Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 20:07

[smilie23]
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 20:08

Здравейте. Ще ми се да побеседваме върху понятието НОВ което един колега използва в базара за определяне състоянието на техниката която продава.
Та въпросната обява е за ЧИСТО НОВ АПАРАТ, само че по-надолу виждаме, че е на 14 кадъра-това ли е чисто ново?
Излизайки от магазина всяка стока претърпява една трансформация-от нова тя се превръща във вехта, а още повече в случая стоката дори е ползвана. Аз си мисля, че това си е чиста проба опит за подвеждане, видите ли аз продавам ЧИСТО НОВ АПАРАТ.
Друг аспект е въпросната гаранционна карта, която без документ с изписана дата на придобиване е нищо повече от един лист хартия с някакъв текст.
 Re: Какво е НОВ
Автор: ksuhorukov   
Дата:   06-02-11 20:21

Петък беше преди 2 дни...
 Re: Какво е НОВ
Автор: diver   
Дата:   06-02-11 20:26

Те в магазина са на 100 кадъра (докато ги пробваме)така ,че този е по-нов от новите!:)))
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 20:31

Добре де, но тези в магазините дето се пробват после ги продават като тестови съответно с по-ниска цена, като това се упоменава задължително. Поне в белите държави е така, нали натам се стремим. Или се стремим натам само когато на нас ни изнася.
[beer]
 Re: Какво е НОВ
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-02-11 20:38

В един перфектен свят би било така...
у нас не е така... нито по големите вериги, нито по дребните магазини!

Много рядко има разлика между мостра, стояла неизвестно време на витрината, или прясно извадена от кутията стока!

Но редовно чета обяви в които има "чисто ново" и "ползвано е само няколко часа/дни:"
 Re: Какво е НОВ
Автор: MARLOV   
Дата:   06-02-11 20:39

Защо издребняваш!
 Re: Какво е НОВ
Автор: darksorrow   
Дата:   06-02-11 20:46

дори и в белите държави камерата никога не е на 0 кадъра, щом е в магазина. винаги й се правят такива още във фабриката - няма как да иде на щанда без да е проверена.

за 14 кадъра извинявай, но темата е нелепа.



Публикацията е редактирана (06-02-11 20:47)
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 20:48

Не издребнявам, това е реалността. На други места, където се върти електронна търговия тези неща са определени строго и за такива опити за заблуда падат рейтинги и се затварят акаунти. Защо да не стане и в БГ така-да е защитен повече купувача, защото той е човека с парите.
Защо например на запад техниката която е рефърбишед се означава. А съм сигурен, че рефърбишед техника в БГ се продава за нова.
 Re: Какво е НОВ
Автор: georgi969   
Дата:   06-02-11 20:49

eurodriver, съди го!
Ще те лъже той тебе.Ама-ха.На съд!
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 20:52

Хора, въпроса беше принципен това нова техника ли е, или стара? Кое е ново и кое старо?
 Re: Какво е НОВ
Автор: chipsy   
Дата:   06-02-11 20:54

eurodriver написа:

> Не издребнявам, това е реалността. На други места, където се
> върти електронна търговия тези неща са определени строго и за
> такива опити за заблуда падат рейтинги и се затварят акаунти.
> Защо да не стане и в БГ така-да е защитен повече купувача,
> защото той е човека с парите.
> Защо например на запад техниката която е рефърбишед се
> означава. А съм сигурен, че рефърбишед техника в БГ се продава
> за нова.

Kakви refurbished и измами те гонят ??? 14 кадъра са това . Как ще ти овехтее апарата за 14 кадъра ??? [ezik]
 Re: Какво е НОВ
Автор: klez   
Дата:   06-02-11 20:56

абе ти верно за 14 кадъра...... аре ако беше на 2-3 хиляди кадъра иди доди... ама за 14 кадъра (rofl) те може в завода да им правят някъв тест без след това да нулират броячите и пак да не излизат на 0 кадъра ;)
 Re: Какво е НОВ
Автор: darksorrow   
Дата:   06-02-11 20:58

Хора, въпроса беше принципен

не, беше абсолютно конкретен.

понятието НОВ което един колега използва в базара за определяне състоянието на техниката която продава.
Та въпросната обява е за ЧИСТО НОВ АПАРАТ, само че по-надолу виждаме, че е на 14 кадъра-това ли е чисто ново?


ако камерата е както е описана, машинката си е чисто нова.

иначе си прав, че някои хора имат доста разтегливо понятие за тия неща, но в случая просто не е така (приeмайки, че информацията е валидна).



Публикацията е редактирана (06-02-11 20:59)
 Re: Какво е НОВ
Автор: karan4o   
Дата:   06-02-11 21:00

Нормално е да се пробват камерите. 14 кадъра не е стара техника... даже малко е пробвана [smilie5]
 Re: Какво е НОВ
Автор: jivkojj   
Дата:   06-02-11 21:00

Нов-стар, със сигурност не може да очакваш, да ти продаде апарата с 30% надолу от пазарната цена.
 Re: Какво е НОВ
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-02-11 21:02

Аман от идиоти!
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 21:10

Това немога да разбера-стока напуска фабриката, минава през складове, отива при официален представител, след това при друг търговец, още при един търговец-до тук добре-ново е все още. Накрая някой купува въпросната стока, носи си я вкъщи отваря, пипа насам-натам, щрака 5 кадъра и обявява, че е нова таз стока. Нова ли е?
 Re: Какво е НОВ
Автор: wiseacre   
Дата:   06-02-11 21:11

Не, обезчестена е [smilie5]
 Re: Какво е НОВ
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-02-11 21:12

Абе не виждате ли разликата между "Чисто Нова" и "Нова" ?!?!?
[smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 21:12

Идиоти колкото искаш, само нема кой да ги жъне. Ама май им жънат и паричките.
 Re: Какво е НОВ
Автор: hemilio   
Дата:   06-02-11 21:13

мисля ,че имаме нов Мес [smilie18]
 Re: Какво е НОВ
Автор: antonio.caro   
Дата:   06-02-11 21:16

Има хора в базара, които слагат етикет НОВ на неща, които са на повече от 20 години.
Няма нужда да ги споменавам поименно.
Та за 14 кадъра - виждал съм на запад нови фотоапарати, които просто са били пипнати от един-двама човека на толкова кадъра без да са продадени. Не са мостри.
 Re: Какво е НОВ
Автор: SLR   
Дата:   06-02-11 21:22

Колата си я взех чисто нова, на 4 км.[smilie10]
Баси, знаех си че са ме прецакали[smilie5]
 Re: Какво е НОВ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-11 21:27

Сега се сещам за един клиент - дойде преди време да си купи светкавица с батериен пакет. И започна да страда, защото кашоните не били запечатани. Обяснявам му, че:
1. Всички светкавици се тестват при получаването им
2. Батериите трябва да се зареждат през определено време, за да не се повредят
а той продължава да гледа тъжно и пита - те нови ли са, или употребявани...
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена