Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: belia   
Дата:   07-02-11 19:08

Две неща не ми се връзват:
1. Казваш забутано селце в Босна 1983-а...и как така в това село има фотостудио, при това с експресни услуги[smilie10]
2. Човекът бил фотограф. Никой такъв не би рискувал филмите си с проявяване и копиране в неясна лаборатория, еле пък в некво бошняшко село..[smilie18]
Историята е съчинена в типичния за християнската пропаганда нагъл стил, а клетите хорица са станали неволни съучастници[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: petkob   
Дата:   07-02-11 19:29

Първо да обобщим от коя ръка получаваме информацията. Ако правилно съм разбрал: vga, хазяйката, майката, фотографа. Искам да кажа, че историята не е от първа, нито дори от втора ръка.

После, наблягането, че си "атеист и то с тежък нрав относно религията", а фотографът е "върл атеист" идва да покаже, че вие двамата с него не бихте имали интерес да подклаждате вярата в религиозни чудеса. Хазяйката пък бидейки силно вярваща, се предполага, че моралът не би й позволил да извърши фалшификация. Майките са свети, тях дори няма да коментираме.

И въпреки всичко е факт, че някой по тази верига е изфабрикувал снимката. Може да не ти се вярва, но хората го правят непрекъснато - кой на майтап, кой за да лансира някоя идея, но ако се позадържиш в интернет, ще видиш доста неща, които не са за вярване.


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: neuromancer   
Дата:   07-02-11 19:35

има още един по веригата (вероятно) - фотолабораторията, освен ако фотографа не си е правил всичко сам. Щом е проявявано веднага, значи лаба е било на мястото (все пак място за религиозен туризъм), и вероятността за някаква манипулация е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Amigo   
Дата:   07-02-11 19:36

туй истинско ли е [smilie8] [smilie5] [smilie5]



http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/photogalleries/giantskeleton-pictures/images/primary

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Lalinda   
Дата:   07-02-11 19:37

Четох тия дни из мрежата, че атеизмът бил за хората с по-висок коефициент за интелигентност.
[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: tantris   
Дата:   07-02-11 19:42

Те обаче нещо не можели да подържат демографията[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: geokar   
Дата:   07-02-11 19:55

Како Лале, ти какво мислиш, че казваш?!?[smilie10] Каква мрежа, какви пет лева, каква милиция - туй го учихме едно време по "Научен комунизъм"!



Публикацията е редактирана (07-02-11 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   07-02-11 20:19

Значи не знам коя ръка се пада, казах че в последствие се запознах и с майката и тя ми разказа историята както я е преживяла. Описа ми човека като объркан и наистина стресиран.

Не се опитвам да докажа нищо, нито на себе си, нито на други. Просто се опитвам да разбера възможно ли е такава снимка да се изфабрикува и то в рамките на един следобяд буквално. И на мен ми се иска да е изфабрикувана честно казано, просто като я гледам и ми се струва адски трудно. Най-вероятното, което си представям, е във фотостудиото (имало е такова в селцето) да са направили някакъв шмекерлък. Но пък само за един случай? В смисъл, ако го правеха масово точно същата снимка би се появила и от някъде другаде [smilie8]

Лалинда, не виждам никаква връзка на интелигентността с религиозните вярвания. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-02-11 20:42

Богородица в Меджугорие


линкове


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: aliengg   
Дата:   07-02-11 20:45

vga, а какво ще кажеш за Елзи Райт и Франсис Грифитс, които през 1917 година побъркват света с "автентичните" си снимки на горски феи, които редица аналитици тогава ги разглеждат като доказателство за "ясни и видими психически явления"!?



http://2.bp.blogspot.com/_xD_TS-FsoyI/TSLzO9vUmxI/AAAAAAAAAOE/jN0YzxbCxFE/s1600/cottingley_4.jpg




http://en.wikipedia.org/wiki/Cottingley_Fairies


[smilie5]

Комунистите пък ако имаха фотошоп преди '89...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: n1x0n   
Дата:   07-02-11 20:45

типично филмови преливки на тоновете, не ми изглежда като снимана рисунка

Какви "филмови преливки" в картинка, която е толкова постеризирана, че кьорав полутон няма.

Чиста рисунка си е - подсказват го и светлина и анатомия. А как се е озовала там - най-вероятно двойна експонация - традиционната техника на повечето подобни "чудеса".

Това ми напомни на една история от преди 15 и повече години.
Появява се без предупреждение един мой познат, сядаме в студиото - той с една такава изопната физиономия, блед - на нищо не прилича. Питам го аз какво става, има ли някакъв проблем - а той вади едно голямо копие, на което аз виждам приблизително следното:

http://i.imgur.com/8z97G.jpg


В онези времена фотошоп нямаше, а и в интерес на истината изображението стоеше много по-реалистично от тази моя имитация.

Изглеждаше, все едно жена със забрадка и лице като череп надзърта над рамото на бабата на моят познат - която умира точно в нощта, след като й е направил въпросният портрет.
В този момент вече и моето лице почва да се изопва, защото въпросният човек е от хората, които нито лъжат, нито се шегуват, нито вярва в свръхестествени неща. Проверявам негатива - абсолютно същото изображение -никаква манипулация няма.

Мистерията се разкри седмици по-късно, когато това, което ние смятахме че е лицето на смъртта, всъщност се оказа разфокусиран кадър с обложката на един фотоалбум на Mapplethorpe, който стои на рафта с фототехниката:
http://imgur.com/WrIRO


Детето на моят познат си призна че си е играло с апарата - явно първо е щракнало, а после в опита си да зареди пак - е мръднало лостчето за многократна експозиция.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-02-11 07:10

aliengg написа:
> Комунистите пък ако имаха фотошоп преди '89...[smilie18]

Комунистите са имали първообраза на фотошопа- Родченко
[smilie5]



Публикацията е редактирана (08-02-11 07:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 08:17

Това е цветна соларизация. Експериментирал съм доста в тази област и за мен няма съмнение. Процесът е прост.
Цветното проявяване се прекъсва и хартията се осветява за секунда две, след което проявяването продължва. Разливките, нюансите, кросовете които се получват зависят от цветната температура на источника, времето за осветяване и степента на допроявяване.
Цветната соларизация се разпознава най-вече в "белите зони" където бялото не е бяло а започва да тъмнее.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: belia   
Дата:   08-02-11 08:43

евала експерта, и на негатива ли е спретнато така?без другите кадри да се барнат?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: muu   
Дата:   08-02-11 09:24

само да вметна че през далечната 1983г във всяко малко босненско селце поне по два минилаба с едночасово изпълнение на услугата имаше. даваш си филма и след час вече разглеждаш цветните копия има ли дева мария на този фолм... или чудовището от лох нес. опс, това беше май шотландски минилаб...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: geokar   
Дата:   08-02-11 10:13


http://photo-zona.net/images/user56669/album16204/preview/1297151720_fzgg1685_60.jpg



Студенти от нашия вокален курс в Консерваторията през 1981 г. Снимал съм със Зенит и Хелиус на чернобял Орво филм. Доста по-късно забелязах духът на още един студент, пожелал да се снима с нас (вижте вдясно от групата). Няма никакви манипулации, дори ретуш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 10:33

Автор: belia
евала експерта, и на негатива ли е спретнато така?без другите кадри да се барнат?

Ало баламия , бас хващам, че не си виждал негатива и от там няма как да знаеш какво има на него! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: belia   
Дата:   08-02-11 12:09

ми той човека го е написал, но щом държиш да се излагаш...моля[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   08-02-11 12:35

Геца, възможно е, и на мен ми приличаше в началото. Но второто копие на снимката, което е това, което аз съм виждал лично, е копирано от същия негатив. Знам ли... остава по веригата някой да мами. [smilie8]

Муу, не съм говорил за едночасова услуга от минилаб, а за 24 часова. Не виждам какъв е проблема с копирането... [smilie8]

Никсъне, най-вероятно е някаква двойна експонация. Предполагам, че е снимано преди това в храм или нещо и след това е превъртял филма, или изобщо не е завъртял... знам ли. Иначе е постеризирана от принтера, оригинала си е чист, но размера беше 10х15, а това беше увеличено до А4.

Както и да е, струва ми се, че няма как да разгадаеме какво точно се е случило, но има добри предположения. Всеки случай, като я гледам пак и пак и има нещо в светлината, което не ми дава мира. Освен това според християнската догма ще видиш "Младенеца" чак когато умреш, а начина по който е прегорял точно той.... бе има нещо. Скоро ще ходя в Косово на ски и може да отида до Босна и да разгледам всички икони и картинки, които имат по храмовете там. Може и да се покаже мистерията...

Белия, Геца, моля ви, говориме си нормално, не се разправяйте за глупости, чак да се обиждате. Големи хора сме [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: geokar   
Дата:   08-02-11 13:34

А за моето духче със студентската шапка имате ли хипотези?

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: neuromancer   
Дата:   08-02-11 14:00

Католиците имат хиляди такива картини и статуи (имам предвид точно такива, поза, постеризация), колко му е да се снима на двойна експонация, дори без да искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 14:18

Кое му е чудното? Най - вероятно е репродуцирал соларизираното копие и така вече се е сдобил с "оригинален" негатив от който да направи безброй много еднакви копия. Апропо споделиха ли твоите познати колко денара им е взел фотографът атеист? Естествено не като цена за снимката а като дарение? [smilie3]



Публикацията е редактирана (08-02-11 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   08-02-11 14:29

Не, няма такова нещо, човека е бил италианец, по-скоро турист отколкото фотограф. [smile] Може и подобна да е историята, макар да не разбирам защо ще го прави... даже никакъв смисъл не виждам. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 15:43

По някога вършим неща за които трудно самите ние бихме намерили обяснение.[smilie3].
Може би снимките на този фотограф и малките манипулации на които е бил способен да са истинското проявление на Девата?!
Както казва някой по горе преди мен :
"Не е важно как се е получила снимката.
Важно е кой се чуства щастлив."



Публикацията е редактирана (08-02-11 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: dufresne   
Дата:   08-02-11 16:09

каран4о, arakinixon-cie [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »