Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   28-02-11 16:35

Снимки за изложбата БгПресФото ще се приемат до 4 март включително. Журирането е на 5 март, на 6-ти март в БТА от 11 часа ще бъдат обявени победителите.
-Голямата награда на Бг Прес Фото/2011
- 3000лв от Ротари клуб София Център
- Специална награда на Кмета на гр- София, г-жа Фандъкова
- Фотоапарат Никон
- Мобилни телефони от МТел
- Ръчен часовник от Джулиани
- Наградите ще бъдат връчени тържествено то г-жа Фандъкова и представители на спонсорите на откриването на изложбана - 16 март в НГЧИ
Изложбата се организира съвместно от Столична Община, Еконт Експрес, Уникредит Булбанк и БгПресФото
Регламента за участие е публикуван на страницата на конкурса -www.bgpressphoto.com

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: papi   
Дата:   01-03-11 20:08

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   02-03-11 03:45

Г-жа Даниела Мразкова от Checz Press Photo пристига за журито в петък. Тя е изключителен професионалист, критичка и автор на книги за фотографията, популярни по света. Другата Голяма дама е Daphne Angles от New York Times . Ще има сърдити и недооценени, но накрая е важна добрата фотография.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   02-03-11 03:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   02-03-11 13:44

Идеята е, че снимките трябва да са правени като за медия. С цел публикуване. Това е изискване и други конкурси. Може снимките и да не са били публикуване. Давай снимките, да ги видим, пък тогава ще говорим.


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   03-03-11 18:56

За пръв път, фоторепортери от Македония изпратиха снимки за участие в Бг Прес Фото!

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   03-03-11 19:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   04-03-11 08:16

pefoto01 , ако репортажа е твой стил, имаш на разположение цели 16 часа.Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-03-11 11:30

Какво странно има фоторепортери от област Македония да пращат снимки? Надявам се от Тракия и Добруджа също да са пратили.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   04-03-11 17:09

Малко остана. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: tycoon   
Дата:   05-03-11 09:58

This is an automatically generated Delivery Status Notification

THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY.

YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE.

Delivery to the following recipient has been delayed:

bgpressphoto@abv.bg

Message will be retried for 2 more day(s)

Technical details of temporary failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 450 450 4.7.1 <bgpressphoto@abv.bg>: Recipient address rejected: Service is temporarily unavailable. Please try again later. (state 14)


========
Това означава ли , че съм пропуснал срока???
Пратих ги навреме

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   05-03-11 11:20

Трябваше да опиташ пак, от друг мейл.
Да не би пощенската им кутия да се е запълнила?
Аз изпратих само линк към tranz.it

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: tycoon   
Дата:   05-03-11 11:27

Запълнена е

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: arminius   
Дата:   05-03-11 21:17

Аз също получих съобщение като на tycoon ... а ги пратих вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: FilipPanchev   
Дата:   06-03-11 04:06

Сериозна поща в абв-то.... СМЯХ! Нищо чудно, че се получава така...

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: seuret   
Дата:   06-03-11 09:53

Така е, в бранш в който години наред основното е било роднинството ти с някого....

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: bulfoto   
Дата:   06-03-11 14:11

На победителите честито [beer]
http://www.bulphoto.com/events/23896/

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: ecobo   
Дата:   06-03-11 14:19

Честито на Денислав Стойчев от Ямбол за първата награда в категория за млади репортери до 23 години! [shtrak]
Само така! [smilie24]
Очертава се извънредна сБирка [beer]
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: marto   
Дата:   06-03-11 14:24

Честито Stoychev [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Manchev   
Дата:   06-03-11 15:07

Мхм, добре ме пратиха да живея във Великобритания :D [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: delsol   
Дата:   06-03-11 16:06

Не могат да участват монтажи, обработени или манипулирани снимки.А първата награда яко е пипана с Топаза.Иначе на наградените честито.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: mavar   
Дата:   06-03-11 16:12

Честито на МЕА

Цялото пресфото от фото форум[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: dau   
Дата:   06-03-11 17:32

Ами да при условие, че имат сайт и домейн да се ползва АБВ!

И аз го получих това даже по няколко пъти на всичките ми към 10-на снимки, които съм пратил...

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: tycoon   
Дата:   06-03-11 22:05

Честито на победителите, а на организаторите догодина да си оправят имейла, че стана много смешно[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: dau   
Дата:   06-03-11 22:21

Мда а хората, на които не са им пристингали снимките... да се чудят как да участват...

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: vaskoni   
Дата:   07-03-11 00:08

Ееее браво, честито Денис! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: tonyboy79   
Дата:   07-03-11 08:37

Честито на победителите и догодина по-хубави снимки да направят. [beer]
Това, което ми направи лошо впечатление е, че сме много далече от нивото на The Big Picture - Boston.com, а има наистина много добри и кадърни фотографи в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   07-03-11 09:44

tycoon , за съжаление много фотографи се активираха и пратиха снимките на 3 и на 4март. Пощата постоянно е почиствана и е стигала максимално 70% от обявения си капацитет, но е връщала някои писма и така ние получавахме на 5, 6 и 7 март, писма от 3-ти...Не ги видяха и членовета на нашето международно жури.
Решихме снимките забавени по технически причини ще бъдат гледани при селекцията за изложба.
Не е смешно, а е непростимо, че най-малко 10 участника изпуснаха възможността да бъдат оценявани от журито.
Тази поща в АБВ няма да бъде изпозвана повече от БгПресфото!

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: IvoZ   
Дата:   07-03-11 12:02

станаха двама от Ямбол ,,,,мисля че е време за извънредна ,,,,,че съм се разсъхнал като стара каца[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   07-03-11 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   07-03-11 21:00

Благодаря ви! [beer]

Манчев, MEA, честито! Надявам се да се видим и запознаем...



tonyboy79 и pefoto01, защо мислите така? Според мен, наградените снимки са на по-високо ниво от повечето в "The Big Picture - Boston.com", които, да си призная, не ме вълнуват особено. Става въпрос за материалите на Емилия Маслинкова, Иво Данчев и Любомир Бенковски. Другите са само с местна значимост, което по никакъв начин не означава, че са по-малко добри! Трябва да признаем, че надали много хора в чужбина познават Бойко Борисов и дейностите му.

Не споменах Дими и Манчев, защото снимките им са черно-бели, а такива не съм виждал в "The Big Picture". Иначе са голяма работа! Нямам търпение да разгледам пълните им фотоесета на изложбата!


И като говорим за ниво, можете да разгледате материалите на агенцията с най-много награди от World Press Photo 2010 (2011?):
http://www.panos.co.uk/stories/

Разбира те, че няма как в България да се снимат репортажи за негърчета, талибани и тибетски монаси! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Manchev   
Дата:   07-03-11 22:40

Честито и на теб, Stoychev. Винаги си показвал много хъс във форума, ето че се отплаща. Материалът ти е страхотен и абсолютно заслужено е на първо място. Относно нивото на конкурса- аз смятям, че е напълно нормално и добро. и Стойчев много вярно каза, че няма как да се видят крайно драматични репортажи от войни, бедствия и т.н., тъй като в България(слава богу) не се случват толквоа драматични катаклизми, а никоя от агенциите ни не праща кореспонденти по горещите точки в чужбина. И все пак журналистическата фотография не трябва да е крайно драматична, за да е качествена и добра.

Честито на победителите и поздравления за организаторите ;) [beer]



Публикацията е редактирана (07-03-11 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   08-03-11 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   08-03-11 07:21

Ако говорим за "баш-репортерски и новинарски" - да, "The Big Picture" наистина може да се счита за стандарт. Но мисля, че има по-високо стъпало и това е документалната (художествено-репортажна) фотография. Разбира се, няма как да видиш материали на Андрю Теста, Томас Мюнита, Паоло Пелегрин, Йонас Бендиксен и т.н. във в. "24 часа", а по-скоро в "Нюзуийк", "Лайф", "Шпигел"...

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: cecotom   
Дата:   08-03-11 07:57

Малко и от името на организаторите. Може да се похвалим, че за пръв път имаме такова международно жури, че имаме нова категория видеожурналистика, класиране за автори до 23 години, участници от Македония, въведохме пресконференция след журирането и , че Кмета на София г-жа Фандъкова прие да бъде патрон на изложбата. Това ,че Бг Прес Фото върви добре се пътвърждава и от поканата отново да имаме представител в международното жури на Czech Press Photo през октомври в Прага. Благодарим най-сърдечно на всички, които са съпричастни на репортажната фотография у нас и желаят българската фотожурналистика да стигне световните стандарти. Всичко това нямаше да се случи без куриерската фирма Еконт Експрес, която е основен спонсор на събитието!

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: tonyboy79   
Дата:   08-03-11 08:55

Не съм писал с цел да обидя някого, а да ви подтикна към развитие. [smile]
@Stoychev сайта, който си дал е идентичен с биг пикчър. Добри фотографии има. [smilie24]
Manchev и тук в България има доста интересни събития за отразяване. Даже тук във ФФ съм виждал снимки на хора, които не се занимават с репортажна фотография, а са показали чудесни снимки, пресъздаващи точно атмосферата на събитието.
А приказки от рода... ми не стаа щото съм в България... ми не стаа щото не съм еди кой си... ми не стаа щото вестника ми е еди къв си... и т.н. дали мислите, че ви помагат?!?
Хайде със здраве и по-добри снимки следващата година. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Manchev   
Дата:   14-03-11 14:12

От колко часа е изложбата в сряда?

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   14-03-11 16:17

В 13:00 часа...

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   14-03-11 16:18

По последна информация [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: dau   
Дата:   14-03-11 17:03

Кога ще се разбере дали има кадри, които са получени след гласуването, които ще влезнат в изложбата, на самото откриване ли?

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Manchev   
Дата:   14-03-11 17:06

Как от 13 бе човек?! Не е ли някъде към 18 нещо?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   14-03-11 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: Stoychev   
Дата:   14-03-11 21:56

От страницата на БГ Прес фото във Фейсбук:

Церемонията по награждаване на отличените в Бг Прес Фото/2011 ще бъде на 16 март от 13 часа в НГЧИ. Ще присъстватат и връчат награди кмета на гр- София г-жа Йорданка Фандъкова , г-н Стоил Костов, президент на Ротари Клуб София Център, г-н Юрий Алкалай - Председател на борда на директорите на Еконт Експрес и главен спонсор на събитието. Ще бъде връчена спенаградата на НИКОН. Награди ще връчат още г-н Еди Гюлиан - собственик на веригата магазини Джулиани, представители на МТел и Самсунг ще връчат своите награди. На събитието очакваме и кмета на гр. Равена, Италия и представители на УникредитБулбанк - спонсори на организацията за международното жури на БгПресФото/2011. Повече информация ще има на www.bgpressphoto.com

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: dau   
Дата:   15-03-11 14:29

Ей затова е от 1, да се появи Фандъка да даде награда...

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   15-03-11 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: papi   
Дата:   15-03-11 16:51

ето какво ми отговориха на въпроса за ранния час на изложбата
"Г-н Поповски, този час е заради протокола на Кмета. Часът е добър за медиите, така, че повече хора ще видят информацията по телевизиите и по вестниците и ще посетят изложбата когато имат време."


от кога и фотографията започна да се съобразяват с политиците...


Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: pefoto01   
Дата:   15-03-11 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: БгПресФото/2011
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   17-03-11 15:36

Безплатни снимки от откриването
http://bulphoto.com/events/24036/



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »