Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Какво е НОВ
Автор: milenmarinov   
Дата:   06-02-11 21:29

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] темата е нелепа
 Re: Какво е НОВ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-11 21:30

Сега се присетих - дрехите и обувките в магазина, след като някой ги пробва - защо пак ги водят "нови", а не ги пращат във вехтошарниците за 2-ра употреба? [smilie18]
 Re: Какво е НОВ
Автор: asahi   
Дата:   06-02-11 21:34

Евро-водачът преиграва.
 Re: Какво е НОВ
Автор: Cannondale   
Дата:   06-02-11 21:38

@Гена
Едно е да си в лицето на магазин, друго е да си някакъв си там форумен продавач!

Никой не говори за нещо на 14 кадъра!
Това е наистина дребнаво.

Но както казаха по-горе:
Редовно се среща продукт обявен за чисто нов и в описанието да се среща ползвано е едиколко си време!

Това мисля, че е редно да се изясни...
 Re: Какво е НОВ
Автор: klez   
Дата:   06-02-11 21:41

Оки ве eurodriver, щом за теб ЧИСТО НОВА е стока която е само от магазин... що по дяволите ровиш по форумите а не я купиш от магазина? Цената на която ти я продаде стоката като на Чисто нова от магазина ли беше? или ти си поредния дето търси по форумите да купува само чисто нови неща на 50% от стойността им в магазините... напоследък срещам доста такива по форумите. Пуснал някъв тема "Търся iPhone 4 чисто нов с пълна гаранция, на разумна цена" и кат го питаш кво е разумна цена и ти обявява няква цена 30% надолу от тая в магазина.
 Re: Какво е НОВ
Автор: neposlushko   
Дата:   06-02-11 21:41

Някой по-горе бе казал, че и в белите държави не били на 0 кадъра ... е моето Д300с си беше на 0 като си го купих навремето ... а и относно дрехите и обувките ... отново опира до това от каде и какво купуваш ... аз лично каквото и да меря след това ми дават съответният артикул нов и запечатан ... и най-вече неупотребяван ... [beer]
 Re: Какво е НОВ
Автор: Cannondale   
Дата:   06-02-11 21:46

@klez

Дразни го разтегливостта на понятието Чисто Ново!
 Re: Какво е НОВ
Автор: kingsix   
Дата:   06-02-11 21:47

Не виждам какъв проблем има, ако продавача описва в обявата точното състояние.

"Продавам фотоапарат, като нов, на 460 кадъра, ваден е от кутията само за проба, всички аксесоари са на лице."

Съвсем нормално е да се използва описанието "като нов" за нещо, което визуално и механично/оптично няма никакви следи от употреба.

Това е дребнавост, особено пък за стока, която човек иска да вземе на по-ниска цена. Друг е въпроса, ако продавача смъква само 4-5% от цената в магазина или в описанието има само "като нов". Но затова купувача има глава на раменете и сам преценя и пита, преговаря и т.н.

Когато си вземах тялото, продавача беше описал, че техниката е като нова на външен вид. Въпреки че тялото(D60) беше на 20 000 кадъра, не мога да оспоря - екрана нямаше нито една драскотинка, даже и в най-забутаните фуги нямаше прах или разни мръсотии, пластмасата нямаше абсолютно никакви следи от употреба... Даже не можах да повярвам, че тялото е на толкова кадри, но наистина на външен вид беше като ново. Само дето връзката за врат мирише на парфюм.



Публикацията е редактирана (06-02-11 21:54)
 Re: Какво е НОВ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-11 21:48

Автор: Cannondale

Едно е да си в лицето на магазин, друго е да си някакъв си там форумен продавач!


Верно ли? Купуват ми подарък от магазина - той там е нов, нали? Аз не го харесвам или не ми трябва, и решавам да продам подаръка, без да съм го ползвал. Обаче той вече не е нов, тъй ли?
 Re: Какво е НОВ
Автор: georgivelev   
Дата:   06-02-11 21:48

Абе ако едно момиче е правило секс само веднъж - девствена ли се брои все още? [ezik]

В момента, в който извадя колата от магазина и я подкарам по пътя тя престава да е нова и губи n процента от цената си.
 Re: Какво е НОВ
Автор: Cannondale   
Дата:   06-02-11 21:52

@Генчо

Дай ми фактура и касова бележка тогава ;)
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 21:56

SLR-колата си я купил от дилър на съответната марка, при когото ще ходиш на обслужване и ремонти( дано няма ремонти-само гориво и газ)Тоз дилър трябва да покрие определени изисквания за да продава нови, неупотребявани автомобили. Ако Пешо от махалата ти предложи кола на 4 км, ти ще твърдиш, че е втора употреба, нали?
GenaDP -Когато аз си купувах светкавица, пробвах тествах едни бройки дет ми ги извадиха от една витрина-казват се тестови бройки. Когато заявих, че ще купя ето от този модел, ми извадиха НЕРАЗПЕЧАТЕНА кутия с въпросния модел, закачих я на апарата, светнах я един път С БАТЕРИИ ОТ МАГАЗИНА, платих и взех. Никой не направи опит дори да ми продаде мострената от витрината. В бяла държава от търговец, не търгаш.
 Re: Какво е НОВ
Автор: radoa   
Дата:   06-02-11 21:56

Издребнявате, тъпа тема.
 Re: Какво е НОВ
Автор: Cannondale   
Дата:   06-02-11 21:58

Никой не издребнява, просто още от татово време сме свикнали да ни дават "к'вот има", а не каквото търсим!
 Re: Какво е НОВ
Автор: bozo   
Дата:   06-02-11 21:58

Автор: darksorrow
Дата: 06-02-11 20:46

дори и в белите държави камерата никога не е на 0 кадъра, щом е в магазина. винаги й се правят такива още във фабриката - няма как да иде на щанда без да е проверена.
-----------------------------------------
Взимал съм D700 на 0 (нула)кадъра.
-----------------------------------------

14 кадъра е пренебрежимо малко. В магазина може да е пробвана и клиента да се е ориентирал към друг модел. Ситуацията не е като във филателията - има ли отпечатъци вече не става за нищо... Тези 14 щраквания са напълно в реда на нещата - камерата е тествана дали е функционално здрава от продавача.
 Re: Какво е НОВ
Автор: pphilipov   
Дата:   06-02-11 22:01

Въпросния апарат се продава на цена 25% надолу именно поради факта, че е на 14 кадъра

 Re: Какво е НОВ
Автор: imitev   
Дата:   06-02-11 22:03


В Бълария е пълно с артисти и хора с особено мнение [smilie7]
 Re: Какво е НОВ
Автор: radoa   
Дата:   06-02-11 22:03

е щом е с 25% надолу, кво мрънкате?
 Re: Какво е НОВ
Автор: svetozarkrastev   
Дата:   06-02-11 22:06

Поредният дървен философ......
 Re: Какво е НОВ
Автор: ALBIREO   
Дата:   06-02-11 22:08

Да не си от тези манияци, дето си държат апаратите с велурени ръкавици, не им сменят обективите щото може да влезне прах, завъртели са по 10 фълтара да не им надерат челните лещи, прибират ги в калъвче, чантичка, по-голяма чанта, малка раница, по-голяма раница и най-голяма раница, за да не би да им стане нещо, ако СЕЙФЪТ в който ги съхраняват 24/7 случаааайно падне от подземния етаж в който ги съхраняват? [smilie18]
Те тия хора обикновено си купуват техниката за да я имат, а не да я ползват.

Ако те притесняват 14-те кадъра - не се притеснявай, дори когато направиш 14 000 - пак всичко ще е наред. [smilie24]
И да отговоря на въпроса ти - за мен и 140 кадъра са си "нов", ако изглежда и работи като такъв. [smilie24]
 Re: Какво е НОВ
Автор: petkob   
Дата:   06-02-11 22:15

От психологическа гледна точка има разлика дали един продукт е напуснал магазина и се е озовал в ръцете на непрофесионалист - може примерно да го е изпуснал и да е решил да се отърве от апарата колкото може по-бързо. Още по-съмнително е, ако професионалист толкова бързо си смени решението да го притежава - той може да е видял дефект, който нетренирано око ще забележи по-трудно.

От гледна точка на амортизация обаче, без съмнение апаратът е нов, след като, както казаха всички колеги дотук, повечето апарати директно от магазина са на повече кадри.
 Re: Какво е НОВ
Автор: clipse   
Дата:   06-02-11 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Какво е НОВ
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-02-11 22:18

Съвсем скоро си купих нов апарат - последна бройка от голям магазин от верига магазини, който се оказа, че е на 83 кадъра (като влязох в сервизното меню). Но независимо от това апаратът си е чисто нов - и на външен вид, и като работа на механизмите и електрониката, и като качество на картинката[smilie24] (и продължава да си е нов, независимо, че вече е на над 500 кадъра[smilie5] )
 Re: Какво е НОВ
Автор: darksorrow   
Дата:   06-02-11 22:20

по темата за новите от магазина..

преди време си купих пентакс к10, директно от вносителя (това е по-горе от магазина, нали така ((: ) - оказа се, че беше на около 100 кадъра. явно са ме излъгали мощно.

актуалната ми камера е купувана от САЩ, донесоха ми я с чисто нова карта с около 50 кадъра, дето братовчед ми й беше направил, но името на файла беше 100 и нещо си там. явно и в САЩ търговците са едни измекяри...

та тъй ((:
 Re: Какво е НОВ
Автор: eurodriver   
Дата:   06-02-11 22:23

clipse-не по търговски ако обичате, винаги съм бил възхитен от наглостта на нашите продавачи-
-Добър ден, търся да закупя бяла тениска?
-Съжалявам в момента нямаме, ма я виж таз лилавата шапка....
или
- Тез, дънки са ми малко тесни( сини, прави) имате ли по-широки?
--не, ма я пробвай тез черните с ниското дъно
Познато, а?
Както некой по-горе спомена като по Татово, квот има.



Публикацията е редактирана (06-02-11 22:27)
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена