Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Към wildlife-ърите питанка?
Автор: dametoo   
Дата:   08-02-11 23:35

Към janini,

както съм писал и в горният си пост не винаги може да се разбере. Аз наистина не харесвам колажи и не съм спец по разпознаване на колажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: amazona   
Дата:   09-02-11 00:03

От всичко има по-малко вярно, но най-често причината е че са натровени от изядените мишки покрай магостралата. Отровата не е достатъчно да ги убие бързо, но ги прави бавни и неадекватни и затова стават лесна жертва на колите. Правихме едно проучване по магистралата София - Пловдив и се оказа че 70% от блъснатите хищни птици (основно мишелови и забулени сови) са всъщност силно интоксикирани от поетите отрови чрез гризачите. Жалко. Ако можете вземете по-пресни птици и пратете за изследване - ако някой има желание да пише - ме му дам контактите на лабораторията.

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: vlex   
Дата:   09-02-11 08:33

И аз съм на мнение, че току тъй подобна бройка мишелови надали са измряли/били блъснати случайно. А тия дето тровят - мамичката им!..

@амазона: към коя организация проведохте проучването, или по-скоро самосиндикално?

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: amazona   
Дата:   09-02-11 23:15

vlex - от Фонда за дивата флора и фауна - те имаха малки проекти за установяване на отравянията при диви животни, основно хищни птици.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »