Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Айде на Каноните
Автор: sauron69   
Дата:   07-02-11 10:15

ами като гледам цената на никонския 200-400, не ми се и мисли + тука имаме и вграден екстендер [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 10:17

Още повече, че 200-400 сигурно ще е наблъскан с флоритно стъкло до козирката, както всички нови суперобктиви на Канон... няма как да не струва "много".

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: arminius   
Дата:   07-02-11 10:20

Той джакпота от тотото още не е паднал, ей сега го удрям и.. колкото ще да струва. [smilie18] Даже ще кажа да ми увият два [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: pstoev   
Дата:   07-02-11 10:21

похвално,че слагат въртящ се дисплей на второ тяло вече...ха дано те да са първите FF тяло с такъв дисплей.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: borovinka   
Дата:   07-02-11 10:26

"И кво сега, ще си има хххД тела... защо тогава се изгавриха с 60д".
Това е доста добър маркетингов ход, всъщност. Целта е посредством богатия избор от нескъпи фотокамери в ниския и средния клас, фотолюбителят да бъде насочен към DSLR техниката. По-този начин се реализират повече печалби от продажба на допълнителни обективи, светкавици и каквото там... По този начин потребитялят трудно би прескочил към друга система след време, докато при сапунерките това е напълно възможно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: karan4o   
Дата:   07-02-11 10:26

Дааа, има право в горния пост [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sauron69   
Дата:   07-02-11 10:34

Мдаам, а пък и колкото да са евтинки хххД телата, с тяхните 18МП си изискват качествени обективи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 10:38

Това за обективите е наполовина мит, защото, за един и същи размер, по-високо мегапикселовата камера няма как да не извади поне същото количество детайл, освен ако няма много по-силен АА филтър. Илюзията идва, когато се гледат после двата файла на 100% на монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 10:53

Другата половина от нещата е, че с по-хубав обектив на по-високопикселна матрица може да се възпроизведе повече повече детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-02-11 11:47

1100Д само се чудя до колко ще е конкурентен на сегашните камери като Д3100 и алфите, предполагам ще заложат на много добра цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: kayso   
Дата:   07-02-11 11:55

Speedlite 320EX - айде да излиза, че да си купя 3 бройки :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: realnoncho   
Дата:   07-02-11 12:05

Добре изглежда тази светкавица, но като гледам предварителните заявки цената е близо до 430EX II.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: deniac   
Дата:   07-02-11 13:03


sirkhann, прочети пак поста ми:

Автор: deniac
Дата: 07-02-11 09:47

sirkhann, рискуваш да се превърнеш в нов досадник ала pmartinov като каноно-мразец във всяка тема.



Казват ти, че рискуваш да се превърнеш в..., а не че станал такъв. Приеми го по-скоро като приятелско предупреждение, макар да изглежда малко грубо.
Помисли, че натрупания ти лош опит с продуктите от тази марка може да са просто лош късмет, а не повсеместна масовост, както се опитваш да го изкараш.
Аз лично ползвам Канон аматьорски от доста години, купувал съм за лично забавление почти всички канон DSLR тела(включително 5D, 7D, 1Ds) и обективи от 14 до 400мм, между които и повечето екзотики като 14/2.8L, 24/1.4L, 50/1.2L и т.н. L, както и всичкото възможно EF-S...
Повечето са купувани 2-ра употреба от базара или от чужди оказиони. От Фотопавилион съм купувал нова техника за поне 10 000лв без каквито и да е проблеми. Досега съм имал проблем само с един употребяван 100-400L, който купих от Хасково с куриер без да тествам и се оказа с проблем с фокуса. Премълчах си (приех, че сам съм си виновен) и след няколко месеца го продадох тук с голяма загуба, като обявих точно какъв е проблемът и купувачът го тества час и половина преди да го вземе. А 100-400L е по принцип обектив със слаб дизайн и много рискове.
Други проблеми не съм имал. Не вярвам да е късмет това, защото по принцип нямам такъв и никога не съм разчитал на късмета. Просто проверявам преди да купувам (хора тук са се опитвали да ми пробутват какви ли не амортизирани боклуци).

И не съм изобщо фанатичен Канон фен, в малката ми раница от общо 5 обектива седят 2 не канонски, единият от които - Olympus OM ED прави смешни всичките ми супер L-ки на тази дължина[smilie18]

Без повече лоши чувства.
Желая ти отлични резултати с новата ти Никон система.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 13:13

Никон никога не съм си купувал и нямам амбиции да си купувам, освен в краен случай. Снимал съм с Никони на приятели и преди съм казвал, че не ми харесват като тела.

Аз също съм снимал с доста тела и обективи Канон на мои приятели и, освен обичайните проблеми с леко отклонение във фокуса, също не мога да кажа кой знае какво лошо. И преди съм казвал, че това за мен е най-удобната и най-интуитивна система за снимане. Също нещата, които съм си купувал употребявани във форума са били безупречни всичките [smilie24]

Просто при мен явно наистина се е получила една серия от лош късмет, но това не означава, че съм минал на Никон. Те също имат проблеми - както с Д3000 или Д5000, които масово умираха, така и бая народ първоначално изрева от нужда от калибрация на фокуса при Д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: kapitancho   
Дата:   07-02-11 13:34

Канон явно целят да направят следните конкурентни двойки:
Д3100 - 1100Д
Д5100 - 600Д
Д7000 - 60Д
Д300с - 7Д

На мен ми хареса, че 1100Д седи на културните 12мп.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 13:48

Седи на 12 мп от чисто маркетингово позициониране. Съмнявам се да има по-добри характеристики спрямо 18МП матрици, по-скоро се застраховат срещу клиентите, които ще им мрънкат за фокус и острота при 100% гледани кадри. Та докато се научат, да снимат на 12 мп, а и да не се подбива пазара на трицифрените ;)

Честно казано, 18МП сензор на Канон е просто по-добър от всички останали, които са имали досега за кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-02-11 14:06

купувал съм за лично забавление почти всички канон DSLR тела(включително 5D, 7D, 1Ds) и обективи от 14 до 400мм, между които и повечето екзотики като 14/2.8L, 24/1.4L, 50/1.2L и т.н. L, както и всичкото възможно EF-S...

И не съм изобщо фанатичен Канон фен...


Представям си, ако беше [beer] [beer] [beer]
Чудесно е, че си имал тази възможност, пожелавам си го и аз, както и на всеки [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-02-11 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: neuromancer   
Дата:   07-02-11 14:09

"няма да си купя друг, докато не си оправят ... обслужването в Бг и цените в родните магазини" - е тук точно има да чааакаш... За мен (а и сигурно за всеки, който знае какво прави, а не си купува каквото дойде) Канон Бг не съществува.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: Георги   
Дата:   07-02-11 14:23

сиркане имал съм адски много канонски обективи, включително такива, които са светли праймове

никога, ама никога не ми се е налагала калибрация, никога



на нито едно тяло






абе хора то явно и каръци не сте, ами ще излезе, че просто не можете да ползвате техниката си?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: pmartinov   
Дата:   07-02-11 14:46


[smilie5]

Георги [smilie24] [smilie18]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: tantris   
Дата:   07-02-11 14:47

Имал съм проблеми с фокуса само на 40Д и затова го разкарах.
С 20Д, 5Д, 5Дмк2 и 1ДН такъв проблем не съм имал.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 14:56

Георги, чувал съм ги много напети като теб фотографи.

Викат, че сигурно е в мен проблемът и решават, че трябва да ми покажат как се снима.

След това снимат с моя апарат и после мънкат, вдигат ръце и нищо не казват. [smilie18]

Иначе познати дал бог, снимат с Канон... някои от тях - рейтинг Б, някои са се задоволявали само с първа страница... Почти всички от тях са се оплаквали, че имат поне един обектив, с който имат фронт/бек/мек фокус.

Иначе що е това избиране на "остри бройки" обективи, м? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-11 14:57

uaaaa ЯКО [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 14:59

Темата е за новите тела, които най-вероятно са с новите AF алгоритми (които пък са само слухове) и най-вероятно фронт/бек фокус в канонската система скоро ще е просто химера. Да не разводняваме темата с едни и същи приказки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде на Каноните
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-11 15:07

Тва 200-400 с конвертора ми стана интересно.
Ако е по-скъп от стария 300 2.8 ИС просто си е за-боклука. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »