Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   05-02-11 00:23

Та това е което ме "Гложи" през последните няколко ... минути.

Не се ли долавя някаква тенденция в това че апаратите са направени за десничари?

А какво да правят едноръките фотографи, на които дясната ръка е отнесена от съдбата по неизвестни нам причини?

Дискриминация надушвам аз...!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:
Автор: milenmarinov   
Дата:   05-02-11 00:36

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
А едноръките готвачи как готвят "пълнени чушки".......:)
Тази тема е за зоната..:)[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-02-11 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:
Автор: yavorberov   
Дата:   05-02-11 00:45

Ааа, четох правилата и за клуба /ако това имаш предвид/ не трябва да се споменава нищо за фотографиране. Иначе бам, бум и край...

А наистина познавам левичар, които казва, че наистина само снима с дясната ръка иначе за всичко останало лявата му е основна.



Публикацията е редактирана (05-02-11 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-11 00:52

Аз съм левичар...нямам проблем да държа с дясната спусъка ,а с лявата обектива.

И без това човешкия организъм има качеството да не среща трудности с движения който се използват за първи път.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   05-02-11 01:02

Според мен това е азиатска тенденция вижте как са го замислили американците ;) А знаем че там левичари бол:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c9/Kodak_Brownie_Vecta.jpg/450px-Kodak_Brownie


открийте спусъка - ах колко демократично...


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: da.fo   
Дата:   05-02-11 01:15

Tук има за левичари [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-02-11 01:26

[smilie24]



Публикацията е редактирана (05-02-11 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:
Автор: muu   
Дата:   05-02-11 10:49

да фо ме е изпреварил. екзакта варекс, екза и разни други подобни има. и други май имаше с "обратен" захват.



Публикацията е редактирана (05-02-11 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:
Автор: ilcoin   
Дата:   05-02-11 11:46

В сайта на Кен четох преди доста време нещо такова, мисля че за Ф100 ставаше въпрос. Имали са намерение да го произвеждат, но така и не са се решили.

Не знам доколко е достоверна информацията обаче, той не винаги е сигурен източник [shtrak]

Мисля че причината е чисто пазарна. Ще се окъпи продукта и ще се усложни логистиката. А и не е толкова критично, както да кажем при китарите, където нещата са доста по-различни и определено е критично коя ръка какво ще прави.



Публикацията е редактирана (05-02-11 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: asahi   
Дата:   05-02-11 11:50

Боравенето с фотоапарата не изисква някакви сложни и прецизни действия с ръцете. И левичар, и десничар се оправят с лекота.

Защо няма автомобили за леваци?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: perfect_dreamer   
Дата:   05-02-11 12:03

Защо няма автомобили за леваци?
Има - в Англия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: roumen5   
Дата:   05-02-11 12:12

Проблема не е толкова във фотоапаратите, но аз имам сериозен проблем с видеокамерите. Имем проблем със зрението на дясното око и ако видеокамерата е за рамо, то тогава нещата стават почти невъзможни. Ако е компактна то не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: Prakticar   
Дата:   05-02-11 12:16

Вече са ти отговорили.
Аз съм по-сръчен с дясната ръка, снимал съм и с Еказкта и с Екза, не съм усетил някакво затруднение.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   05-02-11 12:23

има
хаселблад примерно
полароид 600 се става и за двете

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   05-02-11 12:29

Да хора темата е "сериозна".
Третата световна война се задава и основна причина ще е липсата на цифрови фотоапарати за лява тъка. Както всички знаете арабския се пише от дясно на ляво и ползването на лява ръка е препоръчително, за да няма замазване, е за това са гневни арабите, понеже не могат да снимат цифрово с лява ръка и за това ще нападнат страните производители на снимачна техника и ще настане мазало.

Шегата на страна, забелязал съм че при много фирми СЛР апаратите основно се управляват с пръстите на дясната ръка и то понякога при необходимостта за комбинация от бутони, които са невъзможни за ръка с пет пръста. Лявата ръка е почти изключена освен с придържаща функция. Ако си някой по-патрав е голяма мъка.
Никой не мисли за хората с артрит на пръстите та дори за хората само с дясна ръка. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: da.fo   
Дата:   05-02-11 12:40

Когато трябваше да се завърта лостчето за зареждане на лентата може би е по трудно на леваците. Но сега при тези цифраци си мисля , че тя тази лява ръка нищо ли не може да прави, че чак толкова да се затруднява [smilie11]. Ще снимат с телефон - там няма ляво/дясно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: irusev   
Дата:   05-02-11 12:59

По гривните на обектива се борави само с лява ръка, което е удобно за левичарите, особенно при прецизен ръчен фокус. Не мисля, че телата са за левичари или десничари. Удобни са за всеки с желание да ги използва, (като изключим хората с една ръка, за тях също трябва да помислят инжинерите).
Приятен уикенд на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 13:38

колкото пъти съм снимал с камера за рамо съм можел да гледам или с лявото или с дясното око а и го правех защото не бяха кратки снимки и се изморявах....

това да не го може е опция само на битовите камери.... камерите с които се работи могат доста да си изнасят визьора настрани...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: niro   
Дата:   07-02-11 12:26

За функционалността да, свиква се... но за очите е по-трудно - при (Д)СЛР /и не само/ визьора не е толкова изнесен нависоко и става така, че ако гледаш с лявото око, носа ти е сплескан на дисплея, еле ако снимаш и на 'портрет' [smilie9] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: ilcoin   
Дата:   07-02-11 12:45

При мене също водещото око е лявото, въпреки че боравя с дясната ръка. Въпрос е на свикване, отне ми известно време разбира се.

Също като карането на кола с ляв волан - въпрос на навик и малко усилие в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 14:37

Много е смешно как хората я взимат на сериозно тази тема.
А да, това да караш кола с ляв волан в Лондон е въпрос на навик, но да караш с десен волан в България не е признак на висок коефициент на интелигентност, знаейки нивото на малоумие на болшинството шофьори у нас...

Но пак няма единодушно мнение как да се даде шанс на едноръките левичари да творят с DSLR в лявата ръка и дискриминация ли е това?
А на тези, за които това е сериозен проблем поднасям моите извинения :)

Ето едно удачно решение за видеоснимащите :

http://vimeo.com/18441138



http://www.dslrnewsshooter.com/wp-content/uploads/2011/01/Rig-on-shoulder-left.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   07-02-11 15:32


https://lh4.googleusercontent.com/_FCR7crExqS0/TU_z5f9_YNI/AAAAAAAAAFU/mjyh0IUWC68/nikon-d3-white.jp


https://lh6.googleusercontent.com/_FCR7crExqS0/TU_ym3UnTMI/AAAAAAAAAFI/oHx25K-FKz8/nikon-d3-white.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:
Автор: fizo   
Дата:   07-02-11 15:46

Според мен е зашото 99% от хората ползват дясното си око и така с дясна ръка е по-удобно. За да не ти пречи лявата ръка пред лицето. [shtrak] Хммм доста вероятно ми се струва направо как се сетих не знам :)

п.с. Иначе този белия Никон много ме кефи !



Публикацията е редактирана (07-02-11 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: valen_tin   
Дата:   07-02-11 15:50

това последното е много несръчна ебавка.... и обективи за левичари ли има [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: VasSilK   
Дата:   07-02-11 18:14

roumen5
има устройства,позволяващи да си обръщаш визьора на камерата,за ляво око.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: dau   
Дата:   07-02-11 18:46

Малък % просто, не е много рентабилно от икономическа гледна точка.

И само за протокола се казва леворъки, казвам го в качеството на такъв.

Левичар е политическа ориентация...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: vuc   
Дата:   07-02-11 18:49


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/bohx8669.JPG


http://i1193.photobucket.com/albums/aa351/Vatov/2093578958_4b2f23da35.jpg



Това е скрийншот от една презентация. Така и не успях да попитам автора за целта на този кадър, но съдейки по чувството му за хумор си беше съвсем на място. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: Нели   
Дата:   10-02-11 15:20

Как да няма, ето един


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/lyde4575.JPG


http://photo-zona.net/images/user15664/album19728/large/1297343883_goaa9359_IMG_0062.JPG



Само да уточним: но не е за леваци [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: shalalabg   
Дата:   10-02-11 15:30



хахахаха, има, има..значи KIEV 6C си е баш за левичари! пробвай, може да ти пасне [shtrak]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: Нели   
Дата:   10-02-11 15:34

Вие се смеете, обаче ако имаш мускулна треска на дясната ръка, ако имаш грип ще те спаси [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   10-02-11 15:39

@Нели [smilie24]
гениално просто :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: Стефан   
Дата:   10-02-11 21:52

Тъкмо щях да пиша, че имам Киев 6С с ляв спусък, но гледам че вече са го споменали.
Аз понеже не съм левичар се научих да снимам с него с палеца на лявата ръка, сравнително удобно е [cool] Т.е. да уточня, вярно че е пак с лявата, но е с палеца вместо със показалеца и някак си се получава по-удобно, заобикалям десничарските навици [shtrak] (Ха, ми то снимащия емотикон на форума и той снима с лявата ръка [smilie5] )


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: yavorberov   
Дата:   10-02-11 22:09

Това ли имате предвид?:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/joao8211.JPG


http://www.photohistory.ru/Pictures/Kiev-6c-ttl-shahta.jpg



Добро решение тук е и жилото. На Д80 имах кабелен спусък, но на Д90 няма вече.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: jingov   
Дата:   10-02-11 22:21

Това е като да караш кола с дясна дирекция,после забравяш...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за размисъл:"Защо няма апарати за левичари"
Автор: ники1   
Дата:   11-02-11 16:59

Левичарите имат предназначение да управляват .....и не им остава време за фотография..[smilie5] [smilie5] поне така пише в следващият материал

Текст копиран от друг сайт:

Левичарите - родени за велики лидери и творци на изкуството

Гениите и политическите лидери са "леваци". Оказва се, че Господ е надарил с необикновен талант и дарби тези, които не умеят да си служат с дясната ръка. Светът е управляван от леваци, които са се превърнали в едни от най-могъщите люде на планетата. Доказателство за това са: Юлий Цезар, Александър Велики, Наполеон, Бенджамин Франклин, Бил Клинтън.
Левичарите - родени за велики лидери и творци на изкуството

"Леваците" празнуват на 13 август. Това е техният ден, в който никой няма право да ги критикува, че правят всичко обратно на останалите.

Казват, че светът е създаден за десничари. Но вместо да се обезкуражат от неудобно разположените предмети и някои очевидни несправедливости, "леваците" доказват, че са също толкова талантливи и добри, колкото и останалите. Според учените дясното полукълбо на мозъка, което контролира леворъките, “отговаря” за музиката, изкуството, творчеството и гениалността. Затова и повечето леворъки са известни, богати и умни.

Представяте ли си всичко около вас изведнъж да стане наобратно – сякаш влизате като Алиса в Огледалния свят? Мишката на компютъра се премества вляво, бутоните и те изперкват странно – левият клик е десен, а десният – ляв. Налага се да режете картинки за децата с лявата ръка, да вдигате наздравици също с нея, да бутате изречението напред, когато пишете, вместо да го влачите на върха на химикалката.

Ето така горе-долу, май се чувстват леворъките. Защото светът е "създаден" за десничари. Но "леваците" съвсем не хленчат, нито страдат. Напротив. Пък и за компенсация на неудобствата си имат един цял ден в годината – 13 август.

Астрологията е категорична, че вторник е щастливият ден на населението, което го дава вляво. Любопитно е още, че съществува дори “страх от леворъчие”, което си има термин синистрофобия. Казват, че всички са родени “десничари”, но само гениалните преодоляват този недостатък. Съществува и слух, че октоподите имат само една дясна ръка. Твърди се още, че от петимата създатели на компютрите “Макинтош” четирима били "леваци".


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »