.

Много си зависи от мястото и от хората. Хора, които отиват на подобно организирано мероприятие е ясно, че не са планинари и нямат особен опит нито с походите, нито с изкачванията, нито с физическите натоварвания, нито със снимането по подобни места. Примерно аз лично не бих тръгнал никога с водач, пък ако ще и раницата да ми носи. Независимо в коя планина по света :) Ако не става дума за изкачване на сериозен висок връх де. А за организирана група пък да не говорим. Така че предварително не може да се очаква от подобно мероприятие да произведе кой знае какъв резултат. По-скоро е да се начеше крастата на хора, които иначе не биха отишли там.
Да направиш добри снимки в планината е много силна доза късмет. Не всяко излизане дава резултат. Един път въздуха ще е запушен, друг път ще има облаци, трети ще вали, четвърти нещо друго. Така че или трябва да имаш много късмет, или да ходиш много често, за да имаш шанса да попаднеш на добри условия.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 16:13

Понякога и посред бял ден могат да се хванат интересни условия за снимки:


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1172587450.jpg



Портата Железни врата (Демиркапия) от вр.Безбог


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 16:20

Ето ви две три снимки от Полежан, правени от dido2 . Трябва да се отбележи, че подобни условия се случват много рядко и да ги нацелиш или значи късмет, или значи добро разбиране и следене на метеорологичните условия и прогноза + късмет. Миналата зима примерно са липсвали антициклони и най-вероятно подобни условия не е имало нито веднъж.


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1234871891_IMG_7081_1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1237979511_IMG_7053.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1235077069_IMG_6639.jpg




Публикацията е редактирана (09-03-11 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 16:23

Абе от цял Пирин Безбог е второто по тъпотия място за снимане след Спано поле [smilie18] [smilie18] [smilie18]. Ама ясно де ... до хижата има лифт и за пленер ....

Там е яко ма на лято, че поне има езера.

Инак ви пожелавам да случите на време. И на най-скучното място може да стане добър кадър, ако хванете драматично и интересно време.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: itilien   
Дата:   09-03-11 16:26

Абе Безбог е тъпо, но по-яка гледка от Полежан едва ли има в цял Пирин :)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 16:26

Точно щях да напиша, че условията на моята снимка са доста специфични и редки - ниската облачност да се вдигне до към 2300-2400м н.в. и само върховете да са над облаците, обикновено при антициклон е по-ниско и цялата планина над 1200-1500м е отгоре.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 16:30

itilien, абе да ти кажа от Синаница и от Каменица никак не лъже, зависи кво търсиш в гледката де.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Стефан   
Дата:   09-03-11 16:31

Между другото, Фотосинтезис, няма ли да направите пак някой хфъркат пленер като есента, че това е нещо интересно което е по-сложно човек сам да си го организира. Пък есента съвпадна с някои други мои планове. На сайта ви не сте качили снимки от него пленер, да видим как е било [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   09-03-11 16:39

За зимно качване си трябва лична екипировка и добра физическа форма. 3 часово нощно изкачване не е по силите на всеки срещнат, а нощуване на едно място без да се движиш е още по-неприятно и опасно. На ентусиастите без опит препоръчвам в оставащите 3 уикенда да качат нещо за тренинг. С планината шега не бива.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 17:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: papi   
Дата:   09-03-11 17:05

кефа цена няма

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: boink   
Дата:   09-03-11 17:07

ей така за майтап ви показвам две много стари снимки, силно бос съм в този жанр, но интересното в тези снимки е че мъглата/облаците паднаха за 10 минути и от супер слънчево стана ей така:


https://photo-forum.net/static/site_pics/164/o_1299682829_5816_104660345826_736930826_2040348_7708672_n.



https://photo-forum.net/static/site_pics/164/o_1299682783_5816_104660340826_736930826_2040347_1165703_n.




мястото е много хубаво. дано да е хубаво времето тогава и да има много сняг.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   09-03-11 17:15

autosvet[smilie24] от вчера поднових тренировките в залата. Иначе за изкачване, тука си имаме витоша, ама то в сравнение с Рила и Пирин е кашкавал-планина, поне отсамната и част. Все едно де, като няма риба и ракът е риба.

По съвет от организаторите обявявам, че ще пътувам до Добринище с колата си, така че ако има други желаещи да ходят на пленера от София и искат да пътуват с мен да ми пишат на лични за да се разберем.

Имам ходене до Предел в уикенда 26-27 март и може да отскоча до Добринище и х. Гоце Делчев, за да видя как е пътя там.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   09-03-11 17:18

по-яка гледка от Полежан едва ли има в цял Пирин

това е въпрос на лични предпочитания, за мен най-добрата гледка е от Джано - на всички страни виждаш езера Папаз гьол, Кременските, Митровото, Аргировото и и още едни в далечината в източна посока /не се сещам сега как се казват/

и от Джангала също е много хубаво

ще се надаме на хубаво време и ако може да се качим на Полежан [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   09-03-11 17:19

Безбог е лесно достъпен в зимни условия и е добра изходна точка за обиколки наоколо, иначе за другия път ще предложим нещо по-стабилно за най-запалените[smilie3]

Итилиен е врял и кипял из планините [cool], но пък някои за начало ще имаме нужда от по-лек маршрут[smilie3]

Хвъркат пленер сигурно ще има пак, даже може да похвърчим и в по-далечни дестинации [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 17:21

Аз ще ти кажа за пътя и без да се разкарваш ... до рибарника е добре, на горе е дупки, кратери и капани за полуоски.

Абе мен по ми прави впечатление факта, че в тоз пленер няма лектор и програма на тема Планински пейзаж. Ако лекторът е свестен бих се записал заради лекцията, не толкова заради мястото, Пирин съм го обикалял целия няколко пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   09-03-11 17:36

Хм ами честно да си кажа ако отида на такова място ще ми е много по-интересно да науча много за придвижването в зимни условия от опитен планинар отколкото някой да ме учи как да снимам/не че отказвам и второто де/[smilie3]

Идеята е че рано или късно ще дойде момент, когато дали с малка компания дали сам нарамил статива ще поемеш по зимен Пирин [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   09-03-11 19:17

Прави ми впечатление ! След като се използва наименование ,,Папаз гьол'', знаете ли легендата за ''Безбог'' ! ? Сигурен съм, не е от незнание, тогава, защо това ,,Папаз гьол'', да не се намира и в Булгаристан ! ?

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 19:29

Винаги съм го наричал Попово езеро.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 19:37

kalingo27, за Безбог има две легенди, едната е свързана с турското клане, а другата с Бог Бес, която е доста по-достоверна, ако вобще може да се нарече така една легенда [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Повечето имена в Пирин са били турски и в последстие сменени (и то съвсем скоро като времеви период) - Ел тепе (Вихрен), Мангър тепе (Полежан) ... да не ги изреждам всичките.

Като сте толкова отворени на Мусала, що не и викате Сталин ... ми използвате турското име.



Публикацията е редактирана (09-03-11 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   09-03-11 19:43

А не е ли по-добре Тангра... звучи си баш ка требе [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   09-03-11 19:47

Нали островът в езерото бил калимявката на попа, който се удавил там, оттам ми е било по-лесно да го запомня като Попово езеро. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: i_viper   
Дата:   09-03-11 19:53

apollo, то всичко зависи от Картография ООД [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Как го напишат така ще се казва ... мани драма е това с топонимите.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   09-03-11 19:59

Джано, Мангър тепе, Джангала, Сиврията и т.н. щото не мога да запомня новите и си карам както си ги знам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: stardriver   
Дата:   09-03-11 20:02

Преди няколко седмици се разходих до вр. Безбог та...


http://store.picbg.net/pubpic/5A/56/8e4af3a6f85a5a56.jpg




Идеята за пленера е чудесна, но цената е доста висока и мисля да си направя самостоятелен :)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   09-03-11 20:02

Булгаристан , казвам ! Познавам Пирин,Рила, Странджа, Витоша, Родопа, Стара планина,.... мнооого добре, като казвам много добре, не преувеличавам и аз самият се бъркам с нови наименование, защото например вр.Дженгал и като чуя Самодивски връх , в първи момент, къде беше и с други наименования също се е получавало, до тук това, колко сме отворени. Наименование Попово езеро е достатъчно популярно и прието, независимо от наименованието ,,Папаз гьол'' в песента,която харесвам и съм се ,,упражнявал'' като се посгрея в хижа и приятна компания.... Прави ми впечатление, че за да се изкарат запознати се използва ,,Папаз гьол'' от хора, които не са твърде на ,,ти'' с планината, дори , ако са фотографи, я ,,оплющяват'', без особено разбиране на мястото. Други има, които разбират хижите за ,,свободия'', също не разбирайки този свят ! ? Така, че внимателно с квалификациите

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: dau   
Дата:   10-03-11 00:08

170лв за 2 нощувки на Безбог + снегоходки и челници е скъпо наистина, но може би повечето хора тук пропускат нещо много важно.

Тук има и професионален планински водач. Човек на който едва ли не ще му бъдат поверени животите на всички хора за 3 дни.

Колко според вас е хонорара на този човек при това разделен на 10 човека група, не на 50...

Сметката е елементарна, ако отиваш сам излиза доста по-евтино, като искаш с планински водач е скъпо това е!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-11 00:14

@dau,

Ако нямаше опитен планински водач изобщо нямаше да си губя времето да пиша в темата. За не дотам опитни хора в планината като мен наличието на водач е решаващ фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 00:32

georgivelev в зала единствено да помпаш степер и велоаргометър друго не се сещам какво ще ти помогне за планината. Въобще планинарството и силовите изпълнения имат нещо много малко общо. По-добре да тичаш в парка от колкото да кибичиш във фитнес ще имаш много повече полза от колкото да помпаш.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: vladimir666   
Дата:   10-03-11 02:00

Офертата е яка.
Обаче прехода между Безбог и Попово си е лавинарник на места.
Сега няма много сняг и ако се фирнова по - рано ще е ок.
Обаче падне ли като миналата година метър нов сняг към края на март- греда.

Колкото повече се слуша водача, толкова по - малка е вероятността някой да го пишат по вестниците [smilie3]


Весело [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-11 08:22

@autosvet, точно пък велоергометърът както ще ти помогне за планината...

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   10-03-11 09:02

Еми за планината трябват най-общо казано- крака, дишане , сърце и ритъм [smilie5] , а бягането и велоергометъра ги дават и най-вече бягането, тренира се ритъма на дишане- издишане и издържливостта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: yakumo   
Дата:   10-03-11 10:22

[smilie5] вие на маратон го обърнахте.

Така като гледам, става дума за преходи от по 2 часа максимум. При това не в спринтово темпо.

При добро време и с разумно количество товар, а не 20 кг. раница, всеки в нормално физическо състояние би трябвало да няма никакъв проблем с ходенето [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 10:25

georgivelev в залата нищо друго няма да ти е от полза за планината. Важно е разпределянето на силите и да се тренира за издръжливост. Честно да ти кажа по-добре да ходиш да плуваш бруст и гръб от колкото да се потиш в залата, ако нямаш възможност да качиш Витоша няколко пъти.

yakumo ако не си във форма първият ден изкарваш и вторият пукаш гумите - а това бави групата. Ако ще се ходи да се снима само снимачната техника е поне 3-4 кг - апарат, 1-2 обектива и статив. Вода поне 2л. Храна поне 0.5кг. Резервните дрехи, снегоходки, личните вещи и аптечка - общо към 9-10кг без масата на самата раница.



Публикацията е редактирана (10-03-11 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   10-03-11 10:56

autosvet [smilie24]
Но 2 литра вода ми се вижда много. По-скоро термос с чай 0,75 литра, храна максимум 1-2 сандвича. Суха тениска, челник, снегоходки... Останалото - фото техника. Това е според мен, за няколкочасови разходки.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: yakumo   
Дата:   10-03-11 11:07

Ами аз какво казвам?

Нормална физическа форма - не говоря разбира се за хора, които не могат да качат 5 етажа по стълбите без да изпаднат в криза и ходят до двете нули с таралясника си. Бездруго такива нямат работа горе.

А 10-ина кг. на гръб са си съвсем нормално тегло за багажа - говорим за 2 часа със снегоходки, все пак, а не 6 часа биене на пъртина [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 11:16

Мен така са ме учили - вода се взема за поне 1 ден защото всичко става. Тениска, блуза и чорапи. Задължително е поне чорапите и тениските да не са памучни за да не се окостите от студ. Лично аз бих си взел примусче вместо термос защото със сигурност чая ще е топъл. Разликата в масите не е чак толкова голяма, но това си е за по-редовни туристи.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   10-03-11 11:33

По принцип е така [smilie24] Зимата тялото не се обезводнява както лятото под горещото слънце. Но според мен човек трябва да познава възможностите си, в противен случай по-добре да се запаси.[smilie24] Иначе за един ден термосът не би се затруднил да запази чая топъл (макар и не горещ). Гетите също са задължителни.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   10-03-11 11:56

Неопренови чорапи... не са идеално решение при застояване на място но при движение са без грешка![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: marvin   
Дата:   10-03-11 12:01

няколко кадри от един изгрев на Безбог преди време


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1172745788.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1172745729.jpg





Публикацията е редактирана (10-03-11 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 12:02

Ми слагаш и едни вълнени върху неопрена [smilie25]. Лично аз ползвам такива от меринова вълна и акрилни нишки, с обикновените термочорапи мембраните на патъците на вършат много работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-11 19:39

Абе стига бе, велоергометър, карането на колело и ходенето (тичането) използват съвсем различни мускули, аз мога да карам колелото си с часове, но не мога и 200 метра да пробягам нагоре в парка.

Значи, много интересно как разбирате залата като място за помпане на мускули, има си тренировки за помпане, има си тренировки за издръжливост.

Още по-странно е как определяте какво ми е нужно, без да сте ме виждали и без да ме познавате. Ако имах възможност, щях да се запиша на плуване, но през зимата не смея.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   10-03-11 20:19

Между плуването и бягането а оттук и ходенето връзката е много малка! За козата си требе пръч така и за баирите си требе баир!!!

Та бягайте в парка, под над след хълма и обратно и така [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: autosvet   
Дата:   10-03-11 21:32

georgivelev това е единствените цялостни съвместни натоварвания. И тук не е важно как изглеждаш и колко тичаш. Иначе за баира си трябва баир, ама като няма баир трябва да симулираш нещо и за това плуване и търчане най-вече за да тренираш натоварване, темпо разпределение на силите. Упражненията с тежести и силови уреди не помагат. Повечето мускулна маса иска повече енергия - съответно храна и вода за да ги разнасяш нагоре.

За плуването бруст - натоварва доста добре цялостно организма без да те изморява прекалено бързо, лесно се контролира темпото, дишането. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: egoucm   
Дата:   11-03-11 14:17

поздрав :)

https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1200260240.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   11-03-11 15:26

Страшен трол си, човече. Всяко изречение в този абзац си е само за себе си и би могло да бъде дискутирано и оборено, но, както е казал поетът - Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Аз ти предлагам да си стиснем ръцете спрем дотук.

>>>
georgivelev това е единствените цялостни съвместни натоварвания. И тук не е важно как изглеждаш и колко тичаш. Иначе за баира си трябва баир, ама като няма баир трябва да симулираш нещо и за това плуване и търчане най-вече за да тренираш натоварване, темпо разпределение на силите. Упражненията с тежести и силови уреди не помагат. Повечето мускулна маса иска повече енергия - съответно храна и вода за да ги разнасяш нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: Lalinda   
Дата:   11-03-11 21:04

Ами... аз затова отидох на един самостоятелен пленер в Алпите с опитен планински водач, превъзходен готвач и автор на няколко фотографски книги...
[smitten] [smitten] [smitten]

Научих доста неща, от които няма да имам нужда - снимането при големи контрасти не е проста работа - тъй като изобщо не обичам да снимам пейзажи... Снимах си с филм.

Виж, обичам всякакви предизвикателства, но из родните планини се прошетах доста отдавна...

А на Газея българското му име как е?


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   11-03-11 21:40

[smile] Газей - Войводски връх, 2761 м.н.в.... Препоръчвам ! Преживяване е да се мине и газейски(стражишки) циркус - езера....



Публикацията е редактирана (11-03-11 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kirilius   
Дата:   11-03-11 21:45

Lalinda, Газей го прекръстиха на Войводски връх, обаче още не съм срещал някой, който да му вика така [smilie21]

Относно физическата подготовка, за планина най-добре се тренира на планина. Но като няма риба и ракът е риба [smilie5] През февруари изкачих два върха над 5000м, където си трябва физическа подготовка. Тъй като живея в Торонто, където няма планини, наложи се да тренирам в зала - само бягане по машините. Адски досадно, но алтернативата беше да бягам вън в снега на -15. Така или иначе постигнах желаната форма само в зала. Инак специално за живеещите в София една-две разходки до Черни Връх без лифт ще свърши работа.

За пленера определяно препоръчвам да се иде по Полежан. Гледката от вр. Безбог далеч не е същата. Ако има ентусиасти в групата, които са по-добре екипирани и времето е хубаво, могат да стигнат до Малък Полежан, от където Дженгал се вижда най-добре. От Газей пък се виждат Стражите много добре.

autosvet, като тръгваш с примус на еднодневен излет, да не забравиш да си вземеш и ютията. Може да потрябва, ако си измачкаш дрехите [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-03-11 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kirilius   
Дата:   11-03-11 21:51

kalingo27, подвеждааш хората. Газейският циркус е едно от любимите ми места в Пирин, но там зимата е меко казано опасно - особено за хора, които нямат опит.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kalingo27   
Дата:   11-03-11 22:01

Да,емоционално реагирах, така може да се тълкува. Визирах запитване на Lalinda ! Уточнявам ! Препоръчвам, но дори и в различен от зима сезон на годината, трябва да се преценяват физическите възможностите.Допълвам, че минаване на газейски циркус и езера е сериозно нещо, само за различно от зима! За зимен сезон не препоръчвам вр.Газей, не е невъзможно, но не препоръчвам, идва множко! Иначе Не подвеждам, прочети какво съм писал по рано и там никъде не съм казвал Газей. Писал съм, че посоката е вр.Безбог, заради по достъпен, а иначе е вр.Полежан. Категорично не препоръчвам зима и е опасно, и нямат работа до Попово езеро ! !



Публикацията е редактирана (11-03-11 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: photosynthesis   
Дата:   14-03-11 15:27

Може да включим и преход до Полежан, но зависи и от групата. Преходът не е от леките, около 4 часа е и при всички случаи няма да стане през първия ден, тъй като няма да ни стигне времето.


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: dau   
Дата:   14-03-11 16:23

Полежан наистина ще е по-добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: rody   
Дата:   14-03-11 22:59

Ако се качите на Полежан ще видите почти целия Пирин, но през зимата се съмнявам в изкачването - по ръба има големи козирки от сняг. Водача ще прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: kirilius   
Дата:   08-04-11 18:22

Бре тоз пленер състоя ли се? Къде могат да се видят снимки? Аз съм в чужбината и не можах да се включа, но съм пириноман и ми е интересно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   08-04-11 19:12

И на мен ми е интересно [cool] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: georgivelev   
Дата:   10-04-11 23:58

не се състоя. Бях сред записаните и съм леко разочарован. Но пък днес, 1 седмица по-късно, бях в Гърция, там е 24 градуса жега, какъв пирин, къв снежен пленер, кви пет лева. Лято е вече, панимайш?

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: promis   
Дата:   11-04-11 15:23

Жалко [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЛАНИНСКИ ПЛЕНЕР - Снежен Пирин от изгрев до залез - 1/3 април
Автор: apollo   
Дата:   12-04-11 11:05

Лято не лято, който е изпуснал зимната красота... просто е изпуснал много... иначе сладникавите плажчета у Гръци са ясни [smilie18]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »