Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: aeobs   
Дата:   28-02-11 14:50

Не чуваш какво ти се говори. [smile]
Видеото от по-горе видя ли го?
Отиди си купи в най-близкия магазин една четка за почистване. Натъркай я в някаква изкуствена материя, която не пуска власинки и мини сензора едвам допирайки го. Не закачай ръбовете, по тях обикновено има гел, който можеш да намажеш върху покритието.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: sirteo   
Дата:   28-02-11 14:52

Споко бе човек, филтъра на матрицата е направен за многократно почистване. Вземи си някакъв комплект за почистване или ако намериш от някъде химически чист метилов алкохол - евтиния вариант :)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: npelov   
Дата:   28-02-11 17:09

Много е тъпо че продават апаратите с разни прашинки въпреки в тях, че търбят че производството е в не-знам-каква-си категория чистота. Аз като взех Д7000 закачих обектива за него и не го махах известно време. След няколко дни се показа прашинка. Няма откъде да се е взела. Беше голяма 1 мм в диаметър, в/у огледалото (през визьора се виждаше доста ясно). "Изчистих" я, но след 1 ден пак се появи. Изчистих я по-внимателно тоя път и сега всичко си е наред.
Според мен такива неща трябва да си влизат в гаранцията. Поне първото чистене в сервиза трябва да е безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: mugen   
Дата:   28-02-11 17:18

Апо написа:
> В същност сигурно ли е, че това са прашинки по матрицата. Има
> ли вероятност да е нещо друго.





Сложи на A режим, 200 исо, 55мм и на затворена бленда f/32 и снимай към небето или тавана в стаята, нищо че ще е няколко секунди и ще се изявят ясно.

Пробвай после на f/11 приемрно и ще са по-незабележими.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: victory13   
Дата:   28-02-11 18:15

а по-доброто е като сложиш на 100 исо /ако го имаш де [smilie18] /, преекспонираш с един стоп, и въртиш камерата с ръка докато "снимаш" [smilie18]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   28-02-11 19:17

Да при f22 се виждат най-добре /най-лошо за мен/ . При отворена бленда са почти незабележими.
При въртенето на апарата не се образуват чартички, ако това трябва да наблюдавам, ако е нещо друго. /нямам ИЗО 100 [smile] / нито F32[beer]



Публикацията е редактирана (28-02-11 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: mugen   
Дата:   28-02-11 23:37

f/32 май трябваше да имаш на 55mm

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: asahi   
Дата:   01-03-11 01:34

Какво снимаш на Ф22, ако не е тайна? Доволен ли си от рязкостта на Ф22?

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: victory13   
Дата:   01-03-11 07:42

опитай го това... и не, няма чертички... като завъртиш, въртиш и матрицата, и боклука...
всъщност така ще видиш само и единствено боклуците върху матрицата, и нищо друго [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   01-03-11 08:01

Точно така при въртене само боклука се вижда. Притеснявах се да не са някакви повредени пиксели по матрицата или нещо от оптиката от вътрешна страна на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: serjy   
Дата:   01-03-11 08:11

взимай една духалка и си продухай матрицата. кво го мислиш толкова? и споко, ако не го направиш в силно замърсена среда, никакви нови боклуци няма да вкараш. сензора не пипай! ако стигнеш до там, иди при някой който ги може нещата - в сервиз, демек.



Публикацията е редактирана (01-03-11 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   01-03-11 10:10

До asahi
Не казвам, че често снимам при максимално затворена бленда, а просто тогава точките най-изпъкват и дразнят. В обичайни условия боклука също се вижда макар и по- малко.
Пробвах да снимам видео при F22 за да увелича максимално времето за експозиция. Просто се пробвах, как да избегна накъснването на движещите се обекти - предпочитам те да са леко замазани



Публикацията е редактирана (01-03-11 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: d_ave   
Дата:   01-03-11 10:13

Апо, накъсаването на движещите се обекти няма как да го избегнеш - нарича се Rolling shutter effect, потърси в google повече информация.

иначе драмата за тия точки почва да става огромна - изчисти ги бе човек, толкова ли е трудно. едно почистване на матрица е все пак, не е атомна физика! като си решил да се мъчиш с апарат, дето сензора му е изтипосан като изложбен експонат, така ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: s_dyakov   
Дата:   01-03-11 10:18

По затворено от ф 5.6 си е престъпление да слагаш на некса. За какъв .. ти е да снимаш на ф 22?

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   01-03-11 10:24

Ами ходих при фотограф с молба естествено срещу заплащане да ми почисти матрицата, но той ми каза, че дори своите матрици давал в софия да му ги чистят - при Зентекс /явно най великото име при ремонт на апарати/. От другаде ми казват, че е много проста работа и аз вече се обърквам. В Сливен поне никой не се наема да ми свърши работа, за това днес ще ходя до Ст. Загора и може да го оставя в сервиза на Сони, ако ми дадат временно нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: d_ave   
Дата:   01-03-11 10:28

леле, недей да правиш такава глупост! Официален сервиз на сони за почистване на една матрица - недей, току-виж ти върнат новото апаратче в торбичка на части:)
прати го на някои съфорумец от София да го почисти при Ники (Зентекс) или директно на него. миналата седмица ходих до него и точно чистеше матрицата на едно 400Д. малко ще ти дойде по-скъпо с куриера, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   01-03-11 11:20

Как да се свържа със Зентекс? А той дали приема експресни поръчки - в смисъл веднага да ми свърши работата, защото ще бъда в София само няколко часа?



Публикацията е редактирана (01-03-11 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: ZENON   
Дата:   01-03-11 11:22

човек, тая тема от най-тривиална, стана голем проблем. поръчай си от павилиона две шпакли и си изчисти матрицата. сигурен съм, че до кенефа ходиш сам - демек и с това ще можеш да се справиш.
Честита Баба Марта!

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   01-03-11 11:26

Ок.
Закривам темата.
Само координатите на Зентекс може да ми пратите.
Извинявам се за досадата, но за мене това беше голям проблем, защото още не съм се сблъсквал с него... Благодаря на отзовалите се.
Честита Баба Марта! [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (01-03-11 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: rusinov   
Дата:   01-03-11 11:31

ЗЕНТЕКС ЕЛЕКТРОНИКС.
Специализиран сервиз фото и видео камери,оптически системи и IT техника.
София Младост 1 бл.25, вх.Б. тел 0888972776

Отивай, човекът ще ти почисти матрицата за 10 мин. и си тръгнеш. Вярно стана лудница тая тема.



Публикацията е редактирана (01-03-11 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: terminator   
Дата:   01-03-11 16:09

Точно след "полицейската" случка със сервиз Зентекс пратих, поправи и ми върна (по куриер) моето 30D без никакви драми и проблеми.
Препоръчвам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: zbonev   
Дата:   01-03-11 16:50

С "духане" само ще стане по-зле, казвам ти го от личен опит - само се разнасят боклуците, а и самата духалка също може да вкара боклук. Първото чистене на нов апарат е много критично, защото има т.н. "заводски прах", който се разнася и се генерира при началото на употребата на апарата. Много е критично да не остане някоя твърда частица, която може да драсне филтъра при евентуално контактно почистване... Този прах на каква диафрагма се вижда - тества се на 16-22 или нещо такова ?

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: j_mironski   
Дата:   02-03-11 19:44

Дано да съм помогнал [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: Апо   
Дата:   02-03-11 21:00

Да - поне за сега всичко е наред
Ученето ми май започва с чистенето[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Замърсена матрица? Помощ
Автор: jivar   
Дата:   02-03-11 23:08

[smilie18] [smilie18]

Има такова нещо - едно време чираците предимно са се занимавали с чистене ... [smilie4] [smilie4]
Но дали са били талкова ПАНИРАНИ и чакащи снасяне на информация, вместо да сторят нЕкои движения ?? [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »