Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-03-11 16:55

Първата реакция на повечето ми познати, когато за първи път ме видяха с DSLR с много копчелък по него (Fuji S5 - т.е. все едно Nikon D200) беше - "абе как снимаш с това нещо - много е сложно" ( "или много голямо и тежко").
Много е странно това, че повечето хора, на които съм давал да снимат с DSLR, настроен на фокус по централна зона (точка), обикновено не могат да фокусират обекта, който искат да фокусират - например човек. Почти винаги са се получавали снимки с прекрасно фокусиран... фон.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: ixus   
Дата:   10-03-11 17:53

Аз пък веднъж си снимам на Шипка преди залез и след дъжд,тежко небе, абе идеално .Една компания ,момчета и момичета ме питата за кой вестник снимам.За "Чук-чук"-викам аз. Естествено не се вързаха.Показах им на екранчето какво съм снимал и възкликнаха -"баси мазните снимки" (в добрия смисъл),после ме помолиха да ги снимам и да им пратя снимки на скайпа.Направих им аз няколко снимки пред паметника и като се прибрибрах и свалих снимките на компютъра, какво да видя ,тъмна тъмница (забравил съм апарата на ръчни настройки),небето драматично ,но лицата не можеш ги различи.Вкарвам във фотошопа яко шадоус /хайлайтс и става една грозна работа ,знаете как е и пращам снимките .Бяха възхитени,хиляди благодарности ,комплименти... и си ги сложиха по скайповете веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: totomoto77   
Дата:   11-03-11 10:19

Забравяте архетипа на тъпия въпрос- " този апарат може ли да снима цветно".

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: alfar   
Дата:   11-03-11 12:51

Преди 10-на години доста посещавах нощните заведения на София, а и доста ходех с акредетации на Формула 1.
Италия. Монца. Излизат онези девойки които носят знамената и се подреждат до пилотите на стартовата решетка. Естествено - щтракам по тях известно време, но после почнах да снимам и пилотите, болидите. След няколко минути някой ме потупва по рамото. Обръщам се - девойка от шпалира. И ме пита на български - "Антонио (така се казвам), искам мойта снимка да е на първа страница."
За малко да падна по гръб! Побъбрихме и се разбра че ме познава от Софийските заведения. Светът е малък :)


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: mars49   
Дата:   13-03-11 00:09

Позволете ми да се включа! От години не съм писал в този форум. Темата ме заинтригува. Всеки би могъл да опише десетки невероятни случаи. Такъв случай ще опиша и аз.
...... Това се случи през март 85. В столицата на Ангола-Луанда. Главната улица. Не крайморския булевард. По навътре в сушата. С мой колега, с когото временно деляхме една стая, бяхме излезли на разходка. Поседнахме на една пейка и си говорим. В ръцете му е фотоапарат "СМЯНА". Великата Смяна! /Без кавички/От време навреме го насочва и щрака. Има си филми в достатъчно количество. В един момент, към нас се приближи един разярен негър и започна да ни крещи. Нито колегата, нито аз разбирахме какво ни говори. Човека говори португалски, но с такава скорост, че нищо не му се разбира. По едно време грабна фотоапарата от ръцете ни и го тръшна на земята. Почна да го тъпче.
В този момент към нас се приближи полицай. Вижда, че сме бели. При това чужденци. Разбира, че има конфликт и решава да се намеси. Разпита негъра. Попита и нас, чий е фотоапарата. Правили ли сме снимки. Ние естествено, възпитани хора, казхме истината. Поклати глава. Записа името на негъра. И се обади в полицията. Дойде полицейската патрулка и ни закараха в полицейското. С вещественото доказателство - счупения фотоапарат. Стоим и чакаме. След малко пристига нашия административен преводач и един представител от посолството. Първата им приказка беше да ни попитат какви сме ги забъркали.Ние свиваме рамене в недоумение. Какво да кажем. Не знаем в какво ни обвиняват.
В ангола има 11 различни племена, с различни нрави, закони, разбирания, поверия... В някои племена не позволяват да се отнема образа на човек, тъй като това може да му донесе нещастие. И точно в това бе нашето прегрешение. Ние сме снимали в посоката на този негър. Дали сме го хванали в кадър или не, не се разбра. Но човекът не искал да отнемаме неговия образ...
Разминахме се... Но ни предупредиха. Да внимаваме когато правим снимки. Да искаме разрешение когато снимаме анголци. Ако ни се позволи, тогава може.
Фотоапарата на колегата ли? Анголското правителство го обезвъзмезди с фотоапарат "Кодак". Да му е честит. Дано да продължава да го ползва.

Смяната си е смяна!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: pefoto01   
Дата:   13-03-11 02:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vrabcho1974   
Дата:   13-03-11 07:36

най много да те натупат

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: realnoncho   
Дата:   13-03-11 11:49

Аз се сетих и за една случка в друга посока.
Бях на хижа Рай и снимах малко наоколо. Вечерта един човек на видима възраст около 50 години ме пита с какви обективи снимам. Аз понеже съм свикнал да обяснявам като за идиоти викам един за близо и един за далече. Той ме пита какви милиметри и аз си казах, после разговора мина в друга насока. На другия ден сутринта към Райското пръскало се срещаме със същия човек носещ 50D с грип и се ухилих и му викам:
- Е добре де, защо ме остави вчера да ти обяснявам като за идиоти [smilie5]

Ако някой се познае да казва [beer]



Публикацията е редактирана (13-03-11 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Stef1   
Дата:   14-03-11 14:56

"Прави ли клипчета?" -
НЕ!
-Еее, баси тъпия апарат !
Редовен въпрос е това ! Или като го дам на някой да снима и види дисплея, че не се вижда на него нищо или има настройки само реакцията е - "AAA, нещо направих!" :D

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Stoychev   
Дата:   14-03-11 16:21

"Ми той не е включен бе!"

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vandobrev   
Дата:   15-03-11 13:23

Обяснявм на един познат:"...искам да правя такива снимки че те сами да "говорят" за ситуацията която снимам."А той ми отговаря: Ми прави клипчета бе![smilie11]
И всеки път ако се появя със сложен обектив различен от китака(примерно някой телеобектив) ми казва:пак си с нов фотоапарат[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: fit_ness   
Дата:   15-03-11 17:29

Топ 3:
1. Колко надалече снима?
2. Колко мегапиксела е?
3. Колко му е зума?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: npelov   
Дата:   17-03-11 02:52

Явно откакто има ултра-зуум сапунерки не питат много за зуум. Като ходим на разходка обикновено питат "репортери ли сте" и "ще ни изпратите ли снимките".

Миналата събота срещнахме едни момчета. Те като видяха апаратите викат
- ще ни снимате ли?.
Аз бях със 70-300 приятелката ми ги щракна.
- А как да ви изпратим снимките.
- качете ги в интернет, ние ще ги намерим.
- ама той интернета е голям [smilie18] ...
... записах им сайта вече успокоен, че просто искат снимка за спомен и няма да разпитват за мегапиксели и др. такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: gradskia   
Дата:   27-03-11 22:01

[smile]
Това на колко километра снима?
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: kingsix   
Дата:   27-03-11 22:24

Мотая се из крепостта Царевец и една жена идва и ми казва, че за професионални снимки трябвало да се договоря с директора на комплекса. Казвам и че съм любител и тя - с такъв фотоапарат никой не е съвсем любител :D Пък бях с K100D с китовия.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Sumuelll   
Дата:   28-03-11 01:46

Аз пък най-редовния коментар който получавам докато снимам хора е:
"Тук никаква снимка не може да стане!" в общи линии може да се каже че го чувам средно по веднъж дневно.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: nsirakov   
Дата:   28-03-11 08:36

За коя медия снимате....

Отговорът:
"За Медия Плеър"

винаги минава...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-03-11 08:52

Ти за списание ли си?
НЕ...
За весник?
НЕ...
Амаа от университет нещо ли?
НЕ...
Ама нещо от природозащиници ли си?
НЕ...
И ко ей тъй си снимаш?
ДА...
И ко снимаш ся? То няма нищо?
......
Дообре айде приятен ден....


[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-интересните коментари, които сте получавали докато снимате
Автор: Daniell   
Дата:   28-03-11 09:01

Моите топ 3:
бях на един семинар в Кайлъка и решихме да се разходим из гората. Бях сложил 18-55 (+ сенник) обаче ми падна батерията и си сложих грипа. Когао ме видяха получх доста въпроси, най-забавния беше "Ама той на лента ли снима?"
2.
По центъра в Русе с 50mm и една приятелка искаше да ме снима. Видя че не ме побира и почна да върви назад и най-накрая се блъсна в кошче за боклук :D
3.
Снимам гълъб кацнал на терасата ми с 18/55 защото нямах време да сменя с друг и една жена от отсрещния блок извика полиция защото си мислела, че съм я снимал нея :D:D:D

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »