Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-02-11 16:02

:)



Публикацията е редактирана (16-02-11 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: mbs   
Дата:   16-02-11 16:17

Автор: Alex-dan
Дата: 16-02-11 15:48

mbs, след всеки анализ като имаш "избирам тоя щото така си ме кефи" спокойно могат да се обърнат реципрочно нещата с още по-силното и оборващо "мен пък не!" [smilie18]


Разбира се! Във всяко изкуство, пък и във всяко удоволствие изобщо има щипка субективизъм (меко казано). Затова уважавам правото на всеки да избира и действа субективно, и пак затова не приемам обобщенията за "най-добрата" и "по-добрата" система "по принцип". Най-добрата, но... "за МЕН".

Митак, това за зумовете сигурно е така, но не ме бърка. Аз затова си взех един китак 50-200 WR за подобни глезотии:

Мотокрос - Севлиево, 29.08.2010

На рали като на рали...

Шипка - 133 години по-късно


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   16-02-11 16:21

pumabg написа:

> Ааа с Никона не става за това го продавам ...[smilie25]
> Въпроса по скоро беше на кой може да му хрумне да снима макро с
> 35мм обектив[smilie11]
>

За разлика от многото обективи на Сигма и Тамрон надписа макро не е само реклама. Принципно един макро обектив не печели само от това, че може да се снима 1:1. Но не е тука мястото да се коментират тези неща. Специално в този случай макрото позволява да се снима на мин фокусно растояние около 0.139m, а това е много удобно да заснемеш по големи неща на по-близко разстояние.

Я ми кажи защо на сапунерките им слагат макро което е обикновено между 1см и 5см ?



Публикацията е редактирана (16-02-11 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-02-11 16:25

За по-нервни и плашливи хайванчета обаче и 30-те см понякога ми изглеждат малко, за макрото се иска огромна доза търпение и прецизност [smilie24]

mbs, браво за кадрите! >> !!! [beer]



Публикацията е редактирана (16-02-11 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: darksorrow   
Дата:   16-02-11 18:26

спа, основно го правят с рекламна цел, всъщност. на хората им звучи "уау" и си го купуват.

по принцип номерът при макрото, лично според мен, е да можеш да го снимаш при по-големи увеличения от по-далеч - това ти дава много предимства, особено ако снимаш нещо живо и плашливо, това първо и второ - можеш да поставиш осветление, различно от скучните рингови светкавици.

лично аз имам един пентакски 50мм макро, практически е почти еквивалентен на 35мм макрото, понеже го ползвам на фф и абсолютно твърдя, че за по-сериозно снимане не че е невъзможно, но определено не е най-доброто решение... изобщо за макро лично аз смятам, че е силно препоръчително обективът да е над 70мм, над 100 дори. предимствата са осезаеми.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: spa   
Дата:   16-02-11 18:56

darksorrow написа:

> спа, основно го правят с рекламна цел, всъщност. на хората им
> звучи "уау" и си го купуват.
>
> по принцип номерът при макрото, лично според мен, е да можеш да
> го снимаш при по-големи увеличения от по-далеч - това ти дава
> много предимства, особено ако снимаш нещо живо и плашливо, това
> първо и второ - можеш да поставиш осветление, различно от
> скучните рингови светкавици.
>
> лично аз имам един пентакски 50мм макро, практически е почти
> еквивалентен на 35мм макрото, понеже го ползвам на фф и
> абсолютно твърдя, че за по-сериозно снимане не че е невъзможно,
> но определено не е най-доброто решение... изобщо за макро лично
> аз смятам, че е силно препоръчително обективът да е над 70мм,
> над 100 дори. предимствата са осезаеми.

Пак опираш до лични нужджи и желания. Който не иска макро и мисли, че това е пълна глупост за 35мм може да си купи за Пентакс:

smc PENTAX DA 35mm 1:2.4 AL
SMC Pentax-FA 35mm F2 AL - спрян от производство, но все още се намира
SMC Pentax-FA 31mm F1.8 AL Limited
SMC Pentax-DA 40mm F2.8 Limited
SMC Pentax-FA 43mm F1.9 Limited

Аз пак ще повторя, че един макро обектив има доста предимства:

1. 1:1 мащаба
2. Може да снимаш на по близки фокусни разстояние от обикновените обективи
3. Добра фокусна равнина - т.е. има малко кривене
4. Равномерна или близка МТФ харакеристика по цялата площ при това доста добра

Специално този модел:
1. Малки размери
2. Метален корпус
3. Вграден сенник
4. Бърз ръчен фокус

И пак казвам, който не иска да не си купува макро и няма да се тормози защо му е!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: jorro_z   
Дата:   17-02-11 11:46

Аз бих добавил към поста на СПА:

5. Дълбочина на фокуса. При макрообективите това твърде често е критичен фактор. При 100 мм макро обектив, от разстояние за проекция 1:1 дълбочината на фокуса е кошмарна... въпреки че снимаш от 30 см.
А при същите условия (1:1 проекция; същата бленда) 35мм обектив дава доста по-голяма дълбочина, но пък от по-малко разстояние...
(естествено, това при условие, че е възможно снимането за проекция 1:1, т.е. вероятно не животинки, а например растения или нещо друго)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: dreamer   
Дата:   17-02-11 11:53


https://photo-forum.net/static/site_pics/101/e_1297799504_pentax-bokeh-light.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   28-12-11 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: zaiko   
Дата:   28-12-11 15:01

Човече, даже не знам как да коментирам... Слизаш с цял клас надолу от Nikon D200??? [smilie18] Май по празниците всеки ден е петък [beer]

Само не разбрах кои сглобки не са прецизни - по тялото ли? Хлопат неща? Единственото нещо, което хлопа във всички Пентакски тела, е матрицата, когато е изключен и го въртиш надолу-нагоре. Това е механизмът за стабилизация.

Относно картона и отпечатването - по-добре не го казвай някъде, да не ти се смеят [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-12-11 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: siluet23   
Дата:   28-12-11 16:40

PampersXXL какво ще кажеш да ти купя едно Д200 и да ти го дам а ти да ми дадеш това К-5 ..ще се качиш цял клас нагоре и ще се глезиш колкото си искаш ..а на мене ми дай това малкото тяло дето е с разхлопани неща [smilie18] ще доплатя малко ако трябва ...ако си заинтересован пиши на лични [smilie7] съгласен съм даже ако е без ефтиния си картон от кутията и без капачките от тялото
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: emoXide   
Дата:   28-12-11 17:24

не става...
Взел съм го да заснема това това


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   28-12-11 17:38

Предполагам по-горе е казано :)

В България никой не предлага Пентакс обективи под наем;
Вместо да даваш 500-1000-1500.лв за обектив, който може да не ти бъде чак толкова полезен, може да дадеш 10-15 лв на ден, когато ти потрябва :)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: simbon4o   
Дата:   28-12-11 20:07

Ами и аз мисля че К5 малко не се усеща супер. Едно време К10Д като го хванах и направо ми заспа в ръцете - супер изработка! К5 не ми хареса. Но снима добре и е с 3 години гаранция... каквото и да му стане колкото и гадно и бъгаво да е сглобен... има гаранция. На мен ще ми дойде идеално. Опаковай го в ползвани хартийки от баничка(мазни и смачкани) и го пращай на Варна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: neillmakoli   
Дата:   28-12-11 21:30

Егати как се изказа памперса, човек ако те слуша и не е хващал К 5 , какви ли не негативни неща би си помислил!!!
Тялото си е достатъчно сериозно, макар и по-малко, но с това се свиква.
И от какво са спестили???
От пластмаса ли?
Какво да кажем като някой апарати нямат и капачка на слота за външната светкавица!
Ниските класове на другите марки се усеща как им пука пластмасата, при това тяло няма нищо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: ZENON   
Дата:   28-12-11 21:53

По отношение ергономията...
В павилиона пробвах и К-5 и Д7000 (понеже мислех да мигрирам към Никон). Взех К-5. Никона просто не лежи в ръката. Няма смисъл да се казва на бялото - черно.
Не съм откачен маниак, та моето да е най-хубаво, но Никоня тука отстъпва определено.
Относно пластмасовия му вид.
Ей сега го гледам, почуквам, въртя... ми не е пластмасов бе. Освен това ми се видя доста стегнато сглобен.
Колегата по-горе яно е купил некъв кит за домашно сглобяване с лепило... Пентакс имат секви пластмасови играчки във форма на фотоапарат за феновете, не знаех че вече има и К-5[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   28-12-11 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: boyanb   
Дата:   29-12-11 01:49

ми честита ти к5ца [beer]

пожелавам ти 1-2 лимитчета [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   29-12-11 02:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: boyanb   
Дата:   29-12-11 02:31

в базара в момента има една 70ка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Ksandar   
Дата:   29-12-11 23:47

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Camera-Sensor-Ratings/%28type%29/usecase_landscape :)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: Ksandar   
Дата:   29-12-11 23:48





Публикацията е редактирана (29-12-11 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   31-12-11 07:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: дидибаев   
Дата:   31-12-11 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ...защо не PENTAX K-5?
Автор: PampersXXL   
Дата:   31-12-11 19:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »