Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 17:39

Панасоник GH2 може би наистина е ненужен лукс . Така че се спирам на следните варианти

Sony NEX-5 + обектив Sony 18-55mm F/3.5-5.6 1200лв

Никон Д3100 + Nikon AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55 mm 1:3,5-5,6G ED II под 1200лв

Панасоник DMC-LX5 е под 1000лв

/Панасоник GH2 е 1700лв също с варио обектив./

Няма как да ги вида. Тази резолюция на видеото ще се види добре само на плазмата в къщи, а и там ще я гледам все пак. В магазина едва ли ще ми предложат такава екстра /изключвам техномаркетите, щото от там не ми се пазари/

ВЪПРОС - как работи затвора при НЕКС- овете - също както при огледално рефлексните ли? Та също ли се очакма желе ефекта?



Публикацията е редактирана (04-02-11 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   04-02-11 17:44

> playan, фръцкането и drama queen изпълненията ходи някъде на тийнейджърките да ги прилагаш...

Най-малкото съм тийнейджър, за да приемам съветите ти, които дори и в случая не почиват на нищо.
Да не изместваме темата на човека, ама фактът че "плоското" изображение за което говоря го приемаш баш според теоретичните си четения, подкрепя още повече позицията ми.
Под "плоско" нямах предвид онова което си чел като "flat image", а че всичко заснето от модел като Sony NEX, който цитираш, е плоско на една равнина, т.е. липсва дълбочината на изображенията, оттам и обемът им! Умишлено не си играя с терминологичните понятия, за да разбере човекът на обикновен достъпен език за какво става дума и какво да очаква. Ама нали си много в теорията - за "shallow depth of field" говоря. Та това имах предвид под "плоско".
Пък ако наистина си имал предвид т.нар. "flat image", ха сега ми кажи с каква магия Sony NEX или оня Panasonic ще докарат подобна визия? Особено NEX?!?...
А човекът като иска апарат за видео за тези пари хем да снима тъй и тъй, хем да няма "желе" и т.н., ми да си вземе прословутия Canon HV-серията, по който половината свят се насочи. Да не говорим че по-предния му модел беше HD камкордер на 2008г.



Публикацията е редактирана (04-02-11 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Han_Solo   
Дата:   04-02-11 18:26

playan ще извиняваш че се намесвам в иначе доста интересния ви разговор, но аз те попитах нещо на което ти не отговори точно за дълбочината на рязкост, не че вече има значение. Даваш съвети на любител който се предполага че ще снима от ръка и говориш за "плитък ДОФ" ... а знаеш ли на колко поразено видео съм се нагледал точно заради избягал фокус и нестабилна картина?
Аааа и това което m_d е написал не е цитат или произволно събрани термини и ако разбираш поне малко ще го усетиш [smilie3]
П.П.
Не познавам човека, ама вече имам едни подозрения кой е [smilie3]

П.П.П
А ако изявиш желание да дойдеш и се видим на живо мога да ти покажа и как с камера с матрица 1/4 инча при желание пак може да постигнеш "кинаджийско излъчване

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 19:13

Май сте прави - автофокуса и автоекспозицията по време на видео са си доста важни. Сега видях колко бавно /и шумно/ фокусира Никон Д3100 и отново съм разколебан. Канон 550 е по добър, но ексозицията по време на видео и при него се променя на стъпки, което е доста дразнещо. Не мога да намеря как се представят Панасоник GH2. Както и другите в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   04-02-11 19:34

playan, не разбирам какво имаш предвид с това: "всичко заснето от модел като Sony NEX, който цитираш, е плоско на една равнина, т.е. липсва дълбочината на изображенията, оттам и обемът им!"

Ако имаш предвид дълбочината в смисъл на DOF-а, а не на многоплановост, то сензорът на некса е съизмерим с тези на 550д/60д/7д. Оттам при еднакво отворена оптика и еднаква фокална дължина характеристиките на изображението (откъм DOF) са сходни.


По въпроса ти: gh2 има флат профил (нарича се cinema mode). Nex върви със стандартните профили на Сони.
Но това има малко (до никакво) отношение към въпроса какво ще избере Апо, щото едва ли ще се занимава със сериозна пост-обработка. Цялата тая дискусия за динамиката бе в отговор на твоите генерализации относно кой колко бил плосък. Както се разбра, друго си имал предвид (но не и какво друго).



Апо, желето си го има при всички дслр и безогледални с CMOS сензори, в едно или друго количество.
Препоръчвам ти да се разходиш до някой от фотомагазините и да пипнеш вариантите на място, без да купуваш нищо. Ако не друго, то някакво тактилно усещане поне ще придобиеш за тях.
Честно казано, автофокусът по контраст (който се ползва за видеото) на всичките тия не е много читав, макар че това си зависи от критериите. GH2 е определено най-малко зле (и най-тих) в това отношение от тия, дето съм пробвал. Отчасти защото дългото варио на Панасоник е оптимизирано за видео - с плавна промяна на блендата (няма стъпки) и тих мотор. С другите обективи може и да не е така.
Ако смяташ да снимаш много видео, замисли се все пак за камера. Както вече беше казано в темата, апаратите са подходящи повече за статични кадри и за режисирани кадри. Изобщо за неща, където всичко е преднамерено и под контрол.



Han_Solo, подозренията ти са неоснователни най-вероятно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   04-02-11 21:25

Han_Solo, ама щом човекът ще се затормози с този DOF, то пак стигаме до моя извод за идеалния за него фотоапарат Pentax K-X с поносима цена, добър стабилизатор и отлични резултати за парите си. Всичко друго ще му докара разочарования и безсънни нощи...
m_d, ясно ми е че говорим като цяло на един и същ език с тази разлика, че тук не всеки е професионалист (още повече създателят на тази тема) че да си служим като доктори с теоретичните названия и т.н.
Въпросът е да не шокираме човека с някакви модели, които ще му костват нервите впоследствие...

Пак относно "желето" - какво би ви спасило това?!? Като например човекът снима видео докато ходи, да няма желе и картината да е стабилизирана? Е и какво, каква ще е разликата? Вместо да се "вълнува" изображението, ще бъде на подскоци и тресения. Т.е. и в двата случая аматьорщина, която дори на ano ще му се увиди, особено на телевизора му!
Затова както казах, не да търси перфектното и скъпото, а самият той да се стреми да се нагоди към модела, който си вземе - това и без друго ще му е от голям плюс!
Затова в неговия случай аз съм твърдо за PENTAX K-серията !!!

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-11 21:29

да спомена че дслр без външен микрофон... си е направо кауза пердута...

прощаваш се с звука

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: dedopop   
Дата:   04-02-11 21:49

Колко време един ДСЛР може да снима видео без прекъсване? 90 минути?

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   04-02-11 22:53

Не, в зависимост от модела - от 6 до 12 минути без хакване. Инчае сензорът напича целия апарат като котлон.
Джъмбо също е прав относно микрофона. Обаче при препоръчания от мен модел на Пентакс вход за външен микрофон няма. И пак зависи от нуждите и целите.
Между другото, ето един изящен пример какво може да се постигне точно с Pentax K-X, с което темата да приключи подобаващо:
http://www.youtube.com/watch?v=t5Vcf5sWLhw&hd=1

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-11 23:02

никон д7000 и май д300с могат по 20 мин...

пусто като си играх с 5д 2 не се сетих да видя видеото [smilie8]

аз съм се насочил да си търся нова видео камерка... ама ще гледам да е нещо компактно като досегашното саньо дет го разкарвам понякога в джобовете на елека

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 23:05

Като чета повечето мнения, май огледално рефлаксните не са за моята уста. Ще взема да си купя един от тези двата

Фуджи FinePix HS20 EXR

Панасоник DMC-LX5

P.P. Между другото да сте чували Panasonic Lumix DMC-GF2 намира ли се в България и на каква цена?

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 23:18

Автор: playan
Дата: 04-02-11 22:53

Не, в зависимост от модела - от 6 до 12 минути без хакване. Инчае сензорът напича целия апарат като котлон.
Джъмбо също е прав относно микрофона. Обаче при препоръчания от мен модел на Пентакс вход за външен микрофон няма. И пак зависи от нуждите и целите.
Между другото, ето един изящен пример какво може да се постигне точно с Pentax K-X, с което темата да приключи подобаващо:
http://www.youtube.com/watch?v=t5Vcf5sWLhw&hd=1

Страхотно!!!
Друго си е с добро З.А.У... Наистина ми е интересно до къде се простират възможностите на по- простите апарати със същото З.А.У

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-11 23:19

панасоника не е фул ХД... за фуджито не знам...

моята филосовия е да взвмам максималното което предлага една система в момента... значи няма смисъл под фул ХД

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   05-02-11 08:26

Да, ano, страхотно! Както виждаш, когато ползваш очите ти да преценят, май точно тогава истината изплува, а?
И FinePix HS20 EXR, и DMC-LX5 снимат видео като всеки мобилен телефон от ново поколение, нищо повече от това! GF2 гони някакво средно ниво на видео, но не може да се сравни с Пентакса.
Да не говорим и за още един важен момент: всичките модели, за които пишеш, заснемат с 30 кадъра в секунда и ако речеш да си конвертираш материала в PAL DVD, е тогава гледай какво става когато 30 кадъра се обърнат към 25. Другите ще ти кажат.
Pentax-ът заснема с 24 кадъра в секунда, което абсолютно удачно може да се обърне на 25 без никакви видими промени.
За мен от всичко споменато PENTAX K-X си остава идеалният избор в случая!

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 08:33

не че никоните не снимат с по 24 за секунда [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   05-02-11 08:45

Тях не ги слагай в графата на сравненията нито по резултат, нито по цена.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 08:57

Добре де Пентакс - може би фул НД не е чак толкова важно.
Но с какво Pentax K-x е по- добър от Никон д3100, цената им е сходна, Пентакса обаче снима с Фул НД /също24р/ - никъде не може да се види скорост и качество на фокусиране и за двата модела, което си е доста важно. Ако зависи от обективите - тогава да си взема едно тяло на никон и после сигурно ще направят и по бързо фокусиращи обективи.

Не забравяйте, че съм начинаещ и в близките 2-3г. ще ползвам предимно автоматичните настройки.



Публикацията е редактирана (05-02-11 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 09:07

скоростта на фокус на всички дслри е бавна и шумна (записва се звука от фокус от вграденията микрофон)

ръчни настройки не очаквай в толкова нисък клас камери...

фотоапаратите са направени за фото...

това ч не знам си колко реклами са зансети с фото то те са с висок клас на ръчен режим с ръчен фокус и предимно САМО заради плиткия доф... който е много ефтин и достъпен трик....

а при положение, че ти ще снимаш с китовите обективи които са доста мрачни.... не виждам как ще гониш този ефект

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 09:18

Не съм сигурен дали ще се справям с автоматичните настройки, особено при по- бързо променящи се сцени.
При това положение кой все пак
Фуджито, Пентакса или Никона?

"тъмните" китови обективи на ДСЛРите- не са ли тъмни само за професионалистите, ако ги сравним с тези на Фуджито едва ли са по- лоши, да не говорим за матрицата, че би трябвало и тя да улавя повече светлина?

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 09:23

Аз все пак ще снимам по "дефо" - не режисирани сцени - когато трябва по- бързо да съм готов да снимам. Не бях доволен от предишната си сапунерка Пентакс, точно заради дългото му време на мислене. Сегашната ми е Канон и мисли по- кратко преди да Цъкне и по- често уцелвам моментите.



Публикацията е редактирана (05-02-11 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 09:25

това с бързо сменящите се сцени забрави...


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/rcip0067.JPG


http://michalkovac.cz/wp-content/uploads/2010/11/Rolling-Shutter-Effekt-HC1.jpg



да не говорим, че ако не искаш зрителите да ги заболи глава на 2 ата мин... то като се снима видео и има движение на камерата тя трябва да е доста плавна


аз лично съм заснел доста видео с дслр с твърди и светлосилни варио обективи и честно казано бая брак имам от фокус... а нямам проблем с фокуса честно казано

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 09:37

Добре, аз също като снимах с камерата не се въртях. Това го знам, че е много лошо. Винаги съм се учудвал на някой приятели дето как снимат - камерата им скача във всички посоки - и най добрия стабилизатор не може да обере такива подскоци... И още по- лошо не си взимат бележка като им казвам и след поредната им екскурзия пак сме с главоболие...
Вече автофокуса там не знам. Камерата ми беше панасоник нищо че е ВХС се справяше доста добре. Сапунерката ми пък изобщо няма такъв в режим видео... не знам объркан съм
Фуджито дали ще фокусира по- бързо? И много ли е друдно да се фокусира ръчно?

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 09:38

Картинките не ги разбрах много - това май е желе ефекта, но как е подобрен - само с по бавно въртене ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 09:41

няма подобряване..
снима се или с плавно въртене или статични кадри и монтаж

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   05-02-11 10:03

Да, определено! Точно каквото бях написал и аз преди. Ако ще "желето" хич да го няма, пак си ДЛЪЖЕН да снимаш плавно и с минимум движения на камерата/апарата - ЗАКОН!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »