Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 15:28

Така аз съм начинаещ в тази област и сега смятам да си купя апарат в момента имам оферта за SONY alpha 330 кит с два обектива 18/55 и 55/200 цената му е 900 лева от познат чисто нов е апарата заслужава ли си да го купя :) посъветвайте ме :) БЛАГОДАРЯ предварително!!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете!!
Автор: deniac   
Дата:   07-02-11 15:30

Първо си оправи заглавието [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 15:31

Така добре ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете!!
Автор: marchello   
Дата:   07-02-11 15:32

ифкоу, [smilie5] тука всички са с много, много слаби сърца. Не знам на какво се дължи, сигурно не си пият лекарствата. Та така - заглавието ти стряска и ще те изядат за това. [smilie5] Самораспни се. И самонакажи се. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: deniac   
Дата:   07-02-11 15:33

Автор: ifk0o
Дата: 07-02-11 15:31

Така добре ли е?





така е 98 пъти по-добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: marchello   
Дата:   07-02-11 15:33

Сега някой ще се изкаже за двете ти удивителни и интервала между буквата и знака. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 15:33

Добре де , не смятам че това ми е проблема заглавието аз искам да разбера дали си струва да си купя апарата и добре ли е за начинаещ фотограф!! :)



Публикацията е редактирана (07-02-11 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 15:34

мерси за съвета :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 15:39

Вземи го, пробвай го и ако ти хареса го купи. Лично аз никога не съм харесвал подобен тип китове заради 55/200, но ако те кефи давай. Трябва да знаеш за какво го взимаш, тоест какво ще снимаш с него. Доколкото съм запознат Сони не блестят с голяма гама обективи, та това може да се окаже и добра комбинация. Не си го купувай само защото е на сметка или защото човека ти е приятел. Взимаш го за да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: deniac   
Дата:   07-02-11 15:42

"Не си го купувай само защото е на сметка или защото човека ти е приятел"



Подкрепям. Ако нямаш по-основателна причина да работиш със Sony платформата, по-добре помисли и за други, по-евтини и по-гъвкави алтернативи.


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 15:43

да точно за това се консултирам и смятам че тука има доста запознати хора с това .. и искам съвет ако ми кжете че апарата си струва парите и като за начало ще ми е достатъчен аз 100% ще го купя мен лично ми харесва като дизайн пък и доклокото гледах има е доволен като за начинаещи!!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 15:44

като например?[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: usmail   
Дата:   07-02-11 15:50

Остави Сони да си почива и шуми на воля.......
Грабваи 30Д или Д90 и си пушка.....
Е за д90 и обектив отиваш около 1100лв.
А сега кат гледам в базара 30Д е най на оферта цена и качество,с обектив няма да си над 900лв!


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: deniac   
Дата:   07-02-11 15:57

Често начинаещите обичат да експериментират - различни обективи, ръчнофокусни обективи и т.н. Това, доколкото знам, това не е много лесно със Сони.
С Канон или Пентакс е далеч по-лесно и евтино.
За Никон също има доста добри ръчнофокусни обективи, но не са от евтините.

На Канон например можеш да закачих какви ли не стари, но отлични обективи на Nikon, Pentax, Zeiss Y/C, M42, Rollei, Olympus OM, дори Leica R...

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 16:25

благодаря за съветите и по тях стигам до извода да не го копувам..:) ще се ориентирам към никон защото съм чувал че е по добре от канон и то не от един човек :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: nebesniq   
Дата:   07-02-11 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: Shmidt   
Дата:   07-02-11 16:31

ifk0o
[smilie10] добър довод

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 16:32

ifk0o
това последното не биваше да го казваш, ще настане война.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: usmail   
Дата:   07-02-11 16:37

Автор: ifk0o
Дата: 07-02-11 16:25

благодаря за съветите и по тях стигам до извода да не го копувам..:) ще се ориентирам към никон защото съм чувал че е по добре от канон и то не от един човек :)



Направо Изби Рибата,моляте не започвай никога бизнес,ще фалираш на 1 вия ден!!
Само ОЛИИИИ[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: Mogila   
Дата:   07-02-11 16:38


Абе изобщо... голяма грешка да се водиш по съвети за марка от този форум. Всеки хвали неговото.

Отиди в накой магазин, хвани едно Сони, един Канон и един Никон. Който ти е най-удобен такава марка си вземи и това е. Не слушай никого.

И стига вече с това, че за Сони няма обективи или са скъпи. Канон и Никон не са по-ефтини, но има повече обективи( което на мен не ми пречи- каквото съм искал съм си го намерил).

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 16:39

еми незнам дали ше стане воина но лично имам познат който се занимава с това и имаше канон 5д и го смени с никон и каза че е каде каде по добре :) всеки с който съм говорил ми казва да се ориентирам към никон .. и това че е по добрата марка от канон съжелявам не искам да обидя почиателите на канон!!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 16:39

Хора не го лъжете човека, и със Сони и с Панасоник и с Хаселблад да си ако нямаш око за това какво да снимаш тури му пепел и си живей живота. Никой не е казал да не си купуваш А330, просто се изтъкнаха някои недостатъци, няма съвършен апарат, особено при кропките в ниския и среден клас DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 16:43

добре според теб струва ли си да го купя и дали ще ми е удобен да навляза в бранша защото се очертава да следвам с фотография и смятам че за начало с съпонерката която снимах се получаваха хубави снимки ...но вече искам да се прехвърля към по горен клас и да почна да се опразовам в тази сфера и да си обогатя възможностите :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: Mogila   
Дата:   07-02-11 16:46


А защо не питаш твоя познат, които си е продал 5Дто? Той явно е "ПРО" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 16:51

еми защото той ще ме опъти пак към някой никон който не мога да си позволя ... но все пак и с него ще се посъветвам .. а и съм пуснал тази тема защото смятам че като чуя няколко мнение ще мога по добре да реша какво да напраявя се пак да чуеш 5-6 различни мнение не е ли по-добре от колкото едно ?

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: Mogila   
Дата:   07-02-11 16:56


Вземи си апарат за 400 лева и другите пари дай за обектив(и). 18-55 китовия Сони бива, но другия е кофти. Има оферти Сони апарати по за 400 лева в базара често.
Аз имам А300 и съм доволен от избора си.
Сега чакаме А77 за ъпгрейд:)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 16:59

Те първо да те приемат че с правописа не знам...
Поне в Пловдивската академия ги мъчат на ленти хората, което аз адмирирам.

А това кой апарат ще ти е удобен само ти можеш да разбереш. Все едно да ти кажа че Levis 501 са най-удобните джинси...
Не бива да се прехласваш по марки. Аз лично снима с Никон защото с него почнах, натрупах техника и сега ще ми е скъпо да сменя марката. А и понеже и лентовите ми тела са Никон и ползват общи обективи. Това не значи, че това е по-добрата марка. Аз лично за портрети повече харесвам Канон - повече ми допада белия баланс. А това че някой сменя едно за друго не е показателно. Ако смениш 5Д за Д3 да това си е ъпгрейт от към тяло... но ако си е взел д300 е скок назад с троен винт и двоен аксел ;)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: usmail   
Дата:   07-02-11 17:02

Вземаи Сонитоооооооооооо[smilie5] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: Mogila   
Дата:   07-02-11 17:04

Автор: usmail
Дата: 07-02-11 17:02

Вземаи Сонитоооооооооооо

Не бе недей, че познатия ти с Никона ще ти се смее, пък и 84% от тук пребиваващите май май...

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-02-11 17:20

Ако смениш 5Д за Д3 да това си е ъпгрейт от към тяло... но ако си е взел д300 е скок назад с троен винт и двоен аксел ;)

[smilie8] Двата апарата нямат нищо общо и ако някой направи такава размяна ще е само в негова полза, защото е сметнал, че бърз АФ, к/сек и кроп фактор ще му са по-полезни от високо ИСО. Това е като да сравняваш 5Д/предполагам за старото става въпрос де/ със 7Д примерно [smilie3]



Публикацията е редактирана (07-02-11 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 17:32

Точно това имам предвид, че нещата са несравними, А един фул фрейм е сравним само друг такъв, независимо от разликата в годините. ФФ апаратите дават съвсем различна характеристика на обективите най-малко спрямо кропките.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: usmail   
Дата:   07-02-11 17:37

Чети тази тема,прясна е,и е полезна,ще намерих отговора на твоя въпрос!

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1297173&t=1297173&phorum_uriauth=



Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-11 17:37

Най-добре си купи Канон 1Дс марк3 с обективи 50 ф1.0, 85 ф1.2, 24-70/2.8 и 70-200/2.8 за скромата сума от 25 хиляди лева. Това гледам на някой форумци са неподходящите идеи. То за кола Ферари-то кефи много, ама не всички налитат на ферари за първа кола.

Цената е сносна за тоя апарат. Не е горомна далавера.

Апарата не е лош.

Ако ти е пръв ДСЛР и искаш да имаш голям и черен апарат добра идея е комплекта. Никон и Канон нямат по-добри апарати за подобна цена. Дори за ограничен бюджет предлагат значително по-малко.

По-скоро мисли за какво ти е тоз апарат. За по-хубави семейни снимки или искаш да се учищ на фотография?

За семейните снимки има по-добри и евтини варианти. Сони НЕКС-3 или оплимпус Е-ПЛ1 ще ти свършат по-добра работа пък и са по-малки.

Ако ще се учиш на по интересни неща А330 е добро начало. Вземи оснимай...като разбереш какво те кефи да снимаш ще искаш по-висок клас и ще искаш повече обективи...тогава си прецени дали Сони или друга марка те кефи повече.

Хайде и много хубави снимки [beer]



Публикацията е редактирана (07-02-11 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 17:49

Благодаря но вече се обърках съвсем аз исках да разбера дали има смислъл да го взема и поисках съвет мен ме нападнаха всякакви хора смятам да уча фотография и сметнах че като за начало това е изгодна оферта затова и се консултирах... предложиха ми още няколко апарата но за сега това ми се стори най-добро като за начало!!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: wiseacre   
Дата:   07-02-11 17:53

Вземай новото!

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 18:23

hotsnail
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 18:46

за сега поучих и добри отзиви за апарата и почвам да се навивам да го купя :)то се е видяло че тука в форума не получих много информация :) но имаше и хора който се отзоваха с добри съвети благодаря за което :)

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: susu07   
Дата:   07-02-11 19:04

Щом ти е първи и нямаш база за сравнение го взимай Лошото е ако си снимал вече с Никон Тогава получаваш неприятното чуство че си се прекарал здраво Снимал съм и с двете марки и говоря от горчив опит

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: ifk0o   
Дата:   07-02-11 19:10

Ами не попринцип снимах до сега с един пайташки цифров фотоапарат на сони но много му стана и искам да минавам на горе но до скоро снимах с едно канонче и ми хареса но и той е от тези цифровите лубителските.

Отговори на това съобщение
 Re: мнение за SONY alpha 330 !!
Автор: tjman   
Дата:   07-02-11 20:08

hotsnail
[smilie24]

Много балансирано мнение. Аз също смятам, че в момента Сони дават едно много добро съотношение цена/възможности.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »