Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   18-02-11 18:55

Емо не се занимавай с глупости... Освен това за което си се договорил ти самия не поемай други ангажименти ще те боли главата!
Убаво и евтино няма а ти пък на всичко отгоре търсиш кранове птс и нам си какво още... [beer] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: BEAT4FUN   
Дата:   18-02-11 22:14

Клиентите на които съм попаднал са малко капризни . Искат качество и ниска цена . Искат да е нещо незабравимо...
------------------------------------------
Ако се напиеш до като снимаш на сватбеното им тържество ще постигнеш същия ефект - нещо незабравимо...

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   19-02-11 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: папач   
Дата:   19-02-11 12:33

Не си играйте с папането по сватбите ей! Нали в това е чара на сватбеното снимане и всеки се натиска да изкара някой лев докато пие и се весели.
Нищо не им пречи на сватбарите когато са нахранили 100 човека да сложат и на снимащите,но понякога персонала на заведението се опитва да прави номера.
Не е нормално да гледаш и да цедиш лиги,нито пък да си поръчаш отделно и можем да го сметнем за дискриминация.
На една сватба оркестарът обяви 1 час почивка за да отидат някъде да се нахранят,та сватбарите се сетиха да им сложат.Те си заслужават защото цяла седмица свирят за по 10лв. надник и точно когато им влезе сватба гледат да ударят по 70лв. а ядене и пиене на корем.
По темата: Според мен не е нужно да превръщаме една сватба в циркова арена с кранове или стедикамове.Нали идеята е хората да се почерпят и повеселят,пък ако имат артистични наклонности може да ги проявяват при други условия.



Публикацията е редактирана (19-02-11 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   19-02-11 18:33

папач - съгласен съм с теб , но нали знаеш , че клиента винаги е прав ! Според мен по-добре ще е да се снима със стедикам , но с по- дълго рамо , за да се получи ефекта на крана.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   19-02-11 22:38

Любомире няма нищо лошо в това една сватба да бъде заснета от две или повече камери. Да се ползва стеди кам, кран пулт и други глезотии...
Стига клиента да може да си го позволи...
Лично аз зад гърба си имам доста двукамерни сватби. И от опит ще ти кажа, че не е същото като с една...Но слагам,но в случай че имат жива музика артистична програма и т.н
Инак не е толкова оправдано и си е разхищение...
Например имам колеги които обявяват двукамерно снимане, но то е само за самите ритуали обреден дом,църква, посрещане и с това спекулират като заблуждават клиента че е цялостно заснемане!
Другото нещо е че това е много трудоемко при нелинеен монтаж и ценово не оправдано за монтажиста...
Ако поне монтажа в ресторанта е в реално време нещата биха стояли по съвсем друг начин...
Имаме необходимото оборудване за това, но досега няма проявен интерес от клиенти за това заради ценовия фактор.
Направи проста сметка 3 камери + оператори + оператор на пулт + стеди + кран + нелинеен монтаж на заснетото преди ресторанта...



Публикацията е редактирана (20-02-11 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: bozo   
Дата:   20-02-11 00:00

Това дали е дву-камерно или е три камерно заснемане с нелинеен монтаж в рЯлно време?



Публикацията е редактирана (20-02-11 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   20-02-11 00:12

написа:

>
> Това дали е дву-камерно или е три камерно
> заснемане с нелинеен монтаж в рЯлно време?
>

>
> Публикацията е редактирана (20-02-11 00:02)
-------------

Това ... почти [smilie3] снима се през повечето време с 4-5 камери има и пантограф, ... първо репетиция /следобеда/ на цялото шоу после се снима многокамерно и се прави запис и накрая минава през нелинеен монтаж - повечето предавания на шоуто на Слави са на запис



Публикацията е редактирана (20-02-11 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: pepi34   
Дата:   20-02-11 00:53

Абе това си а направо петъчна тема бе хора.Само който не е пипал стедикам, може да си помисли, че може да снима на българска сватба, в български ресторант и в супер големите зали в София със стедикам. Би ли ми обяснил някои спец, ако снимам сватба и неволно ме бутнат, колко минути ще са нужни за да се успокои стедикама?

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   20-02-11 01:10

Пепи - ти си прав ,че трябва да има място за кран или стедикам . А на сватбите е лудница . Според мен най-добре ще е с фиксирани камери , но ще видим какво ще реши клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: alex_stand   
Дата:   20-02-11 01:45

А фартове не са ли нужни, че май сега БДЖ ги разпродават еФтинко [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: папач   
Дата:   20-02-11 08:59

Пак според мен 2 камери ще свършат прекрасна работа,като втората снима само при нужда и не повече от 20 мин. общо.
Не става в реално време и през смесителя направо на двд.Това става само за видеостената,а иначе обикновенно са нужни записите от всички камери и после на спокойствие да се доизпипа.
Представете си само всички кабели за захранване и разговорни устройства,стативи и прожектори.Оня със стедикама ако улучи сервитьора или някой друг и ще стане цирка.

Миро,не си пропуснал да се похвалиш и тук.Дано да влизат и клиенти за да те забележат.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   20-02-11 11:30

Любомире ако си забелязал никъде не поставям линк към сайта си с цел реклама или индексация в гугала за разлика от повечето колеги...
Така, че нямам нужда от реклама [smilie21]
Han_solo [smilie24]



Публикацията е редактирана (20-02-11 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: bojiqgrym   
Дата:   20-02-11 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: navy   
Дата:   20-02-11 23:58

Снимай със самсунг галаксито бе, ще ги изумиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Gaijin   
Дата:   29-05-11 01:18

Аз мога да намеря приложение на стедикама на почти всяка сватба на която съм бил. Стедикама е средство за снимане, а не за фукане. И ако знаеш как и КОГА да го ползваш става много красиви неща с него.А на въпроса с бутането на стедикама ти трябват 5-10 сек. за да се оправиш след това(стига да не те съборят де :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Miro__Slav   
Дата:   29-05-11 09:12

Gaijin много правилно описа приложението на стедикам... Леко стеди върши чудесна работа за камери до 3 кг. Може да се ползва по време на фотосесията, първи танц, заснемане на украсата в ресторанта преди влизане на гостите,но за ритуалите не бих казал, че е удобно кой знае колко...
Може би за сватба е най-удобен flowpod поради факта, че е многофункциона комбинация между стеди и монопод [smilie24]
[beer]
Който има желание може да посети нашата страница в която ще се разсикват саморъчно направени системи за стабилизация от самите нас... Техните преимущества недостатъци и т.н
Помощни средства при снимане



Публикацията е редактирана (29-05-11 10:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »