Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Какво е НОВ
Автор: demiman   
Дата:   06-02-11 22:29

eurodriver, всичко има - и ново в базара на 14 кадъра и ново в магазина на 0 кадъра - избор всякакъв, цената всякаква - просто си избираш [beer]
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 22:29

Най-ми хареса поста с девственицата-една стока може да бъде само веднъж нова.
 Re: Какво е НОВ
Автор: clipse   
Дата:   06-02-11 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво е НОВ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-11 22:34

Когато заявих, че ще купя ето от този модел, ми извадиха НЕРАЗПЕЧАТЕНА кутия с въпросния модел, закачих я на апарата, светнах я един път С БАТЕРИИ ОТ МАГАЗИНА, платих и взех.

Една малка подлобност - кутиите на репортажните светкавиците не са запечатани. [smilie18]
 Re: Какво е НОВ
Автор: georgivelev   
Дата:   06-02-11 22:37

Продавал съм Тамрон 28-75 на около 100 кадъра на 75% от цената му. Тия от Фотопавилион тълкуват закона за защита на потребителя както им падне

3. В случаите, предвидени в чл.55, ал. 1 от ЗЗП, купувачът може да упражни правото си в 7-дневен срок, да се откаже от поръчаната стока в случай, че бъдат посочени писмено основателни причини за това и се подпише декларация, удостоверяваща, че стоката не е използвана и не е нарушена оригиналната и опаковка.

В случая аз имам правото да върна обектива без изобщо да им давам каквото и да е обяснение защо го правя, но те там работят по собствени закони. Не можах да им върна обектива и затова бях принуден да го продам. Загубих 200 лв.

clipse имате ли други въпроси?



Публикацията е редактирана (06-02-11 22:39)
 Re: Какво е НОВ
Автор: clipse   
Дата:   06-02-11 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 22:47

Ами тогава как се казва лепенката която покриваше капака на кутията и застъпваше предната страна на кутията, която бе срязана от продавачката с нож за хартия? Незнам може да е друга дума за Вас?
 Re: Какво е НОВ
Автор: Orlin   
Дата:   06-02-11 23:04

Хе, хе...
И на мен ми хареса за девственицата - за някои хора е важно опаковката да не е отваряна. Пък дали вътре има нещо или някой пшик - все им е тая.

Нов значи наскоро произведен или получен. Апарат стоял в склада 2 години на 0 кадъра нов ли е?
Апарат получен преди седмица, с направени 20 тестови кадъра стар ли е?
Девственица на 45 години нова ли е, а?
 Re: Какво е НОВ
Автор: pifakiz   
Дата:   06-02-11 23:07

eurodriver - ама ти сериозно ли бе човек?[smilie11]

Цяла тема си направил![smilie10]

Това е май защото те блокирах в темата ми във форума, но ти там прекали.

Все пак базара не е форум.

Да, на 14 кадъра е апарата защото преди да го пусна за продажба направих няколко кадъра с него за да се убедя, че всичко е наред.

Бях длъжен да го направя за да не подведа евентуалния купувач.

Искам да подчертая, че преди време купих нов Е-30 от магазина, който беше на 70 кадъра.

Преди около месец взех от Синтезиса Nex-3 от витрината, сигурно е бил на над 30-40 кадъра, но какво от това??
Не ми намалиха от цената, платих си го за нов.[smile]

Ти ми предложи 800лв за Д90, че даже да поема куриера при цена от 1300 за нов, което е малко нереално, не мислиш ли?

Много е лесно от страната на купувач да даваш съвети какви да са цените на техниката, ама съм сигурен, че ако ти продаваш няма да си на такова мнение за ценообразуването.[smile]

Хайде остани си със здраве и недей да издребняваш така, не е хубаво.[beer]

 Re: Какво е НОВ
Автор: georgivelev   
Дата:   06-02-11 23:28

Ако си взел Nex-3 от витрината е трябвало да им искаш отстъпка, защото взимаш витринния модел. В Технополис правят такава отстъпка за изложбените мостри, мисля, че някъде 7 или 10 процента.
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 23:38

Да ам я виж каква тема стана, в неделя по никое време.[beer]
Тук ме нарекоха наглец, и за какво? Защото съм се пазарял в базара. Ми то това е търговия бе хора, и става на въпрос за моите пари( разбира се и за тез на продавача) и тез дет казват "добра е цената" какви се явяват-някакви консултанти ли? . Предложих цена, не се одобри и не стана търговията. Способи могат да се ползват всякакви, никъде в правилата не прочетох някое от моите действия да е забранено. Не разбрах има ли гаранция апаратът или няма? Пуснах тема да видя какви са настроенията, кой какво мисли какво е "нова" техника и какво стара и те така. За разбиранията "ново" и "старо" не съм съгласен с много от тук списващите....ма карай.
И доста търговци се подвизават тук и манипулират общия мироглед върху това как се търгува, разбира се в тяхна полза, но и това не е забранено.
Ай живи и здрави на всички.
 Re: Какво е НОВ
Автор: clipse   
Дата:   06-02-11 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво е НОВ
Автор: geokar   
Дата:   06-02-11 23:59

В "белите държави", където имаш право да върнеш всичко, което си купил в 14-дневен срок, без да обявяваш причините, много често "новият" е вече изпробван. На времето си купих от Промаркт-Германия Паналайката точно на 14-тия кадър - не си бяха направили труда да изтрият брояча - възстанових изтритите кадри от картата и се оказаха точно пробни снимки. Иначе апарата си беше съвсем наред с пълна гаранция и работи до днес безупречно.



Публикацията е редактирана (07-02-11 00:00)
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   07-02-11 00:10

Клипсе, никъде не съм споменавал, че искам да купя нова техника. Въпроса е, че тоз апарат за мен е ВТОРА УПОТРЕБА, НЕ Е НОВ. Преди месец ми се предложи д90 на около 30к кадъра без гаранция за 850 лв тук във форума, аз не го взех и въпросния апарат си стои все още прашасал. Това което се предлага в момента е на 14 кадъра, без гаранция(пак според мен, не ангажирам никого с това) ами ще пробвам да сваля цената много ясно.
За търговците-имах предвид търговците, не продавачите.
Ти искаш да ме убедиш , че тук в базара сте някакъв кръг хора с общ интерес и си продавате помежду си играчки на каквито цени обявят продавачите ли? Без пазарлъци
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   07-02-11 00:19

Хи-хи-хи възползвал съм се от таз опция да върнеш нещо в 14 дневен срок( за Англия 28[smilie24] ) Веднъж без апарата на пазаруване в един търговски център се срещнахме с едни познати и зор да се снимаме на залеза-айде в Медиа Маркета едно д 5000 с кит и статив, снимките и на другия ден обратно. Ей сега ще избълват доста хора змии и гущери-колко съм бил нагъл ама това е аз съм клиент и имам това право. Чакам да влезе и в България тоз закон. Тогава ще съм Всеки ден с нова плазма и нов апарат. Да му мислят търговците, щото по принцип аз се имам за скромен, а колко по нагли хора познавам. Те какво ще правят незнам...по 2 плазми и 2 апарата [shtrak] [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-02-11 00:22)
 Re: Какво е НОВ
Автор: darksorrow   
Дата:   07-02-11 00:26

мда, с последния си пост си вече повече от ясен [smile]
 Re: Какво е НОВ
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-11 00:28

Мисля, че въпросът ти е излишен.
Чете ли правилата?
Щом критериите ти за нов е запечатана стока с гаранция - не е тук мястото да я търсиш.

2. Секция "базар" служи за продажба на лична употребявана техника.

3. В секция "базар" не могат да бъдат публикувани обяви от търговци и вносители, продаващи нова техника.
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   07-02-11 00:35

J0R0- а ти прочете ли товаКлипсе, никъде не съм споменавал, че искам да купя нова техника.
 Re: Какво е НОВ
Автор: Orlin   
Дата:   07-02-11 00:42

Ей, хубава работа е форума. Евродрайвер, повече можеш и да не пишеш. Ясен си.
 Re: Какво е НОВ
Автор: Alex-dan   
Дата:   07-02-11 01:14

Тираджийска история ще [smilie18]
 Re: Какво е НОВ
Автор: da.fo   
Дата:   07-02-11 01:43

"Ей сега ще избълват доста хора змии и гущери-колко съм бил нагъл ама това е аз съм клиент и имам това право. Чакам да влезе и в България тоз закон. Тогава ще съм Всеки ден с нова плазма и нов апарат."

Ама този закон е за бели хора ... не за негри като ..... [smilie18]




Всеки ден щял да бъде с нов апарат и плазма ... докато си намериш майстора някой ден [smilie18] да ти ремонтира главата https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif



"Ще ме цака той мене с топла [beer]"



Публикацията е редактирана (07-02-11 02:05)
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   07-02-11 02:02

Само трябва да затвориш едни пари и всеки ден си я сменяш[smilie18] .
Е има и неудобства-трябва да се разкарваш до магазина.
Това се казва Права на клиента, колкото и да не се харесва на някои хора.[smilie18] А пък тез дет плюят, явно си живеят добре и така. С последни бройки от щанда, без рекламации и гаранция.
Последния път когато идвах в Бг трябваше да купя тонколона за автомобил за подарък на един познат. В един магазин от големите вериги за техника избрах една колона, пуснаха ми я да я чуя(не беше тази от стилажа) и в последния момент консултантът каза-
-Нали знаете, че тези продукти нямат гаранция?
-Знам, знам защото няма да е монтирана от Ваш сервиз-отговарям.
-Не,не където и да е извършен монтажът, нямат гаранция.
Аз-треснат, значи, плащаш и незнаеш дали ей тъй няма да ти хвръкнат паричките на вятъра, парите, за които ти усърдно работиш всеки ден или там каквото ти е работното време.Време в което си рискуваш здраве, живот. Тези пари са доход върху който плащаш данъци, такси, акцизи и т,н. И накрая ще купиш някакъв боклук, който ще се развали и всички последствия и вреди ще останат за теб. Е това нормално ли е?
Е зат'ва кат имам таз възможност, го правя...кой му не харесва да си живее така.
 Re: Какво е НОВ
Автор: GenaDP   
Дата:   07-02-11 02:24

Двама български цървули преди време също бяха открили топлата вода - пазаряха аудио-дискове от един музикален магазин в Германия, записваха си ги, после ги връщаха и вземаха други. На третия път служителите в магазина любезно им обясниха, че не са желани клиенти тъдява и повече няма да бъдат обслужвани...
 Re: Какво е НОВ
Автор: da.fo   
Дата:   07-02-11 02:35

А нашия човек иска плазми и апарати да сменя [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Какво е НОВ
Автор: itilien   
Дата:   07-02-11 02:38

eurodriver другия път като си купиш от магазина нова техника, и тя се окаже, че е на 50 кадъра, щото някой друг я е върнал на третия ден, дали пак ще ревеш, че не е нова, ами употребявана? И на кого точно ще се оплачеш?
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена