Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   06-02-11 10:15


Автор: didesignbg
Дата: 06-02-11 01:00

Замисля ли сте се че най-ценото качество на фовеон - трислойната матрица го прави неподходящ за компактни камери?
Сензора е в дълбочина, трите цвята стоят един зад друг и е доста важно лъчите светлина да са перпендикулярни на сензора, да имаме телецентрична оптика. Ако светлината пада под ъгъл, то е твърде вероятно да получим цветни изкривявания, нещо което на практика се наблюдава в компактните сигми.


Просветката на IR филтъра е чувствителна към ъгъла на падане на светлината и проблемът е там, а не толкова в трите слоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nsirakov   
Дата:   06-02-11 13:33

дай сега да снимаме само под определен ъгъл....баси фетишизма с тази сигма.... от това дето виждам не ме впечатлява...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: 1vo   
Дата:   06-02-11 14:09

написа:

>
> Автор: didesignbg
> Дата: 06-02-11 01:00
>
> Замисля ли сте се че най-ценото качество на фовеон -
> трислойната матрица го прави неподходящ за компактни камери?
> Сензора е в дълбочина, трите цвята стоят един зад друг и е
> доста важно лъчите светлина да са перпендикулярни на сензора,
> да имаме телецентрична оптика. Ако светлината пада под ъгъл, то
> е твърде вероятно да получим цветни изкривявания, нещо което на
> практика се наблюдава в компактните сигми.

--------------


Какво чакат Сигма и Оли тогава, радват се на пазарния си успех ли ?

Впрочем може и да се мъти нещо, автофокуса на новата Сигма и Оли Е3/Е5 доста си приличат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   06-02-11 20:43

Виж ти ,тука стало интересно.Имал съм удоволствието да снимам и да имам Никон,Пентакс,Канон,Сигма и Оли.Имал съм не до там удоволствието да наблюдавам от всички тях различно цветопредаване.И забележете че употребявам думата ''различно'' а не грешно или неточно,както повече от вас си позволяват.
Като съм бил свидетел на реалната ситуация и съм видял с очите си момента преди заснемане,най-близо до истината и най-точно цветопредаване ми е правил Фовеона.
С Канон съм имал проблеми в Синия цвят.С Никон в Зелния.Пентакса жълтееше.Който е по наблюдателен знае какво казвам.Не че сигмата няма отклонения ,но много точно разграничава цветове и нюанси.Друг е въпроса че е изисква определени условия.
PIB покажи на господата нещо вълнуващо приятелю

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-02-11 21:51

Е то номера е в максимална вариативност на условия да се справя. Говоря по принцип де, то зависи и от самия модел при марките, едва ли всички никони жълтеят на ауто леко като Д300 примерно...



Публикацията е редактирана (06-02-11 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   06-02-11 22:44

Все едно да почнете да сравнявате цветовете на филмите. Като не ви харесва апарата, не си го купувайте. Ама и да искате, бройките от ИДС отдавна се разпродадоха. Аполо също не си е продал неговата. Аз със сигурност не мисля да продавам моята, освен ако не реша да мина на следващ модел или не мина на SD1.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: didesignbg   
Дата:   06-02-11 23:07

Производствените дефекти нямат нищо общо с цветопредаването.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-11 00:13


http://img706.imageshack.us/img706/5630/dp1hmultii100colorerror.png



Сигмата има прекрасен и доста по-верен цвят от повечето дслр-и.Но се споменава за проблем за зеленеене на бялото който някой хора си го обясняват с обектива други с други технически проблеми.А и този ефект не се наблюдава винаги а само при конретни сцени.Но явно съществува.
Аз лично съм вижал и други цветови отклонения при оделни сцени с това тяло.Като например розова човешка кожа и прочие.

Явно има някакъв технологичен или софтуерен проблем.Това не е толкова важно ,а важното е че просто проблема съществува.

Не вярвам да е нещо с което от сигма няма да се справят ,а и вече се справят в по-новите модели.

Фовеон матрицата има предимство не само в това ,че възпроизвежда цветовете по алтернативен начин.
Тези матрици превъзхождат байеровите матрици във всяко едно отношение но за съжаление са неосъваршенствана технология.

Ако съществуваше една "Нормална" камера от типа на д90 перимерно но с фовеон....
Щеше да се конкурира с всеки ФФ дори по качество на изображението.

Но за съжаление сигма имат само сакати тела.



Публикацията е редактирана (07-02-11 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 08:47

Сакати са само потребителите, дето не могат да ги ползват. Ама се научиха всички, че фотографията е супер модерна и супер бърза техника с 1000000 исо и 5000 автофокусни точки. Поснимай малко с едно такова сакато тяло, да видиш как ще изпиташ истинско фотографско удоволствие, а не техно онанизъм!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: vnvas   
Дата:   07-02-11 11:02

Проблема с розовите и зелени петна го имат и снимките в официалния сайт на DP1 - загледайте снежните кадри. Оправя се ръчно със слоевете в шопа и не е болка за умиране
http://sigmadp1.com/sample-photo/index.html




Публикацията е редактирана (07-02-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-11 13:42

Снощи си играх с едни снимки от DP1-то.

Имах няколко зеленеещи кадъра, които конвертирах директно от X3F (т.е. RAW без настройка) в JPG.

Отворих си JPG-то в Ps и направих следното:

1) Curves -> Зелен канал, хванах кривата по средата и я дръпнах надолу (само на зеленото).

2) Hue/Saturation -> Hue +5 (балансира червеното да не бие на маджента и оранжевото да не бие на праскова).

3) Levels - средния капкомер и си избрах добра сива точка на вкус

4) Levels - настройка на нивата. Стана СУУУУУПЕЕЕР!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   17-02-11 18:39

Сега ще пробвам [smile] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-11 20:29


http://photo-zona.net/images/user64770/album26070/large/1297967318_mwmf2762_DP1vsDP1.jpg



От ляво- стъпки 1 и 2, малко от 3 [smile]
От дясно - оригиналното изображение

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: 1vo   
Дата:   17-02-11 21:56

[smilie24], асфалта определено ми зеленее от дясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: brutas   
Дата:   12-06-11 23:58

Аз лично снимам доста на сняг. Настройвам белия баланс на Custom (използвам снега). След това ако се налага обработвам в шопа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »