Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:01

Става дума за тази тема .
Прочетох обявата веднага след като беше пусната, по това време там нямаше обявена цена и имаше само една снимка.
Можете да видите какво съм написла на продавача:
"Хубава машинка!
Ама тури му една цена, та да имаме база за размишления".

Всички могат да видят кога е пусната обявата и кога съм писал аз.
В 18.47 получавам от продавача следното ЛС:
"Kolega, кьорав карти не играе и фотограф не става. Цената на Ролайфлекса седи от момента на пускането на обявата... седи и пише 820 лв"

Не знам какво му викате вие на това, ама аз просто недоумявам как може продавач да праща подобни обиди на потенциален купувач, пък ако ще да имало цена!

Спомням си че Гената имаше преди време проблеми със същия този търговец. Явно е имало защо [smilie23]

Копирах ЛС-то в темата му, за да виждат хората с какъв търговец си имат работа, но поста ми беше изтрит, а въпросният търговец ме е блокирал.

Такива случаи е хубаво да се разгласяват, да знаят хората с кого си имат работа.

 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:05

Поредното ЛС от Рафито [smilie5]

"КИСЕЛО Е ГРОЗДЕТО....... ФОТОГРАФ СЪМ ОТ 1967 Г. И ПОНЕ РАЗБИРАМ ОТ ТЕХНИКА..... ЗАТОВА СИ СНИМАЙ С ЛЮБИТЕЛЯ..ТОЛКОВА РАЗБИРАШ ТИ. А ЦЕНА СИ СЕДЕШЕ НЕ СИ ВИДЯЛ, ЗАЩОТО ИМАХ ДВЕ ОБАЖДАНИЯ СЛЕД ОБЕД ЗА КОМЕНТАРИ НА ЦЕНАТА"



Има ли значение от кога накой е фотограф? Аз познавам глупаци, които са глупаци от раждането си, и такива ще си умрат. [smilie18]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   06-02-11 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: digitalgab   
Дата:   06-02-11 20:13

Г-н Марукян е отдавна във форума. От него съм купил май само едно филтърче, беше перфектно, но само това ми е опита. Съжалявам че при Екобо се е получила тази липса на комуникация и разбиране.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: otto   
Дата:   06-02-11 20:14

Обидил те е - не му прави чест!

Обаче с нещо да те е прецакал или ощетил?
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: djfroggy   
Дата:   06-02-11 20:15

Гената е имал известни проблеми с raffito.Това е друг човек от Пловдив.Аз с фоторафи съм се засичал при Наско, не смятам, че е кофти човек или заядливец.Интересно защо е реагирал така.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: steeens   
Дата:   06-02-11 20:17

Ако цената наистина е била там, може да се получило от това недоразумението.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: steeens   
Дата:   06-02-11 20:18

ecobo написа:


>
> Има ли значение от кога накой е фотограф? Аз познавам глупаци,
> които са глупаци от раждането си, и такива ще си умрат.
> [smilie18]


А тия две изречения са ти малко излишни.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:19

А, може и да бъркам рафитата, ама на този тук не му прави чест! [smilie23]

Относно публикуването на лични съобщения - когато съобщението е до мен, имам пълното право да реша дали да го публикувам или не. Или като ме псува някой на лични, трябва да си мълча, щото е на лични? Няма логика!
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: otto   
Дата:   06-02-11 20:20

Steeens човече, цената ако беше там ecobo няма защо да пита. + тва не виждаш ли, че коментара му е много преди редакцията на поста на Рафи! [beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:21

Цена нямаше и имаше само една снимка. После продавача е добавил останалите снимки и цената. А това откога е фотограф няма нищо общо с това, че си позволи да ме обижда [smilie23]
Или понеже е фотограф отпреди аз да се родя има право да обижда?! [smilie23]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   06-02-11 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:24

otto написа:

> Обидил те е - не му прави чест!
>
> Обаче с нещо да те е прецакал или ощетил?

Да, ощетил ме е. Или думата "чест" не означава нищо за теб? Не съм позволил на никого досега през живота ми да ме обижда безнаказано, нямам намерение да го правя и за в бъдеще.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: otto   
Дата:   06-02-11 20:31

Виж сега Ecobo, не с една, с две ръце заставам зад поста ти! Обаче ощетил и обидил са много различни неща.

Не съм споменавал, нито загатвал, че думата чест не значи нищо за мен.

Трябва да се уважаваме и подкрепяме колеги. Знаете, че е във форума освен нас е пълно с тъпанари . Може би на Рафи му е писнало и се е изпуснал... Мисля, че ОПРЕДЕЛЕНО ти дължи извинение.

Но нека си прощаваме и се опитаме да бъдем по-добри! :) [beer]



Публикацията е редактирана (06-02-11 20:33)
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:32

ОК. Значи би трябвало да разбираш за какво иде реч [beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: batstako   
Дата:   06-02-11 20:38

Ecobo, що се занимаваш с глупости, тегли му една блокирай го и кой от къде е /нямам впечатления от Rafi/, много мразя арогантността, особено по линията продавач - купувач, кога ли ще се научим на отношение ...............май никога
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: muu   
Дата:   06-02-11 20:42

абе, машина... по твоята логика всеки може да хване да изпише куп простотии на Л.С. някому , и потърпевшият трябва да си трае?!? така ли?
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: exo99   
Дата:   06-02-11 20:46

Екобо,

Не бъди толкова чувствителен.
Рафи е много готин човек и ако някога имаш път към София, когато е базарът, ще можеш да се запознаеш.

Даже и да е станало малко недоразумение и Рафи да ти е отговорил по-образно, това не е повод за пускане на специална тема, в която също има обиди.

Просто не си струва заради едно разминаване да си образувате нерви.

Да си жив и здрав и не се ядосвай за дреболии.
[smile] [beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: batstako   
Дата:   06-02-11 20:48

Да прав е колегата трябваше да сложа тегли му една в "", моя грешка. Машина [smilie18] [smilie25], направо машинист, тоест командвам машината[smilie18] .[smilie18] [smilie18]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:50

Аз искам да съм добър. Винаги се старая да съм учтив и коректен. Сигурно и този Рафи е такъв, както писаха по-горе някои съфорумци. Ама как да повярвам в това след такова ЛС?
И аз съм писал простотии един-два пъти, след шише вино, ама никога не съм нападал или обиждал някого безпричинно. На всичко отгоре става въпрос за продавач, който обижда потенциален купувач. Извинявайте, ама не е нормално.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: pphilipov   
Дата:   06-02-11 20:53


[smilie24] ecobo

Това че някой го гони критичната, означава ли че му е позволено да се държи с останалите като ЕРД[smilie11]

 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: exo99   
Дата:   06-02-11 20:55

Абе не му е било ден на човека, познавам го и наистина е свестен.

[beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ecobo   
Дата:   06-02-11 20:57

Дано да е така [beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   06-02-11 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: wiseacre   
Дата:   06-02-11 21:04

Кофти работа, пред хората добър - на "лични" лош...

Арогантността и високомерието отблъскват във всяко отношение.

ecobo, удари му едно и не се коси, правилно споделяш [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-02-11 21:05)
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: zizomir   
Дата:   06-02-11 21:12

И аз го познавам, много читава сделка направихме лятото. Даде ми обектив както беше го описал, без драскотина на хубава цена! Работи си стегната гривна, както си е от магазина! [smilie24]

 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-11 21:15

Имал съм проблеми и с двете рафита.

Тоя софийският преди време ми беще пратил някакви стари железарии до поискване, но аз имах друга работа и 2-3 дни не успявах да мина да прибера пратката. Писах му, че съм зает, и като успея - ще прибера пакета и той ще си получи парите. Оня обаче не миряса - всеки ден пращаше ЛС-та с подкани, напомняния и др. подобни. Накрая успях да мина през офиса на куриерите и му писах, че съм платил парите и на следващия работен ден ще си ги получи. Обаче в офиса на еконт нещо объркали, и му казали, че пратката още не е получена - и дядката подлудя. Взе да ме обвинява, че го лъжа, изписа куп заплахи с полиция, следователи и нам си още какво. Теглих му една, и оттогава не се занимавам с него.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: jino   
Дата:   06-02-11 21:16

нищо лошо за Рафи !!
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: photogamen   
Дата:   06-02-11 21:23

Бил съм на курс при Рафи и впечатлението ми е, че е много мил и свестен човек, не съм търгувал с него.

ecobo, не го приемай чак толкова лично, случва се човек да реагира по-остро, сигурен съм че не е искал да те обиди [beer]

 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-02-11 21:32

ecobo подкрепям [smilie24]

Голям селяк ама не си го слагай... :)
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: __SpOO__   
Дата:   06-02-11 21:41

Да си фотограф и да си човек са две различни неща. Не познавам нито автора на темата, нито отсрещната страна.

Но поне на мен не ми звучи достатъчно основателно дори някой да не е видял нещо да му пишеш специално лично съобщение, че и да го обиждаш дори.

А кой от коя година какво бил правил, това няма абсолютно никакво значение в случая. Напълно безпредметно, високомерно и дори глуповато подмятане...
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: vikitovikito   
Дата:   06-02-11 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: radoa   
Дата:   06-02-11 21:58

Не носите на майтап, къде пък ги видяхте тея обиди.
Кьорав карти не играе си е стар лаф, ако за това се обиждаме, къде ще му излезе края[smilie18]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: diego_   
Дата:   06-02-11 22:07

И аз видях обявата когато се публикува,но цена нямаше,гледам че после обявата е редактирана в 18:54 тога е сложена цената [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (06-02-11 22:09)
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: nepredvidim   
Дата:   06-02-11 22:09

Ecobo така е преценил така е направил. Отсрещната страна може да е много точна, но с всеки човек е различно.
Аз ако искам висчките си ЛС ще кача в тема и никой копче няма право да ми каже, това са МОИТЕ лични съобщения и мога да правя с тях каквото преценя за добре.
Който го е страх да не се омаскари да внимава какво пише и на кого.
Айде със здраве и не се занимавайте с глупости [beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: __SpOO__   
Дата:   06-02-11 22:13

radoa,

предполагам, че допълнението за фотографа към лафа е ремикс някакъв. Специалното лично съобщение с този тон, грозде, любител, 1967-ма и прочие също са нещо нормално.

Нормален човек и особено в случая продавач съвсем културно и спокойно би следвало да обясни как стоят нещата. В темата или на ЛС. Но не и по този начин с подобни...подходи.

Или би трябвало продавачите при наличие на какъвто и да е въпрос да започват да бомбардират потенциалните купувачи с:

- аз имам техника за ненам си колко хиляди лева;
- пък аз снимам от 1900-ната година;
- а жена ми пък е...
- а да видиш колата ми...

[smilie18]



Публикацията е редактирана (06-02-11 22:13)
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: ittv   
Дата:   06-02-11 22:14

в този форум или по-точно базар, нещата може да са много по-културни ако се вкара функционалност "feedback" както е в ebay, така ще има по-малко излъгани, по-малко крадена стока ще се предлага и продавачите ще са по-мили и по-внимателни като знаят, че могат да си развалят авторитета
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-02-11 22:14

Автора на темата е пекан тип :) [smilie24]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: digitalgab   
Дата:   06-02-11 22:19

Железен е. [smile]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: didesignbg   
Дата:   06-02-11 22:26

Админите, за вас е тази тема. Не е нито за екобо, нито за рафи.
Помислете си, има няколко простички неща който можете да направите, без да засягаме рейтинг и по-сложни неща.
Темите да се сортират по дата на публикуване, не по последно мнение.
Темите за продажба да са задължително с цена и снимка в първото мнение. Не са един и двама селските тарикати дето минават и забърсват след себе си.
Такива простички неща. И не излизайте с вечния номер, че базара е място където да си продаваме излишната техника, на всички ни е ясно какво е базар...
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: radoa   
Дата:   06-02-11 22:31

Той не е ли безплатен тоя базар? ebay безплатен ли е?
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: simbon4o   
Дата:   06-02-11 22:33

относно рафито - коректен! Купих си от него обектив и всичко беше точно! Каза като нов, като нов е, каза утре - утре беше. Нямам забележки.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: damiaven   
Дата:   06-02-11 22:45

Да не би пък въпросният прекупвач да си е въобразявал, че продава някаква супер дефицитна, маниашка фотовещ?
Иначе няма смислено обяснение за отблъскващото поведение на този търговец, освен това арменец, и най-вече- човек на възраст...
За арменците, работещи в областта на услугите / че къде другаде?... /, мога да кажа само хубави неща.
Попаднал си на може би компетентен, но доста сприхав прекупвач, с леки дефекти в характера.
Не му се впрягай.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-02-11 22:52

damiaven [smilie24]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: n1x0n   
Дата:   06-02-11 23:00

Явно нещо "влиза в мъжете" като общува през интернет... случва се на някои хора. [smilie3]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-02-11 23:03


Публикацията е редактирана (06-02-11 22:47)
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: boyanb   
Дата:   06-02-11 23:10

Автор: didesignbg
Дата: 06-02-11 22:26

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

трябва да има някаква форма със задължителни елементи

обяви като тази [smilie23]

 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: adalbert   
Дата:   06-02-11 23:50

И другия път пак го затворете толкова рекламирания базар в 15.30ч.
Всъщност друг път няма да има, след като се утрепах от бързане след работа да успея да мина преди края, какво се оказа - нямаше вече никой! [smilie23]

 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: seuret   
Дата:   07-02-11 00:11

През това време, по света се родиха 11759 бебета, още толкова по 4 бяха заченати, слънцето залезе някъде и изгря на друго място...Много думи за нищо. Като някой иска да въздава справедливост, е не е точно тук мястото.
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: exo99   
Дата:   07-02-11 00:12

Другият път пак ще е от 10 до 16 базара, но нали се сещаш, че ако след 15 - 15.30 вче няма клиенти, хорта няма да седят и да чакат случайно да дойде още някой.

Просто ела / ако можеш8 по-рано - преди обяд.
Ако и ти си сърдит както автора на темата - твоя воля, не идвай.

[beer]
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: bpavlov   
Дата:   07-02-11 00:23



И аз съм на мнение, че е крайно време да се забрани редакцията на постове.
Нека всичко изписано да си остава и да личи кой какво е написал в изблик на гняв или малоумие. Казана дума - хвърлен камък, са казали хората.

Също е крайно време да се създаде простото правило в първата тема на базара да има ЦЕНА и ТЕЛЕФОН за обратна връзка
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: muu   
Дата:   07-02-11 00:26

цена , телефон за контакт и ясни снимки на предлаганата стока. така както е във всички нормални търговски секции в нета...
 Re: За продавача fotorafi, коректността и простотията
Автор: navy   
Дата:   07-02-11 00:46

мухлясала ралта...
 

 Тази тема е затворена