Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: iasen2   
Дата:   12-02-11 19:20

Каквъв обектив бихте ми препоръчали за снимки на хотелски стаи . Ще се използват Фуджи S3 или Канон 500Д

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-02-11 19:27

Никон 12-24 или Канон 10-22. На така зададен въпрос- такъв отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_Solo   
Дата:   12-02-11 19:28

Широк в единия случай и някой нормален в другия... и за двата е добре да са светлосилни [smilie3] Апропо стаите на Гранд Хотел София се различават леко от тези на хотел Цура [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Doriyan   
Дата:   12-02-11 19:30

А защо трябва да са светлосилни ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: compur   
Дата:   12-02-11 19:38

Виж нещо Tilt/Shift.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: alsash   
Дата:   12-02-11 19:43

пробвай с централен затвор.....[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: staskl   
Дата:   12-02-11 20:08

Идеален е обектива за снимки на обикновена стая, но ще свърши работа и обектив за баня.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: GenaDP   
Дата:   12-02-11 20:16

А обектив за снимане на кенефи не става ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-02-11 20:16

Не съм съвсем убеден че обектив за баня ще свърши работа. Баните имат специфично отразяване на светлината. По-скоро обектив за килер.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-11 20:27

iasen2,
тези по горе ги остави - те са все величия и са се родили научени , знаещи и можещи дрисльовци.
Щом си на кроп формат ти трябва нещо от рода на 10-20 Sigma , която е сравнително на ниска цена и има широк ъгъл за да можеш по спокойно да снимаш в тесните хотелски стаи, бани и т н. Там всяка информация , която е влязла в кадър е добре дошла - особенно за баните става на въпрос.

Успех с [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: iasen2   
Дата:   12-02-11 20:56

da.fo ,благодаря много за информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-02-11 21:15

Tokina 11-16 2.8
Sigma 10-20 4-5.6
Sigma 8-16

[beer]

И трите имат предимства и недостатъци.

За токината светлосила и острота с/у доста стабилни хроматични аберации.
Сигмата острота и добра цена
Другата сигма е единствения коригиран на 8мм и е много остър.

За мен тези трите са най-добрия избор за широк обектив.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: GenaDP   
Дата:   12-02-11 21:18

А за стаи в апартамент кой обектив ще препоръчате? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: nomadsl   
Дата:   12-02-11 21:42

Вие се бъзикате, а не обяснявате най-важното.

Основно обективите за хотелски стаи се делят на два типа:

1. Обектив за хотелска стая, която плаща някой друг. При тези обективи не се търси светлосилна оптика и се работи на затворени диафрагми. Естествено експонацията се удължава, но не е проблем да се отиде и на много дълги експозиции. Задължително статив.

2. Обектив за хотелска стая, която плащаш сам. Тук се използуват "бързи" обективи. Основно с относителни отвори 1.4 и 1.2. Целта е да постигнеш максимално кратко експозиционно време и да си тръгнеш най-бързо. Така пестиш пари.

Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_solo   
Дата:   12-02-11 22:37

Doriyan написа:

> А защо трябва да са светлосилни ? [smile]
---------------

Виж сега, ако си набарал някаква поръчка и не знаеш как да я изпълниш - зле... защото каквото и да ти се препоръча ти няма да знаеш как да го използваш. Светлосилни обективи - ами ако ще ползваш допълнително осветление може и да не ти трябват, ама щом питаш за това КАКЪВ обектив ти трябва явно не знаеш как да се оправиш и с осветление.
Съвсем сериозно се пошегувах [smilie3] за разликата между различните хотели - в едни стаите са големи в други не чак толкова а в трети са си направо малки че и ниски на всичкото отгоре. Има разлика и в дизайна и това се отразява и на начина на снимане. Аз примерно мога да направя една не чак толкова интересна стая да изглежда доста добре, ти ще се справиш ли?
След като не знаеш какъв обектив ти трябва... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: ilcoin   
Дата:   12-02-11 23:33

Само да вметна към душеизлиянията на форумските разбиВачи, че светлосилата се компенсира в случая изключително успешно, а и доста по-евтино, с помоща на един скромен дивайс, наречен статив. Тука е модно също да му казват и трипод.

Проблема се решава с широкоъгълен обектив (pd в поста си ги е изброил) + някакъв що-горе свестен статив, които да може да носи тежестта на тялото и обектива. Решение е също така да правиш и панорами. Играчка е, ама става в краен случай. Ако се спреш на варианта с панорамите, експериментирай първо у дома и виж дали те задоволява резултата и дали се справяш успешно със задачата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: nodoubt   
Дата:   12-02-11 23:42

какъв статив ще препоръчате за снимане на хотелски стаи [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_solo   
Дата:   13-02-11 00:13

ilcoin написа:

> Само да вметна към душеизлиянията на форумските разбиВачи, че
> светлосилата се компенсира в случая изключително успешно, а и
> доста по-евтино, с помоща на един скромен дивайс, наречен
> статив......
--------------------

Браво [smilie5] аз съм за...
първия цифров апарат който си взех дойде точно с китовия - 18-50 ползвах си го и бях щастлив до едно време, после го продадох на един колега който му трябваше нещо елементарно за снимане на архитектура - на по-затворени бленди... сещай се
Сега съм закачил една Токина и съм доста по-доволен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: nomadsl   
Дата:   13-02-11 00:26

Никой не спомена за предимствата на пинхола при снимане на хотелски стаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_solo   
Дата:   13-02-11 00:31

А... че то може и дагеротипия да се направи [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: fotorafi   
Дата:   13-02-11 03:05

Стига бъзики, колегата не разбира и е на зор...
Интериори -с широко варио 12-24 светлосилно, защото надали имаш и можеш да работиш с допълнително осветление[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Doriyan   
Дата:   13-02-11 04:07

Аз пак не мога да разбера за какво ти е светлосилен обектив за итериор. Не се ли снима от статив и най-често на затворена бленда ? [smilie6]
Han_solo, аз моя обектив за интериори съм си го избрал, тая светлосила ми е много чудно, защо я бутате [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-02-11 04:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-02-11 08:13

Абе светлосините били по-гъзарски. Честно казано, аз досега не съм виждал такъв обектив. Всичките са черни и тук там има някой бял, обаче белите съм чувал че не ставали за текущата задача.

Ся... човека пита за хотелски стаи, явно става въпрос за нещо комерсиално. демек шса прай на про..... ама не знае с какъв обектив да снима. Е какви очаквате да са коментарите?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: compur   
Дата:   13-02-11 08:58

да вметна, само, че при снимането на хотелски стаи има и други проблеми за решаване! успех! и да качиш после снимките, за да ги коментираме! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_solo   
Дата:   13-02-11 11:22

Doriyan написа:
............
> Han_solo, аз моя обектив за интериори съм си го избрал, тая
> светлосила ми е много чудно, защо я бутате [smilie3]
----------

[smilie5] сериозно ли питаш защо ти е светлосилен обектив?
А за затворените бленди... абе зависи от стила на фотографа и това което иска да получи. Но аз бих предпочел да снимам на 4-5,6 с обектив който най-отворената му бленда е 1,8-2,8 отколкото с такъв който е 3,3-4.5 [smilie3]
А и както написаха горе има и други проблемчета при снимане на интериори, примерно ти как се справяш с HDR? Не че мениджърите на някои хотели нарочно не искат да се вижда какво има под прозорците [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: nomadsl   
Дата:   13-02-11 12:26

Аз преди снимах с един Hostel 50/4 - 5.6. Но не бях доволен - тесен, евтино направен, тъмен. Всичките му неща хлопаха. Не беше работа.

Сега имам един Ritz Carlton 17-35/ 2.8.
Широк, просторен и светъл. Комфортно се работи и всичко му е изпипано.

Взимай Рица и не му мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Doriyan   
Дата:   13-02-11 13:21

Еми обектива дето е 3,3-4,5 го затваряш на 8 примерно и рязкостта ще си я имаш. На 4 ми се струва, че ще е забавно: леглото на фокус, завесите - не баш. Естествено, че някой може да се заиграва с доф-а, но в интериорната фотография, не съм забелязвал това да е главното. С HDR се справям някак, но не е това темата и пак не виждам връзката със светлите обективи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: special_k   
Дата:   13-02-11 13:45

Doriyan [smilie24]

освен HDR може и панорамки, ако нямаш 10-20 а примерно 24

В случая наистина май е по-важно да имаш статив отколкото какъв точно ти е обектива [smilie5]

Диафрагма по-отворена от 8 едва ли ще ти трябва.....а иначе купи си и на 1.2 ако имаш кинти - и те имат бленда 8, хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_solo   
Дата:   13-02-11 14:02

те въпросите ми бяха по-скоро реторични [smilie3] и по скоро към автора на тази тема, освен ако ти не си регистрирал втори ник. Той гледам нещо не се обажда.
А ти ако действително се занимаваш с това което пише на страницата ти би трябвало да знаеш разликата в качеството на едните и другите обективи. Не говоря за изработката [smilie3] но примерно аз както ти казах бих предпочел един твърд, широк и светлосилен обектив... или твърд, нормален и светлосилен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Doriyan   
Дата:   13-02-11 14:55

Въпросите, като гледам, са си отправени баш към мен, след като ми е изписан ника в началото на изреченията ти [smilie3] Интересно ми е кой ще е този светлосилен, твърд обектив, който авторът на темата може да сложи на своето кроп тяло и ще му свърши работа. Естествено остава варианта с панорамите, както е написал Special, но той изисква още повече време, работа и опит.
Реално само спамим и аз мисля да спра, harvester, p.d. и da.fo са казали практичните варианти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Han_solo   
Дата:   13-02-11 21:32

Doriyan написа:

> Въпросите, като гледам, са си отправени баш към мен, след като
> ми е изписан ника в началото на изреченията ти [smilie3]
........

Ами и към тебе са, след като задаваш въпроси от името на някой друг [smilie3] А обективи дал господ, ако се разровиш както направих аз ще видиш поне един два които стават. Аз съм и закачал на апарата си някои от тях... Но пак повтарям - въобще не споменаваш за факта, че никъде не става дума нито за това какви са стаите, нито за това как са обзаведени. Разхождал съм се напред назад по работа и съм отсядал в доста хотели из цяла България че и на разни места извън нея... дори ако става дума за хотелски вериги и обзавеждането и стаите понякога се различават драстично.
Живот и здраве има шанс да се срещнем на живо и тогава ако искаш на чаша може да си поговорим за живота вселената и всичко останало, а сега както разумно предлагаш да не спамим, въпреки че това не е съвсем спам

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: Filipov   
Дата:   13-02-11 22:18

Един Linhof Technorama 612 ще свърши чудесна работа.
http://www.linhof.de/download_e/Technorama612_e.pdf



Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: icikonti   
Дата:   13-02-11 22:34

Една химикалка за пърбви "Б" клас, също би ти свършила ПЕРФЕКТНА работа....

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на хотелски стаи
Автор: lizaastar   
Дата:   14-02-11 10:39


http://i.imgur.com/MNNZF.jpg


20mm + full frame

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »