Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   07-02-11 14:25

Здравейте! От доста време се каня да пусна тази тема. Някои от вас знаят, че живях в Ирландия 6 месеца и делях жилището си с хазяите - Ирландци. Аз съм атеист и то с тежък нрав относно религията, но хазяйката ми, като повечето ирландци, католичка, и то ревностна. Много вечери съм изкарал в компанията им и сме си говорили за Ирландия, живота, религията и т.н., бяха много интересни хора, с които беше хубаво да се седи на масата за разговор. За какво е темата обаче... една вечер, явно решила да извади последния си коз, Катрина ми разказа история и ми показа една снимка. Това е, което ми се иска да обсъдим. През 1983-а година, майка ѝ отива на поклонение в Меджугоре, Босна, където се говори, че се появявала Дева Мария. За тези, които не са запознати със случаите ето линк - http://www.medjugorje.ws/bg/
Поради това, че тя е била активистка на ИРА и къщата им е била яташка, Катрина и Тони (съпругът ѝ), са били репресирани непрестанно от властите и тя е искала да се помоли за мир и здраве на семейството си. Говоря ви за действително силно вярващи хора. Та в това селце жената среща един фотограф, който изкачвал хълма към кръста, поставен на мястото където се явявала Дева Мария. Запознали се и той ѝ разказал, че е върл атеист и е дошъл заради жена си, която била вярваща. На следващия ден тя срещнала същия човек в селото, търсещ свещеник и очевидно много притеснен. Тя го разпитала какво се е случило и той ѝ показал снимките, които бил направил на предишния ден. Разказал, че не се било случило нищо особено, снимал в района, снимал и големия кръст, поставен на хълма. Точно тази снимка обаче, след като била проявена и копирана на хартия показала съвсем друго изображение. След това копирал снимката и за майката на хазяйката ми. Така тя достигна и до мен. Макар не в оригинал, а в принтерно копие, но в огиринал изглеждаше подобно. Аз я преснимах и я пускам тук за разискване. Аз лично нямах какво да кажа за този случай. Ясен ден, снимаш едно, получава се изображение, което дори не мога да помисля как би било изфабрикувано през 83-та година, в малко Босненско село. Разглеждайте я внимателно, вижте преекспонираното, както и странната посока на светлината.

Дайте да обсъдиме сериозно, какво мислите. [smilie8] Снимката е в пълен размер след натискане на линка!


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jyad0734.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vzai2509.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/sjpz2558.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/rrun6008.JPG


http://img141.imageshack.us/img141/6961/dsc2237u.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: cicomanco   
Дата:   07-02-11 14:38

Явно са добри манипулатори щом са успели да те замислят.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   07-02-11 15:32

Не бих казал манипулатори. Хората бяха много искрени всъщност и се опитваха да намерят същото обяснение, което и аз след като видях снимката. Пуснах я тук, за да обсъдиме техническата страна на снимката, кое се набива на очи, как се е получило така.... другото е просто предистория. [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Shmidt   
Дата:   07-02-11 15:38

Аз със риск да вдигна пушилка - да попитам : Защо само на върли атеисти им се случват подобни чудеса ?

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: burnmaster   
Дата:   07-02-11 15:43

На мен прелича на снимана рисунка след което е силно обработена

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: valen_tin   
Дата:   07-02-11 15:46

и на мен на снимана рисунка ми прилича

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: mavar   
Дата:   07-02-11 15:48

Еми тва е преснимана рисунка. Ако искаш даже може да преснимаш рисунката и после върху същия кадър да снимаш друго, та да стане още по-загадъчно.
Не виждам какво трябва да обсъдим

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: dpurple   
Дата:   07-02-11 15:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: mavar   
Дата:   07-02-11 15:50

Ето ти примерно обяснение - снима човека, дава си филма в местното фото за проявяване и там преди да го проявят забиват една допълнителна експонация отгоре, за да върви бизнеса и туризма с чудесата.
Така че и да имаш негатива все тая. Глупости на търкалета.



Публикацията е редактирана (07-02-11 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: karan4o   
Дата:   07-02-11 15:57

Принципно не знам каква е хавата с тази снимка, истина ли е или не.
Чудесата обаче ги има и за да повярваме в тях, ние трябва да имаме вяра... без нея няма как да стане...

Имайте малко повече вяра и ще разберете съществуването им...

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: cicomanco   
Дата:   07-02-11 16:02

Мен ми е достатъчно интересно и без чудеса....тия щиротии ми приличат на първите снимки на НЛО....[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: jino   
Дата:   07-02-11 16:10

Не е важно как се е получила снимката.
Важно е кой се чуства щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: jino   
Дата:   07-02-11 16:11

Ясно е че е манипулирано от човек изображение.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Myth   
Дата:   07-02-11 16:19

Аз не зная как се е получила снимката, но чудеса има.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Amigo   
Дата:   07-02-11 16:38

Те в Ирландия затова ли се трепят - щото са все ревностни католици?! [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: zlak   
Дата:   07-02-11 17:06

Чудеса наистина се случват , независимо кой какво ще каже. В повечето случаи се случват на хора които силно вярват в тах.
По въпроса със снимката -
възможно е да е измама на фотографа , а е възможен и другия вариант. Ако приемем че фотографа не лъже , логиката трябва да ни води в посока - кои лъчи (невидими за окото) биха поразили фотографската лента по този начин.
Разбира се ано не се сещаме за такива , възможно е и да са непознати за нас ...



Публикацията е редактирана (07-02-11 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: photogamen   
Дата:   07-02-11 17:14

Чуднооооо, защо ли Девата винаги се явява в еднаква поза, ракурс, с Младенеца на ръце [smilie18]


Модел с опит явно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   07-02-11 17:14

вярата няма нужда от доказателства

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: charly   
Дата:   07-02-11 17:26

arakinixon-cie написа:

> вярата няма нужда от доказателства
абе вярата не,ама съществуването на божества и чудеса да [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   07-02-11 17:30

Радвам се, че има някакво развитие по темата. Проблема е, че не виждам кога и как ще е манипулирана. Пак ви казвам - 83-та година, Босненско село, проявяване и копиране. ако се загледате внимателно, ще видите типично филмови преливки на тоновете, не ми изглежда като снимана рисунка. Изглежда ми странно светлината, мислите ли, че подобна постановка ще се постигне лесно? Защо липсва снимката, която реално е снимана, върху лентата? Тази на кръста имам предвид...

Това, което ми направи впечатление и на мен е позата - изглежда изкуствено и като на всяко друго изображение. Позата на ръката като знака за мир точно в долна дясна точка на златното сечение също е подозрителна.

Не се съмнявам в думите на хората в историята! Гарантирам, че разговора тогава беше абсолютно сериозен, след това се срещнах и с майката на хазяйката ми и тя ми разказа в детайли историята и ми показа оригиналното копие от негатива, в ракма от преди близо 30 години.

Да кажем така, аз не искам това да се превръща в дискусия на тема вяра и неверие, а по-скоро смятате ли, че такава снимка е постижима през 83-та година, без да виждам как може да има особена намеса, без време да се намери модел, облекло, бебе, без осветление... ситуацията е странна според мен.

Защо да е спекулация Пешо? Не опитвам да спекулирам, нито приятелите ми опитваха, просто търся обяснение как е станало това. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: charly   
Дата:   07-02-11 17:47

Автор: vga
Дата: 07-02-11 17:30

Радвам се, че има някакво развитие по темата. Проблема е, че не виждам кога и как ще е манипулирана. Пак ви казвам - 83-та година


[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Какво да кажем за тази снимка дето е правена през 1930,чиста истина нали [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fqjg1964.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ttfg6319.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hsfr8475.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/sdzg8891.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   07-02-11 17:49

Не е въпроса в годината, а в мястото където се развива действието. Виж charly, благодаря за включването, но съм сигурен, че имаш и по-сериозни неща, които да кажеш, пък и да са в темата. Ако ти е интересно де [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: valen_tin   
Дата:   07-02-11 18:05

тази светлина чудесно може да се получи с рисунка [smilie3] а да снимаш рисунка с такова качество не е нещо сложно дори за 83-та година ... това ми е мнението за снимката.

иначе не виждам защо една снимка/рисунка би пречупила някой атеист да вярва ... около нас всеки ден има далеч повече реални ситуации, които да те накарат да се замислиш за това онова. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: charly   
Дата:   07-02-11 18:08

vga написа:

> Не е въпроса в годината, а в мястото където се развива
> действието. Виж charly, благодаря за включването, но съм
> сигурен, че имаш и по-сериозни неща, които да кажеш, пък и да
> са в темата. Ако ти е интересно де [smilie24]

Това което ми е интересното е,какво се мъчиш да докажеш,че девата се е появила наистина,или че снимката е манипулирана [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   07-02-11 18:29

tazi istoria e dosta izvestna v Evropa

i tova ne e edinstvenoto miasto kudeto Deva Maria se poiaviava

V Lourdes , France primerno...

za snimkata niamam komentar kakto i za

http://fr.wikipedia.org/wiki/Saint-Suaire


no dvete nesta imat vruzka s obraza na bog i nujdata ot nego

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: belia   
Дата:   07-02-11 19:08

Две неща не ми се връзват:
1. Казваш забутано селце в Босна 1983-а...и как така в това село има фотостудио, при това с експресни услуги[smilie10]
2. Човекът бил фотограф. Никой такъв не би рискувал филмите си с проявяване и копиране в неясна лаборатория, еле пък в некво бошняшко село..[smilie18]
Историята е съчинена в типичния за християнската пропаганда нагъл стил, а клетите хорица са станали неволни съучастници[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: petkob   
Дата:   07-02-11 19:29

Първо да обобщим от коя ръка получаваме информацията. Ако правилно съм разбрал: vga, хазяйката, майката, фотографа. Искам да кажа, че историята не е от първа, нито дори от втора ръка.

После, наблягането, че си "атеист и то с тежък нрав относно религията", а фотографът е "върл атеист" идва да покаже, че вие двамата с него не бихте имали интерес да подклаждате вярата в религиозни чудеса. Хазяйката пък бидейки силно вярваща, се предполага, че моралът не би й позволил да извърши фалшификация. Майките са свети, тях дори няма да коментираме.

И въпреки всичко е факт, че някой по тази верига е изфабрикувал снимката. Може да не ти се вярва, но хората го правят непрекъснато - кой на майтап, кой за да лансира някоя идея, но ако се позадържиш в интернет, ще видиш доста неща, които не са за вярване.


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: neuromancer   
Дата:   07-02-11 19:35

има още един по веригата (вероятно) - фотолабораторията, освен ако фотографа не си е правил всичко сам. Щом е проявявано веднага, значи лаба е било на мястото (все пак място за религиозен туризъм), и вероятността за някаква манипулация е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Amigo   
Дата:   07-02-11 19:36

туй истинско ли е [smilie8] [smilie5] [smilie5]



http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/photogalleries/giantskeleton-pictures/images/primary

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: Lalinda   
Дата:   07-02-11 19:37

Четох тия дни из мрежата, че атеизмът бил за хората с по-висок коефициент за интелигентност.
[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: tantris   
Дата:   07-02-11 19:42

Те обаче нещо не можели да подържат демографията[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: geokar   
Дата:   07-02-11 19:55

Како Лале, ти какво мислиш, че казваш?!?[smilie10] Каква мрежа, какви пет лева, каква милиция - туй го учихме едно време по "Научен комунизъм"!



Публикацията е редактирана (07-02-11 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   07-02-11 20:19

Значи не знам коя ръка се пада, казах че в последствие се запознах и с майката и тя ми разказа историята както я е преживяла. Описа ми човека като объркан и наистина стресиран.

Не се опитвам да докажа нищо, нито на себе си, нито на други. Просто се опитвам да разбера възможно ли е такава снимка да се изфабрикува и то в рамките на един следобяд буквално. И на мен ми се иска да е изфабрикувана честно казано, просто като я гледам и ми се струва адски трудно. Най-вероятното, което си представям, е във фотостудиото (имало е такова в селцето) да са направили някакъв шмекерлък. Но пък само за един случай? В смисъл, ако го правеха масово точно същата снимка би се появила и от някъде другаде [smilie8]

Лалинда, не виждам никаква връзка на интелигентността с религиозните вярвания. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-02-11 20:42

Богородица в Меджугорие


линкове


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: aliengg   
Дата:   07-02-11 20:45

vga, а какво ще кажеш за Елзи Райт и Франсис Грифитс, които през 1917 година побъркват света с "автентичните" си снимки на горски феи, които редица аналитици тогава ги разглеждат като доказателство за "ясни и видими психически явления"!?



http://2.bp.blogspot.com/_xD_TS-FsoyI/TSLzO9vUmxI/AAAAAAAAAOE/jN0YzxbCxFE/s1600/cottingley_4.jpg




http://en.wikipedia.org/wiki/Cottingley_Fairies


[smilie5]

Комунистите пък ако имаха фотошоп преди '89...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: n1x0n   
Дата:   07-02-11 20:45

типично филмови преливки на тоновете, не ми изглежда като снимана рисунка

Какви "филмови преливки" в картинка, която е толкова постеризирана, че кьорав полутон няма.

Чиста рисунка си е - подсказват го и светлина и анатомия. А как се е озовала там - най-вероятно двойна експонация - традиционната техника на повечето подобни "чудеса".

Това ми напомни на една история от преди 15 и повече години.
Появява се без предупреждение един мой познат, сядаме в студиото - той с една такава изопната физиономия, блед - на нищо не прилича. Питам го аз какво става, има ли някакъв проблем - а той вади едно голямо копие, на което аз виждам приблизително следното:

http://i.imgur.com/8z97G.jpg


В онези времена фотошоп нямаше, а и в интерес на истината изображението стоеше много по-реалистично от тази моя имитация.

Изглеждаше, все едно жена със забрадка и лице като череп надзърта над рамото на бабата на моят познат - която умира точно в нощта, след като й е направил въпросният портрет.
В този момент вече и моето лице почва да се изопва, защото въпросният човек е от хората, които нито лъжат, нито се шегуват, нито вярва в свръхестествени неща. Проверявам негатива - абсолютно същото изображение -никаква манипулация няма.

Мистерията се разкри седмици по-късно, когато това, което ние смятахме че е лицето на смъртта, всъщност се оказа разфокусиран кадър с обложката на един фотоалбум на Mapplethorpe, който стои на рафта с фототехниката:
http://imgur.com/WrIRO


Детето на моят познат си призна че си е играло с апарата - явно първо е щракнало, а после в опита си да зареди пак - е мръднало лостчето за многократна експозиция.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-02-11 07:10

aliengg написа:
> Комунистите пък ако имаха фотошоп преди '89...[smilie18]

Комунистите са имали първообраза на фотошопа- Родченко
[smilie5]



Публикацията е редактирана (08-02-11 07:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 08:17

Това е цветна соларизация. Експериментирал съм доста в тази област и за мен няма съмнение. Процесът е прост.
Цветното проявяване се прекъсва и хартията се осветява за секунда две, след което проявяването продължва. Разливките, нюансите, кросовете които се получват зависят от цветната температура на источника, времето за осветяване и степента на допроявяване.
Цветната соларизация се разпознава най-вече в "белите зони" където бялото не е бяло а започва да тъмнее.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: belia   
Дата:   08-02-11 08:43

евала експерта, и на негатива ли е спретнато така?без другите кадри да се барнат?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: muu   
Дата:   08-02-11 09:24

само да вметна че през далечната 1983г във всяко малко босненско селце поне по два минилаба с едночасово изпълнение на услугата имаше. даваш си филма и след час вече разглеждаш цветните копия има ли дева мария на този фолм... или чудовището от лох нес. опс, това беше май шотландски минилаб...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: geokar   
Дата:   08-02-11 10:13


http://photo-zona.net/images/user56669/album16204/preview/1297151720_fzgg1685_60.jpg



Студенти от нашия вокален курс в Консерваторията през 1981 г. Снимал съм със Зенит и Хелиус на чернобял Орво филм. Доста по-късно забелязах духът на още един студент, пожелал да се снима с нас (вижте вдясно от групата). Няма никакви манипулации, дори ретуш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 10:33

Автор: belia
евала експерта, и на негатива ли е спретнато така?без другите кадри да се барнат?

Ало баламия , бас хващам, че не си виждал негатива и от там няма как да знаеш какво има на него! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: belia   
Дата:   08-02-11 12:09

ми той човека го е написал, но щом държиш да се излагаш...моля[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   08-02-11 12:35

Геца, възможно е, и на мен ми приличаше в началото. Но второто копие на снимката, което е това, което аз съм виждал лично, е копирано от същия негатив. Знам ли... остава по веригата някой да мами. [smilie8]

Муу, не съм говорил за едночасова услуга от минилаб, а за 24 часова. Не виждам какъв е проблема с копирането... [smilie8]

Никсъне, най-вероятно е някаква двойна експонация. Предполагам, че е снимано преди това в храм или нещо и след това е превъртял филма, или изобщо не е завъртял... знам ли. Иначе е постеризирана от принтера, оригинала си е чист, но размера беше 10х15, а това беше увеличено до А4.

Както и да е, струва ми се, че няма как да разгадаеме какво точно се е случило, но има добри предположения. Всеки случай, като я гледам пак и пак и има нещо в светлината, което не ми дава мира. Освен това според християнската догма ще видиш "Младенеца" чак когато умреш, а начина по който е прегорял точно той.... бе има нещо. Скоро ще ходя в Косово на ски и може да отида до Босна и да разгледам всички икони и картинки, които имат по храмовете там. Може и да се покаже мистерията...

Белия, Геца, моля ви, говориме си нормално, не се разправяйте за глупости, чак да се обиждате. Големи хора сме [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: geokar   
Дата:   08-02-11 13:34

А за моето духче със студентската шапка имате ли хипотези?

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: neuromancer   
Дата:   08-02-11 14:00

Католиците имат хиляди такива картини и статуи (имам предвид точно такива, поза, постеризация), колко му е да се снима на двойна експонация, дори без да искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 14:18

Кое му е чудното? Най - вероятно е репродуцирал соларизираното копие и така вече се е сдобил с "оригинален" негатив от който да направи безброй много еднакви копия. Апропо споделиха ли твоите познати колко денара им е взел фотографът атеист? Естествено не като цена за снимката а като дарение? [smilie3]



Публикацията е редактирана (08-02-11 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: vga   
Дата:   08-02-11 14:29

Не, няма такова нещо, човека е бил италианец, по-скоро турист отколкото фотограф. [smile] Може и подобна да е историята, макар да не разбирам защо ще го прави... даже никакъв смисъл не виждам. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: gecata   
Дата:   08-02-11 15:43

По някога вършим неща за които трудно самите ние бихме намерили обяснение.[smilie3].
Може би снимките на този фотограф и малките манипулации на които е бил способен да са истинското проявление на Девата?!
Както казва някой по горе преди мен :
"Не е важно как се е получила снимката.
Важно е кой се чуства щастлив."



Публикацията е редактирана (08-02-11 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Да обсъдим една снимка и ситуация?
Автор: dufresne   
Дата:   08-02-11 16:09

каран4о, arakinixon-cie [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »