Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 19:34

От година и половина имам Сигма ДП1. Не искам да кажа колко кадъра съм направил с нея от тогава до сега... обаче всеки един от тях конвертиран в Ч/Б е безупречен като качество/изключение правят тези със слънце в кадър/.

Работата е че фотоапаратчето а от това което чета и при цялата ДП серия има проблем с цветопредаването!

Пример - сняг в зелени и червени тоналности преливащи едни в други, като и при облаците е същото, пурпурно хало при ярки обекти скрити зад тъмен такъв, слънце в кадър - мисия абсурдна [smilie11]

Темата не е за калибриране на монитори, защото нета е пълен с информация относно тези проблеми а не ги виждат само определени хора/по разбираеми причини/!

Идеята е кой по какъв начин е намерил какъвто и да е подход да оптимизира и поне намали тези проблеми [smile] [smilie24]

Та така [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: didesignbg   
Дата:   04-02-11 19:45

фирмения конвертор не помага ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 19:50

Ами колкото и да помага лошото е...

пример: една част от снега е както трябва бял но отляво и отдясно е със зелени а в далечината и червени тоналности?!?!

Каквито и магии да правиш с белия баланс кой паразитен цвят да коригираш и селективно ли да става това със слоеве... направо смешно-абсурдна ситуация!

Интересно дали някой си е играл достатъчно и намерил ли е някакъв начин да минимизира тези проблеми[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 19:54

Аз си го слагам в другия крачол, честно казано... Доволен съм от това, което ми дава апарата и за тези пари съм му приел недостатъците.

Решението е едно, казва се DP1s/DP1x и се постига при похарчване на двойно-тройно по-висока сума от тази за DP1.

Това, което аз чета е, че DP2s/DP1s няма чак такъв проблем с цветопредаването.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 19:56

Да, няма чак такъв но го има [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 19:56

apollo - това е от IR филтъра в комбинация с просветката на лещите. Моята бройка май този проблем го няма много силно изразен или не ми е правело впечатление (а на мен всичко негативно ми прави впечатление). Но на сняг не съм снимал с апарата...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: pumabg   
Дата:   04-02-11 19:57

Джъмби да помогне или SD!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 19:58

Да, знам че е така и че няма как да се коригира от самия фотоапарат но дали е възможно с някоя програма [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 20:01

Евентуално да си направиш маска с цветовата корекция на два слоя, за да компенсираш лилавото и зеленото отместване, после да си слагаш като action всеки път корекцията, ако толкова те дразни.

За червената решетка не съм намерил решение още. SD ми каза, че имало някакъв action в интернета за Ps, обаче... не съм намирал подобно нещо. Опитвал съм се аз в PS да го коригирам, обаче няма шанс.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nicos   
Дата:   04-02-11 20:03


http://photo-zona.net/images/user91/album26069/large/1296842437_rrsl4959_011.jpg



Мисля, че с толкова минава. Не бива човек да се вманиачава много. [beer]

На Аполо любимото място [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-02-11 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 20:04

Тая снимка горе си ок. Ама изглежда странно зле за този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-11 20:04

15-ката ся като дойде ще оре...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-02-11 20:07

Донякъде помага файловете да се конвертират със Силки Пикс Про (има една версия, която разпознава Сигмата), а не със фирмения конвертор. Естествено пак трябва малко да се пипне балансът на бялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nicos   
Дата:   04-02-11 20:09

sirkhann, може грешката да е в ЗАУ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 20:11

За силки пикс съм чувал да го хвалят за високо ISO и то не точно за DP1, а главно за DP2 и SD15.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nicos   
Дата:   04-02-11 20:12

Тази как ти изглежда като за апарата [smile]

http://photo-zona.net/images/user91/album26069/large/1296843104_geds6578_012.jpg





Публикацията е редактирана (04-02-11 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 20:13

Стига с тва ЗАУ... просто не е "пипана" снимката, че да избият онези HDR ужасии, които всяват ужас в не-любителите на апарата. Ама поне един EXIF можеше да оставиш...

Втората е чудничка [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-02-11 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-02-11 20:15

Silkypix Developer Studio Pro 4.1.30.0 Portable например.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nicos   
Дата:   04-02-11 20:15

Втората е f7, 15 сек., ISO 200

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 20:18

apollo на Прокурор[smilie23]

nicos президент[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 20:18

Проблем с цветовете - нямам


http://photo-zona.net/images/user64770/album26070/large/1296843505_wupb8244_SDIM0266.jpg




[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nicos   
Дата:   04-02-11 20:21

Eeee, аре бе баце, къде се губиш. Без тебе тази тема няма да е за Сигма [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 20:23

burnmaster написа:

> apollo на Прокурор[smilie23]
>
> nicos президент[smilie24]


Така е да щото аполо гледа първо цветопредаването а някой друг единствено да му е рязко и шарпнато, като другото просто не го забелязва [smilie23] [smilie18]

еххххххх, както и да е сменяй марките пък да видим кой е детето [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   04-02-11 20:25

Apollo - наистина опитай както ти казах - снимай нещо бяло- лист хартия, например. Гледай да си уцелиш белия баланс, след което си пусни снимката в Ps. Може леко да я сатурираш, и си извади цветовете в средата и в краищата. Направи си два слоя - единия с периферния край, другия - центъра. Размени слоевете и направи на центъра една маска, след което сложи един кръгъл градиент в центъра. После си поиграй с блендинга, докато получиш някакъв ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 20:27

sirkhann [smilie24] [shtrak]

Ще пробвам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 20:36

apollo разрешаваш ли да покажа твоя снимка с Канон.....умалена естествено

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 20:45

Предполагам от многото които съм ти пратил ще покажеш тази с най-загубен бял баланс [smilie18]

Тук става дума за друго от Канон много добре са си свършили работата така че не ги замесвай в безсмислени интриги [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 20:46

Ами ти го имаш като еталон за цветопредаване.
Пък искам да те опровергая
Просто иска да направиме сравнение



Публикацията е редактирана (04-02-11 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 21:11

Ми дай де [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 21:24

Кой сняг е по истински?
Ако мислиш че си манипулирал снимката пусни оригинала.Но дори и на него няма как да премахнеш синьото /в близък план/ и кафявото/в далечен план/ по снега.От двата примера Сигмата се е справила със снега мноооого по добре.


http://s1.postimage.org/82rjafrv4/apollo.jpg



http://photo-zona.net/images/user91/album26069/large/1296842437_rrsl4959_011.jpg




Публикацията е редактирана (04-02-11 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 21:26

Не знам защо единия линк не излезе

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 21:29

дай пак [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 22:09

Бравос а ти всъщност наясно ли си с това как изглеждаше сцената малко след изгрев?!

Не си наясно, защото винаги гледаш рязкост и пропускаш всичко останало, ейййй не ми се говори [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 22:22

Бравос а ти всъщност наясно ли си с това как изглеждаше сцената малко след изгрев?!


Бравос.....имаш ли някъкви претенции към тази сцена.....

Канон 40Д


http://img163.imageshack.us/img163/2118/40diso0100.jpg




Сигма ДП1


http://img607.imageshack.us/img607/7977/sigmadp1iso100c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: skarabey   
Дата:   04-02-11 22:23

пак закова яка тема с хиляди отговори и мнения [thankyou] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 22:28

Не...просто не знам как да му обясня че апаратите снимат с еднакво цветопредаване ,но с различен процесинг и още по различна постобраборка която е строго индивидуална и е въпрос на вкус и лични предпочитания.Като всичко това подлежи на ръчна корекция и контрол

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: serjy   
Дата:   04-02-11 22:30

бе ти не виждаш ли че снимката от сигмата, от дясно "белия" фон е зелен, а от ляво е червен?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 22:32

А ти не виждаш ли че на Канонската от дясно долу е синя а от ляво бяла а?
Кога ще мерите с един кантар бре .....


Точно цветовете на ДП1 са най-големия и чар ...но това за който може да вижда



Публикацията е редактирана (04-02-11 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 22:53


http://img62.imageshack.us/img62/4391/sdim3864.jpg



Ето прави каквото искаш по нея. Мдааа недоекспонирал съм а относно белия баланс прави каквото искаш да видим как ще го догодиш [smilie18]

... между другото нещо каза за чар и кой какво умее да вижда... ето ти рязкост радвай се нали единствено в това се състои чарът за теб/еее ако го пък шарпнеш така че да боде вече чарът ще е тотален/!!![smilie18]



Публикацията е редактирана (04-02-11 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   04-02-11 22:58

Когато махнеш CPL -а тогава давай да ги оправям.Но няма да има какво да се оправя

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: serjy   
Дата:   04-02-11 23:00

тая си е направо добре. на Бърни му пуснах една друга да видя как ще я "оправи" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   04-02-11 23:10

Само си губя времето без пол. филтър ДП1 показва дори още повече недостатъци... хайде лягам че утре отивам да снимам във Врачански балкан изгрев с гадния Канон и не ми се губи времето с глупости а ти шарпи и си вземи още един Никон...

Благодаря на сиркхан [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: pib   
Дата:   04-02-11 23:12

apollo може ли RAW-a на тази последната

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-02-11 23:33


http://alexdanev.com/photo/sdim3864.jpg



Една бърза редакция [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-11 00:05

Как мое да сте толкова зле ,че през 3 седмици да пускате тема за цветовете на дп1.
И всеки път да ви обясняват ,че проблем има и тнт но ня някой не им пука.И все има оспорващи.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: serjy   
Дата:   05-02-11 00:09

неее, оспорващия е един [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   05-02-11 19:10

Как един, бе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-02-11 19:37

burnmaster написа:

> Не...просто не знам как да му обясня че апаратите снимат с
> еднакво цветопредаване ,но с различен процесинг и още по
> различна постобраборка която е строго индивидуална и е въпрос
> на вкус и лични предпочитания.Като всичко това подлежи на ръчна
> корекция и контрол

Еееееее, това просто не е така [smile]
Така би било ако всички камери предаваха цветовете идеално - в смисъл без никаква теоретична грешка. Няма такава камера, разбира се!
Да опитаме да опростим нещата максимално - тъй като на теория три цвята - RGB примерно - са достатъчни да определят цвета, да допуснем че всъщност описваме точки от тримерно пространство, определено от три независими вектора - съответно за Синьо, Зелено и Червено - може и други три независими [smilie5] Е, тогава мисли за цветовете с почти огромно приближение като за тримерно пространство. Е, тогава грешките при измерването на точки от това пространство, което сензорите всъщност правят не е задължително да са константа, а дори не е задължително изменението на тази грешка да е линейно или дори прогнозируемо. С други думи всяка реална камера представя това тримерно пространство лееееко "раздърпано" на места - тоест всеки RAW файл всъщност не е изцяло точно копие на оригиналната сцена при описание на цветовете [smilie5] Просто няма идеални неща - приеми го това на доверие от мен. И приеми, че няма дори теоретично начин да възстановим оригиналния вариант - част от информацията винаги ще се загуби безвъзвратно. И до следващия извод има само крачка - тъй като различните сензори и различните камери вероятно деформират това пространство по различен начин [smilie5] - очевидно камерите нямат еднакво цветопредаване дори да разполагаш с информацията веднага след АЦП (а това също не е така за всички производители, предполагам, но това е една друга тема [smile] )
Като резултат - има съвсем реална причина различните камери да показват характерни за тях особености при цветопредаването дори ако снимате в RAW. Точното определяне на т.н. "бял баланс" или избора на неутрална сива точка би решило проблема единствено в случай, че в работата на сензора няма абсолютно никаква грешка или поне че тази грешка е абсолютно еднаква за цялото това пространство.
Разбира се, като вземем предвид и факта, че обективите също "деформират" по различен начин това "цветно пространство" - нещата стават още по сложни ... [smile]
Цяло щастие е, че фотографията е изкуство и това не и е основния проблем [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: didesignbg   
Дата:   06-02-11 01:00

Замисля ли сте се че най-ценото качество на фовеон - трислойната матрица го прави неподходящ за компактни камери?
Сензора е в дълбочина, трите цвята стоят един зад друг и е доста важно лъчите светлина да са перпендикулярни на сензора, да имаме телецентрична оптика. Ако светлината пада под ъгъл, то е твърде вероятно да получим цветни изкривявания, нещо което на практика се наблюдава в компактните сигми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nevmi   
Дата:   06-02-11 01:55

burnmaster да дойда с калибратора да ти калибрирам монитора а?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   06-02-11 10:15


Автор: didesignbg
Дата: 06-02-11 01:00

Замисля ли сте се че най-ценото качество на фовеон - трислойната матрица го прави неподходящ за компактни камери?
Сензора е в дълбочина, трите цвята стоят един зад друг и е доста важно лъчите светлина да са перпендикулярни на сензора, да имаме телецентрична оптика. Ако светлината пада под ъгъл, то е твърде вероятно да получим цветни изкривявания, нещо което на практика се наблюдава в компактните сигми.


Просветката на IR филтъра е чувствителна към ъгъла на падане на светлината и проблемът е там, а не толкова в трите слоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: nsirakov   
Дата:   06-02-11 13:33

дай сега да снимаме само под определен ъгъл....баси фетишизма с тази сигма.... от това дето виждам не ме впечатлява...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: 1vo   
Дата:   06-02-11 14:09

написа:

>
> Автор: didesignbg
> Дата: 06-02-11 01:00
>
> Замисля ли сте се че най-ценото качество на фовеон -
> трислойната матрица го прави неподходящ за компактни камери?
> Сензора е в дълбочина, трите цвята стоят един зад друг и е
> доста важно лъчите светлина да са перпендикулярни на сензора,
> да имаме телецентрична оптика. Ако светлината пада под ъгъл, то
> е твърде вероятно да получим цветни изкривявания, нещо което на
> практика се наблюдава в компактните сигми.

--------------


Какво чакат Сигма и Оли тогава, радват се на пазарния си успех ли ?

Впрочем може и да се мъти нещо, автофокуса на новата Сигма и Оли Е3/Е5 доста си приличат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: burnmaster   
Дата:   06-02-11 20:43

Виж ти ,тука стало интересно.Имал съм удоволствието да снимам и да имам Никон,Пентакс,Канон,Сигма и Оли.Имал съм не до там удоволствието да наблюдавам от всички тях различно цветопредаване.И забележете че употребявам думата ''различно'' а не грешно или неточно,както повече от вас си позволяват.
Като съм бил свидетел на реалната ситуация и съм видял с очите си момента преди заснемане,най-близо до истината и най-точно цветопредаване ми е правил Фовеона.
С Канон съм имал проблеми в Синия цвят.С Никон в Зелния.Пентакса жълтееше.Който е по наблюдателен знае какво казвам.Не че сигмата няма отклонения ,но много точно разграничава цветове и нюанси.Друг е въпроса че е изисква определени условия.
PIB покажи на господата нещо вълнуващо приятелю

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-02-11 21:51

Е то номера е в максимална вариативност на условия да се справя. Говоря по принцип де, то зависи и от самия модел при марките, едва ли всички никони жълтеят на ауто леко като Д300 примерно...



Публикацията е редактирана (06-02-11 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   06-02-11 22:44

Все едно да почнете да сравнявате цветовете на филмите. Като не ви харесва апарата, не си го купувайте. Ама и да искате, бройките от ИДС отдавна се разпродадоха. Аполо също не си е продал неговата. Аз със сигурност не мисля да продавам моята, освен ако не реша да мина на следващ модел или не мина на SD1.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: didesignbg   
Дата:   06-02-11 23:07

Производствените дефекти нямат нищо общо с цветопредаването.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-11 00:13


http://img706.imageshack.us/img706/5630/dp1hmultii100colorerror.png



Сигмата има прекрасен и доста по-верен цвят от повечето дслр-и.Но се споменава за проблем за зеленеене на бялото който някой хора си го обясняват с обектива други с други технически проблеми.А и този ефект не се наблюдава винаги а само при конретни сцени.Но явно съществува.
Аз лично съм вижал и други цветови отклонения при оделни сцени с това тяло.Като например розова човешка кожа и прочие.

Явно има някакъв технологичен или софтуерен проблем.Това не е толкова важно ,а важното е че просто проблема съществува.

Не вярвам да е нещо с което от сигма няма да се справят ,а и вече се справят в по-новите модели.

Фовеон матрицата има предимство не само в това ,че възпроизвежда цветовете по алтернативен начин.
Тези матрици превъзхождат байеровите матрици във всяко едно отношение но за съжаление са неосъваршенствана технология.

Ако съществуваше една "Нормална" камера от типа на д90 перимерно но с фовеон....
Щеше да се конкурира с всеки ФФ дори по качество на изображението.

Но за съжаление сигма имат само сакати тела.



Публикацията е редактирана (07-02-11 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-11 08:47

Сакати са само потребителите, дето не могат да ги ползват. Ама се научиха всички, че фотографията е супер модерна и супер бърза техника с 1000000 исо и 5000 автофокусни точки. Поснимай малко с едно такова сакато тяло, да видиш как ще изпиташ истинско фотографско удоволствие, а не техно онанизъм!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: vnvas   
Дата:   07-02-11 11:02

Проблема с розовите и зелени петна го имат и снимките в официалния сайт на DP1 - загледайте снежните кадри. Оправя се ръчно със слоевете в шопа и не е болка за умиране
http://sigmadp1.com/sample-photo/index.html




Публикацията е редактирана (07-02-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-11 13:42

Снощи си играх с едни снимки от DP1-то.

Имах няколко зеленеещи кадъра, които конвертирах директно от X3F (т.е. RAW без настройка) в JPG.

Отворих си JPG-то в Ps и направих следното:

1) Curves -> Зелен канал, хванах кривата по средата и я дръпнах надолу (само на зеленото).

2) Hue/Saturation -> Hue +5 (балансира червеното да не бие на маджента и оранжевото да не бие на праскова).

3) Levels - средния капкомер и си избрах добра сива точка на вкус

4) Levels - настройка на нивата. Стана СУУУУУПЕЕЕР!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: apollo   
Дата:   17-02-11 18:39

Сега ще пробвам [smile] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: sirkhann   
Дата:   17-02-11 20:29


http://photo-zona.net/images/user64770/album26070/large/1297967318_mwmf2762_DP1vsDP1.jpg



От ляво- стъпки 1 и 2, малко от 3 [smile]
От дясно - оригиналното изображение

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: 1vo   
Дата:   17-02-11 21:56

[smilie24], асфалта определено ми зеленее от дясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma DP....... цветовете?!
Автор: brutas   
Дата:   12-06-11 23:58

Аз лично снимам доста на сняг. Настройвам белия баланс на Custom (използвам снега). След това ако се налага обработвам в шопа...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »