Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: venven   
Дата:   26-02-11 22:42

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=101179

Това е един автор , който ме впечатлява със своите последни работи , а според рейтинга - не само мен.
Обачеееее,
нещото което ме безпокои е настройките му на апарата при студийно снимане[smilie2]
Или никой не ги е видял , или никой не иска да му подскаже , че при студийно снимане апарата НЕ ТРЯБВА да е на "приоритет на блендата" .
Иначе много оценяват като добра работата му ( както и аз ) , ама никой не ще да го поправи , че в студио настройките не са "приоритет на апарата "[shtrak]
Вярно , че не е искал съвет , но не трябва ли, вие , с рейтинг "B" освен да оценявате и да ни поучавате ,
все пак това не е конкурс за най-добра комерсиална снимка , а най-обикновен форум на любители на ФОТОГРАФИЯТА[smile]
Извинявам се , че съм нарушил вашето творческо вглъбяване , ама това ме тормози в момента[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: dikimee   
Дата:   26-02-11 22:47

на режим А също може да се правят студийни снимки, даже понякога го ползвам, ако искам фона да "прегори" за да стане (по-)бял.
За всички други случаи - М.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: boni   
Дата:   26-02-11 22:52

Не трябва ли?
Хайде де, аз също понякога снимам в студиото на приоритет на бленда. Примерно като ползвам топло осветление, или пък светлина от прозореца в студиото. Даже често обичам да снимам така и предимно на отворена бленда.
Щом те впечатлява с последните си работи, защо ще му се бъркаш в това, с какви настройки снима?
Ако ти е интересно защо така снима, не е ли по-лесно да го попиташ?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: bairi100   
Дата:   26-02-11 23:03

Да,бе,кво ти пука на кви настройки снима,аз примерно даже не знам кое на апарата какво означава.Като знам да го пускам и къде и копчиту за щраканье-другото са подробности.Рейтинга няма връзка с екзифа[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: marrio31   
Дата:   26-02-11 23:04

ми..странно е малко,да ма кво ти пука щом успява, евала,може да не снима на импулсно осветление примерно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: venven   
Дата:   26-02-11 23:07

boni,
кажи тогава твоето мнение за неговите работи -използвано ли е топло осветление или външно такова( от прозореца)
Аз все си мисля , че когато имаш поне 2 студийни светкавици , вземаш флашметъра и правиш поне 2 измервания с него ;)
А автора ме впечатлява откъм композиция и идея , която на един даден момент ще се изчерпат без небходимата техника !!!
Това е моето скромно НЕПРОФЕСИОНАЛНО ( щото не провеждам курсове ) мнение [beer]
Иначе съм много благодарен за това , на което си ме научил ти , Жоро ,Васко и Доцента.
Моля те да погледнеш технически на нещата, защото колегата ( колежката ) според моето скромно мнение има голям потенциал , който трябва да се развива [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: darksorrow   
Дата:   26-02-11 23:09


http://www.vincentchow.net/wp-content/uploads/2008/10/image003.jpg



//пп. - не е моя позицията, но в контекста на тая тема не можах да се сдържа.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: marrio31   
Дата:   26-02-11 23:11

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг
Автор: geokar   
Дата:   26-02-11 23:18

Ма то и рейтинг В ли има вече?! Аз си мислех, че са само А и Б... [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-02-11 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: venven   
Дата:   26-02-11 23:22




geokar [smilie18] [smilie18] [smilie18]
абсолютно точен и по темата , както винаги , за което ти благодаря[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: tracy_t   
Дата:   26-02-11 23:30

Благодаря много за мнението, радвам се че моите снимки ти харесват. Снимам със светлина от прозореца, нямам студийно осветление. Снимам на приоритет бленда, защото не ми достига светлина. От скоро снимам с външна светкавица и мисля в скоро време да си взема някакво осветление, затова в момента съм се зачела точно в това.
Darksorrow, а ти откъде знаеш, че съм жена [smile] ?
Ще бъда благодарна, ако събера повече мнения с какъв приоритет снимате в студио?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: marrio31   
Дата:   26-02-11 23:32

със приоритет М обикновенно[smilie18]
сама ще се сетиш като си купиш светкавици[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: darksorrow   
Дата:   26-02-11 23:33

tracy, защото напоследък се потрисам колко жени са хванали бременни и бебета като основен мотив в снимките си... а мъж досега това да го прави не съм видял, та отговорът е някак... очевиден.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   26-02-11 23:34

venven, важен е крайния резултат, а това как е постигнат са подробности. Няма закон, че в студио се снима само на М. Понякога може и на В да се снима:


ISO 100, f16, 42sec. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: J0R0   
Дата:   26-02-11 23:34

при студийно снимане апарата НЕ ТРЯБВА да е на "приоритет на блендата"

Не трябва, ако ще ползваш светкавица, ако наличното осветление е много по-слабо от това което ти показва флашметърът.

Обаче като гледам екзифа, при бленда 5, скоростта е 1/250.
Това значи че или е снимано на постоянно осветление (което е било достатъчно силно) или пилотното му е било толкова силно, че да покрива силата на светкавицата.

Аз проблем не виждам.
А след като режимът в който снимаш не ти създава проблем, то защо да не го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: Lito   
Дата:   26-02-11 23:34

или ако ти се снима на приоритет на бленда си купи хубаво постоянно осветление или за моноблоците покет уизърди.. иначе приключваш с меренето на апарата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: geokar   
Дата:   26-02-11 23:43

Автор: venven
geokar
абсолютно точен и по темата , както винаги , за което ти благодаря


Мда, няма защо, обичам точността, както личи и от постинга ми. А фотографиите на въпросната авторка ми харесват, защото са правени с приоритет човечност и художественост. Което, според мен, е по-важно от настройките на апарата. Резултатите смятам за решаващи, а те са много добри, пак по мое скромно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: aeobs   
Дата:   26-02-11 23:45

darksorrow написа:

> tracy, защото напоследък се потрисам колко жени са хванали бременни и бебета като основен мотив в снимките си... а мъж досега това да го прави не съм видял, та отговорът е някак... очевиден.

+ като прочетеш трейси в мислите ти изниква или жена или травестит.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: KALINAmeSNIMA   
Дата:   27-02-11 01:41

darksorrow ,

ето ти и един мъж.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=35780

има ли и други моди, които също те потрисат?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг
Автор: darksorrow   
Дата:   27-02-11 02:03

моди... не бих ги нарекъл моди. по-скоро разбираеми тенденции, макар че след един линк към бгмама, който имах неблагоразумието да отворя, съм трайно впечатлен от количеството мами с фотоапарати, с основен обект на фокус (освен цветята) - хора с преобладаващо млечни зъби (или изобщо липсващи такива). констатацията ми невярна ли я наричаш, че не разбрах?



Публикацията е редактирана (27-02-11 02:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: marchello   
Дата:   27-02-11 02:08

от много странни неща се впечатлявате. зае*ете. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: BirdOfPray   
Дата:   27-02-11 02:27

КАЛИНА - Дани, който си посочила, снима собствената си жена и собственото си дете... а не снима десетки бебета с шалове, шапки, кофи, легени и тикви, и много различни бремени жени.

Усещаш ли разликата??

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: bozo   
Дата:   27-02-11 03:03

Някой не водеше ли класация за титанизъм във форума? [smilie18] [smilie18]

Е това е сдържано-аристократичен естетически шок:при студийно снимане апарата НЕ ТРЯБВА да е на "приоритет на блендата"
[smilie5] [smilie18] [smilie5]
Е може ли подобно безобразие?
-----------------------------------------
Снимките на KALINAmeSNIMA са трепач, идеите които реализира в тях - също. Не бъркайте хормоналните изцепки на домакини с DSLR-ри - тук и в бгмама със снимките на KALINAmeSNIMA...
------------------------------------------
И за да има мир - не снимайте в студио на приоритет на бленда!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг "B"
Автор: ALBIREO   
Дата:   27-02-11 03:29

darksorrow - автор ALBIREOmeFOTKA


http://vstoyanov.com/pix/ff/_SS_0841_mihaela.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Защо????(Въпрос към тези , даващи рейтинг
Автор: KALINAmeSNIMA   
Дата:   27-02-11 05:45

bird of pray, извинявай, но... не усещам разлика. трейси също снима собственото си дете и себе си. тя е бременната мацка от снимките.
ти за този Дани ли говориш? понеже аз за него...
http://www.facebook.com/pages/Swan_photography/187868464578085

а ако ме питаш дали усещам разликата между снимането на собственото си дете и на чуждите, О ДА ! много повече я усещам, от колкото тези, които са опитвали само едното. Усещам я ежедневно, понеже аз наистина снимам десетки бебета и деца. гордея се с това даже. гордея се, че мога да ги снимам както в тиква, така и извън нея.[smilie5]

разликата между мода и тенденция е, че модата е И популярна. Много ясно, че в бебешко-мамешки форум ще си снимат бебетата и манджите. във форум за коли ако влезеш, най-вероятно ще видиш снимки на коли. или на мацки може би. изненада няма.

За първи път пиша в този форум, и не знам дали тонът е нормален, малко заядливо ми звучи още от първия пост. Нещо като социален експеримент... да видим кой как ще подпали фитила [smilie7] (въпросът "защо?" обикновено подканва събеседника да изпадне в отбрана и да пристъпи към спор. тествано е отдавна...)



Публикацията е редактирана (27-02-11 10:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »