Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Oly E5
Автор: pumabg   
Дата:   04-02-11 21:57

Абе аз продължавам да търся собственик на Е5 ... Ако някой е виждал или чувал за такъв да свирка! [smilie3]Приемат се също и кандидати извън страната ..

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: Vector   
Дата:   04-02-11 22:00

Айде молим тези дето не са разучили за три години камерата си и са минали на пойнт & шот сапунерка да не се обаждат[smilie5]

Е5 изглежда страхотна камера[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: jivkojj   
Дата:   04-02-11 22:01

Е, то кой е луд да се хвърля на мъртвородена камера [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-11 22:03

Силни думи....

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-02-11 22:20

Серджи си замълча, сравненията с Д700 още ги няма, тая тема от сега ви казвам, няма да я бъде [smilie23]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: cicomanco   
Дата:   04-02-11 22:21

Аз мога да ти посоча 3-ма собственици на Е5 в Бг.! Ще ли си по-щастлив? Задава се и 4-ти![smilie5]
Докато някой не ви натрие нослето със снимки в еднакви условия май няма да мирясате!!

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-11 22:30

Незнам обаче некой забеляза ли че гадния олимпус мачка всичко живо до 400 аса? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   04-02-11 22:37

Тези дни познат ще получи Е-5ицата [smilie21]
Ще го взема за половин час назаем да пощракна някой друг кадър и надявам се в понеделник вторник ще кача.

Да и ще кача и снимки и над 400 аса/
[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: 1vo   
Дата:   04-02-11 22:37

Това щото бил шарпил в РАВ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: serjy   
Дата:   04-02-11 22:42

като гледам няма драстични разлики в 4-те камери. по-скоро са равни отколкото да има ясен доминант.


Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: yavorberov   
Дата:   04-02-11 23:00

Я някой да каже нещо за удобството при работа с Оли Е-5. Лично аз съм много резервиран поради челния (черния) си опит с е420, който се бях засили да купувам за подарък с късия китак чисто нов за 300лв и се отказах след като не разбрах от къде да си наглася исо-то в продължение на 10 минути и малко преди да си прережа някоя вена го захвърлих и избягах на чист въдух. Толкова меко казано не интуитивен апарат или не съвпадащ с моята логика не съм виждал. Канони, Никони и Пентакси в това отношение са направени като за малоумни всичко е ясно и се набива на очи. Понеже гледам че гърбом си приличат с е420?

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: korff   
Дата:   04-02-11 23:07

Sorry za latinicata . . .
G-n Yavor Berov vie s kakuv aparat snimate . . . ?


Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: karan4o   
Дата:   04-02-11 23:07

[smilie18]

Недей така, моля те... про серията на Олимпус са супер удобни тела за работа и това със сравнението ти е абсолютно неуместно!

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: korff   
Дата:   04-02-11 23:14

[smilie24] [smilie24] karan4o . . . Oly ima super lesno menu, izneseni osnovni butoni bez znachenie pro ili ne . . . .


Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: yavorberov   
Дата:   04-02-11 23:16

Е5 Не съм го пипал и за това ми стана интересен точно този аспек от работата с техниката. Разгледах разни снимки в нета и видях че част от функционалните бутони са отгоре (исо-то съшо).
За момента съм с Д90, имах Д80 А преди това насмалко да се сдобия с Е330, който много ми допадна но цената ме разубеди. Снимал съм с 20Д, 5Д, К-5 и А350
Научен съм да питам вместо да философствам без да знам.

Сигурно и Е400 серията иама лесни бутони ама като ги не видех..!! А в менюта не влизам - изнервят ме не е ли копче на видно място забрави.



Публикацията е редактирана (04-02-11 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: korff   
Дата:   04-02-11 23:30

Hvala g-n Berov . . . ! S dosta cameri ste snimali, no tova za desette minuti me vtreshti . . . Gotov sum da vi dokaja s koeto Oly iskate, che isoto se nastroiva za 3 sec . . . :)
Uspeh vuv fotografskite vi nachinaniq . .


Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-11 23:33

Бе тва с шарпене не се получава....

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: yavorberov   
Дата:   04-02-11 23:59

korff И мен ме втрещи, да не говорим за бял баланс, качество на изображението и разни други непонятни за мен неща. Като правим уговорката че в менюта не съм влизал, но в сравнение с Е330 410 и 420 за мен са мъка. Иначе първата ми цифрова любов е Оли С-725 3,1мп.

А относно качеството на тази машинка мисля че ще е в студио и навън денем сред природата, не смятам че от олимпус са решили това да е репортерска машинка на лекоатлетическо състезание в зала. Въпрос на мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-11 00:02

Едноцифрената серия трябваше да има от всичко по-многоно уви...

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-11 00:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-11 00:42

АА филтъра е лек дифузор в/у сензора който обезпечава именно появата на хало или моаре в някой други случай и други артефакти.Нормално е когато той е много слаб или липсва да се появява хало или моаре на граничните преходи м/у контрастни области.
Има много тела от близкото минало който имат ярко изразено моаре.
Но не винаги причината е слаб АА филтър.Понякога проблема е в процесинга.

Всъщност моаре се забелязва все по рядко понеже матриците станаха с много голяма резолюция и подчти нема обективи който да изкарат моаре в крайния файл.Моарето също се маскира от съвременните софтуери на телата като вместо моаре виждаме загуба на детайл.
Се тая..

Но наистина моарето е съвсем различно нещо от халото получено на този кадър.
Причината може да е в пособработката или в задаедните шарп настройки във тялото.

Но дори със хало и с приложен шарп Е-5 седи силно напред до 400 аса пред останалите и това едва ли се дължи на каквото и да е било шарпене.

Иначе да обобщя аз на Дпревю също не вервам.
И ще изчакам появата не ревюта в други сайтове след което ще получим по нормална представа.

Не трябва да се бърза. :)

Ето какво казват паляците от дпревю:

For a 12 million pixel camera, the E-5 is capable of recording an astonishing amount of detail - a side-effect of its redesigned (lighter) AA filter, also shared with the PEN E-PL2. As we'd expect though, noise is much more of a factor from the E-5's RAW output than it is from the JPEGs, and by ISO 400, chroma noise is very visible in midtown and low-contrast areas. Although slightly more intense than competitive cameras, it is far from obtrusive, and easily reduced post-capture. Crucially, detail retention remains high.



Публикацията е редактирана (05-02-11 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-11 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: yavorberov   
Дата:   05-02-11 01:13

Имам предложение към уважаемите CyberGene и pd:
Отскачате до близкия НонСтоп, завзимате бутилка Бейлис 1/2L примерно, а който може да понесе повече може и по-голяма разфасовка. Втренчвате се в надписа и празнейки бутилката с плахата надежда че утре за вас е почивен ден установявате дали това е шарпене, моаре, хало и мата та си е..ло :) или пък е грешка на печатницата. Само вметвам че от половин бутилка Бейлис много боли глава ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-11 01:37

CyberGene ако знаеш каде да гледаш ще видиш ,че шарпене има но има и детайл който примерно при 7д и д7000 липсва :) А липсващ детайл със шарпене не се появява... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Oly E5
Автор: korff   
Дата:   05-02-11 08:07

Dobro utro . . . !
Perfektna petuchna tema, koqto po vsichko lichi shte produlji i dnes, no si mislq nqma smisul ot butilki i sporove . . . Oly E5 si snima dosta dobre i tova e vidimo ( kak s kakvo i po kakuv nachin edva li ima znachenie ) vajen e rezultata v kraq . . Edinstveno pritesnitelno e cenata, koeto v momenta e shokova


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »